Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem hajlandó a 16 hónapos fiam a saját ágyába aludni? fórum

Miért nem hajlandó a 16 hónapos fiam a saját ágyába aludni? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 13. 00:16

Bocs, de sok szempont lehet, hogy mi okozta a változást.

Volt olyan eset is, hogy egyszer a pici hallotta a szüleit együttlét közben. Persze nem tudhatta mi az, megijedt, hogy "bántják egymást", és velük akart lenni. Ha beszélne, sem tudná megfogalmazni, de a bántást akarja megakadályozni valahogyan.

11. d6b9aea69c (válaszként erre: 10. - D6b9aea69c)
2009. dec. 19. 10:26

MÉg valami:

Nekem ahhoz volt szokva a fiam, hogy ott vagyok mellette míg elalszik. Ezzel az a gond, hogy felébred és igényli hogy ott légy.

Én azt csináltam, hogy mikor már láttam hogy nem teljesen éber, félálomban van, mondtam, hogy ki kell mennem.

Először csak pisilni pl. mindjárt jövök. És vissza is mentem!

Aztán: mosogatnom kell, kinn leszek a konyhában, de amint végzek jövök!

És legtöbbször mire végeztem, el is aludt. EGyedül!

Mindig egy kicsivel több ideig maradj kinn, de mindig menj vissza, mert nem biztos, hogy elalszik. Ha tudja hogy betartod amit ígérsz, következetes vagy, megnyugtatja ez és simán fog aludni.

Nem mondom hogy két nap alatt sikerül, de hosszú távon megéri, valamit valamiért! :-))

10. d6b9aea69c (válaszként erre: 8. - Sutoczkine)
2009. dec. 19. 10:23

Ezt sajnos csak következetességgel lehet.

Azért nem hajlandó, mert tudja hogy úgyis megengeded hogy köztetek aludjon. :-)))

Milyen már hogy apa anyával aludhat, ő meg egyedül? :-D



Rá kell szánni pár napot, ha dolgozol közben akkor nehezebb lesz.

De ha úgyis otthon vagy vele, akkor pár nap alváshiányt kell belekalkulálni, ez csak így fog működni.

Következetesen visszavinni mindig az ágyába, mikor átjön.

Esetleg valami új esti szertartást kialakítani, pl. mese, éneklés, odafekszel kicsit mellé. Vagy új alvósállatka, egyéb ha még nincs neki, halványan éjjelifény. És sokat beszélgetni, megérti már, hogy mit vársz el tőle, csak az a lényeg, hogy ne inogj meg és következetesen tartsd be, amit egyik nap mondasz másnap ne cselekedj annak ellenkezőjeképp! :-))


sok sikert és kitartást!

2009. dec. 19. 09:52
Szia! Ha van hely a kiságy mellett,ahol te tudsz aludni,akkor próbáld meg így. Fiad a kiságyban te meg mellette alszol (valahol).
8. sutoczkine (válaszként erre: 7. - Zsufzs)
2009. dec. 19. 09:28
Igen ezzel próbálkoztam most éjszaka is, de csak éjjel 2-ig bírtam fent maradni aztán győzött a fáradtság és megint köztünk kötött ki.
2009. dec. 19. 09:15
Nagy türelemmel és kitartással. Visszateszed, ottmaradsz mellette amíg el nem alszik és kiosonsz. Én is sokáig csináltam, de megérte. De ha elkezded, akkor következetesnek kell lenni, nincs kivétel...szerintem egy idő után el fogja fogadni az új játékszabályt. Erősítsd meg a szíved és hajrá!
2009. dec. 19. 09:09
Hogy lehetne visszaszoktatni a saját ágyába? Sose veszekszünk, de most éjszaka sikerült ezen veszekednünk :-(.
5. Anitah (válaszként erre: 3. - Sutoczkine)
2009. dec. 19. 09:07
Rájött hogy köztetek a legjobb! :) Szerintem még most próbáld meg vissza szoktatni a saját ágyába, mert később még rosszabb lesz.
2009. dec. 19. 09:05
Valószínűleg oda szokott közétek, vagy nem? :) Én is ugyanígy jártam a nagyobbik fiammal, mindig köztünk aludt a nagy ágyban és annyira odaszokott hogy 7 éves koráig velünk aludt! :P
2009. dec. 19. 09:04
Kb 1 éves koráig szépen végigaludta az éjszakát a saját szobájában a saját ágyában. Mit ronthattam el vagy mi változott? Fogalmam sincs, teljesen tanácstalan vagyok. Csak köztünk hajlandó aludni viszont így a férjem nem tudja kipihenni magát, mert akár melyik oldalon alszik mindig őt rugdossa. Viszont a kanapén se marad meg mellettem.
2009. dec. 19. 09:04
Eddig hol aludt?
2009. dec. 19. 09:00
Miért nem hajlandó a 16 hónapos fiam a saját ágyába aludni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook