Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nokia 6700 classic telefont vettem tegnap itt Németországban. Hogyan tudnék bele tenni (ingyen letölteni valahonnan) magyar nyelvű menüt? fórum

Nokia 6700 classic telefont vettem tegnap itt Németországban. Hogyan tudnék bele tenni (ingyen letölteni valahonnan) magyar nyelvű menüt? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 14. 20:33

Szia!


Őszintén sajnállak, hogy a Nokia ezen "sikertelefonjára" esett a választásod.

Én hivatalos Nokia szervízben dolgozom, szoftveres vagyok, és a legtöbb típus ami bekerül hozzánk, az pont a 6700, mert a 2010előtt legyártott telefonok 80%-a! processzor hibás... tehát 10ből 8telefon olyan, amit használ a szerencsétlen tulajdonos pár hónapig, aztán meghal a telefon, és küldheti be szervízre, ahol talán meg tudjuk csinálni, de az esetek többségében megy a hulladéktelepre, és kap helyette cseretelefont a felhasználó... amiben ha ismét "szerencséje" van, 2010előtt legyártott szériát láthat ismét... ördögi kör.

Senkinek nem ajánlom ezt a típust, és ezt jó szándékból mondom.... 20% esély rá, hogy jót fogsz ki!

Aki mindenképp ilyet akar, az várjon még, hogy 2010es gyártmányt vegyen, mert a gyártó most már javítja, és mi is a szervízben javítjuk a régi rosszakat...

2010. jan. 7. 17:37
Kész a telcsi, magyar nyelv is van benne! :-))
16. 07c4794583 (válaszként erre: 15. - L.Niki18)
2010. jan. 5. 21:20
na örülök, nem ám olyan egyszerű "kiütni" ezeket a telefonokat, a bótosoknak valóban sokkal jobb eszközeik vannak, mint amit az ember "házilag" barkácsol, a boltban tényleg jó eséllyel megcsinálják.. majd írj, hogy mi lett :)
15. L.Niki18 (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2010. jan. 5. 17:14

Köszi szépen, hogy ilyen részletesen leírtál mindent. Egyik volt osztálytársam segített msn-en keresztül átírni a produkte code-ot. Nem sikerüt, mert valami miatt mindig visszaíródott a régi kód. :-(

De párom elvitte egy boltba ahol foglalkoznak ilyennel, már ehy hete lassan, hogy a telcsim ott van náluk mert állítólag egy speciális kábel kell ehez. Holnap kész azt mondják. Remélem! Majd beszámolok mi lett. :-)

2009. dec. 26. 07:35

Na elmondom, miért nem sikerült...


Van a Nokiának ez az idiótasága (persze meg lehet magyarázni, hogy miért csinálják), hogy ahogy a gyárból kijön a telefon, hivatalosan olyan nyelveket támogat, amik a telefon úgynevezett product code-jának megfelelnek.


Ezt úgy kell elképzelni, hogy ők minden legyártott készülékről előre tudják, hogy akkor ez Japánban lesz eladva, vagy mondjuk Lengyelországban, de legalábbis Kelet-Európában.


Ettől függően ráütnek egy úgynevezett termékkódot avagy Product Code-ot - a sajátod megtalálod az aksi hátára ragasztott matricán -, ekkor ezzel a kóddal automatikusan meg van határozva, hogy milyen nyelveket fog tudni a telefon.


Példa: Nokia N80, Product Code 0529381:


ez azt jelenti, hogy a telefon az

angol

portugál

spanyol

olasz

holland

és francia

nyelveket támogatja alapból.

(ez a telefon nyugat-európai eladásra készült.)


a tények:

- bármilyen szoftverfrissítésnél ezeket az új szoftver is tudni fogja;

- lehet a kezedben egy ilyen készülés és mégis tudja mondjuk a magyar nyelvet, ez gyakori, ha importőr vagy disztribútor vette meg a készletet és ők telepítették a nyelvi csomagot, de ha te egy ilyenre ráfrissítesz, a készülék vissza fog térni a kód szerint nyelvekhez, és elvesztheted a magyar nyelvet;

- nincs pontos közzétett lista, hogy melyik product code milyen nyelveket tartalmaz (de sejteni lehet, hogy a német piacra készül telefon NEM tartalmaz magyar nyelvet)

- a nokiákon NEM lehet régebbi firmware-telepíteni, legalábbis az NSU-val biztosan nem

- viszont:

van egy olyan hekk, hogy "meghamisítom" a product code-om, már ha tudok konkrétan egy olyat, ami magyarisztánba való, tehát kell, hogy tartalmazza a magyar nyelvet, és így próbálok szoftvert frissíteni, vagy sikerül, vagy nem.


én mindenképpen aztat javasolnám, hogy fáradj be a boltba, ahol vetted, és ha a bótosok rendes nokia-partnerek, vagy netán mobilszolgáltató, ők tudnak neked segíteni, ugyanis általában ők tudnak language pack-eket telepíteni, már amennyiben eléggé szépen kéred és eléggé megértőek a problémáddal kapcsolatban, ami azért szerintem nálunk szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban azért esélyes.


szóval visszamenni a boltba és kicsit ott toporogni, hogy nyünyünyü, de nekem magyar kéne, meg lécciii, hátha segítenek, első körben.


ha ez nem ment, akkor talán kereshetünk valami product code-ot, de ennek az eljárásnak utána kell nézzek, mert én még nem szorultam ilyesmire, úgyhogy pontosan nemtom, hogy kell.

2009. dec. 22. 12:45
Nem sikerül semmi eddig.
12. L.Niki18 (válaszként erre: 10. - Russodebby)
2009. dec. 22. 10:35
Megpróbálom, hátha.
2009. dec. 22. 10:34
Régebbi verzió pedig nincs hozzá. És amikor le akarom tölteni a szoftvert nem engedi. Mert a jelenlegi verziónál nincsen frisebb azért nem engedi rátenni. Pedig nekem a mostani kellene nem pedig egy újabb! :-(
10. russodebby (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2009. dec. 22. 10:31
Akkor más ötletem nincs. Próbálj meg rákérdezni a mobilarena.hun vagy a gsmarena.hun. Lehet ott tudnak neked segíteni a mobil őrültek. :)
9. L.Niki18 (válaszként erre: 8. - Russodebby)
2009. dec. 22. 10:28
Már próbáltam a magyar nyelvűt feltenni rá, de azt írta ki, hogy a legújabb van rajta ezért nem tette fel rá.
2009. dec. 22. 10:25
Nem is kell újabb,csak magyar legyen.
2009. dec. 22. 10:18
Ja és azt is kiírja a nokia oldal, hogy újabb verzió "frissítés" nincs ehez a telefonhoz.
2009. dec. 22. 10:17
Valaki nem tud valamit még esetleg? Fontos lenne nekem.
2009. dec. 22. 10:13
Egyetlen Samsung telefonba volt magyar nyelvű menü is, de az nem tetszett, az egész érintőképernyős volt. Azt mondták Németországban, hogy a www.nokia.de oldalról le tudom tölteni hozzá, de nem találtuk és eleve nagyon lassú a netünk most.
2009. dec. 22. 10:12
Szia! A nokia oldaláról tudsz letölteni magyar nyelvű szoftvert, csak arra figyelj,miközben csinálod a szoftver frissítést,legyen töltőn a telód. Ha nincs,akkor behal a telód és csak szervízben tudják életre lehelni.
2009. dec. 22. 10:11
szerintem jobban jartal volna egy samsung teloval. azokban altalaban van magyar menu alapban. barhol veszed meg europaban. hozzateszem ha kulfoldon vagy, kivalo alkalom a nyelv gyakorlasara ha az adoot orszag nyelven kommunikal veled a telefon ;)
2009. dec. 22. 10:11

Szia!

Tudtommal sehogy. Én mondjuk Sony Ericssonnal próbálkoztam, de be kell küldeni a központi szervízbe, 1-2 hét, míg visszaér. És fizetős.

2009. dec. 22. 10:09
Nokia 6700 classic telefont vettem tegnap itt Németországban. Hogyan tudnék bele tenni (ingyen letölteni valahonnan) magyar nyelvű menüt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook