Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan altatod a kisbabádat? 1 év alatti bébik altatási praktikái? fórum

Hogyan altatod a kisbabádat? 1 év alatti bébik altatási praktikái? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 21. 07:26

Én nem hagytam soha sírni...

Van, hogy átalussza az éjszakát, van hogy 1-2-szer megébred, akkor kis szopi, s alszik tovább...

Nincs gond...


Nem lett volna szívem sírni hagyni, s nem is tartom jó ötletnek!!! Ha a baba sír, akkor vmit szeretne (vagy éhes, vagy hiányzik az anyukája, vagy szeretetre vágyik, vagy fáj vmilye...).

Szeretgetni kell a babát, hogy tudja, számíthat az anyjára/szüleire. Így lesz nyugodt a baba...♥

2009. dec. 20. 20:20

Nem szabad hagyni sírni a kisbabákat. Ezt saját káromon tapasztaltam meg. Nekem is ezt tanácsolták, mikor 5 hónaposan egyszercsak elkezdett megébredni éjszaka. Annyira behergelte magát, hogy összehányta a kiságyát. Végül kiderült, hogy kevés volt a tejem, éhes volt:-(((

Ezután 6,5 éves koráig minden este altatni kellett, de nem esett nehezemre, mert ha elaludt, akkor már aludt reggelig, vagy ha mégis megébredt éjjel, könnyen visszaaludt, és az altatás sem tartott túl hosszú ideig.

Én akkor mások "jótanácsára" magára hagytam a gyerekemet, de megfogadtam, hogy ez soha többet nem fordulhat elő.

53. Cyntia
2009. dec. 20. 11:33
Nekem meg így jó.. És rajtam kívül még Tracy Hogg-nak és Melinda Blau-nak, akiknek sokat köszönhetek én is, és még rengeteg anyuka is.
52. Malacka73 (válaszként erre: 50. - Cyntia)
2009. dec. 19. 22:53

Hosszú távon nem fárasztó, mert végig alussza az éjszakákat, alszom én is, tehát az eredmény ugyanaz, csak a módszer más.

Nálunk egyébként amitől a gyerekem boldog, attól én is az vagyok, ha ő nyugodt és mosolygós, akkor én is.

2009. dec. 19. 22:47

Na, sztem én előbb dőlnék ki végelgyengülésben, mint, h hallgassam a picurkámat üvölteni!!

Ranschburg Jenő írja,h mikor hagyod a babádat sírni, órák múltán nem azért hallgat el, mert megnyugodott, hanem mert kimerült és reményvesztett! nekem ez a mondat beleégett a szívembe egy életre.

MI együtt alszunk, 2 szopi van éjjel, alig ébredünk fel rá. És ez nekünk így JÓ!

50. Cyntia (válaszként erre: 48. - Malacka73)
2009. dec. 19. 22:41

Hosszútávon azért fárasztó lehet..

Nálunk úgy van, hogy ami nekem jó, az jó a gyerekemnek is.

És akkoris sír a kisded, ha bent van vele anyuci..

49. Malacka73 (válaszként erre: 48. - Malacka73)
2009. dec. 19. 22:40
Ja! És szerencsére nem évek voltak, alig egy hét. Nem bánom, hogy így döntöttem! :D
48. Malacka73 (válaszként erre: 47. - Cyntia)
2009. dec. 19. 22:38

Lehet... én nem hagynám soha sírni, az biztos.

Én azt írtam le, ami nekem bevált és remélem, a Pici Lánynál is beválik majd, ha Anyukája ezt próbálja ki.

Lehet, hogy a 2 sírós éjszaka lesz a nyerő, ez már az ő döntése...

Nálunk inkább fáradt anya, mint sírva elalvó baba!

47. Cyntia (válaszként erre: 44. - Malacka73)
2009. dec. 19. 22:34
Ez is egy megoldás. Csak a probléma nem lesz vele megoldva.. Mindenki maga dönti el persze, hogy mit tesz. Lehet évekig is ezt csinálni, csak sem biztos, hogy a szülőnek jó, mert nyűgös és ez is átmegy a gyerekre, mert érzi.. Ha kipihent vagyok, mert hoztam 2 áldozatos éjszakát: azt is érzi, és pozitívan :D!
46. dominós (válaszként erre: 44. - Malacka73)
2009. dec. 19. 22:33
Ha valamit eldöntesz, akkor határozottan, ne inogj meg, ne légy feszült, bizonytalan, mert azt megérzi. Akkor inkább ringasd, babusgasd!
45. Malacka73 (válaszként erre: 40. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:33

Mert eddig kivetted és tudja, ha nagyon akarja, ki fogod venni most is. A gyerekek nagyon okosak ám! :)))

És ha pl. ölben félálomig, aztán be a kiságyba és megpróbálod úgy? Vagy bejön, vagy nem, de legalább adtál egy esélyt...

44. Malacka73 (válaszként erre: 31. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:30
Ne hagyd sírni!!! Főleg, ha közben nagyon fáj a szíved, mert úgyis érezni fogja, hogy feszült vagy és még jobban sír!
43. pierrot (válaszként erre: 39. - Dominós)
2009. dec. 19. 22:30
ezt mondja az uram is :)) örüljek, amíg ölbe vehetem, ringathatom, mert nem sokáig fogja engedni !
42. Cyntia
2009. dec. 19. 22:30

2,5 hónaposan. És nem érdemes halogatni.. A magad érdekében. Ja, és a gyerkőcnek is jó, mert pihen az emésztőrendszere és jobban kipiheni magát.

Nekem megváltás azóta minden éjszaka :D! És mellette még vizsgázni is tudtam, tudok :D!

2009. dec. 19. 22:30
Nálunk nagyon változatos volt az altatás. Ringatás, babakocsi tologatás, popsi paskolás, ölben sétálás, végül évekig hátsimogatás. 6,5 év után jutottunk el odáig, hogy egyedül elalszik, beszűrődő fény és zaj mellett. A kisfiam márciusban már 4 éves lesz, de ő is úgy alszik el, hogy minimum benn vagyok vele a szobában.
40. pierrot (válaszként erre: 37. - Malacka73)
2009. dec. 19. 22:30
Persze, nem jövök ki sosem rögtön, de ha nem veszem ki az ágyból, sokszor megdühödik - temperamentumos az én drágám is rendesen :) - és hiába simizném, löki el a kezemet, csak kapaszkodna belém, hogy vegyem ki.
39. dominós (válaszként erre: 35. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:29
Figyi! Olyan rövid ez az idő, míg kicsik, hamar elmúlik, és egyszercsak azt veszed észre, hogy kiküld a szobából. Kitartás!
38. pierrot (válaszként erre: 32. - Cyntia)
2009. dec. 19. 22:28
Na lehet hogy felkészítem a családot egy - két üvöltős éjszakára... hátha meghozza az eredményt. Mennyi idősen szoktattad le ?
37. Malacka73 (válaszként erre: 26. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:27

Ne gyere ki rögtön! Picit maradj az ágyánál, fogd a kis kezét. Aztán legyen pici dolgod, pl hajts össze 1-2 ruhát csendben, de mellette, körülötte. Aztán lépj újra az ágyához! Ha nyugtalan, újra simogasd meg és fogd a kezét. De próbálj utána mindig picit távolodni, hogy érezze, ott vagy, nem mentél el. Aztán, mikor már elég fáradt és látod, hogy talán kezd meg is nyugodni, akkor kicsit menj ki a szobából - pár másodperc -, aztán újra vissza. Hidd el, mire ő elalszik, már Téged sem kell elringatni! ;-)

Viszont ezek a "szertartások" rövidülni fognak, elég hamar.

36. dominós (válaszként erre: 21. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:27

Azért előfordult, bementem, simogatás, duruzsolás, anya ki. Ezek ilyen gyerekek voltak. A barátnőm le is szokott az olyan kérdésekről, hogy hogy altatod, hányszor ébred éjjel, mennyit alszik délután, mert csak ideges lett tőle.

Mikor nagyobbak lettek, akkor rosszabb volt, mert egymást birizgálták, rendetlenkedtek, énekeltek stb...

2009. dec. 19. 22:26
... jó az túlzás hogy nem engedi, de pl. a párom már nem egyszer bement hozzá, amikor otthagytam tejcsi, simi és lefektetés után, h. aludjon. És persze sírt, én hagytam , a párom meg bement, hogy ezt nem kell csinálni a gyerekkel, nem így kell rászoktatni... stb. De azt nem mondta meg hogy akkor szerinte hogy kéne !!!
34. Cyntia (válaszként erre: 31. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:26
Akkor ő fog "győzni".. Más megoldást nehezen tudok elképzelni ezen kívül..
33. Pocok:) (válaszként erre: 30. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:26
Kipróbálhatsz több félét is...nálunk egyetlen fajta jön be(jelzem az is 0-2 hóig kategória és valami repi ajándék volt)és semmi más féle nem kell neki...érdekesek ezek a kölkök
32. Cyntia (válaszként erre: 30. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:25
Nekem a leszoktatás 2 éjszakámba került, de megérte. Cumi, vagy tea. Aztán kövi éjszaka már nem is kel fel: meglátod. Csak ki kell bírni, hogy üvölt. Megéri hidd el!
31. pierrot (válaszként erre: 29. - Cyntia)
2009. dec. 19. 22:25
Nincs szívem. Tudom ez gyengeség, és megfizetem az árát. Na meg a párom sem bírja, ha sír a gyerek... szóval itt kettős nyomás alatt vagyok, sőt hármas, mert Anyu is itt van velünk, ő sem engedi hogy sírjon :-//
30. pierrot (válaszként erre: 25. - Pocok:))
2009. dec. 19. 22:24
Leila nem cumizik a hagyományos cumival, hanem éjjel a cicit használja annak :( Nem éhes, és nincs is már annyi tejem, érzem, hogy szinte semmi, az esti szopinál kb. 100 g ha összejön akkor jó ! De a normál cumit kiköpi, nem kell neki ! Mondjuk ezt is már rég próbáltam, lehet hogy ma éjjel ezt is bevetem ! Köszi ! :)
29. Cyntia (válaszként erre: 26. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:24
Hagyni kell..
28. Malacka73 (válaszként erre: 24. - Pierrot)
2009. dec. 19. 22:23

Ma nekem is, de tudom, hogy most már szépen aludni fog. Inkább fél 8-tól 10-ig, mint egész éjjel... Nekik sem jó, nemcsak nekünk.

Majd írj, sikerült-e jó helyet találni az ágyikónak!

27. DTÁ78
2009. dec. 19. 22:23
Kislányom 6 hónapos, berakom hasra a kiságyába és elalszik magától. Ha valamiért mégis nyűgös, akkor a popóját ütögetem pár percig, és már alszik is!
2009. dec. 19. 22:22
Ha lefektetés után rögtön kijövök üvölt :-( Ez nálunk nem válik be az biztos.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook