Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Felnőtté válás... fórum

Felnőtté válás... (beszélgetős fórum)


21. delike (válaszként erre: 20. - Gyula85)
2009. dec. 23. 11:53
Egy szakítás talán ebben segíthet. Remélem, hasznomra válik majd. Épp mától akutális...
2009. dec. 23. 10:52

Érdekes téma, de csak azért, mert nem kérdezte meg senki, hogy milyen felnőttnek lenni. Úgy néz ki, mint ha egyértelmű lenne, pedig nem. Lehetséges több nézet. Valaki a 18 évhez köti, valaki a gyerek születéshez, szerintem inkább fejben dől el.


Az idézet jó az én szemszögemből. Hasonlatot írok, legyen az elménk egy polc ez esetben. A polcon van rengeteg gondolat, jók és rosszak, érzések, tudás... szóval sok kis apró dolog. Csak egy gond van ezzel a polccal, hogy nagy a felfordulás. Sok dolog a polc hátsó részébe került, sok előtérbe, sok dolog hiányzik.

Gyermekkorban a polccal nem mi foglalkozunk legalábbis nagyon kis mértékben, mert nem tudunk. Foglalkozik vele a szülő, a tanár, a rokonok és mindenki belenyúl az életünkben, aki csak akar.

Szerintem ott kezdődik a felnőttkor, amikor a polcot egyedül mi kezdjük el rendezni. Mindenki más belenyúlna, de már nem tud, csak ötletet és tanácsokat adhatnak nekünk, amit elbírálunk.

2009. dec. 22. 14:33

"Azon a napon válik az ember igazán felnőtté, amelyiken először nevet magán tiszta szívből."

Ethel Barrymore

18. manul (válaszként erre: 17. - Delike)
2009. dec. 22. 12:55

Nekem nem változott semmi!Nem kuszálódott össze semmi!

Felnőtt vagyok a korom szerint és úgy is élek,ugyan akkor a szüleim gyermeke is vagyok és úgy is élek!

Ez talán azért van mert soha sem kezeltek igazán gyerekként és igazán felnőttként sem!

17. delike (válaszként erre: 16. - Manul)
2009. dec. 22. 10:23

Ebben is van némi igazság, amikor hazajövök és máskor is én vagyok anya pici lánya, de eljön az ideje az önállóságnak és akkor kezdenek összekavarodni a gondolatok.

Egyre többször ugranak be gyerekkori emlékek, változnak az eddig biztosnak hitt elméletek...

16. manul (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. dec. 21. 17:36

Amikor elkezdtem olvasni a hozzászólásokat éppen erre gondoltam!

Közel 40 évesen még mindíg nem vagyok igazán felnőtt!

Csak a jó Istennek köszönhetem,hogy megtartotta egészségben nekem azt a két embert,akik felneveltek,és a mai napig is én vagyok Nekik az első!

Szerintem,addig nem érezheti magát egy ember igazán felnőttnek,amíg reggelente az édesanyja 20 éveseket megszégyenítő fürgeséggel szalad át a friss pékáruval és félig meddig felháborodottan kérdezi,hogy na felkeltél már lányom!?

Egy ember addig gyerek,amíg van valaki akinek a gyereke lehet!

Mi a férjemmjel a szerencsések közé tartozunk,mert nekünk mindkét szülőnk él,és nagyon remélem,hogy lesz alkalmam még néhány tíz évig élvezni szüleim odaadó szeretetét,támogatását,és ha ez azzal jár,hogy nem fogom magam felnőttnek érezni,akkor én leszek a legboldogabb és leg öregebb,gyerek aki élt valaha ezen a világon!

15. 9242a6388c (válaszként erre: 14. - D949b00de0)
2009. dec. 21. 15:23
...pontosan
14. d949b00de0 (válaszként erre: 13. - Delike)
2009. dec. 21. 15:19

:)


Üdv a NAGYBETŰSBEN! :DDD


[link]

13. delike (válaszként erre: 12. - Ybag)
2009. dec. 21. 15:18
Nem. Csupán néha elfeledkezem magamról és akkor eluralkodik rajtam a gyermeki dac, amivel a kapcsolatomat és sok más mindent is veszélybe sodrok.
12. ybag (válaszként erre: 10. - Delike)
2009. dec. 21. 15:13
Úgy érted a rossz utat választottad?
11. d949b00de0 (válaszként erre: 1. - Delike)
2009. dec. 21. 15:12

[link]


NE TEDD!!! :DDDDDDDDD

10. delike (válaszként erre: 6. - Ybag)
2009. dec. 21. 15:11

Biztos vagyok benne, hogy ez így van :) Kellett hozzá egy kis idő, hogy ezt felismerjem.

Mostmár a kezelése következik...

9. d949b00de0 (válaszként erre: 5. - 9242a6388c)
2009. dec. 21. 15:08
:)
2009. dec. 21. 15:07
Még mai is érzem a gyermeki dac, és a felnőtt gondolkodás harcát...:)
2009. dec. 21. 15:06
Az, hogy valaki felnőtt, nem azt jelenti szerintem, hogy egyáltalán nem marad benne játékosság, és egy bizonyos szinten "gyermeki" oldal, hanem azt, hogy tudod irányítani a saját életedet, megoldod a gondjaidat, tudsz felelősségteljesen dönteni, van egy fontossági sorrended, és kialakul a saját értékrended...
6. ybag (válaszként erre: 1. - Delike)
2009. dec. 21. 15:05
Szerintem ezen sokan átestünk.Nem túl könnyű okosnak lenni ,hiszen néha nehéz eldönteni,hogy melyik út a járható.
2009. dec. 21. 15:05

Akkor lettem felnőtt mikor meghalt az apukám.

Akkor lettem igazán felnőtt mikor megszületett a fiam...

2009. dec. 21. 15:04
Én azt hiszem , amíg vannak szülei az embernek, egy része mindig gyerek marad.:) Ennyi idősen-mint te vagy- nem éreztem még a felnőtté válást..Inkább mikor én is szülő lettem. (de akkor sem teljesen:)
2009. dec. 21. 15:04
Túl korán következett be nálam, 14 évesen, akkor köszöntött be a depresszió, muszáj volt felnőni. De inkább mondanám pozitívnak, hogy miért? Mert azóta szemlélem az embereket, és ezért vagyok annyira jó emberismerő. Így sok mindenki kiszámítható.
2009. dec. 21. 15:03

Én akkor éreztem, amikor elköltöztem, és a saját lábamra álltam. Nehéz volt, de megérte :)

Voltak bennem is ilyen érdekes kettős érzések, de azt hiszem, már sikerült felnőnöm :D

2009. dec. 21. 15:01

Meséljétek el, hogy Ti hogyan váltatok felnőtté! Mik játszottak benne szerepet?


Éreztétek azt, hogy a gyermeki dac és a felnőtt gondolkodás néha küzd egymással?


Azt hiszem én ost élem ezt meg és érdekelne mások története is hátha segít egy kicsit a velem hasonló cipőben járóknak is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook