Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lassan szeretnénk testvérkét 5éves kislányunk mellé, de ő hallani sem akar róla! Tud valaki valami jó praktikát erre? fórum

Lassan szeretnénk testvérkét 5éves kislányunk mellé, de ő hallani sem akar róla! Tud valaki valami jó praktikát erre? (tudásbázis kérdés)


18. kicsinikol (válaszként erre: 17. - Kittycat2)
2010. jan. 12. 18:08
köszi utánna fogok nézni...
17. Kittycat2 (válaszként erre: 16. - Kicsinikol)
2009. dec. 22. 09:18
Én úgy hallottam, hogy az Anna, Peti és Gergő című könyvsorozat első része pont a kistestvér érkezését készíti elő... Nem ismerem, nem olvastam, csak hallottam. Talán érdemes lenne belekukkantanod egy könyvesboltban.
2009. dec. 21. 00:21
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!Mindíg okosodik az ember:-) Boldog Békés Ünnepeket Mindenkinek!
2009. dec. 21. 00:16
Az ismeroseim kozott is van olyan csalad,ahol a kisfiu hallani sem akart kistestverrol.Mikor megszuletett a kishuga,annyira szerette,hogy nem engedett hozza senkit.Biztos,ha meglesz a kisteso,akkor a te kislanyod is fogja szeretni.
14. Shaikan (válaszként erre: 12. - Kicsinikol)
2009. dec. 21. 00:12
erre gondolok. Valamelyiktek anyukája, mint gyakorlott többgyerekes anyuka, és egyben a Nagyi, tehet valamit az ügyben. Én amondó vagyok, hogy csak egy olyan ember lehet hiteles, aki tudja, milyen ezt átélni. Én a helyedben kérném Anyukám segítségét és tanácsát!
2009. dec. 21. 00:11

Nálunk 5 és fél év van a két gyerek között. Mi csak akkor beszéltünk a nagyobbnak arról, hogy tesója lesz, amikor már a kicsi úton volt. Várta nagyon, nézegette hogy mozog...

Szerintem lehet, hogy meséltek neki arról, milyen, ha kistesója születik. Lehet, hogy olyantól hallott rosszakat, aki mellőzve érzi magát otthon emiatt.

Ezen úgy tudtok segíteni, ha bevonjátok mindenbe, ha segíthet kiválasztani a holmikat, aztán meg a babával való törődésben. Érezze, hogy ő már okos, nem kisbaba. Aztán persze nagyon figyelni kell, hogy jusson idő külön, csak rá is, amikor csak vele foglalkoztok. Érezze az egyensúlyt. Akkor elmúlik ez a féltékenység, (önzés), mert ez valószínűleg az.

De menni fog, ők még nagyon gyorsan változnak. :)

12. kicsinikol (válaszként erre: 11. - Shaikan)
2009. dec. 21. 00:08

Kire gondolsz? Nekem van egy bátyám 7év van köztünk.Páromnak egy öccse van 5év korkülönbséggel.Anyukámnak nincs testvére, de bánta is:-(

Igen, elég féltékeny amúgy is de azért még reménykedek:-))

11. Shaikan (válaszként erre: 8. - Kicsinikol)
2009. dec. 20. 23:54

Volt valamelyikteknek testvére? Ha igen, össze kellene engedni a lányodat a Nagyival, aki mesél a kedves szülő és kistvére érkezése történetéről. Hogy hogyan alakult ki a kapcsolat az idősebb testvér és az új jövevény között.


Bár sajnos azt mutatja a történelem, hogy ha a testvérek között 4-8 év a korkulönbség, akkor hajlamosak az idősebbek féltékenyek lenni a kicsire. Bár ne felejtsük, a szeretet bármire képes...

10. kicsinikol (válaszként erre: 9. - Bec1f7f165)
2009. dec. 20. 23:46
Ez nagyon igaz... Rá is ráférne egy kis osztozkodni tanulás mindenben:-)
9. bec1f7f165 (válaszként erre: 6. - Kicsinikol)
2009. dec. 20. 23:43

Nekem a nővérem még húsz évesen is vágta a fejemhez, hogy én rontottam el az életét, mert olyan jó volt egyke lenni. Kb. 3 éves volt, mikor születtem, és utánam még két testvér jött...

Önző, irigy és féltékeny volt (most más kb. nem az, de már nem is lakik itthon). De ha ennyire sem kellett volna osztoznia mi lett volna belőle?

2009. dec. 20. 23:41
Nem hagyom rá, hogy ő döntse el persze:-) de mégiscsak jobb lenne úgy várnom a kicsit, hogy ő is szeretettel gondol rá nem pedig utálattal.Félek, hogy így sosem lesznek jó tesók.Talán majd bántani fogja.Nem tudom... Próbáltam meggyőzni de csak azt hajtogatja, hogy neki nem kell testvér inkább marad egyedűl és nekem se kelljen:-))
2009. dec. 20. 23:38

Szerintetek fel tudja fogni egy ötéves, hogy mivel jár egy kistestvér?

Vagy épp hogy igen és félti a saját helyét a családban?

Szerintem nem tőle kell függővé tenni, hogy legyen e vagy sem. De meggyőzni semmiképp sem kellene. Szerintem pihentessétek a témát. Aztán amikor már eltelt egy kis idő, látogassatok kisbabákat. De ne kérdezzétek, akar e ő is ilyet. Aztán közben lehet dolgozni a kistesón. És ha már biztonsággal tudható, hogy érkezni fog, akkor el kell neki mondani.

Segíthet kisruhákat és ágyat, babakocsit, nevet választani. De ne érezze rajtatok, hogy féltek a reakciójától.

Legalábbis én így gondolom.

2009. dec. 20. 23:37
Párommal mostanában beszélgettünk, hogy lassan jó lenne még egy baba kislányunk mellé.Persze megkérdeztem a kicsit is és hallani sem akar róla.Annyira "agresszív" lesz a téma hallatán hogy csak ámulok.Azt mondja ne is beszéljünk erről.Próbáltam "megbeszélni" vele, hogy mi az oka ennek mert amúgy szereti a babákat,de hiába.Csak "méregbe"gurul.Pedig gondoltam ha beszélek róla vele a teherbeesés elött, hogy lesz akivel majd játszon, nem lesz többet egyedűl és ugyanúgy szereti majd őt mindenki mint eddig attól, hogy lesz egy testvérkéje is... akkor könnyebben "elfogadja" Tudom, hogy nem a gyereknek kell "eldönteni" az ilyen dolgokat én mégis szeretném ha ő is szeretné:-) Nem akarok úgy egy babát, hogy tudom ő talán "Utálni" fogja majd...Mit tegyek? Hogyan "győzzem"meg? Tanácsok?
2009. dec. 20. 23:37
Majd megszereti ha már ott lesz a kistestvére, ne aggódj miatta.
2009. dec. 20. 23:36

Elég érdekes, hogy "hallani sem akar róla". :)

Ezt így kijelentette?

2009. dec. 20. 23:35

Nem bántásból, de nem neki kéne igazgatni a dolgokat :)

Szerintem mesélni kéne neki sokat róla, és kiemelni azt ami miatt neki jó lehet egy tesó. Még csak 5 éves.

2009. dec. 20. 23:35
Nehogy már a gyerek döntsön ebben...
2009. dec. 20. 23:33
Lassan szeretnénk testvérkét 5éves kislányunk mellé, de ő hallani sem akar róla! Tud valaki valami jó praktikát erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook