Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicások segítsetek, kérlek!! fórum

Cicások segítsetek, kérlek!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. 65298a0518 (válaszként erre: 68. - Mirtuszvirág)
2012. jún. 4. 11:01

Szia! Köszönöm, megnyugodtam kicsit!


Ezt a cicát decemberben fogadtuk be, közben megkerült januárban a 3.5 hónapja (költözés miatt elcsavargott) cicám, és nem bírták egymást, régi macskám nagyon morgott rá, érthetően, a helyébe lépett valaki. Saját cica 3 éves, és ivartalanított, őt pedig febr-ban vittem, amikor itt tobzódtak a kandúrkák.

A 2 macskám január óta nem tudta megszokni egymást, Róki, a régi cicám nem tűri Gyapi (új cica) játékosságát, legalábbis, hogy vele akar játszani, Róki eljátszik magában, de Gyapi akkor is támadja játékosan.

Tehát szokott ő fel-alá rohangálni, de akkor látszik, hogy játszik, most meg mintha félne, menekülne. Éjjel is bent volt, én jól alszom, nem ébreszt fel semmi, párom mondta, éjjel is majd megőrült tőle, de nem volt ereje felkelni.

Ilyet még sosem csinált, ez most más. Egy nagyon vicces cica, fel-alá rohangál állandóan, bújócskázni szoktunk, mint a gyerekekkel a kukucskálós játék, azt szereti, és akkor rádugrik már majdnem, megtorpan, és újra elbújik valami mögé.

Én kikukucskálok valahonnan, ő meg, csak azt látom, már megint fél méterrel közelebb jött és megtorpant. Amikor elbújok megint, a következő kukucskálásnál megint közelebb van, iszonyat tündéri. Volt egy ilyen video is egy macskáról, már nem találtam meg, évekkel ezelőtt néztem és egyből az ugrott be amikor megismertem Gyapit.

Nyerset nem, de májat evett.

Köszi még egyszer, még mindig nem találom:-((((

2012. jún. 4. 10:45

Szia!

Szerintem ne aggódj egyelőre. Ha nem múlik el pár nap múlva, azért én elvinném orvoshoz.

Az én cicámra is olykor rájön a hoppáré. Ugyan ilyeneket csinál, csak még vadászállásból rám vagy valaki másra is ráugrik. Alapvetően nagyon nyugis cica, ilyet egy évben ha kétszer csinál. Ilyenkor mintha "szellemet látna" rohangál, kitágúlnak a pupillái és ész nélkül rohan az egyik helyről a másikra.

Az ivartalanítás előtt nem csinált ilyeneket, csak utánna. Lehet maradt benne valami ösztön, amivel ilyenkor nem tud mit kezdeni.

Minden esetre 13 éves a cicus és makk egészséges.

Ja és még valami. Akkor is megvadult egy kicsit, ha kapott egy kis nyers májat, húst, halat. De ez is elmúlt egy-két napon belül.

67. 65298a0518 (válaszként erre: 66. - Wecuska)
2012. jún. 4. 10:35

Köszi, hogy írtál?


Az mit jelent? Ha ezzel függ össze, ivartalanítva volt februárban.

2012. jún. 4. 10:16
nem űződik?
2012. jún. 4. 09:59

Sziasztok!


Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni!



Azt mondta valaki szellemet láthat a macskám (2-en is mondták) vagy betegséget érez, kezdek parázni;-)


Segítsetek légyszi, hátha nem nagy a baj.



Fel-alá futkos tegnap reggel óta, szokott ilyet, ha pisilni kell neki, vagy ha játszik, most viszont gyakoribb az, hogy furcsán csinálja ezt, és nem tudom, mi az oka.

Pl. kikéredzkedett, mintha menekülne, kinyitom az ajtót, már majdnem szalad kifelé, amikor meggondolja magát, mint aki látott kint valakit, és befelé rohan inkább, kint semmi macska, tényleg senki sehol.

Kérdem fiam, nem láttad hová futott? Ágy alá. Nézem, de nincs ott. Kinyitottam a hátsó erkélyajtót, ha fut, arra fusson, ne fent az autók alá (egyébként tud magára vigyázni, fél az autóktól, de most félek, elütnék)

Vagy pl. hajnalban mellém ül kanapéra, mintha csuklana 1-2-t, majd mint aki megőrült, leugrik és menekül önmaga elől vagy valami elől, ami a gyomrában van nekem így tűnik. Közben furcsa, féloldali rágómozdulatai vannak, de ritkán.

Kedvenc sonkáját adtam neki, hátha azzal lemegy egy esetlges torkán akadt, szőrszálon vagy hajszálon lógó akármi. Kérdem párom, adott -e neki tegnap a halból, igen, adott, de afrikai harcsa volt, nem szálkás, ilyen kis zsíros részt, keveset. Esetleg pedig mégis az lehetett. Nem tudom mit tegyek, aggódom érte azért.


Volt cicáiddal valaha hasonló? Mintha hányni is próbálna, ami gyakori nála, ő a hosszúszőrű, és gyakran öklendez ki szőrcsomókat. Tegnap még jókat nevettünk rajta, amíg azt hittük játszik, de most már nem vicces annyira.


Köszi előre is!

Csajok, valaki? Tőlem menekülne? Vagy a szőrcsomót nem tudja felöklendezni? Nem értem. Egyenlőre 2 órája nem találom, hiába kiabálok neki, persze szokott csavarogni.

64. Anika70 (válaszként erre: 62. - 16d1dd6891)
2010. máj. 21. 20:02

Igen a fű valóban jó, de az én cicáim keveset vannak kint, a bent növesztett "cicafüvet" egyáltalán nem eszik.


De már vettem nekik szőrpasztát. Igaz nem olcsó (3 ezer Ft volt) De elég kb 2 hónapig.

63. Anika70 (válaszként erre: 63. - Andi6020)
2010. máj. 21. 20:00
Igaz....csak hirtelen ezt találtam.... de legközelebb jobban körülnézek:-)
2010. máj. 21. 08:31

annyi cicás fórum van, h az ember nem tudja, hova írjon...

az említett lihegés az én macskáimnál is előfordult már, de csak rövid ideig tartott (max. egy perc). szőrlabda ellen pedig legjobb a fű, jobb, mint a hiperdrága márkás cuccok

2010. ápr. 11. 20:33

Sziasztok! Olvastam a cicás gazdik hozzászólásait, gondoltam leírom a problémámat a cicusommal kapcsolatban, remélem tudtok segíteni, vagy esetleg van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban.


Van egy 10 éves ivartalanított kandúr cicám.

Tegnap reggel arra ébredtem, hogy öklendezi a szörét, amiben persze semmi szokatlan nincs a cicáknál. Igen ám, de arra lettem figyelmes hogy az oldalán fekszik a cica (elöször azt hittem a másik cicámmal játszanak) utána hasra feküdt és vagy 20 percig olyan szaporán vette a levegöt, hogy a kis orra is mozgott, mint a nyusziké szokott:-(


Persze azt hittem nagyobb a baj, mivel már 10 éves..Agyvérzés stb-re gondoltam.

Természetesen azonnal állatorvos...

No megnyugtatott az orvos,hogy ö már látott olyat,hogy a ször öklendezés után a cica elájult,mert megakadt a torkán .

Hát a frász kerülget...Eddig whiskas szöroldó falatkákat kapott alkalmanként, de az orvos közölte velem,hogy ez semmit nem ér és a kitekat-whiskas stb tápokat nem szabad megvennem, mert árt a cicának:-(

Hát 10 éve ezt eszi.

Most el vagyok látva tanácsokkal...

Már vettem szöroldó pasztát.

Az volna a kérdésem, hogy nálatok is elöfordult már hasonló eset?


És ez a szöroldó paszta végképp megakadályozza, hogy a cica kiöklendezze a szört, tehát teljesen feldoldja a gyomrában?


Elöre is köszönöm a segítséget!

60. 673567bc24 (válaszként erre: 59. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 19. 12:18
Jólesik amit írsz!Sajnos sokan,nagyon sokan nem veszik észre,és azt hiszik,nincsenek érzéseim!De ez már egy másik fórum! :))
59. fbb53e1d99 (válaszként erre: 58. - 673567bc24)
2009. dec. 19. 12:16
Nem csak az állatokhoz való viszonyodra gondoltam....csak úgy...egészében, amilyen vagy:)
58. 673567bc24 (válaszként erre: 57. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 19. 12:14

mert lehet ellenállni nekik???Mikor jövök haza melóból,az ajtómban vár kb 5 cicc,gyerekestül!Mind kajára vár :DD


aztán meg van pár házzal odébb egy hosszú szőrű kölyök tacsi,egyem azt a barna szemeit,mikor rámnéz,megnyalogat a kerítésen keresztül,a hideg orrával!Futás közben ki szokott a füle fordulni! :DDDD olyan hebrencs

57. fbb53e1d99 (válaszként erre: 56. - 673567bc24)
2009. dec. 19. 12:05
Mi is örülünk, és én is örülök, h Te olyan vagy, amilyen vagy:) Hidd el, ritka manapság az ilyen fiatal!!!!
2009. dec. 19. 11:59

Örülök,hogy jobban van a cicus!Nagyon sajnáltam tegnap Őt! :)

Nagyon szeretem az állatokat!Itt az utcánkban is van egy csomó kutya macska,majdnem mindet én etetem :))

55. 673567bc24 (válaszként erre: 43. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 19. 11:55
igen! :((
54. 93f8940be5 (válaszként erre: 53. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 19. 10:20
Úgy látszik felváltva vagyunk ügyeletesek...:((( Csak nálam már túl régen tart...nem bírok magamhoz jönni...
53. fbb53e1d99 (válaszként erre: 52. - 93f8940be5)
2009. dec. 19. 10:05
Semmi baj, Baba...már jobban van...most meg én vagyok padlón..a fenébe is:(
2009. dec. 19. 09:37
Igen az égés nehezen kezelhető.Tegnap nem tudtam hozzászólni, nagyon szarul voltam, de drukkoltam nektek!Képzeld az én ciccemnek meg egyszer lejött a szőr majdnem a teljes kis pofájáról.Kisebesedett a bőre a szőr alatt és amikor kamillával megáztattam, hogy lejöjjenek a sebek, lejöttek, de a szőrrel együtt!Majd elájultam.Elrohantunk dokihoz és kiderült, hogy valami gombás fertőzés volt.Kaptunk kenőcsöt és kb egy hónap alatt visszaszőrösödött a drága.Még szeremcse, hogy legalább nem fájt neki.Az egyik mancsán is jelentkezett ugyanez, arról a bőr is lejött.A mancsija hamarabb helyrejött.
51. fbb53e1d99 (válaszként erre: 49. - Frutty)
2009. dec. 19. 07:29
El akartuk vinni, fel is hívtam az orvosát..azt mondta, hogy kenjük, sajnos ilyen előfordul, meg fog gyógyulni, ő sem tudna mást tenni.
2009. dec. 19. 07:28

Sziasztok!


A ciccünk jobban van...folyamatosan kenjük fenistillel...nem nagyon veszem észre a tegnapiakat, hála az égnek a tappancsán a bőr megmaradt, csak kicsit piros:)


Mindenkinek köszönöm a segítséget!

49. frutty (válaszként erre: 1. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 20:18

vidd el orvoshoz!!

mert ellfertözik..

48. Csigusz 79 (válaszként erre: 47. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 20:15

Tudod,ilyenkor betegek és ápolni kell őket,jól esik nekik ugy mint mikor minket ápolnak ♥ én láttam a Rottin hogy jól esik neki és hagyta magát és közben ugy halkan nyüszögött,kis bicebócám ♥


Ugye? mikor más bajban van akkor jönnek ám az ötletek,mikor meg nekem van baj csak állok vagy kapkodok és semmi nem jut eszembe :/


Szivesen :o)

47. fbb53e1d99 (válaszként erre: 46. - Csigusz 79)
2009. dec. 18. 20:09

képzeld, elaludt, simiztem, és még azt is hagyta, h bekenjem.)


Ja..másnak én is tudok olyan faxa tanácsokat adni...de mikor benne vagyok a kakiban, akkor meg Hoxa után kiáltok!-DDD


Köszönöm Nektek, h itt voltatok:)

46. Csigusz 79 (válaszként erre: 44. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 19:55
Simizd,azt szeretik ilyenkor :o)
45. Csigusz 79 (válaszként erre: 42. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 19:54
Ő bizony,én még remegek is ha valami baj van :/ viszont ha másnak kell segítség akkor okostojáskodom :D
2009. dec. 18. 19:31
Na, elaludt...bekentem neki fenistillel, meg betunkoltam aloéval...alszik, engedte, h simizzem:)
43. fbb53e1d99 (válaszként erre: 39. - 673567bc24)
2009. dec. 18. 19:30
igen, ezt mesélted, és mondtam akkor, hogy úgy p...csán rúgtam volna...emlékszel?:
42. fbb53e1d99 (válaszként erre: 38. - Csigusz 79)
2009. dec. 18. 19:29
Nálatok is a párod a józanabb?:) én is pánikoltam rendesen..
41. fbb53e1d99 (válaszként erre: 37. - Csigusz 79)
2009. dec. 18. 19:28
-:)ehet...:)
40. 673567bc24 (válaszként erre: 35. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 18. 19:11
tedd máshová a táljait!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook