Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Soha ne mondd, hogy soha! fórum

Soha ne mondd, hogy soha! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Soha ne mondd, hogy soha!

1 2
2012. szept. 30. 08:29
SOHA!
2009. dec. 22. 20:10

Sziasztok!


Jó valóban a cikk. A legtöbben gyakran felületesen ítélkezünk, és meg sem próbáljuk bele élni magunkat a másik helyzetébe, vagy ha megpróbáljuk, akkor sem biztos, hogy sikerül.

Egy kérdés bennem van. Ebből nem akarok vitát generálni, de azért mégis csak feltenném. Vajon az a nagyobb bűn, ha megszülöd a gyereked és az betegség miatt végig szenvedi az egész életét, vagy mondjuk huzamosabb ideig éhezni fog (és talán éhen is hal), vagy az a nagyobb bűn, ha elveteted?

Valószínű, hogy ennek a kérdésnek a megválaszolásában van az egyik fő különbség a két tábor közt (abortusz ellenesek, és abortuszt elfogadók).


A kérdés inkább csak költői. Talán az volna a legjobb, ha mindenki csak saját magában válaszolná meg, és jönne rá, hogy mennyire nem egyszerű a válaszadás...

34. Toprengo (válaszként erre: 33. - Ae920c90e4)
2009. dec. 21. 15:53

Azért válaszolok neked, mert ha regisztrálsz más névvel, elolvasod majd.

Van bennem egy gondolat, miért van benned ennyi düh. De te tudod a valódi okát ennek.

Én nem akartalak bántani téged, sajnálom, hogy félreértetted, amit írtam!

Ugyanis ott volt a "ha" szócska.

Mindegy, nem ez a lényeg.

Nem akarok veszekedni, csak szép napot kívánok neked!

33. ae920c90e4 (válaszként erre: 30. - Toprengo)
2009. dec. 21. 11:47

Épp csak azt írtad, hogy nem vagyok képes normálisan véleményezni. Ez sem sértő, csak egy vélemény.

Nekem is "csak véleményem van". Ezt hozzáfűzzük 10szer, beszúrunk két smileyt, és akkor az anyádozás is lágy lesz... hogyne...

32. ae920c90e4 (válaszként erre: 28. - Danama)
2009. dec. 21. 11:44

Lassan dél, nem vagy eltévedve?


Nem szeretem, ha rossz helyre sorolnak be, de ebben semmi extra nincs. A kötekedés mást jelent. Az írományomnak logikai fűzére volt. A kötekedés pl így alakul:

szerintem igyál vlamait - hogy jön ez ide, mihez kapcsolódik ez?

menj el aludni - mint az előző

az utolsó tagot remélem már érted...


Üres vagdalózás, ez a kötekedés.

31. Toprengo (válaszként erre: 29. - 25cde08762)
2009. dec. 21. 11:40
Szerintem legyél te az okosabb. :-)
30. Toprengo (válaszként erre: 27. - Ae920c90e4)
2009. dec. 21. 11:40

Az általad kiemelt mondat nem sértegetés, mert nem konkrétan neked szól. :-) Amit te belemagyarázol, azt érted rajta.

Nem vagyok békebíró. :-) A véleményemet írtam le, de én nem foglak téged sértegetni. :-)

És ha már felületességről beszélünk, gondolj bele egy kicsit.

29. 25cde08762 (válaszként erre: 27. - Ae920c90e4)
2009. dec. 21. 11:39
Igen,mivel gyermeket vállalni nagyon nagy felelősség!És persze a legnagyobb boldogság(legalábbis számomra)Többet ide nem írok,van nekem ennél kellemesebb időtöltésem is.
28. danama (válaszként erre: 27. - Ae920c90e4)
2009. dec. 21. 11:34
Szerintem igyál valamit és menj aludni, miért kötekedsz?.....
27. ae920c90e4 (válaszként erre: 26. - Toprengo)
2009. dec. 21. 11:31

"Több felelősség kellene, nem pedig indokot keresni." Ergo, aki abortuszhoz folyamodik felelőtlen, am blokk mindenki kitétel nélkül. Ez a sértés, nem a "pofázz" szó. Csak aki felületes, az a tartalmon átsiklik, és a "csúnya szavakat" szűri ki, ami tartalmatlan, csak jól színezett.


Aki egy teljesen más álláspontot képviselő témába beírja az erősen elütő véleményét, szerintem az ne lessen, ha így folytatódik a történet.


Ja, és amúgy Te vagy a különb, hogy teljesjoggal felcsapsz békebírónak, aki felettem ítéletet hirdet? Nem paradox ez egy kicsit?

26. Toprengo (válaszként erre: 23. - Ae920c90e4)
2009. dec. 21. 11:17

Te kezdted a sértegetést, úgyhogy most már befejezheted!

Ha képtelen vagy normálisan leírni a véleményedet, ne csodálkozz, hogy a másik ember felháborodik, és visszaszól neked!

25. c62e5b7d24 (válaszként erre: 24. - C62e5b7d24)
2009. dec. 21. 11:12
bár persze a pofázz szót nem szép használni.
2009. dec. 21. 11:11

hát az biztos, hogy furcsán reagált kinlez, nem is értem mi ez a düh benne.

Sebaj, minnyá itt a karácsony, ne veszekedjen senki, hanem örüljön annak ami neki adatott. Slusz-passz:)

2009. dec. 21. 11:09

Már abba van hagyva.


Engem ilyen -legyünk objektívek- felhasználóval ne mossatok össze, mert ez durva sértés.

2009. dec. 21. 10:52

mi volt itt este? Front van, vagy meghülyültetek?

Ismeretlenül ilyeneket írkálni egymásnak ejnye-bejnye.

21. danama
2009. dec. 21. 10:15
Csajok, nyugi mindjárt itt a karácsony így kell viselkedni?
2009. dec. 21. 10:11

Nézzetek már magatokba, és hagyjátok abba ezt az értelmetlen sértegetést!

Egyikőtök sem különb a másiknál, ezzel csak ezt bizonyítjátok.

Abbahagynátok végre?

19. 25cde08762 (válaszként erre: 18. - Ae920c90e4)
2009. dec. 20. 23:51
Na és te miben jelesketsz?Az abortuszban?A piálásban,és a b...szásban?Szép nő lehesz,mondhatom.És igen,inkább megyek a picikémhez,minthogy ilyen undorító valakire fecséreljem az időmet.
18. ae920c90e4 (válaszként erre: 17. - 25cde08762)
2009. dec. 20. 23:33
Ezt a hülye 1-2 elvetetést nem tudom, honnan szedted. A szexel kapcsolatban meg értelmezd már az igeidőket! Kotródj gügyögni, mert úgy tűnik, másban nem jeleskedsz!
17. 25cde08762 (válaszként erre: 16. - Ae920c90e4)
2009. dec. 20. 23:13
Én nemfogok vitatkozni egy olyannal,akinek minden fontosabb mint a gyerek még jó 10évig legalább,ezért ikább elvetet egy-két gyereket.Aki csak b..szik az te vagy,olvastam egyik hozzászólásod,hogy sokáig a féfiakat csak szexre használtad.Én érzelmek nélkül soha nem feküdtem le senkivel,de egyeseknek mindegy,csak farka legyen.De ez nem érdekel,legalább bevallod,hogy em vagy anyának való.Én viszont ezért élek,imádok Anya lenni!!!!!
16. ae920c90e4 (válaszként erre: 15. - 25cde08762)
2009. dec. 20. 23:02

Nekem nem baj a te poronyod, hanem a te nagy pofád irritál. Ne rinyálj, húúú nehéz, de te, a hős megoldod. A sajnálatod fordítsd magadra!

A megértés és a dicsőítés tök más. De nem lep meg, hogy ezt nem érti meg valaki, aki csak eszetlenül ..szik, mert az életének nincs értelme.

15. 25cde08762 (válaszként erre: 12. - Ae920c90e4)
2009. dec. 20. 22:42
Magamnak kerestem a bajt?Miről beszélsz te abortusz párti?Ha az neked baj,hogy van egy kislányom akit imádok,és ami a legfontosabb Boldog vagyok,ennél nagyobb boldogság nem is lehetne az életemben!Ez neked a baj?Ja,és mindent megadok a picikémnek,mellette dolgozok 4órában,és az apukája is segít.Felcsináltattam magam?Na és,mi közöd van hozzá?Az apját sem utálom,mert gyönyörű kislányunk van,én tettem lapátra,mert így nyugodtabb az életem.Nehéz volt a terhességem,de nem bánom,mert megérte!!!Egy gyermek mindent megér,én Érte élek,és hálás vagyok az életnek!Téged pedig csak sajnálni tudlak.Vagy talán savanyú a szőlő?Vagy abortuszokra járni neked dicsőség?Az abortusz gyilkosság!Fáj ez a mondat ugye?Magadra ismersz talán?
2009. dec. 20. 22:38
Olvastam a cikket, egyet is értek vele, de van, amire nincs pardon.
2009. dec. 20. 22:18

Lányok, elolvastátok a cikket, miről szól?

Ne ítéljünk el másokat.

Különböző a véleményetek, na és? Attól még nem kell egymásnak esni.


A cikk nagyon jó! :-)

2009. dec. 20. 20:49

Pofázok is... Direkt felcsináltattad magad, és apa sehol 16 hónapos gyerek mellett. Gratulálok. Én nem nézek fel a vakmerő bolondokra.

Kit érdekel, hogy veszélyeztetett terhes voltál? Talán nem számítottál rá, akár lehetsz az is? Nem volt jó az anyagi helyzeted? Mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér! Vagy neked ezt otthon nem tanították meg? Persze ilyen családmodellel, amire vágytál más is kimaradhatott...

Ne játszd már itt a mártírt! Magadnak kerested a bajt.

Basszus, gyereket csinálni mindenki tud, nem olyan nagy szám az, normálisan felnevelni, az a kihívás.

2009. dec. 20. 19:06
Egyedül nevelem a 16hónapos kislányom,a terhességem veszélyeztettett volt,trombózisos volt a lábam,az anyagi helyzetem nem jó,de SOHA megsem fordult a fejemben az abortusz,örömmel szenvedtem meg az egészséges,gyönyörű kislányomért,és ezután sem fog soha megfordulni a fejemben az abortusz,mégha nemvárt terhesség lenne akkor sem,a saját gyermekemet nem ölném meg.Na most mindezek után pofázhatsz te is.
10. ae920c90e4 (válaszként erre: 9. - 25cde08762)
2009. dec. 20. 16:11
Aki ilyen könnyen ítél, az megérdemel egy nem kívánt terhességet. Mondjuk legyen mellé havi 60ezer Ft fizetésed, albérleted, "ember barát" főnököd, aki ki is rúg, mert terhes vagy, a pasid hagyjon el, mert begyullad a szitutól, aztán járasd a pofád!
2009. dec. 20. 15:07
Én teljes mértékben elítélem az abortuszt.Indokot mindenki találna rá,hogy most miért nem jókor jön a baba.Nem megfelelő az anyagi körülményem,nem vagyok biztos abban,együtt maradunk-e a párommal,most értem karrierem csúcsára,túl fiatal vagyok,etc...sorolhatnám.Több felelősség kellene,nem pedig indokot keresni.Ha súlyos beteg,szinte egész életében csak vegetálna a baba,az más mivel csak szenvedésből állna az élete szegénykének.Akkor nincs más választás,ott a hibás génekről van szó.Egy 7-8hetes magzat szivecskéje már dobog.Akárhogy szépítsük,gyilkosság,hiszen az abortusz után már nem dobog az a szív,ami előtte egy órával még dobogott,és egy élő kis lény,már nem fejlődhet tovább,szép egészséges kisbabává,EMBERRÉ.
2009. dec. 20. 07:37

Szia Mindenki!

Örülök, hogy nem csak én látom így a dolgokat.

2009. dec. 19. 23:02

Az biztos, hogy sok ember baromi könnyen mon ítéletet, pedig sokszor nem ismerik a valós körülményeket...mert akivel történnek ezek a dolgok, nem biztos, hogy a teljes valóságot elmondja,mert szégyenli vagy egyszerűen úgy gondolja, hogy nem másra tartozik.

Én csakis azt az alternatívát ítélem el, amikor valaki védekezés nélkül szexel és emiatt sorozatban jár abortuszra és mégcsak lelkiismeret furdalás sincs. Ismerek ilyet sajnos...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook