Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba és cica? fórum

Baba és cica? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 21. 13:08
Az enyéim is Whiskas macskák, vagy az annál drágább kaják. A kandúromnak 2001-ben húgycsőelzáródása volt, Fehérvárra került a kisállat klinikára, ott mentették meg az életét - transfescicát csináltak belőle. Azóta nagyon figyelek hogy milyen kaját kap, mert még egy ilyen és már nem tudnak rajta segíteni. (na meg nagyon sokba is került akkor)
55. manul (válaszként erre: 54. - Lujzacica)
2009. dec. 21. 12:42
Az én úrnőm,csak Whiskas kaját hjlandó megenni,most három éves,eddig szívesen csócsálta a Darlingot vagy a Kitekatot is,de néhány hete változott az izlése,fene a farkincáját!De mi is imádjuk!
54. lujzacica (válaszként erre: 53. - Manul)
2009. dec. 21. 12:36
A mi cicánk is nagyon tiszta, sőt, borzasztóan finnyás a "kis dög"(-: Két alomtálcát kellett kiraknunk neki, mert amibe már egyszer belepisilt, abba nem hajlandó belekakilni és fordítva. Így mindig mindkettőt takarítani, cserélgetni kell, de már megszoktuk. Az sem mindegy neki, hogy milyen tipusú kajcsit kap, maradékot nem is eszik. Elrontottuk, de nagyon!! Tudjuk, de már így szeretjük. Megváltozni már nem nagyon fog.
53. manul (válaszként erre: 51. - Lujzacica)
2009. dec. 21. 11:28
Szerintem sem hasznos dolog túlfertőtleníteni az életünket.Persze nem kell mocsokban élni,de minnél kevesebb "ellenséggel"találkozik a szervezet,annál kisebb lesz a védekezőképessége.Arról nem is beszélve,hogy nálam a macska tisztábban van tartva,mint sok helyen egy gyerek!
52. giga455 (válaszként erre: 51. - Lujzacica)
2009. dec. 21. 09:07

Az kimutatott tény, hogy a patika tisztaság nem tesz jót az immunrendszernek, mert attól edződik, hogy bacikkal találkozik, és küzd ellenük. (most nem a súlyos betegségekről beszélek) De egy "búra" alatt tartott ember adott esetben egy olyan kis bacitól is súlyosan megbetegszik, ami másnak meg se kottyan.

Amúgy az én fiam is nagyon egészséges gyerek. Bizton állíthatom, hogy a 17 hónap alatt nem volt komolyabb betegsége. Ha nem számítjuk a náthát (ami szerintem nem betegség) és a fogzás miatt jelentkező hasmenést, és lázat. Igaz általában akkor folyik az orra is, mikor áttöri a foga az ínyét...

2009. dec. 21. 09:00

Csak egy érdekesség, ami lehet, hogy nem jelent semmit: Van egy barátnőm, soha nem szerette a macskákat, mert mindig tisztaságmániás volt. Nekem meg mindig volt macskánk, ezért nem szívesen jött hozzánk, inkább én mentem hozzájuk. Tavaly született egy babája. Akárhányszor találkozunk, mindig törölgeti szegény gyereket (nedves törlőkendővel), kezét, arcát...amint hozzáér valamihez... patika tisztaságot tart otthon, és kijelentette, hogy nem jön hozzánk, mert itt a cica, sőt nem is érti, hogy hogy mertem a macska mellett teherbe esni. Azt ugyan még nem tudom, hogy a mi babánknak milyen lesz az immunrendszere (most 36 hetes vagyok), de az ő egy éves babája állandóan beteg (most is már hetek óta), de amikor 2 hónapja beszéltem vele, akkor is mindketten tiszta betegek voltak, és így visszagondolva az elmúlt egy évben aránytalanul sok betegséget kapott el.

Azért írtam, hogy nem tudom jelent e valamit, de úgy látszik a gyerkőc állandó "fertőtlenítése" sem túl egészséges, meg nem garancia semmire, sőt. Ezzel nem azt akartam leírni, hogy az állattartás agyerek mellett feltétlenül jó, de megfelelő takarítás mellett nem is feltétlenül rossz. Csak elgondolkodtató ez a dolog.

50. manul (válaszként erre: 49. - Csicsi25)
2009. dec. 20. 10:19

Ez így van,ahogy az utolsó mondatodban írtad!

Én vidéken születtem,és bár nem éltünk ott sokáig,megkaptam a "dózist"az állatokból!Szerencsére Pesten is kertes házba költöztünk,így itt is tarthattunk állatokat!Volt mindenünk,nyuszik,libák,némakacsák,kutya és persze macska is.Mindíg is imádtam az állatokat.A mai napig is meg kell simogatnom mindegyiket,legyen az állatkerti zerge,vagy pelyhes vadliba.


Szerintem a szülő felelőssége az,hogy megtanítsa gyermekének tisztelni az állatokat!


"A legnagyobb élvezet nem az,ha megöljük az állatokat,hanem ha életben hagyjuk őket."

49. Csicsi25 (válaszként erre: 48. - Manul)
2009. dec. 19. 14:17

Nagyon tetszik az idézet és maximálisan egyetértek. Sajnos, tényleg nagyon kiszolgáltatottak mind a gyerekek, mind az állatok.


Mi azért fogadtunk "örökbe" egy cicát, mert azt mondták, nem lehet gyerekünk. Öt évig ő volt a gyerek nálunk, mindent megkapott és annyira is szerettük, ahogy más a gyerekét szereti.


Amikor örökbe fogadtuk a nagyfiúnkat, egy pillanatig sem gondoltunk arra, hogy a cicának mennie kell. Aztán szerencsénkre mégiscsak összejött a saját gyerkőc, így már a cicával együtt 3 gyerekünk volt :)


Nem bánom egy másodpercig sem, hogy volt cicánk, bár a végén már nagyon beteg volt és több figyelmet igényelt, mint a gyerekek.


Úgy érzem, a gyerekeim a cica által sokkal fogékonyabbak lettek mások problémáira, sokkal együttérzőbbek és főként állatszeretőbbek lettek.

48. manul
2009. dec. 18. 22:14

Kedves cicások!

Nagy örömmel olvastam,hogy sokan gondolkodtok úgy mint mi!Nekünk is van egy cicánk,mi lombikprogramon vettünk részt,ami sajnos nem sikerült,de egy pillanatra sem gondoltam arra,hogy a babavállalás miatt megváljak a cicámtól!Azt gondolom,hogy megfelelő és körültekintő gondozással feltétlenül össze lehet egyeztetni a kettőt.Ő is a családhoz tartozik,örökbefogadtam és ez az elkötelezettség egész életére szól!


"Bárcsak megértenék az emberek, hogy az állatok ugyanolyan kiszolgáltatottak, s ugyanúgy függenek tőlünk, mint a gyerekek; ezt a gyámságot ránk ruházták." James Herriot


Mindenkinek boldog babázást és cicázást kívánok!

47. angyal 79 (válaszként erre: 15. - 431d09b5d5)
2009. dec. 18. 19:59

Gyerekkorházban vizsgálták, mert sajnos a 31.héten megindult a szülés és a kicsi több fejlődési rendellenességgel együtt(szájpadhasadák, nyúlszáj stb) és a véréből és az anyukája véréből együttesen a problémákkal azonosítva született a diagnózis.

Nagyon sajnáltam szegényt mert amikor én láttam már 3 hónapos volt és 1 grammot hízott csak naponta ás csak 1600 gr. Így még haza sem mehettek.

46. ében11 (válaszként erre: 44. - Csicsi25)
2009. dec. 18. 19:57

na ebbe gondoltam bele-hogy a síró gyerek igényei vagy a rögtön pakoljak el dolog.

szóval a kicsi mellett egyáltalán nem volt jellemző hogy mindent rögtön elpakoljunk-ha nyertünk időt azt a házimunkán nyertük-nah emiatt mentek a macsekok-így bármi elől maradhatott és egy fürdés erejéig a babát is a kiságyban hagyhattam egyedül vagy a cumiját,bébikajáját az asztalon.

nekünk akkor lesz legközelebb háziállat ha a gyerek is nagyobb lesz-besegít gondoskodni róla vagy kertesbe költözünk és ott az állatnak is lesz helye.

45. giga455 (válaszként erre: 40. - Ében11)
2009. dec. 18. 19:53

Az ántsz-hez csak a hepatitiszt küldték nekem. :S Biztos eltévedt a leleted :)


Én soha semmit nem hagyok elő amit nem érhet macskaszőr. Ati ruháit ha leveszem a szárítóról, teszem kosárba és úgy ahogy van becsukom a szobájába. Így nem tudnak ráfeküdni. Nálunk amúgy is inkább a kajalopás problémás. De már arra is rááll a kezünk,hogy lefedjük vagy a mikróba csukjuk :)))

2009. dec. 18. 19:50

Amikor terhes voltam, én takarítottam a cica WC-t, az almot is én cseréltem, persze, gumikesztyűvel - igaz a gumikesztyű állapottól függetlenül mindig rajtam volt takarítás közben.


Ha elpakoljátok a gyerekruhákat, nem mászhat rá a macska. Imádják a frissen mosott ruhákat, imádnak rámászni, de ettől ők még nem rosszak. Egyszerűen rögtön el kell pakolni és akkor nem lesz gond.

43. 42af71f255 (válaszként erre: 42. - Ében11)
2009. dec. 18. 19:50

:)


Hát igen,lehet most ragaszkodom hozzájuk,aztán meg megőrülök tőlük,és lepasszolom anyuéknak!:)

Mondjuk most tényleg nem szeretném.

42. ében11 (válaszként erre: 39. - 42af71f255)
2009. dec. 18. 19:44
én se a fertőzéstől féltem, engem a mindent beborító szőr zavart-egyszerűen kiborultam ha a cicák a baba dolgai holmijai közé tévedtek-még a babahordóm is be volt csomagolva-mert abba is belemásztak-én meg szerettem volna tisztának tudni-mire jön a baba.Ez lehet valami hormonális fészekrakó őrület volt rajtam:D
2009. dec. 18. 19:42

Nekünk is van cicánk, meg két csemeténk, de sosem volt semmi probléma. Mondjuk a mi macskeszunk elég beszari, úgyhogy eleinte nagy ívben kerülte a gyerekeket, most már azért hagyja magát megsímogatni :)

Amíg terhes voltam, az alomtakarítás a férjem dolga volt. Egyedül a macskaszõrrel volt nekünk is egy kis gondunk. Én ugyan minden nap porszívóztam, de a macskaszõrt teljesen eltüntetni szerintem lehetetlenség.

40. ében11 (válaszként erre: 30. - Giga455)
2009. dec. 18. 19:41

nekem is alapból megcsinálták-sőt véletlenül két helyre is elküldték-mai napig nem tudom miért.az egyik a laborba a másik az ántsz-hez ment(azt mondták ezért kellett volna fizetni).

és nem lett egyforma!úgyhogy ismételték-de nem lett baj, szerencsére.

2009. dec. 18. 19:37

Jó hogy megnyílt ez a fórum,mert ahányszor erről a témáról beszélgettünk a párommal mindig vita lett belőle..(mi majd pár éven belül akarunk babát)..együtt élünk,és két benti cicánk van..ő nagyon félt engem mindenféle fertőzéstől,és nem tudom ész érvekkel meggyőzni,hogy igenis ha távoltartom a macsekot a babától,illetve várandósság alatt és utána is ügyelünk a higéniára nem lehet baj!!!!

De szerintem ha elolvassa a hozzászólásokat,lehet megpuhul...mert nem tudom mi lenne a cicákkal, ha el kellene őket"paterolni"..:(

38. ében11 (válaszként erre: 1. - Lujzacica)
2009. dec. 18. 19:37

szia!

Nekem is volt két benti cicám amikor pocakos voltam.

nekem is többször megnézték hogy elkaptam-e tőlük valamit.de nem.az almot nem én intéztem.

aztán egyre jobban zavarni kezdtek.hogy mindent el kellett pakolni, hogy felmentek a konyhapultra beleültek a babaruhák közé.és a szőr meg a napi többszöri porszívózás-úgy gondoltam ezeket a baba mellett én nem csinálnám,és hogy minden babaholmit rögtön pakoljak el vagy mindig figyeljek befekszenek-e a kiságyba.szóval nagyon szomorú voltam de elajándékoztam őket.ha kertesben laktunk volna egyszerűbb lett volna, akkor csak kiszoktatom őket és max enni meg melegedni jöhettek volna be.

és nem vagyok cica és állat ellenes, mindig volt állatunk kutya is-de az első háziállatot akkor kaptuk amikor már nagyobbak voltunk.

2009. dec. 18. 19:37

Sziasztok!


Nekünk is volt cicánk, amikor a kisfiammal terhes voltam. 56 négyzetméteres panelban lakunk. Végig velem aludt a cica, sőt, még az ölemben is, bár a végén a nagy hasamtól már nem nagyon fért el.

Semmi baja nem lett a gyerkőcnek.


Arra figyeljetek, ha hazahozzátok a picit a kórházból, mutassátok meg a cicának, hadd szaglássza meg. El kell neki mondani, hogy ő az új családtag és velünk fog lakni. Higgyétek el, jobban el fogja fogadni.


Mi az első gyereket nem mutattuk meg neki, szegény azt sem tudta, mi történik körülötte. A másodikat rögtön elfogadta, tudta, hogy ő az új családtag és vigyázni kell rá.


Érdekes módon nálunk is volt, hogy ő figyelmeztetett, ha a picivel valami baj volt. Jött és nyávogott, kérte, hogy menjünk utána.


Mi sosem tiltottuk ki a szobából, egyedül a gyerekágyra nem volt szabad felmennie.


A fiaimnak nagyon jót tett a cica, megtanulták tisztelni, szeretni az állatokat. Sajnos, a nyáron el kellett altatni a cicát, mert nagyon beteg volt, 14 évet élt.


A pici fiam, aki most 6 éves, minden nap emlegeti a cicát. Azt mondja, ha választhatna, hogy egymillió forintot kap, vagy visszakaphatná a cicát, akkor a cicát választaná.


Úgy gondolom, ha van állatunk és megtanítjuk a gyereknek, hogy szeretni kell őket, sokkal jobb felnőtt lesz belőlük.


Bár minden szülő az állatok szeretetére tanítaná a gyerekét!!!

2009. dec. 18. 19:36
Én is örülök, hogy nem mindenki gondolkodik úgy, hogy ha jön a baba, ki kell rakni az állatot (teljesen mindegy, hogy melyen tipusról van szó). Mi pont azt szeretnénk, ha a gyerekünk ugyanolyan állatszerető lenne, mint mi és hozzászokna, hogy egy cica, kutya, állat a környezet része és szeretni meg gondoskodni kell róla.
35. giga455 (válaszként erre: 26. - Vikasz)
2009. dec. 18. 19:33

Dehogynem :)

Nekem két perzsa után sikerült, és a nedves törlőkendő is csodákra képes. Mindig volt kéznél, ha úgy láttam hogy szőr van a kezén, rögtön töröltem, vagy megmostam.

Amúgy ha az utcán elesik, sokkal csúnyább dolgokkal is találkozik, mint a macskaszőr. Hogy a homokozóról már ne is beszéljünk :(

2009. dec. 18. 19:32

nekem nincs még gyerekem, de ha lesz, a cica ugyanugy maradni fog. hozzám van szokva. velem volt az elmult 2 és fél évben. nem is nagyon szeret másokat, vagyis ijedős. nem engedi magát senkinek, de a 3 éves keresztlányomat imádja. incselkedik vele, bujocskáznak, kergetőznek. ehhez az is kell, h a gyerek állatokhoz legyen szokva. ő kutyával nőtt fel. a cicától sem fél.

én is csak a szőrben látom a problémát.

2009. dec. 18. 19:32

Mi is panelban lakunk és van egy 14 hónapos babánk meg egy 4 éves cicánk.

Sose volt vele gondunk, bár az tény hogy a Pötty elég nyugodt természetű macskák közé tartozik. Sose különítettük őket el. Mikor hazavittük a picit azonnal bemutattuk neki is mert nálunk a kicsi megszületéséig ő volt a "fiúnk". (Mostmár meg ketten vannak)

Kétszer próbált meg a kiságyban aludni, de észrevettem és akkor kapott két fülest érte, azóta se megy a kiságyba bele.

A gyerkőc meg egyszerűen imádja Pöttyöt. Mikor hazaérünk valahonnan az az első dolga hogy megöleli a maga módján a cicát. Persze mostmár hogy nyúzza mindig van néha egy kis jelzés értékű köröm mélyesztés, de akkor már a gyerkőc is megérdemelte.

Egyébként szerintem addig amíg a macska nem viselkedik ellenségesen a kicsivel kár arra gondolni hogy hova kellene "eltüntetni", főleg mikor ő is családtag.

32. 431d09b5d5 (válaszként erre: 31. - Giga455)
2009. dec. 18. 19:32
na igen, nem rossz ötlet :)
31. giga455 (válaszként erre: 28. - 431d09b5d5)
2009. dec. 18. 19:30
Meg hogy olyan fedeles macskaalom legyen, hogy még véletlenül se homokozzon benne a gyerkőc :)))))
30. giga455 (válaszként erre: 27. - Lujzacica)
2009. dec. 18. 19:29

Ne törődj velük!

Nálunk mondjuk alapból járt a toxo szűrés, hallottam hogy valahol pénzért csinálják, de mindenképpen kérd.

29. 431d09b5d5 (válaszként erre: 26. - Vikasz)
2009. dec. 18. 19:28
hát majd a párom besegít, szerencsére nem egyedül fogom nevelni azt a gyermeket :) akire egyébként elég régóta várunk :(
28. 431d09b5d5 (válaszként erre: 25. - Giga455)
2009. dec. 18. 19:27

igen, szerintem is kötelességünk róluk is gondoskodni, mert elvállaltuk anno, amikor magunkhoz vettük, szerencsére ezzel mostmár a párom is egyetért, eleinte azt mondta csak addig lehet a macska amíg nem lesz gyerek, de mostmár annyira megszerette és belátta hogy velünk a helye, hogy eszébe sincs elpaterolni, de egyébként meg úgysem engedném neki...

remélem nálunk sem lesz gond majd a dokival, védőnővel... egyébként az én cicám is teljesen benti, már évek óta nem jár ki, honnan hozna bacit? az állatorvost is kérdeztem egyébként, azt mondta csak arra kell figyelni, hogy rendszeresen legyen féregtelenítve

27. lujzacica (válaszként erre: 11. - Vikasz)
2009. dec. 18. 19:26
Nagyon jól tudom, de a védőnő meg a doki csak a macskával cseszegettek, a nyers répával nem(-:
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook