Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek tapasztalata a Rubint Réka féle terhestornával kapcsolatban? fórum

Van valakinek tapasztalata a Rubint Réka féle terhestornával kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


16. e32d76b828 (válaszként erre: 17. - Pisztacia*)
2011. okt. 31. 14:08
...bocsi de nem jut eszembe semmi értelmes RR-nél elakadt a lemez...tal 1 másik topikban?
2010. márc. 16. 10:18
sziasztok! én is kipróbáltam R.R. tornagyakorlatait, de a Hálózat Tv-n kedden és csütörtökön 9.30-10.00 között van sokkal jobb és élvezhető terhestorna. Nekem az vált be, mindig ugyanaz a félórás gyakorlat, de könnyű mident átmozgat és élvezhető.
14. xti_
2009. dec. 22. 21:10
én UTÁLOM! az enyémet megkaphatod, kb. 3x tornáztam rá. a gyakorlatok sem túl izgalmasak, de az, hogy Réka egész idő alatt fecseg, kibírhatatlan. ok, egyszer még végighallgatom, de MINDEN NAP?! halálosan ráuntam, és azóta se vettem elő. mivel semmi különbséget nem láttam a normál (nem terheseknek készült) dvd-khez képest, inkább a régi kedvenceimet csinálom, Sinkó Andreát és Alexandrát.
2009. dec. 22. 18:28

Szia!


Én nem csinálom rendszeresen, csak ha egyéb mozgás híján vagyok, de sose éreztem, hogy bajom lenne tőle. Most a 34. hétben vagyok, de én az első harmadot is csináltam, sőt akkor még többet is sétáltam, mivel jó idő volt:) Az a lényeg, hogy maradj mozgásban, és ehhez jó a DVD-je.


Csak ügyesen!!

12. 1929f865b9 (válaszként erre: 2. - MoncsiMama)
2009. dec. 22. 14:27
Szia! ha az orvosod engedi, nyugodtan tornázz. Réka DVD-jén külön torna van az I.II. és III. harmadra, és elmondja, hogy mit szabad, mit nem. De ő is felhívja a figyelmet, hogy csak akkor ha a dokid engedi, hogy tornázz.Ha egyébként is edzett vagy, nagyon jól fog esni, de csak óvatosan és mértékkel.
2009. dec. 22. 14:17
Én veszélyeztett voltam, így az első trimszterben nem tornáztam, de onnantól igen. Terhességem előtt csak bringáztam rendszeresen, de egyáltalán nem brutális Réka edzése! Én lábsúlyokkal végzem a gyakorlatokat. A második trimeszter alatt én megcsináltam a kazi alapján a 2. és 3. trimeszteres gyakorlatokat plusz az elsőből a talajgyakorlatokat és a vádlit. Hetente 1-2 alkalommal, attól függően, mennyira volt kedvem. (a csaj hangja irritál...) Semmi bajom nem lett!! A bébi meg vígan fickándozik azóta is! Most a 33. hétben vagyok, már csak a 3. trimeszterest végzem, de továbbra is az 1 kg-os lábsúlyokkal. Csak óvatosnak kell lenni, de mondja ő folyamatosan, mire kell figyelni.
2009. dec. 22. 09:16
azért hozzáteszem, hogy én a terhesség előtt is aerobicoztam, tehát én jól bírtam. nem tudom, hogy te előtte mennyit mozogtál, ennek megfelelően kellene terhelni magadat.
9. Kittycat2 (válaszként erre: 8. - MoncsiMama)
2009. dec. 22. 09:14
szia, én a 12. héttől csináltam,és csak az utolsó 2-3 hétben hagytam abba, amikor már éreztem, hogy nem jó a babának. érezni fogod, a pocakod keménységén, meg a baba mozgásán, no és persze az anyai ösztöneid is jelzik, ha nem jó neki. én megkérdeztem az orvosomat, ő nagyon örült neki, hogy tornázom, kifejezetten javasolta. szerintem te is konzultálj a te orvosoddal. de csak annyit csinálj a tornából, amennyit bírsz, ne erőltesd túl magad, és mindig a szemeszterednek megfelelő gyakorlatokat végezd.
8. MoncsiMama (válaszként erre: 7. - Fügemag)
2009. dec. 20. 20:16

Reméltem,hogy lesz vkinek tapasztalata ezügyben:).

Ahogy már előzőleg irtam,csak négy hónapja csinálom és azt én elég keménynek érzem,mármint jól esik meg minden...de nem tudtam,hogy mennyire lehet ezt állapotosan.Megszereztem a tornát belenéztem,de a férjem nagyon ellenzi. Még a dokival is szeretnék majd erről beszélni,bár még nagyon az elején vagyunk......

2009. dec. 20. 20:09

Szia!!


Én ebből a szempontból picit mániákusnak számítok, 33 hetes vagyok, és a sima tornáit nyomom naponta!

A terhesség előtt még többet mozogtam, dokim szerint így nem árt, hiszen a testem is ehhez van hozzászokva!

Ha érezném, hogy nem esik jól, azonnal abbahagynám, de pont ellenkezőleg!!

A terhes DVD-t viszont nyugodtan tudom ajánlani mozgásban kezdőknek is!!

2009. dec. 20. 20:06
A 12. hét előtt semmiképp, utána is csak óvatosan, az a torna elég erős. De ha edzett vagy, akkor valószínűleg nem lesz baj.
2009. dec. 20. 20:04
ok.koszi szépen:)
4. zani
2009. dec. 20. 20:04
nem szabad terhestornát végezni fenyegető vetélés, előzményekben szereplő vetélés, láz esetén
3. zani
2009. dec. 20. 20:02
csak a 12. hét után javasolnak mindenféle terhestornát, és csak szakorvosi konzultációt követően. egyébként ha bírod a tornáját akkor oké. nem árt a babának.
2009. dec. 20. 19:50

Sziasztok!


Érdekelne,hogy mennyire tesz jót a babának? (kb. négy hónapja heti öt -hat alkalommal szoktam tornázni RR többi kombinácójára)

Csinálhatom ezt állapotosság alatt ill. hanyadik héttől?


A válaszokat előre is köszönöm!

M.

2009. dec. 20. 19:48
Van valakinek tapasztalata a Rubint Réka féle terhestornával kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook