Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hüvelyfertőzés a terhesség 25.hetében. SEGÍTSETEK! fórum

Hüvelyfertőzés a terhesség 25.hetében. SEGÍTSETEK! (beszélgetős fórum)


2011. márc. 31. 13:23
canesten.Terhes nöknél könnyebben van fertözés, valakinel 4-5x is elöjön,megvaltozik a hüvely ph-ja,sokkal erzekenyebb.Canesten combit vegyen,nem okoz gondot.
2010. febr. 10. 11:33
szia! olvastam a fórumot gondoltam irok. Nekem is volt a 19hét körül. elég kellemetlen volt de ezt gondolom ugyis tudja aki már átesett. a doki először egy 3db-os gyogyszert irt fel a nevére nem emlékszem (1700ft volt)de nem használt majd utána a szülésznő irt fel Klion nevezetű hüvelytabit (10dbos) 5napig kellett napi 1-et használnom este és utána nem volt semmi bajom.. Ezt a gyogyszert csak a második trimesztertől lehet használni. árban is jóval olcsóbb volt mint a másik. talán 600ft lehetett. én irattam még egyet netán ha megint előfordulna. minden hüvelyi fertőzésre jó. remélem segitettem valakinek valamit.szép napot!
2010. febr. 6. 13:30
Azóta minden rendben van. 3 nap alatt elmúlt az egész. Canesten Kombi plust használtam.
2009. dec. 22. 10:57

Gyöngyvirág!

Ha nincs folyásod, csk égető , viszkető érzés pisiléskor akkor lehet hogy nem is hüvelyi fertőzésed van, hanem fel vagy fázva ! Ezt talán nem telefonon kellene diagnosztizálnia a nőgyógyászodnak, mindenképpen kérj tenyésztést. Kicsit furcsának találom a hozzáállását. De ha a vizeletben van valami azt úgyis hamarosan megtudod, érdeklődj , mert lehet hogy bakteriális a probléma. Nekem minden terhességem alatt volt bő folyás, volt amikor gomba is, de a canesten egyáltalán nem segített, csak a jóval erősebb Klion. Szerencsés vagy hogy nem volt ilyesmi az első babánál.

2009. dec. 22. 10:03

szia! hát igen, a nőgyógyászok általában ha van kis folyás, vagy viszketés, vegyél kúpot, 3 nap, mert gomba... bőr-, és nemibeteg gyógyász. ők rendesen megnézik, leoltást csinálnak, aztán specifikusan kezelnek.

sajnos az a tapasztalatom, h a nőgyógyászok nem szeretnek ezzel foglalkozni. (én most a 20.hétben vagyok) KÉRÉSRE az én nőgyógyászom is vett le kenetet, mert nekem is lett valami kellemetlenségem, és legutóbb augusztusban (még a baba fogantatása előtt) voltam bőrgyógyásznál, akkor nem volt semmi. lehet h hormonális, lehet h tényleg a kórházban szedted össze... mondjuk elég elkeserítő akkor a helyzet. de ugye nem ültél rá a wc-re??!!! alapszabály (nálam), h csak itthon ülök rá. vagy körbepapír... :) remélem, h sikerül hamar a végére járni a dolognak!

(én két hete voltam dokinál, azóta a viszketés elmúlt, igaz, kis folyás még van, de még eredményt nem kaptam...)

édesanyám testvére (a keresztanyám) bőrgyógyász, én hozzá szoktam elmenni évente kétszer ha nincs panaszom, akkor is. nőgyógyászatra csak rákszűrésre mentem, pont ilyenek miatt... folyás egyenlő gomba...pedig sok minden más is lehet... szép napot!

2009. dec. 22. 08:48
Felhívtam a dokit. Azt mondta vegyek először Canesten kombit, aztán majd meglátjuk, hogy elmúlik-e. Ha nem, akkor vizsgál csak ki. Érdekes. Ezt nem fordítva kellene?
23. Gyöngyvirág01 (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2009. dec. 22. 08:14
Köszi, ez elég megnyugtató. Mindenesetre ma felkeresem a dokit, biztos, amit biztos.
22. 5e48d37001 (válaszként erre: 17. - Gyöngyvirág01)
2009. dec. 21. 22:09

Szia!

előszőr is nyugodj meg! Nem lesz semmi baj.Ne aggódj!

Nekem az első harmadban volt candida fertőzésem.Gyakorlatilag ebből állapította meg a doki a terhességem,mivel még nem volt tapintható.Sok minden előidézheti,nálam a hormonváltozás okozta,de lehet az is,hogy a hormonváltozástól fogékonyabb a hüvelyflóra a fertőzésekre.

Amit felírt a canesten hüvelytabletta volt pimafucin krémmel.Ezek nem okoznak gondott nem veszélyesek a babára.

A fertőzés nem fog felkúszni ,hiszen zárva van a méhszáj és nem véletlenül van ott a nyákdugó sem.

Teljes biztonségban van a baba.

A Terhesség utolsó hónapjában kenetet vesznek mindenkitől és ha kitenyésztenek benne valamilyen bacit ,vagy candidát akkor is kezelik,kúpokkal,hogy a szülőcsatornán a baba ne kapjon el semmit.A candidától szájpenészt kapnak.És ha nem sikerül kiölni csak akkor végeznek császárt.

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót!

21. Bene Mami (válaszként erre: 19. - Gyöngyvirág01)
2009. dec. 21. 21:37
Itt vagy még? Írok privit.
2009. dec. 21. 21:33
Nem azmiatt császároztak, mert nekem mindenképp császár is lett volna, de te meg mindél előbb dokihoz...
2009. dec. 21. 21:23
köszi a hozzászólásokat és tapasztalatokat. Ha még eesetleg van valakinek megosztanivalója, akkor azt várom. köszi
18. Szasz23X (válaszként erre: 17. - Gyöngyvirág01)
2009. dec. 21. 21:18
holnap doki...
2009. dec. 21. 21:10
A fertőzés kb. 2 napos lehet, szombaton jelentkezett először a tünet. Pénteken kórházban voltam és iszonyatos körülmények voltak a női wc-ben, ahol vizeletett kellett adni :-( Előtte soha nem volt ilyen problémám. Az első terhességnél sem.
2009. dec. 21. 21:08
azért ne tojj be, csak jobb, ha tisztában vagy vele, hogy minél előbb orvoshoz jutsz, annál jobb.
2009. dec. 21. 21:08
lehet sajnos, igen. koraszülést okozhat a kezeletlen hüvelyfertőzés, mivel minden fertőzés aszcendál, azaz a méh felé halad. Mindenképpen menj el orvoshoz minél gyorsabban, és addig is tömd meg magad vitaminnal, az is sokat segít. És irrigálj tejsavas vízzel.
2009. dec. 21. 21:06

Sziasztok!

Most már hozzá tudok én is szólni. Rólam van ugyanis szó.

A babának lehet emiatt bármi baja?

13. Bene Mami (válaszként erre: 11. - Szabina1984)
2009. dec. 21. 21:04
De nem ez miatt császároztak meg?
2009. dec. 21. 21:03
tehát én is azt tanácsolom, mindenképpen orvoshoz, mivel babuci van a pociban, így akármit nem lehet használni...meg jobb, ha az orvos is tudja, mi a baj
11. szabina1984 (válaszként erre: 7. - Bene Mami)
2009. dec. 21. 21:02
Mikor mentem szülni, akkor éppen nem volt semmi, de amúgy meg császárom volt...
2009. dec. 21. 21:02
A tünetek alapján ír fel valamit a doki,vagy kenetet is vesz?
2009. dec. 21. 21:02

a kefires-natúr joghurtos téma egyrészt nem mindenkinél hatásos, másrészt nem biztos, hogy ez gomba, márpedig szinte csak arra hat, harmadrészt totálisan gusztustalan.

Egy szülésznő.


ORVOS! akármi lehet, tenyésztés kell, mert baj lehet.

2009. dec. 21. 21:00

Nőgyógyász, gyógyszert kell szednie, aztán majd kontroll pisi.

Nekem is volt a terhesség alatt kétszer .-(.

7. Bene Mami (válaszként erre: 5. - Szabina1984)
2009. dec. 21. 20:59
Nem okozott gondot a szülésnél?
6. megryan (válaszként erre: 3. - Lilimia)
2009. dec. 21. 20:59
Kipróbáltad? Mert egyszerű, és jó ötletnek tűnik...
2009. dec. 21. 20:58

Szia, én amíg terhes voltam, nekem szinte állandóan volt a 2 terhességem alatt. Nem győztem orvoshoz futkosni, és mire kikurált, 2 hét múlva szintem megint jelentkezett. Szőrnyű volt...

Nagyon tanácsolni semmit sem tudok, mivel hogy babát vár, így jobb, ha az orvos mond valamit, ír fel...

4. Bene Mami (válaszként erre: 2. - Megryan)
2009. dec. 21. 20:58
Holnap megy!
3. lilimia (válaszként erre: 1. - Bene Mami)
2009. dec. 21. 20:57

Szia!


Natúr joghurtba áztasson be pár percre egy tampont, aztán tegye fel pár órára (a legjobb lefekvés előtt), kb 3-5 nap alatt elmulasztja, ha minden nap használja!

Jó egészséget neki és a babának is! :)

2009. dec. 21. 20:56
Menjen ez mihamarabb nőgyógyászhoz, az tudni fogja mi az a gyógyszer, mit terhesen is szedhet.
2009. dec. 21. 20:54
Unokatestvérem most regisztrált be,így ő nem tud még belépni a fórumba,csak olvasni tudja. Kérlek benneteket segítsetek! 25.hetes,és az orvosi rendelőben kellett vizeletet adnia,ott szedte össze. Viszkető,égető érzése van,folyás nélkül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook