FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Cickafark tea

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egyéb sz&e témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

10. bozontka2009-12-21 22:17
bocsi anti-candidaa neve

9. bozontka2009-12-21 22:17
a cickafarkfű tea is jó mert lugosít
és a candida pedig savas közegben él
de a drogériában lehet kapni Candida nevű gyógyteát
abba benne van minden ami kell
(válasz Éffi85 7. hozzászólására)

8. Barbika252009-12-21 21:51
szerintem ha gombás vagy irány a dokid!!!!!!
(válasz Éffi85 7. hozzászólására)

7. Éffi852009-12-21 21:47
Az cickafarkfű teából készített ülőfürdő sem segíthet a candidán?

6. Barbika252009-12-21 21:44
Én is nagyon szeretnék babát:-)))
(válasz Barbika25 5. hozzászólására)

5. Barbika252009-12-21 21:43
Szia és ezt mikor érdemes inni mondjuk lehet folyamatosan???Vagy csak 2 hétig a mensi után???
(válasz correct 2. hozzászólására)

4. nemeskata2009-12-21 21:43
Én cickafark -palástfű teát ittam a ciklus beállítására, és azért hogy mihamarabb terhes lehessek ! Szerencsére nekem nagyon bevált ez a módzsre. A cickafarkot még felfázásra is szokták inni, de megmondom őszintén candidára még nem hallottam , hogy használták volna.

3. bozontka2009-12-21 21:42
nekem a fogigátlótol lett a candidám annó

2. correct2009-12-21 21:38
A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Petefészek-gyulladásnál gyakran már az első cickafark-ülőfürdő megszünteti a fájdalmakat, és fokozatosan elmúlik a gyulladás is. Miómákat is cickafark-ülőfürdővel szüntetünk meg, melyeket naponta hosszabb ideig alkalmazunk. A cickafark görcsoldó és nyugtató hatású, gyulladásgátló, serkenti az anyagcserét, vérzéscsillapító, vérképző, vértisztító, befolyásolja és erősíti a méh és a petefészkek működését, szabályozza az emésztést.
Görcsoldó hatása miatt különösen ajánlható fájdalommal és görcsökkel járó havi vérzésre, melyhez deréktáji fájdalom is társul. Anélkül, hogy hashajtó lenne, javítja a kiürülési reflexet (Ajánlott mindazoknál, akiknél ez a reflex kialudt, és állandóan hashajtókkal élnek.)

Teafőzet:
1 púpozott teáskanál cickafarkfüvet adunk 1/4 liter vízhez, leforrázzuk, rövid ideig állni hagyjuk.

Ülőfürdő:
100 gramm cickafarkfüvet (az egész növényről van szó) éjszakára hideg vízbe áztatunk, másnap felforraljuk és hozzáöntjük a fürdővízhez.

1. Éffi852009-12-21 21:36
Segítséget szeretnék kérni. Milyen nőgyógyászati problémákra jó a tea? Befolyásolja a fogamzásgátló hatását? Candida ellen is jó? Köszönöm