Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a kedvenc terhességgel, gyerekneveléssel kapcsolatos könyved, és miért? fórum

Melyik a kedvenc terhességgel, gyerekneveléssel kapcsolatos könyved, és miért? (beszélgetős fórum)


2008. aug. 29. 13:53
Terhességgel kapcsolatban nem nagyon olvastam semmit, csak a neten. Viszont gyerekneveléssel kapocsoltaban van egy nagy nagy kedvencem, Dr. Miriam Stoppard: Babakönyv. Ez nekem egy olyan könyv, hogy bármi kérdésem van, mindenre találok benne választ, akár arról, hogy mit kell megvenni feltétlen egy újszülöttnek, illetve később, ha már totyog, akkor mire lesz szükség, de az is benne van, hogyan kell fürdetni, öltöztetni, hajat mosni, milyen problémák merülhetnek fel, mit lehet tenni ha nem alszik, ha nem jó evő, tehát mindennél leírja, hogyan kell csinálni, és milyen probléma lehet vele kapcsolatban. Írja a gyógyszer beadását, elsősegélynújtást, betegségek kezelését, testvérek szerepét, egyszerűen mindent.
2007. júl. 13. 08:32

ez annyira jó, pl a gyermekágyas résznél, hogy napokra lebontja, hogy a szülés után mi történik a nő testével. Szülés utáni órák. Aztán elsőgyermekágyas nap, második, harmadik...megemlítve persze, hogy azért ez egyéni, tehát eltérés lehet, de mégis advalamiféle támpontot.

Mindezt az újszülöttel is megteszi, a legapróbb részletig.

A 6. hétig tart, hiszen utána már a bába szerepe megszűnik.

a várandósság alatt pedig minden trimeszter minden témájánálmegtörtént eseteket is ír a praxisából.

Azonkívühomeopátiás, illóolajos stb. tanácsokat ad a különböző problémákra.


ezenkívül még Rüdiger Dahlkeék Út az életbe című könyve volt, ami nagyon de nagyon bejött, de ez csak azoknak, akik hisznek abban, hogy a betegségeknek s minden problémának lelki oka van eredendően, valamint hiszenk az előző életekben.ez más jellegű, mint az elsőként említett.

3. birogaby (válaszként erre: 2. - E1fd3ab8d8)
2007. júl. 12. 15:47

Ezt a könyvet nem ismerem.

Nekem a várandóssággal kapcsolatos könyvek közül "Az a 9 hónap"(Park kiadó),ami tetszett.Ebben szinte minden kérdésemre választ kaptam,és ami a lényeg,hogy részletesen tárgyal minden témát.Sok olyan könyvvel találkoztam,hogy bármit keresel benne,egy-két mondatnál többet semmirôl nem találsz benne.

2007. júl. 11. 22:53

Ingeborg Stadelman: A bába válaszol


pedig forgattam/olvastam vagy 10-et, de a várandósság és a gyermekágy idejére vopnatkozó témákban ezt találtam meszse a legjobbanak.

Persze ez elég egyéni gondolom...

2007. ápr. 9. 20:52
Munkám során,könyvesboltban dolgoztam,rengetek ilyen könyv megfordult a kezemben,sokat meg is vettem közülük,hogy majd ha gyerekem lesz,milyen jól hasznát veszem.Persze akkor nem olvastam végig ôket.Aztán terhes lettem,majd megjött a baba és a legtöbb könyvben hiába kerestem az éppen engem érdeklô dolgot,vagy nem találtam,vagy csak nagyon felületesen írtak róla.Persze volt kivétel is,de arra rájöttem,hogy fölösleges volt annyi könyvet megvenni.Szóval érdekelne,kinek melyik könyv vált,vagy nem vált be,melyik az amelyiket szívesen ajánlotok másnak is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook