Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 éves lányom haja csomóban jött ki, van e másnak tapasztalata erről? fórum

4 éves lányom haja csomóban jött ki, van e másnak tapasztalata erről? (tudásbázis kérdés)


13. 5e48d37001 (válaszként erre: 12. - Kírakitti)
2009. dec. 20. 16:48

Szia!

Van itt egy topik "hajhullás gyerekkorban" a címe. Kérdezzősködj ott,mi lehet ez,oda olyan anyukák írnak akiknek a csemetéik hasonló problémákkal küzdenek,de a legtöbb sajnos súyos eset:(

[link]

2009. dec. 20. 14:06
köszi a hozzászólásokat, antibiotikumot nem szedtünk, a fejét átvizsgáltam és csakazon a részen van és azóta nem jött ki csomó. remélem visszanő szépen neki. Este mikor lefeküdtünk a kezemmel átnéztem a haját hogy nem maradt e csat benne, és akkor éreztem valamit, gondoltam kiveszem, fel kapcsolva a villanyt láttam hogy a haja jött ki csomóba. olyan mint mikor az ennivaló beleragad, csak ez hajastól könnyedén kijött. Köszi mégegyszer, holnap megmutatom a háziorvosnak mindenképp.
11. ffa1d14645 (válaszként erre: 8. - 9c8432d068)
2009. dec. 20. 11:14
és a vérből persze ha valami gyulladás vagy góc van az is egyből kiderül.nincs rosz foga esetleg?
2009. dec. 20. 11:13
Ha csomóban jött ki, biztosan rendellenes jelenség. Okozója leggyakrabban vitaminhiány vagy gyulladás a szervezetben, de van, akinél antibiotikum szedése váltja ki.
9. ffa1d14645 (válaszként erre: 2. - Kírakitti)
2009. dec. 20. 11:13
az a faggyúszerúű anyag pedig az elsorvadt hajhagyma,állaga lesz olyan.ami kijön sajna ki kell fésülni,hogy ne gyengítse a többit,naponta többször gyengén hajkefével fésüld át a haját ne gumizd és ne csatold addig semmivel.
8. 9c8432d068 (válaszként erre: 4. - 127f14054c)
2009. dec. 20. 11:12

Hasonló véleményen vagyok én is.

Valami góc lehet a kicsi szervezetében,ami a csomóban való hajhullást okozhatja.

2009. dec. 20. 11:11

szia,nálunk uyanez volt kb pont akkortájt nekünk is 4-5évesk kora között.elvittük házidoki,vérvétel...abból ki is derült hogy nagyon a vitamin hiányos.ezért azt kellett adni neki elég sokáig 4 hónapig.

de nem gyógyszertárit hanem amit külön a doki az ő súlyára írt fel!

ne aggódj tudom én is agyaltam minden szaron,de szerencsére úgymond csak ez volt a probléma.és szépen kinő újra!

2009. dec. 20. 11:00

Hogyan jott ki az a ket csomo? Csak ugy spontan? Mekkora csomo? Tudom, hulye kerdesek, foleg egy 4 evesnel a kis csomo is sok hajacska. En is dokihoz mennek!

Azota nem jott ki tobb?

5. Belle Morte (válaszként erre: 2. - Kírakitti)
2009. dec. 20. 10:39
Az a faggyú szerűség a hajhagyma szerintem. Előfordul, velem sokszor volt már ilyen nyugi. Nem nagy csomók, meg nem is fáj. Ne idegeskedj, de doki.
2009. dec. 20. 10:38
Hat en nem agyalnek rajta....doki mindenkeppen.
2009. dec. 20. 10:30
Az enyém is szokott, ha kócos, pl a sál összekócolja a nyakamnál vagy hasonlók és nem veszem észre, hogy fájna, mégis kihullik egy csomó. Nem vészes szerintem. De ha beteg, doki azonnal!
2009. dec. 20. 10:30
két csomó jött ki fájdalom nélkül a végén valami faggyú szerúség volt. volt már valakinek hasonló baja? Orvoshoz viszem csak addig tájékozódnék?
2009. dec. 20. 10:28
4 éves lányom haja csomóban jött ki, van e másnak tapasztalata erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook