Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lisztérzékeny gyanús a nagyfiam fórum

Lisztérzékeny gyanús a nagyfiam (beszélgetős fórum)


2009. dec. 30. 22:12
Szia! Nekem 2 ismerősöm is van, aki lisztérzékeny. Ha jól tudom van egy lista a bevizsgált élelmiszerekről, melyek biztos, hogy nem tartalmaznak glutént; mert bizony sok olyan van, hogy nem írják az összetételhez, de mégis van benne. Vigyázni kell.
2009. dec. 29. 20:01
Ha voltál orvosi vizsgálaton, ahol vettek kenetet, és bebizonyosodott a lisztérzékenysége a fiadnak akkor az orvosnak ki kell adni egy igazolást mellyel igényelheted az emelt családi pótlékot. Ez pont a duplája mint amit most kapsz. De ez az összeg el is fog menni a plussz ktg-re.
5. Encsy75 (válaszként erre: 4. - Gerduska)
2009. dec. 28. 21:10

Az élete csak annyiban változik,hogy semmiféle gabona félét nem vihet be a szervezetébe.Vagyis amiket eddig főztél búza ill más gabona lisztekkel azokat mostantól glutén mentes termékekkel kell készítened.Én főleg rizs lisztet használok ill emese kenyérport.Az utóbbiból sütiket szoktam készíteni.Glutén mentes kenyeret én nem veszek,mert nagyon drága.Olcsóbb ha én sütöm,vagy DEXI-t veszek,abból is a menteset.

Ha bármit veszek szalámi egyéb élelmiszer megnézem mit tartalmaz.Ha betartod a diétát a kisfiadnál,mire felnő hozzá szokik,és a lényeg az egészsége a betartástól függ.

Kívánok nektek ehhez erőt és kitartást,mert bizony nem egyszerű!

2009. dec. 28. 12:10
Sziasztok.köszönöm hogy irtatok..igazábol mindenre kiváncsi lennék..mit ehet mit se,mennyi mindent kell megváltoztatni az életébe stb..
3. c19f5f79fa (válaszként erre: 1. - Gerduska)
2009. dec. 22. 20:05
szia! Én is Lé vagyok,ha van kérdésed szívesen segítek.
2. Encsy75 (válaszként erre: 1. - Gerduska)
2009. dec. 22. 16:22

Szia!Én is lisztérzékeny vagyok,igaz rólam felnőtt koromban derült ki.

Ha mégis az a fiad,okvetlen kérdezd meg az orvost,hogy gyerekeknek van e valami kedvezmény,mert bizony ezek a készítmények nagyon drágák,a diétát pedig be kell tartani,ami nem könnyű.Ha csak egy kis csokit is veszel neki nézni kell,nem e tartalmaz glutént,a felvágottaknál úgyszintén és még sorolhatnám!

Szóval nem egyszerű,nagy kitartás kell hozzá,de a gyerek érdekében muszály!

2009. dec. 22. 12:11
8és fél éves fiamról most derült ki hogy valószinüleg lisztérzékeny.Van valaki hasonló helyzetbe?Mire számitsak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook