Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » ..ha bérelsz egy házat, és ott elromlik a kazán, mert már öreg és tropa, kinek kell megjavíttatni? tulaj vagy a bérlő? fórum

..ha bérelsz egy házat, és ott elromlik a kazán, mert már öreg és tropa, kinek kell megjavíttatni? tulaj vagy a bérlő? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Nkriszti (válaszként erre: 50. - Lanu)
2009. dec. 21. 02:19
Fel kell nyomni az adóhatóságnál..., vagy csak említsétek meg nekik! Kíváncsi lennék az ábrázatukra! Megcsináltatni vagy megvenni nekik kellene! Vagy a bérleti díjból levonni, ha ti fizetitek. Ez így korrekt, mivel ha ti elmentek, azért az új vagy ismét működő kazán ott marad nekik.
50. lanu (válaszként erre: 49. - Pista55)
2009. dec. 20. 23:40

A férjem megnézte,be is ragasztotta két komponensű folyékony vassal,de az csak ideiglenes megoldás volt..3 hét után ismét kirepedt és folyik a víz.

Ezt már többe kerül megjavíttatni,mint újat venni.

A tulaj állítólag volt itt egy "mesterrel" , aki a vízszintes repedést függőlegesnek nézte. :D

Holnap kikérjük az ügyvéd véleményét,mert hát így nem bánhat el velünk! De természetessen tavaszra elmegyünk,mert hát remélem nem tud kitenni előbb..mivel ő jan.15-én szeretne. Így hát lehet,hogy belevágunk a házkölcsönbe,azt legalább magunknak fizetnénk,és nem hallanánk,hogy "vettem egy 15 köbös medencét, csak úgy,nem volt drága.." te meg azon gondolkodsz,hogy mit teszel az asztalra vacsorára...

Elnézést kérek most mindenkitől,nem panaszkodni szeretnék,csak annyira útálom az ilyen embert,aki állítólak úgy szeret,minntha a gyereke lennél (mindig azt hajtotta),aztán meg kiakar dobni,mert szerinte az felháborító,hogy a 32 éves ÚJ!!! kazán kirepedjen és tönkremenjen! :D

Mert ugyebár a 30-40 fokos vízzel szétrobbantom.. :D

49. pista55 (válaszként erre: 46. - Lanu)
2009. dec. 20. 19:12

Szerelő nézte már azt a kazánt? Lehet, hogy nem is lyukas. Ha mégis akkor azt már nem nagyon érdemes javítani. Sajnos újat kell venni.

Gondolom gázkazánról van szó.

48. lanu (válaszként erre: 41. - Princes47)
2009. dec. 20. 19:10
..megakar félemlíteni...de emberére talált!
47. lanu (válaszként erre: 40. - Pné Veronika)
2009. dec. 20. 19:05
le ne fényképezzem hogy néz ki a drága tesó.. :D
46. lanu (válaszként erre: 43. - Princes47)
2009. dec. 20. 19:04
erzsike néni,60 felé jár,de a férje is félre beszél! :D kazánjavíttatásra nincs pénz,de németektől hozatja magának a fullos számítógépet... érted!
45. globus
2009. dec. 20. 18:09

Szerintem a tulajdonosnak.

Nem tartom etikusnak a lerobbant állapotú lakások drágán bérbe adását. A tulaj legjobban tudja, hogy mi a lakás gyenge pontja, és a kaucióban direkt erre bazírozik. Érdemes lefektetni a szerződésben, hogy mire terjed ki a felelősség, amennyiben a berendezésen sérülés nincs, a bérlő nem köteles azt javíttatni.

44. Anita2. (válaszként erre: 42. - Princes47)
2009. dec. 20. 17:26
Én is erre akartam ám kilyukadni:))
2009. dec. 20. 17:21
Nő vagy férfi a tulaj, idős vagy fiatal?
42. princes47 (válaszként erre: 37. - Anita2.)
2009. dec. 20. 17:21
Miért menne bíróságra, azért mert nem fizet a bérbeadásért adót. Jobb ha csendben van.
2009. dec. 20. 17:19

Ne izgasd magad, nyert ügyetek van mármint a lakhatás miatt. Ő szerintem titokba adta ki a lakást, úgyhogy csendben legyen. Egy szó jó helyen és neki annyi. Úgyhogy én ezzel érvelnék, és már be is van fogva a szája. A bérleti dij, plusz a költségek amiket fizettek az mind adóalap. Úgyhogy a csináltatás kevesebbe kerülne neki mintha adózna.

Ki nem tud tenni, tavaszig meg ki kell bírni valahogy.

40. Pné Veronika (válaszként erre: 16. - Lanu)
2009. dec. 20. 17:11
:-O Ó te... hát hogy mertetek ilyet tenni??? Pláne ennyi év után... :-))) Bírta volna még (talán), lehet már családtagnak számított... :-O
39. lanu (válaszként erre: 38. - Bucili)
2009. dec. 20. 15:49

jaj,dehogynem annyira hülye...

beraktunk egy kályhát,végső megoldásnak ez sem rossz,csak nemtudjuk fűteni az egész házat vele,meg ráadásul kőszenet vettünk,ami ebbe a kályhába nem való... mindegy!

majd lesz valahogy!

de az tuti,hogy nem megyünk el csendben! nagyon szemetek!

38. bucili (válaszként erre: 36. - Lanu)
2009. dec. 20. 15:11
Kényszerhelyzetben vagytok. Csináltassátok meg, papírozzátok le valahogy, aztán lakjátok le. A tulaj nem lehet annyira hülye, hogy ebben az időben hagyja szétfagyni az ingatlanát!
37. Anita2. (válaszként erre: 36. - Lanu)
2009. dec. 20. 15:03

Amíg bíróságra kerül az ügy, hosszú az idő... ez csak fenyegetés. Nem rakhatnak ki, azt biztos. Valami altenatív megoldás nincs? Olajradiátor, vagy valami ilyesmi?

Egyébként ő is megütheti a bokáját, mert ez jövedelemnek számít.

36. lanu (válaszként erre: 31. - Princes47)
2009. dec. 20. 14:57

nemtudjuk megjavíttatni,mert nincs annyi pénzünk,de még megis oldhattuk volna segítséggel..de ezek után? annyira leszartak bennünket,hogy csak na..

aztmondták,ha nem megyünk el,bíróságra adnak,és mivel nincs szerződésünk,félek,hogy aztmondanák ingyen lakunk itt..

2009. dec. 20. 14:55

Itt nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy feketén, szerződés nélkül adta ki a tulaj a lakást. Ha nincs szerződés, akkor nincs mit érvényesíteni.

Ha nincs szerződés, akkor szerintem jogilag nem is vagytok bérlők. Tehát ha akarja megjavíttatja, ha akarja nem a saját kazánját. Ha akarja kiadja, ha úgy akarja nem adja ki tovább a lakását.

Az más kérdés, hogy szemét dolog télen kirúgni gyerekes családot a lakásból.

Ez csak egy magánvélemény.

34. etikat
2009. dec. 20. 14:53
Ne idegesítsd magad, mert nem rakhat ki olyan egyszerűen !!! jobb ha érdeklődsz az ingyenes jogsegélyszolgálatnál ! Nem baj ha nincs szerződés, be tudod bizonyítani, hogy albérlő vagy ! Én abban is biztos vagyok hogy a kazánt neki kell megcsináltatni !!!!!!
2009. dec. 20. 14:52
Meg kéne csináltatnotok és aztán meg lelakni .
32. Anita2. (válaszként erre: 27. - Lanu)
2009. dec. 20. 14:49

Uhh, nehéz ügy. De fűtés nélkül senki sem fog odamenni, bár ez Titeket nem vígasztal...

Mindenképpen nekik kéne fizetni, az biztos.

2009. dec. 20. 14:42

Először is megjavíttathatod, és majd lelakod. Szerintem ez igy rendes dolog.

A másik pedig az, hogy nem rakhat ki a lakásból

tavaszig. Mivel addig nincs kilakoltatás.

De itt jön a bökkenő, mit kezdesz egy hideg lakásba.

30. lanu (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2009. dec. 20. 14:42
így van!
29. lanu (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2009. dec. 20. 14:40

amikor ideköltöztünk azt mondta,hogy a barack ami az udvarban van,a miénk,azt csinálunk vele amit akarunk...

idén vagy 200 kg termett.. jött,leszedte,eladta...

..már nem emlékszik,hogy ilyet mondott,és különben sem érdekli.. jó,mi?

28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Lanu)
2009. dec. 20. 14:40

nyerni akar a kiszolgáltatott helyzeteteken.

Azt várja ,megcsináltatjátok a kazánt, majd ajó kazán szépen ottmarad neki, mikor ti majd egyszer elmentek és neki így ingyen volt.

27. lanu (válaszként erre: 24. - Anita2.)
2009. dec. 20. 14:38
kiakadt,ordibált,mennünk kell! nem lehet vele beszélni,csak a magáét fújja!
26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Lanu)
2009. dec. 20. 14:37

??????????

ez hülyeség!!!!!!!!

minden ilyet a tulaj áll!

25. lanu (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2009. dec. 20. 14:35
..azt mondják,hogy az a mi dolgunk,mi használjuk,a miénk(!!!) ,csak akkor nemtudom minek a lakbér.. nemtudom mit szólnának,ha elvinnénk,mivelhogy őszerintünk a miért! :D tiszta idióták!
24. Anita2. (válaszként erre: 10. - Lanu)
2009. dec. 20. 14:34

Ez akkor így nehezebb.

Elméletileg a "maradandó" javítást, illetve azokat a körülményeket, melyek lakhatóvá teszik a házat, biztosítania kéne. Egyáltalán nem tudsz velük beszélni? Szemét húzás lenne tőlük, ha el kéne költöznötök most...

2009. dec. 20. 14:34
a tulajnak
2009. dec. 20. 14:33
tulajnak
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook