Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Áramkimaradás miatt tönkrement számítógép! fórum

Áramkimaradás miatt tönkrement számítógép! (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. aug. 26. 10:47
elofordul,nekunk is vihar utan tonkrement a kompjuterunk.
2011. ápr. 6. 11:06
Nem is hogy villámcsapás, hanem sorozatos villámcsapás okozta túlfeszűltség okozta a kárt. Sorozatosan a közelbe csapott le, nem közvetlenül hozzánk.Ezt kivédeni is jó a tápegység.
2011. ápr. 5. 13:43

Nekünk 2 számítógépünk is tönkrement villámcsapás miatt 8szerencsére nálunk is fizetett a biztosító), ezek után beruháztunk egy szünetmentes tápegységre.

nem olcsó, de csak egyszer kell megvenni, és aztán védve van a géped! (meg minden más is amit beledugsz)

2011. ápr. 5. 13:34

Sziasztok! Beleolvastam a témába és láttam az egyik hozzászólásban javasolta valaki a feszültségszabályzós elosztót! Tényleg jó lenne ha mindenki használná, mert csak nekünk magyaroknak nem olyan elterjedt ez, de külföldön /nyugaton/ Mindenki használja. Gondolom ez azért van mert nálunk a fizetések is jobban ingadoznak no meg az áram is.Mindenki próbál ott spórolni ahol lehet . csak néha megbosszulja magát.

Nekünk például villámcsapás tette tönkre a gépet. Csak a szervízben szólt a szerelő hogy az lehet a gond, de ő ki is állította erről a szakvéleményt és a Biztosító fizetett nem keveset. Azóta használjuk mi is az elosztót. Nagy gond, ám ha neteznél és napokig nem tudsz! Üdv mindenkinek!

31. Mendi1
2010. márc. 30. 00:14

Azt hiszem,mégis sikerült.Most végezte el a feladatot,közel egy órán át kék alapú szöveg .. bla-bla-bla.

Holnap NOD 32,már nincs hozzá most türelmem

Köszönöm,hogy segítesz!

30. 07c4794583 (válaszként erre: 29. - Mendi1)
2010. márc. 29. 19:15
bocs, de ezeket a windows írja ki vagy a víruskeresőd? mi van az ablak fejlécében?
29. Mendi1
2010. márc. 29. 13:48

Köszönöm szépen,de nem változott semmi :(

ezeket írja ezerszr egymás után:

C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Dokumentumok\Letöltések\Shockwave_Installer_Slim.exe » NSIS - sérült tömörített fájl - a fájlt nem lehet kitömöríteni.

C:\WINDOWS\system32\config\software.LOG - hiba a megnyitáskor [4]

C:\WINDOWS\Installer\5d44fe.msi » MSI » ISSetupFile.SetupFile2 » ZIP » chrome.manifest » MIME - OK (a belső ellenőrzés nem történt meg)

2010. márc. 29. 00:28
nyisd ki a sajátgépet. a c meghajtón nyomj egy jobbgombot és válaszd a tulajdonságok menüt. a feljövő ablakban a második fül az eszközök. itt van egy hibaellenőrző gomb (az első), ha arra kattintasz, feljön egy ablak, amiben két jelölőnégytetet lehet bepipálni, azokat pipáld be, aztán indítsd a hibakeresést. ekkor szólni fog, hogy ehhez újra kell indítsa a gépet. egyezz bele, a gép újra fog indulni - ne lepődj meg, az újraindulás után egy világoskék képernyős szkennelő akármi fog feljönni, ami végignézi majd a lemezt. lehet, hogy sokáig tart, és lehet, hogy talál olyasmit, amit nem tud kijavítani. épp ezért a folyamat indítása előtt azt javaslom, ments le minden fontosat a gépről (levelek, dokumentumok, képek) máshova, dvd-re, akármi. nem valószínű, de akár meg is mukkanhat a cucc. valószínűleg csak a két fájllal van probléma, ami el fog tűnni, ha sikerül neki kijavítani a hibát, de a gépnél sose tudni... mindenesetre ezt csináld meg.
27. Mendi1
2010. márc. 28. 22:14

ESET NOD 32 vírusírtás alkalmával mindig ilyen erdmények születnek .Nem tudom,hogy mit jelentenek,és mit kell tennem

Ha tudnátok segíteni,megköszönném,persze örömmel töltene el,ha ilyen kötözködők,mint az Elfelejtett jelszó nem szólna,hisz értelme nem sok van!


C:\Documents and Settings\NetworkService\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows\UsrClass.dat.LOG - hiba a megnyitáskor [4]


C:\WINDOWS\system32\config\default.LOG - hiba a megnyitáskor [4]

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 22. 13:07

Én kikapcsolnám,de nem lehet standby-t nyomni......ugyanis,szolgáltatót nem írok,de egy pillanatnyi áramszünet is elég ennek a modemnek,hogy elfelejtsen engem,mint gazdáját!Nemhogy állandóan ki-be kapcsolgassam!

Olyankor nincs net,és szakeberek jönnek megcsinálni vagy elnavigálnak telefonon mit csináljak!

Jó nagy marha vagyok mi ,kikapcsolom,de nem áramtalanitok....sajnálhatsz is,mert én már egy vagyont fizettem ki ilyen önhibám kivüli hibákért!:P


Egyébként nem tudom neked miért kell minden fórumon beszólongatni

25. Dinuss
2009. dec. 22. 10:26
Jah amugy ugylatszik,hogy ez a honap a tapok halalozasanak a honapja!:D A mienk mult heten szallt el es szerencsere csak a tap.11 ezer ft volt az uj tap de meg mindig nem a haromszorosa ha uj alaplap is kellett volna....mazli!!!
24. Dinuss (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2009. dec. 22. 10:22
Ha lett volna a szamlan uj tap akkor tuti,hogy 10 ezer felett van a szamla...A legolcsobb tap is olyan 7-8 ezer korul mozog de azt meg nem erdemes venni,mert az tuti,hogy nem bir ki annyit,mint egy normalis tap es ha ezen sporol az ember akkor az lesz a vege,hogy vehet uj alaplapot es uj procit is es hat az nem 10 ezer korul lesz az tuti....
2009. dec. 21. 18:41
Kár, hogy egyre kevesebb a normális topictéma :(
22. Mendi1 (válaszként erre: 21. - 07c4794583)
2009. dec. 21. 18:36

Köszönjük :D !

Lehet,hogy kérek még segítséget.Nagyon jó érzés a segítőkészséged. Kár,hogy egyre kevesebben vagyunk ilyenek :(

21. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - Mendi1)
2009. dec. 21. 17:26

ja, arra nem véletlenül nem is reagáltam


szóval egyébként nézd meg a videót, csináljátok meg, amit leírtam, mégha ki is kell cserélni a tápot, azt talán egy 3000 ft-ból meg lehet úszni, és nem nagy ördöngösség, egy kis fizikai erő kell hozzá, mert a tápból ilyen színes kábelek mennek az eszközökbe, amiket néha nehéz kirángatni, de amúgy nem nagy kunszt tápot cserélni.


ha alaplapot kell cserélni, az viszont igen problémás hadművelet, na meg alaplapot kell venni, aminek anyagi határa a csillagos ég. :(

20. Mendi1 (válaszként erre: 18. - 07c4794583)
2009. dec. 21. 17:10

Köszönjük,mindenképp találunk megoldást,legalábbis keresünk.

Jó,hogy ez jellemző inkább itt, nem az előző beszólogató.

19. Mendi1 (válaszként erre: 17. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 21. 17:08

Áramkimaradás,ráadásul cseppet sem "ekkora marha"..

Csak azt nem értem mint van 1-2 ilyen OKOSTOJÁS mint te.

Mire jó ez a "beszólokennekannak"?

18. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - Mendi1)
2009. dec. 21. 17:02

Sajnos Mendi, az a rossz hírem van, hogy ha veszed a fáradságot és megnézed az Elmü honlapját:


[link]


akkor itt le van írva, hogy:


Az elektronikus háztartási eszközök tömeges elterjedésével több esetben jelentkeztek Társaságunknál fogyasztók túlfeszültség miatti meghibásodás panaszával. [...] . Ez a túlfeszültség elkerülhetetlen, és a kapcsolók, megszakítók normális működésének velejárója, melyet a fogyasztói készülékeknek, berendezéseknek el kell viselniük. Az elektronikus háztartási készülékek - főleg az olcsóbb kivitelűek - érzékenyek lehetnek a kapcsolási feszültséglökésekre. A készülékek gyártóinak felelőssége, hogy a termék tulajdonságait, túlfeszültségekkel szembeni védettségét garantálják és ezt a kezelési leírásban közöljék.


Amint már említettük, a nagyobb kapcsolási túlfeszültségek a kikapcsoláskor keletkeznek, és annak nagyságát elsősorban az Ön belső hálózatának pillanatnyi állapota befolyásolja.


Az Ön belső hálózatán keletkező, a háztartási készülékeit károsítani képes túlfeszültség ellen azonban csak Ön tud védekezni helyi, megfelelő túlfeszültség elleni védelem kiépítésével. "


Magyarán az Elmü mossa a kezeit, neked kell a túlfeszültség ellen otthon védekezni. Ahogy írtam, túlfeszültség elleni hosszabbítóval, pl ilyennel:


[link]


pl ilyennel, mindenképp olcsóbb, mint egy új alaplap..

17. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 2. - Mendi1)
2009. dec. 21. 16:50

Hát aki ekkora marha (már bocs) hogy nem kapcsolja ki a gépet még a legnagyobb viharban vagy akármi azt nem nagyon tudom sajnálni.

Akinek egy csöpp esze van nemhogy kikapcsolja de még áramtalanítja is (Standby ki) a gépet.

16. Mendi1 (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2009. dec. 21. 16:47

Fel sem lehet őket hívni,most hívtam a tudakozópluszt,bejelentést írásban lehet tenni,vagy levélben,vagy faxon:(

Tehát az éven már semmit sem tesznek.

15. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Marcsi1952)
2009. dec. 21. 16:40
Hú, ez csak a munkadíj volt, vagy volt a számlán egy új táp is?
2009. dec. 21. 16:39
Nekem 6000,-Ft-ba került, de mint irtam, én nem értek a müszaki dolgokhoz.
2009. dec. 21. 16:37
Szóval az alaplapon van egy kis gombelem, tök egyszerű okból: ha nem lenne, a gép minden kikapcsolásnál elfelejtené, hány óra van, és állíthatnánk be mindig újra meg újra. :)
12. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - Dinuss)
2009. dec. 21. 16:33
na igen, ha büdös, akkor már általában elég nagy gáz van. :)
11. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Mendi1)
2009. dec. 21. 16:32

jaj, bocsi, akartam neked linkelni egy videót:


[link]


a srác azt magyarázza, hogy kell a biost resetelni - áthelyezni azt az elem melletti kis műanyag baszt, amit jumpernek hívnak, az első 2 tűről a 2. két tűre, majd vissza -, a végén meg azt magyarázza, hogy a modern gépen lehet külön CMOS reset gombocska is az alaplapon, akkor nem kell a tűvel bíbelődni.

2009. dec. 21. 16:30

Igazából mivek a szünetmentes táp elég drága, nagyon sokat segíthet az úgynevett túlfeszültségvédett konnektor is, ami egész úgy néz ki, mint egy konnektor, csakhogy ha ingadozik a feszültség, akkor a többletet nem engedi rá a gépre, és akkor a szerencsétlen gép nem "sül meg".



Igazából az a probléma, hogy az ELMÜ ezt állítja magáról:


"# A hálózati frekvencia együttműködő szinkron csatlakozású hálózatoknál: 50 Hz ± 1% a hét 99,5% -ában és 50Hz +4% / -6% az idő 100% -ában

# A hálózati frekvencia együttműködő nem szinkron csatlakozású hálózatoknál (szigetüzem) 50 Hz ± 2% a hét 95%-ában és 50Hz ± 15% az idő 100%-ában

# A tápfeszültség nagysága négyvezetékes háromfázisú hálózatokban Un = 230V a fázis és a nullvezető között. (fázisfeszültség) "


Namost ez a plusz mínusz 1 Hz meg ez a 230V nincs ám azért olyan pontosan betartva, nekem volt olyan németországban vett digitális órám, amit ha németországban használtunk, tök jó volt, itthon meg 2 hét alatt már 5 percet sietett, ki is jött egy villanyos ember, bemérte, és monta, hogy hát igen, nem jól nyomatják itt az áramot. Azt nemtom, le lehet-e verni az áramszünetet a szolgáltatón, én felhívnám őket, hogy mi a pálya, mert ha sokat van áramszünet, akkor a saját fent említett 99,5 %-ukat se tartják be, és akkor nekik kötbért kell fizetni.

9. Mendi1 (válaszként erre: 7. - 07c4794583)
2009. dec. 21. 16:27
Hmmm biosreset, kiveszem 2 mp-re,egy másik elemet ,de milyen elemet???????
8. Mendi1 (válaszként erre: 6. - Marcsi1952)
2009. dec. 21. 16:24
Tudták javítani?Mennyibe került ez neked,és meddig nem volt géped?
2009. dec. 21. 16:24

Ja egyébként még nem kell keresztet vetni a gépre kapásból.


Én ezt csinálnám:

1. teljesen kihúzom az áramkábelt

2. pici csavarhúzóval kilazítom a ház csavarjait eltávolítom az oldallapokat

3. csinálok egy biosresetet, és az elemet is kiveszem 2 mp-re, majd visszateszem

4. visszadugom a kábelt, és nézem, felpörög-e, megnyikkan-e valami

5. ha nem, veszek egy másik elemet meg egy nem túl drága tápot és ezeket kicserélem.

2009. dec. 21. 16:22
Nekem is volt olyan problémám, hogy egymás után kétszer elment a villany, közben a gép nem volt kikapcsolva. Következő nap a szervízben kötöttem ki, mert én nem vagyok profi. Ott is mondták ezt a szünetmentes táp beszerzést - még eddig nem vettem meg -
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook