Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rendes emberek fórum

Rendes emberek (beszélgetős fórum)


24. Depike
2009. dec. 19. 11:24
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat, tényleg öröm volt olvasni :-)!
23. manul (válaszként erre: 22. - Depike)
2009. dec. 19. 10:42

Igen ez a bevett szokás.Én sokáig figyeltem őket,rá is jöttem a módszerükre,megpróbáltam többször megakadályozni,aminek az lett a vége,hogy kiszúrták a kocsim kerekeit!Ezek után nem nagyon próbálkoztam,inkább hívtuk a rendőrséget,akik már nem tudrtak mit csinálni!

Sajnos ilyen világot élünk!

22. Depike (válaszként erre: 21. - Manul)
2009. dec. 19. 10:38
Elképesztően ügyesek ezek a tolvajok, nekem az összegöngyölt, többréteg kabát közül emelték el a táskám, úgy hogy a barátnőm ott ült. Szó szerint az orra elől...
21. manul (válaszként erre: 20. - Depike)
2009. dec. 19. 10:34
Nekem is a Mekiből lopták el a Jászai Mari tériből!:)
20. Depike (válaszként erre: 18. - Manul)
2009. dec. 19. 10:32
Hasonlóan már én is jártam, nekem a mekiből lopták el a táskám. Rohanás a rendőrségre (apukám ismerte a kerületieket, így rábeszélt, hogy tegyek feljelentést - bár én tudtam, hogy reménytelen), otthon lakászár csere, új igazolvány kérése... Mire 3 napra rá egy félig hajléktalan kopogtatott otthon, hogy megtalálta a pénztárcámat, pénz nélkül, iratokkal. Apukám adott neki pénzt, és még örülhettem, hogy megvolt, és mondjuk nem törték fel a lakást, amíg ki nem cseréltük a zárat.
2009. dec. 19. 10:28

Két éve nyáron én a trolin hagytam el a telefonomat.Olyan nadrág volt rajtam, amelynek túl bő volt a zsebe és kicsúszott belőle.A kezem teli szatyrokkal, azokra figyeltem így nem vettem észre.Otthon lett nagy sírás-rívás, hívtam a troli állomást, hogy nem adta-e le valaki a telót.Nem!

Viszont egy nap múlva fiatal kislány hívta a fiamat, hogy nem az anyukájáé-e a teló.Vidékről jött be a kislány, hogy visszaadja!Nem akart pénzt elfogadni, ezért meghívtam őt, meg a barátnőjét egy cukrászdába fagylaltozni! :))) Meg voltam tőlük hatódva!

18. manul
2009. dec. 19. 10:27
Néhány éve egy épülő étteremben a munkások ellopták a pénztárcámat,amiben volt némi Kp,az irataim és több százezer forint értékben számla,amivel el kellett volna számolnom!Észre sem vettem,hogy eltűnt,csak egyszer megcsörrent a telefonom,és egy a Nyugatinál lévő üzlet kedves alkalmazottja kereset,mondván a szemetesben megtalálták a pénztárcámat.Minden megvolt,kivéve a pénzt,de nagyon hálás voltam érte,mivel az iratok és a számlák meglettek!
17. zsuzso100 (válaszként erre: 13. - Suesue)
2009. dec. 19. 10:12
Az anyuka is akart adni a páromnak egy tizest, de nem fogadta el....és egyik haverja pedig azt mondta neki, hogy nem normális, hogy visszaadta...hmm...csak egy lelkiismeret többet ér, mint egy telefon, már akinek van!
2009. dec. 19. 10:01

Sziasztok! Már több,mint 10 éve a dagályon ellopták az övtáskámat, útlevél és diákom volt benne. Rá pár hétre Debrecenből(!!!!) egy néni küldte el nekem postán. Küldtünk neki egy köszönő képeslapot.

Vannak még rendes emberek,csak ritka,mint a fehér holló.

15. Boszy28 (válaszként erre: 9. - Depike)
2009. dec. 19. 09:18
ez jó 5let, továbbíttasd az ismerőseiddel!:)
14. Depike
2009. dec. 19. 09:18
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de jó ezeket a történeteket olvasni, főleg így karácsony előtt :-)).
13. Suesue
2009. dec. 19. 09:17

A férjem elvesztette a mobil telefonját jó pár éve.

Alig volt 3-hónapos a készülék, ráadásul okos telefon, felhívtam a számot, és a buszvezető vette fel, bevitte a végállomásra, ott átvettük.

A sofőrnek vittünk borítékban egy tízest, a pénztárosnőnek pedig egy bonbont.

Azért is tettünk így, mert ha elvesztette volna, a sok telefonszám munkahelyi adat kikerülhetett volna bárhová, de szerencsére meg lett.

Egy hónapja pedig az útlevelét vesztette el, mentünk érte vissza oda ahol parkoltam, néztem a földön nem láttam, erre odajött hozzánk egy munkás fiatalember, kérdezte mit keresünk, mikor mondtam neki szólt, hogy Ő találta meg, beadta egy irodába.

Odamentünk, már éppen hívni akartak, mert beletettem a névjegykártyám, hogy baj esetén hívják ezt a számot.

Visszakaptuk, és vittünk nekik egy kis süteményt még aznap.

Szóval vannak rendes emberek szerencsére.

2009. dec. 19. 08:55
Itt mindenkinek ilyen rendes férje van? :)
11. Depike
2009. dec. 19. 08:54
A férjek tényleg rendesek :-)))).
10. Indián lány (válaszként erre: 1. - Depike)
2009. dec. 19. 08:54
Férjem egyszer egy autóstáskát talált pénzzel és iratokkal.Annak ellenére,hogy a város másik végében lakott a tulaj kocsiba ült és elvitte neki.
9. Depike (válaszként erre: 7. - Boszy28)
2009. dec. 19. 08:48
én arra gondoltam, hogy az iwire kiteszem, az azért elég nagy közösségi oldal, hátha olvassa :-)
2009. dec. 19. 08:47
Nem történt ugyan még velem ilyen de jó volt hallani róla:-)
7. Boszy28 (válaszként erre: 1. - Depike)
2009. dec. 19. 08:47

Ugyanez történt Édesanyámmal is vagy 10 éve.

Se feladó, se név, semmi.

Írt Anyum egy köszönőlevelet a Heves Megyei Hírlapba, és ott köszönte meg.

2009. dec. 19. 08:46
Akkor ezek szerint vannak becsületes, rendes emberek tényleg. Mi is szerettük volna megköszönni, mert hiába "csak" egy bérlet, anyagilag igencsak megterhelő lett volna most két hétig minden nap több jegyet venni. Az biztos, hogy a telefonokat tényleg sok ember eltenné, ahelyett hogy visszaadná.
5. 9242a6388c (válaszként erre: 4. - Zsuzso100)
2009. dec. 19. 08:45
Szerintem "rendes emberek" a férjeink!:)
4. zsuzso100 (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2009. dec. 19. 08:42
Pár hete a párom is pont így volt. Az autó alatt talált egy jó telefont, megnézte a címlistát, ugyanígy felhívta az "Anya" számot és odavitte nekik a telefont. Úgy gondolom nagyon kevesen tették volna meg, ezzel nem fényezni akarom, de szerintem több ember eltette volna.
2009. dec. 19. 08:42

nyáron a barátnőm mappáját (majd 3000 euróval, a cégalapító papírokkal, a könyvelős cuccokkal, mindennel együtt) a nagy rohanásban amit a barátnőmmel levágtunk, bent felejtette egy bevásárlóközpont wc-jében... :S

Amikor rohantunk vissza, egy csajszi pont a biztonsági őr mellett állt a wc előtt, és adta neki, nézték, név vagy valami lehet-e benne.

Visszakaptuk, a csajszi semmit nem fogadott el érte, még egy kávét sem.

Rendes volt tőle, hogy visszaadta... :)

2009. dec. 19. 08:41
Velem nem történt ilyen, de a férjem talált egyszer egy telefont...Kikereste a telefon névlistájából az anya bejegyzést, gondolván ez a telefon elvesztőjének az anyukája lehet... Anyuka mondta, hogy igen a lányom elvesztette, megbeszéltek egy találkozott a Deák téren, és a párom átadta a telefont.
2009. dec. 19. 08:35
Szeretném veletek megosztani, ami tegnap történt velünk. Párom szerdán elhagyta a bérletét, már nem emlékezett rá, hol ránthatta ki a zsebéből. El volt keseredve, mert még sok van a decemberből, sokat kell utaznia, és számoltuk, hogy mennyi pénzbe fog kerülni a sok jegy. Tegnap délután, mikor hazaértem, benéztem a postaládába, és volt benne egy boríték, a páromnak címezve. Se feladó rajta, se semmi. Otthon kibontotta, és benne volt a bérlete, sértetlenül. Semmi levélke nem volt benne, ami alapján esetleg megköszönhettük volna a becsületes megtalálónak, így csak örültünk, hogy vannak még rendes emberek. Tényleg hálásak vagyunk neki így ismeretlenül is, mert manapság azért nem ez a jellemző. Veletek történt már hasonló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook