Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a Welsh terrierről, ma estétől kiskutyánk lesz! fórum

Mi a véleményetek a Welsh terrierről, ma estétől kiskutyánk lesz! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 28. 11:42
sejtettem hogy meggondolják még kétszer amiket mi elmondtunk a terrierekről.
37. simple (válaszként erre: 36. - Szasz23X)
2009. dec. 27. 20:42
Labradort vettek végül. Nyitott egy olyan topikot hogy beszélgessünk a labradorról vagy valami ilyesmi. Keresőben biztos megtalálod. :-)
2009. dec. 27. 18:03

Fórumnyitó, merre jársz? Meglett végül a kiskutya, vagy meggondoltátok magatokat?

Azért ne tűnj el, tapasztalatokat várunk :)

35. Bcicus
2009. dec. 21. 23:05
A beaglet szinte bármihez hozzá lehet szoktatni ez tény. Emelett egy nagyon önálló, de gazdi imádó kutya,m a hresztelésekkel ellentétben teljesen jól képezhető. Róluk oldalakat tudnék írni, de ez a topik most nem róluk szól.
34. delike (válaszként erre: 32. - 89b99f816e)
2009. dec. 21. 22:07

A beagle könnyen megszokja a városi életet, azt kicsi korában könnyű rászoktatni, hogy a macskákkal is kijöjjön, ezért olyan kedvelt gyerekek mellé.

A terrierek kotorékos és disznós kutyát. Vérmérséklete heves és harciasak. Alkalmazkodó ugyan, ezért kezd terjedni, de az apró rágcsálókat és a kis ragadozókat könyörtelenül irtja.

Most vizsgáztam vadászkutyákból :)

33. 89b99f816e (válaszként erre: 29. - Delike)
2009. dec. 21. 18:45
Viszont a labradorunknak 2x mutattam meg a malacot, és mindkétszer kb 3 perces merev figyelés után be akarta kapni szegényt.. Na ők nem lesznek barátok.
32. 89b99f816e (válaszként erre: 29. - Delike)
2009. dec. 21. 18:43
Amúgy a vadászkutyaságról. Nekem a beaglem is vadászkutya, vérbeli, mégis össze merem engedni a tengerimalaccal, mert nem bántja, sőt, finoman akar játszani vele. Sem harapás, sem mancsozás.
31. 89b99f816e (válaszként erre: 27. - Jucka1984)
2009. dec. 21. 18:42

Nekem első kutya a beagle :) De nem hirtelen ötlettől vezérelve vettem, pontosan tudtam, milyen a természete, és mit mondjak...beagle létére nagyon jó kutya, persze megvan a maga rosszalkodása, de ez nem nevelés kérdése, és ha nem lenne ilyen, nem is kellene, unalmas lenne az élet nélküle :)

Pici kora óta velünk van, és jobban ragaszkodik, mint egy kisgyerek. Imádjuk, egyszer nem jutott eszembe, h megbántam őt. Semmi pénzért nem adnám. Nevelsé, nevelés, nevelés - ennyi a titka mindennek, tök mindegy, milyen kutya és hanyadik az életünkben. Én amúgy is az az erős jellemű ember vagyok, mellettem nincs szófogadatlanság :))

30. Bcicus (válaszként erre: 1. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 21. 17:56
Jól tartható lakásban, de csak azokkal a kutyákkal jön ki akiket kiskorában megismer, utána álatlában mindenkinek neki megy.
29. delike
2009. dec. 21. 14:55
Vadászkutya, azaz más háziállat nem ajánlott mellé, mert az első adandó alkalommal elkapja.
28. Szasz23X (válaszként erre: 27. - Jucka1984)
2009. dec. 21. 14:48

a beagle-t azért ajánlják gyereknek, mert ha foglalkozva van vele, akkor nagyon jó kutyus tud lenni, és ő hajlandó elfogadni a gyerkőcöt is akár gazdinak. Ő sem egyszerű eset, de feleannyi gond nincs vele, mint egy terrierrel.

De igazad van, a németjuhásszal a legjobb :) Nekem is volt :) Imádtam... okos, szófogadó, értelmes kutyus volt...

27. Jucka1984 (válaszként erre: 18. - Szasz23X)
2009. dec. 21. 14:41
egyetértek, kivéve beagle... nem való elsőkutyásoknak és az emberek többsége nem is tud vele bánni, pláne egy gyerek nem!
2009. dec. 21. 14:39
nekem németjuhászom van és egy törpe spiccem, lakásban. És egy 8 hetes babám... imádják nagyon. Terrier... hát... nem nagyon ismerek normális terriert, bár sztem nevelés kérdése, de ami igaz az igaz, egy gyerekszerető, más állatokat szerető, tanulékony németjuhásszal könnyebb dolgom volt, mint nektek lesz. Amúgy a spiccel kicsit megszenvedtünk mert ugye jelzőkutyus, de a németjuhász mellett nagyon sokat fejlődött, ugyanúgy visszahozza a labdát, botot és már nem szalad ugatni ha kutyát lát. De ez sok energia volt, mert a vérében van, hogy mindenre ugat. Sok sikert és örömöt a kutyushoz!
2009. dec. 21. 14:36

hova tűnt a topicnyitó? nagyon remélem, hogy lemondja éppen a kiskutyát... Nem rosszindulatból, de nagyon nem oda való ez a kutyus, ahogy olvasom a sorait... eszembe sem jutna gyerek mellé terriert venni...

De a tenyésztőt is valagba rúgdalnám... az lenne a kötelessége, hogy elmondja, mik a kutya tulajdonságai, mire kell figyelni, stb... Nem csak az, hogy a pénzt zsebre rakja érte...

24. Szasz23X (válaszként erre: 22. - Globus)
2009. dec. 21. 14:34

igazából az a baj a terrierekkel, hogy a vérében van a vadászat. Erre tenyésztették ki őket. Szóval mást nem is nagyon lehet várni tőlük. Ez a "dolguk".

Végig kell nagyon gondolni, hogy milyen kutyát választunk...

Ez szerintem az egyik legproblémásabb kutya, még a terrierek között is. Én kizárólag nagyon erőskezű gazdinak ajánlanám... gyereknek semmiképp :(

23. andi.b
2009. dec. 21. 14:25
A barátnőm is vett egyet és,amikor picit nagyobb lett,akkor egy szép napon kivégezte 12 éves palotapincsit. :((
22. globus (válaszként erre: 4. - Szasz23X)
2009. dec. 21. 14:21

Meg a madarakat, tyúkokat, nála kisebb testű élőlényeket, néha bizony a kisgyerekeket is!

Nagyon jópofi kutya, tündéri feje van, játszani szeret, de amikor "begőzöl", megy a vére után, senkire nem hallgat. Ösztönlény :) Bár az elülső fogacskái nagyon aprók, élesen tud kapkodni vele.

Ja, és irtó keveset eszik. Bundája folyamatos gondozásra szorul, elhanyagoltan förtelmes.

2009. dec. 21. 14:19

Egy kiskutya akármennyire is kicsi és kölyök, muszáj elkezdeni azonnal nevelni... Hogy tudja, mit nem szabad. Nem a leül-fekszik stílussal kell kezdeni, hanem azzal, hogy pisilni kimegyünk, nem megyünk fel pl a kanapéra, nem szabad rágni, és hogy hol a helye... kell neki a hely, akár egy pléd, akár egy kutyafekhely, de ami az ÖVÉ...

És emellett rengeteg játék és séta...

Egy kölyökkutya napi 3-4 órát minimum lehúz az ember idejéből.

És nagyon meg kell gondolni, nem fogja-e a gyerek megunni, mert utána marad a szülőre.

A kutya nem játékszer. A kutya nagyon komoly döntés. Felelősséggel jár.

2009. dec. 21. 14:17

Az a baj, hogy aki nem következetes, nem határozott, annak sajnos szinte semmilyen kutyus nem való... De terrier végképp nem...

Én egy halál jólnevelt vizslán, egy németjuhászon, és egy moszkvai őrkutya kanon vagyok túl, mint GAZDI... és befürödtem egy 2 és fél kilós kis mocsadékkal :D bár 2 év kemény harc után alakul a helyzet...de baromi nehéz volt...

Sosem vennék többet terriert, őszintén bevallom. Pedig én nem elsőkutyás gazdi vagyok, és tudom kezelni a kutyákat...

2009. dec. 21. 14:14

Beagle jó :) Nekem is az van :)

De ahogy olvasom a fórumnyitó hozzászólásait, neki nem ajánlanám. A beagle iszonyatosan makacs, okos kutya, ha nem nevelik rendesen, következetesen...egy rombológép lesz...és úgy nem fogják élvezni az együttlétet..

Bár minden kutyára elmondható, hogy rendesen meg kell nevelni, mint egy gyereket.

2009. dec. 21. 14:11

Kedves topicnyitó!

HA GYEREK MELLÉ KUTYÁT AKARSZ, AKKOR AJÁNLOM:

Beagle, Labrador, Retriever, és bármilyen juhászkutya, és (NEM VICCELEK) az őrző-védő kutyák.

Meg is magyarázom:

Az őrző-védő kutyák a sajátjuknak tekintik a gyereket, ha vmelyik szülő a GAZDI...és vigyáz rá, jobban, mint a saját életére. Ha rendesen van vele foglalkozva, és nem egy 3 méteres láncon szenved, a világ leggyerekbarátabb kutyái. ELLENBEN A KISTESTŰ, LABILIS IDEGRENDSZERŰ KUTYUSOKKAL.....

Ha ellenben a gyerkőc lesz a gazdi, vagy retriever, vagy beagle, vagy labrador mellett döntsetek. TERRIERT ELSŐKUTYÁS GAZDINAK NE!!!!! még felnőttnek sem, nem ám gyereknek...

17. Szasz23X (válaszként erre: 13. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 21. 14:08

na itt a baj. nem a gazdija leszel, hanem a társa...sajnos ha a kutya nem tudja eldönteni, ki a főnök, ki a falkavezér, nagyon hülyén tud viselkedni... Nálunk volt olyan, hogy a kutyának nem tetszett,hogy van nálunk valaki, és kajak rámnézett, röhögött, és lepisilte az ágyat...

Ilyen apróságokra számítsatok egy terriertől, ha nincs falkavezér...

Most már jobb a helyzet, de ne tudd meg, mit kínlódtam ezért...

16. simple (válaszként erre: 13. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 21. 14:08
Azt jelenti hogy a fejetekre fog nőni!
2009. dec. 21. 14:07
hihetetlen, h a topiknyitó alapvető dolgokkal sincs tisztában a kutyával kapcsolatban. hát nem az az első, h mielőtt kutyánk lesz, mindent elolvasunk róla?! nem az utolsó napon kérdezgetünk...felelős állattartás, ja...
2009. dec. 21. 14:07
Nekem nem tetszik.
13. 75fcec8bbe (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2009. dec. 21. 14:07
Hat kicsit megijesztettel,en sem es a fiam sem vagyunk valami hatarozott egyenisegek,akkor azt jelenti nem leszunk jo tarsa a kutyanak?
12. simple (válaszként erre: 10. - Szasz23X)
2009. dec. 21. 14:06
Egyetértek. Amúgy is makacs, akaratos jószágok. Sokszor még én is alig bírtam velük, pedig én felnőtt vagyok!
2009. dec. 21. 14:06

Nekem yorkim van... Hiába 2 és fél kiló, nagyon TERRIER..... letojja, mit mondok. Vannak jobb időszakai, de általánosságban olyanokat csinál néha, hogy a hajam hullik... Egy egyben terrier. Pedig mi még kutyasulit is jártunk. Most az utolsó mentsvárunk az ivartalanítás lesz.

De én a terrierrel befürödtem. Hozzáteszem, 3 baromi jól nevelt kutyán vagyok túl..kutyasuli nélkül... Nem egyszerű eset. Semmilyen terrier nem való első kutyás gazdinak. Komoly. Hatalmas gond lesz vele, ha nem tudjátok megfelelően kezelni. Nekem a 3 másik kutya után is bajos vele, pedig a 3-ból az egyik spániel volt, ami szintén nagyon problémás.

10. Szasz23X (válaszként erre: 9. - 75fcec8bbe)
2009. dec. 21. 14:03

TERRIERT GYEREKNEK NE!!!!!!!!

Vagy oldjátok meg, hogy ne Ő legyen a "gazdi"... Terrier sosem fogad el gyereket falkavezérnek. Nekik vagy nagyon határozott, és következetes vagy, vagy cseszheted az egészet...Nagyon határozott, öntudatos kutyák. És nagyon sokat kell velük foglalkozni, elsősorban tanítani. Ha elrontjátok, akkor szófogadatlan, dacos kutya lesz egy életre...

9. 75fcec8bbe (válaszként erre: 4. - Szasz23X)
2009. dec. 21. 14:02
12 ket eves a fiam,o mar gondolom jo gazdi lesz
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook