Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van egy hóember tortaformám. Tudnátok sütirecepteket, hogy mit lehetne vele kezdeni? fórum

Van egy hóember tortaformám. Tudnátok sütirecepteket, hogy mit lehetne vele kezdeni? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 2. 16:55
Nekem is van egy hoember formam aluminiumbol,vajon lehet hasznalni? a tepsiket hasznalom.
10. vikasz (válaszként erre: 9. - Vikasz)
2010. jan. 10. 12:41

Jah, már eleve a formába öntöttem a tésztát, úgy kötött meg.


De lehet őzgerincformába is rakni, viszont akkor két forma kell.

2010. jan. 10. 12:39

Végül ezt csináltam meg. Isteni finom lett és mutatós. Kókuszreszeléket szórtam rá. A szemét, száját, orrát és a sálat franciadrazséval raktam ki.

Először nagyon híg volt a "tészta", de jól megkötött másnapra a hűtőben.


KEKSZES-KÓKUSZOS CSEMEGE

50 dkg háztartási keksz

4 dl víz

2 dl cukor

25 dkg Rama sütőmargarin

5 dkg kakaó

rum ízlés szerint (vagy rumaroma)

kókuszreszelék

A kekszet apró darabokra tördeljük. A cukorból és a vízből szirupot főzünk. A tűzről levéve belekavarjuk a margarint és a kakaót.

Ha kihűlt, rummal ízesíthetjük és az összetört kekszre öntjük. Hűtőben pihentetjük egy éjszakát, majd két rudat formálva kókuszba forgatjuk.


Néhány órára visszatesszük a hűtőbe, és szeletelhető a csemegénk.

Megjegyzés: Kiadós, egyszerűen elkészíthető, finom csemege.

2009. dec. 20. 18:26

Köszi, ezek egész jó ötletek :-)

még kitalálom melyik legyen.

2009. dec. 20. 18:12

rumos-csokis kekszes tészta, amit nem kell sütni


Aztán kókuszreszelékkel leszórni

2009. dec. 20. 17:35
Piskótát, vagy kevert tésztát is sütheszt. Utána azt is jól lehet díszíteni.
2009. dec. 20. 17:34

Szilikon hóember forma


Nem lesz nehéz az asztalhoz csalogatni a gyerekeket, ha ebben a Szilikon hóember formában sütjük meg kedvenc süteményüket!

• Az 1 literes Hóember forma ideális a téli ünnepi alkalmakra, legyen az egy téli parti, születésnap vagy éppen egy meghitt ünnep, a karácsony.

• Készíthetünk benne fagylaltot is. Töltsük meg az orrát piros gyümölcsös marcipánnal, a szemeit és a gombját csokoládéval, mogyoróval és már kész is a nyári hóemberünk.

• Használhatjuk a formát más évszakokban is, hiszen bohócot vagy egyéb színes figurát is készíthetünk benne. A gyerekek nagy kedvence lesz a terítéken.


Receptek a Szilikon Hóember formához

Néger - torta

Hozzávalók: 4 tojás (a sárgája és a fehérje különválasztva), 2 kávéskanál hideg víz, 20 dkg porcukor, 18 dkg finomliszt, 1 dl keserű kakaópor, 2 kávéskanál sütőpor

A dekorációhoz: Étcsokoládé és bonbon

Elkészítés: Verjük fel a tojásfehérjét a vízzel, adjuk hozzá a cukrot, a tojássárgáját, a keserű kakaóport majd utoljára a lisztet és a sütőport. Öntsük a tésztát a Hóemberformába, 35 percig süssük, 180 fokos előmelegített sütőben. Öntsük ki a formából a megsült tésztát, hagyjuk kihűlni, majd szórjuk meg keserű kakaóval majd tetszés szerint díszítsük.


Bátyám-uram lepény Svájci répatorta (sós)

Hozzávalók: 3,5 dkg reszelt répa, 4 tojás, 2,5 dkg liszt, 2,5 dl tejföl,

7 dkg Gruyère sajt, só, bors

A dekorációhoz: Bébirépa, répa, petrezselyem, paradicsompaprika, olajbogyó

Elkészítés: A megtisztított répát reszeljük le. Egy tálban keverjük össze a tojást, a lisztet, a tejfölt és a reszelt Gruyère sajtot. Sózzuk és borsozzuk meg ízlés szerint. Adjuk hozzá a reszelt répát és keverjük össze, majd öntsük a tésztát a formába. Süssük 35 percig, 180 fokos előmelegített sütőben. Öntsük ki a formából, majd díszítsük tetszés szerint (fotó)


Maci torta

Hozzávalók: 2,5 dkg porcukor, 12,5 dkg liszt, 10 dkg őrölt mandula, vagy dió, 5 tojás fehérjéje, 1,25 dkg vaj, ½ cs sütőpor

A díszítéshez: 2,5 dkg lekvár, 0,5 dkg szeletelt, pörkölt mandula, csokidarabok

Elkészítése: Keverjük el a lisztet, a sütőport, a cukrot az őrölt mandulát és a vajat. Verjük fel a tojássárgáját, majd adjuk hozzá a tésztához. Öntsük a formába majd 40-45 percig süssük 170 fokos előmelegített sütőben. Öntsük ki a formából, kenjük meg a lekvárral, majd ragasszuk hozzá a szeletelt mandulát. Díszítsük tetszés szerint. Hidegen tálaljuk.

4. d@nu
2009. dec. 20. 17:14
Joghurttorta? :D Gyümölcsből a gombjai, orra-szája?
3. vikasz (válaszként erre: 2. - Pné Veronika)
2009. dec. 20. 17:08

Köszi megnézem.

Eddig annyi jutott eszembe, hogy piskótatésztát sütök benne, majd valami krém, és rá kókusz vagy tejszínhab. Csak konkrét ötletem nincs.

2009. dec. 20. 17:04

Nekem fenyőfa formám van, és épp recepten gondolkozom...


Ha valami van, írok.


Bár a sütis naplómban van olyan, hogy Hóember tejberizsből (945. bejegyzés) nézd meg, lehet, hogy tetszik az ötlet.

2009. dec. 20. 17:00
Van egy hóember tortaformám. Tudnátok sütirecepteket, hogy mit lehetne vele kezdeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook