Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Veszekedünk a barátomal! fórum

Veszekedünk a barátomal! (beszélgetős fórum)


20. 816fca07b8 (válaszként erre: 17. - Pippoplollipop)
2009. dec. 24. 17:12

szia!

nekem is volt ilyen barátom,hitegettem magam h az egy igazi,mély kapcsolat,nagy szerelem,de nem volt az. nem akarlak elkeseríteni,de nem lehet tudni h mi segíthet rajta. ezt neki kéne tudnia. kérdezd meg tőle,voltaképpen mi kellene ahhoz h boldog és elégedett legyen. én megértem h szereted,de biztos h így akarsz élni? én 3és fél évig bírtam azt,h ha találkoztunk ssoem tudtam h ölelést vagy pofont fogok kapni,és ebbe bele lehet bolondulni. és végül ő szakított velem,mert h ő nem tudja megadni azt amit én érdemlek.úgy h előtte 1 héttel sírva borult térdre h ugye mi örökké együtt leszünk?

és tudod,igaza volt.

lehet h nem ugyanazt akarod mint ő és ez is frusztrálja,mert meg akarna felelni neked-mivel szeret-de közben meg másképp akar élni. és depis lesz.

nem tudom,h kihez forduljatok,én párterapeutát ajánlanék


DE: nem vagy mártír,sem teréz anya. nem kell h felvedd a problémáit. én úgy látom h ő uralja maximálisan a kapcsolatot te meg mint egy szélkakas forogsz a kedvére.

nagyon fárasztó egy ilyen kapcsolat,teljesen elnyomod magad mellette,és ez nem jó.

segíts neki persze,de csak ha ő is akar magán segíteni,egyébként semmit nem tehetsz.mert ezek a dolgok nem rajtad mulnak hanem rajta. ha ő belül nem akar változtatni,sosem lesz másmilyen az életetek. és ha belegondolsz,ez végülis neki valahol jó,hiszen körbeugrálod,éppen úgy ahogy az ő hangulata diktálja.

ezzel nem azt mondom h ő rossz ember vagy h nem szeret. de ez egy egészségtelen kapcsolat,ami neked folyamatos szorongást okoz.


keményíts be és mond meg neki h itt az ideje h összeszedje magát,és ha boldogtalan,akkor tegyen saját magáért valamit,mert mindenki a saját sorsáért felel. és h hagyja abba h mindig más a hibás. csak ő a felelős.


te ezzel teszel jót neki nem pedig úgy h támogatod a "hülyeségben"

19. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 1. - Holiday21)
2009. dec. 24. 13:29

Légy türelemmel, ha véget ér ez a stresszes időszak az életében akkor minden visszaáll a régi kerékvágásba. A főiskola kezdete a legtöbb ember életében stresszes, feszültségekkel teli. Mégha örül is neki, sok gonddal is jár. Szerintem most adj neki időt várj türelmesen és ne zaklasd ezzel mert csak rontasz a helyzeten. Támogasd ahol és amiben tudod, légy megértő és kedves még akkor is ha nem tetszik a helyzet és legszívesebben nekiesnél. Rendbe jön a helyzet ne aggódj, csak adj időt és teret neki. Azt elmondhatod neki, hogy zavar de ne köveltj semmit csak állj mellette érezze, hogy rád mindenben számíthat. Ha erős a kettőtök közti kapocs akkor egy ilyen helyzet nem okozhat nagy problémát. Türelem és megértés.

Sok sikert kívánok Nektek!

2009. dec. 24. 13:23
Mi is szoktunk, sőt nemrég szét is mentünk a veszekedéseim miatt. Szerinte az én hibám, szerintem meg az övé mert nem veszekednék ha nem adna rá okot. No comment. Tolerancia és megértés és alkalmazkodóképesség szükségeltetik, jó nagy adagban.
2009. dec. 24. 13:13

Sziasztok!

Már több helyen leírtam a problémámat, de ide is be akarom szúrni, mert érdekelne a véleményetek..(hosszú lesz.):


Én és a barátom 3 és fél éve vagyunk együtt távkapcsolatban.Imádjuk egymást, mindketten szerelmesek vagyunk, aki csak ismer minket, állítja, hogy nagyon összeillünk.

A gond az, hogy ő eléggé letargikus típus alapból is, és ha együtt vagyunk, akkor jó kedve szokott lenni, de alapból eléggé depresszív, ha magára marad a gondolataival, akkor engem kezd el hibáztatni a lapos társasági élete miatt, szakítani akar, stb. (Amiről egyébként ő is tudja, hogy nem rajtam múlik.A fejébe vette, hogy nekem rosszul esik, ha ő a barátaival találkozik, és hiába mondom neki, hogy nem így van, tudja, de mégsem hiszi el legbelül.)

Nemrég beszélgettünk, mert attól tartottam, hogy ha megint rossz hangulata lesz, akkor megint itt fogunk kilyukadni..erre pedig azt mondta, hogy nem lesz rossz hangulat, hogy ő hihetetlenül szerelmes, és már alig várja az összeköltözést (1,5 év van még a tanulmányaink befejezéséig), és szeretné nekem megmutatni, hogy mennyire szeret, meglepetésre készül, stb.Rákérdeztem, hogy egy esetleges rosszabb időszak után is ez lenne-e a véleménye és azt mondta, hogy szerinte nem lesz ilyen, ha pedig lesz, akkor megoldjuk együtt, mert szeretjük egymást.

Tegnapelőtt beszéltünk telefonon és hallottam a hangján, hogy megint kezd rájönni a 'hülyesége' (mi ezt így szoktuk hívni, persze tudjuk, hogy ez egy betegség), és kérdeztem, hogy megint szakítani akar-e, de mondta, hogy nem, nyugodjak meg, majd élőben megnyugtat, ha nem megy.Erre tegnap reggel telefonált újból (addig nem beszéltünk) és előjött azzal, hogy szakítsunk.Végül este találkoztunk és mondott dolgokat (hogy ő nem való barátnak, egyedül akar lenni, stb).Megbeszéltük, hogy most már nem lehet tovább halogatni, muszáj felkeresni egy orvost..

A helyzet igazából az, hogy ha velem van, vagy ha nincs ideje agyalni, nem marad egyedül, akkor nem hiszi el, hogy vannak rossz időszakaink miatta, ha pedig rájön ez a dolog, akkor pedig azt nem hiszi el, hogy mi jók vagyunk együtt.Már nem tudok kiigazodni rajta, hogy melyik énje az igazi? A vidám, amelyik velem képzeli el az életét, vagy a depressziós, aki egyedül szeretne lenni?

Egyébként az a legrosszabb az egészben, hogy ha éppen nem engem hibáztat, akkor a szüleire, a barátaira vagy a társadalomra fogja azt, hogy ő nem teheti azt, amit akar, mert valami mindig visszafogja..tehát nem én akadályozom.Ha tudnám, hogy nélkülem jó lenne neki, akkor nyugodt lennék, de így teljesen tanácstalan vagyok.

Elnézést, hogy hosszú lett, de ez nagyon nyomaszt engem, és érdekelne a véleményetek.

Tud majd segíteni rajta a szakember?

Ui.: Ez egy végtelenül mély és őszinte kapcsolat, hatalmas szerelem, ami szerintem a legtöbb embernek egyszer sem adatik meg ilyen az életében, tehát azt kérném, hogy ne nézzetek le bennünket.


A legutóbbi találkozás kedden volt, akkor beszéltük ezt meg, azóta minden megint rendben van, de nagyon félek, hogy mi van, ha visszaesik, egyik napról a másikra..

16. holiday21 (válaszként erre: 15. - Spinneli)
2009. dec. 23. 07:10
Az vagyok! De már nagyon nehéz!
15. spinneli (válaszként erre: 1. - Holiday21)
2009. dec. 22. 23:57
esetleg próbáld ki te is, hogy türelmes vagy.
2009. dec. 22. 23:30
semmiképp se akarj most vele lelkizni,ne tereld el a figyelmét,attól csak mégjobban kiakad.attól még szeret,h most mást helyez előtérbe.
13. 816fca07b8 (válaszként erre: 1. - Holiday21)
2009. dec. 22. 23:27

hagyd békén. ha szereted legyél megértő.ilyenkor púp a hátra egy hisztis barátnő-ezt ne sértésnek vedd :)))- a pasik főleg nehéz esetek alapból is nehezen bírnak a női lélekre koncentrálni,hát még h valamivel foglakozni is kell! 2 dologra nem tudnak figyelni :)

amikor a férjem vizsgái voltak,hagytam had legyen magában. hozzá sem szóltam,eléraktam a kaját,kivittem a tányért stb.ÉS: taultam vele,kikérdeztem kegyetlenül. ezeket nagyra értékelte és majd 100%-osan teljesített.

ha most nyaggatod,lehet h elgondololkodik,h nem vagy vele elég megértő. ha viszont mellé állsz,értékelni fogja és ha vége a vizsgáknak 100xosan kárpótol!


ha nem szereti h nélküle mész bulizni,hát ne menj.

ő most nem azért nem megy veled h jól kiszúrjon veled,hanem mert tanul,ami fontos az ő-és akár a ti közös- jövöjével kapcsolatban.


maximális melléállás,én ezt javaslom

2009. dec. 22. 15:52
Nem álltam ki a párom mellet,repültem mint egy helikopter.Köröztem mellette.
2009. dec. 22. 09:39
Szerintem légy türelmes, amint vége ennek az időszaknak elmúlik. Viszont annyi lehetne a barátodban, hogy észrevegye, hogy bánt téged és legalább annyit mondhatna, hogy: "Ne haragudj drágám, feszült vagyok mostanában, megérted ugye? Nem akarlak bántani, nem szándékos!". Szerintem ennyit azért mondhatna. Menj el barátnőzni, csinálj programot magadnak. Én a helyedben azért egyik este felhoznám a témát és megmondanám neki, hogy türelmes vagy, de vizsgaidőszak ide, vagy oda, viselkedjen rendesebben veled.
2009. dec. 22. 09:19

Szia!


Én megértem a problémád... Szerintem, bármilyen feszült is legyen valaki egy párján kívüli ok miatt, nem kellene Rád vetítenie. Ha meg mégis megtörténik,akkor viszont gondolom jól esne, ha legalább elmondaná, hogy mi zavarja konkrétan, és a türelmedet és megértésedet kérné emiatt, nem pedig ingerülten lekezelni.És, hogy 1 hónapja nem voltatok együtt, az tényleg probléma.... Az embernek még ilyen körülmények között is helyt kellene állni a párja mellett. Persze ilyenkor érthető, hogy nem tud Veled annyit lenni, de amikor éppen van egy kis ideje (mert amúgy mindenkinek arra van ideje, amire akarja)akkor minőségibbnek kellene lennie az együttlétnek....

És mégegyzser hangsúlyoznám, hogy a kulcsszó: Beszélgetés

2009. dec. 22. 08:44

te milyen voltal mikor vizsga elott voltal, vagy valami nagy probatetel elott ami fontos? mit vartal a kornyezetedtol olyankor?

ha jol sejtem turelmet, es megertest. ;)

8. russodebby (válaszként erre: 3. - Holiday21)
2009. dec. 22. 08:33

Ne foglalkozz vele,hogy nem bírja a barátaidat,akkor is menj el velük. Magányos vagy és nem tudsz kivel beszélgetni!

Az én párom sem szereti a legjobb barátnőmet (13éve),de megmondtam neki,hogy inkább a barátság,mint egy pasi. Azóta nincs ilyen problémánk. :)

2009. dec. 22. 05:28
Felejtsd el,hogy vizsgaidőszakban olyan legyen mint máskor!!! Én ilyenkor totál kikészülök!Hagyd tanulni,majd januárig kibírod...
6. ba6e61ec64 (válaszként erre: 2. - 40163fd81d)
2009. dec. 22. 00:10
A párkapcsolat lényege,hagydbékén, a másikat a nehéz helyzetben.
5. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 3. - Holiday21)
2009. dec. 21. 23:55
na ne!
4. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 1. - Holiday21)
2009. dec. 21. 23:54
Én ugyanilyen vagyok vizsgaidőszakban!!!! a párom már tudja h miért van?? nem vele van bajom, csak ez egy nagyon feszített időszak, pláne ha komoly a suli!!!! ne vedd a lelkedre... fogadd el. ha túllesz a vizsgákon, visszakapod a "régi" párod!!! :)
3. holiday21 (válaszként erre: 2. - 40163fd81d)
2009. dec. 21. 23:53
Nem őrülne ha buliznék! És nem kedveli a barátaimat!
2009. dec. 21. 23:51
Hagyd békén ,amíg a vizsgái tartanak,addig bulizz,barátnőzz.
2009. dec. 21. 23:48

Sziasztok!

A barátom nemrég kezdte a fősulit és mellette dolgozik! Ezzel még nincs semmi baj!De most vannak a vizsgái és nagyon feszült már lassan 1 hónapja nem voltunk kettesben mindig van valami! Bármit kérdezek tőle mindig ingerülten válaszol és ez nagyon fáj!(Alig beszélünk!) Nagyon hiányzik a régi ő felszabadult mosolygós türelmes! Nem tudom mit csinálok rosszul! Vagy egyáltalán mit tegyek!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook