Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen szövődményei lehetnek a laparoszkópos műtétnek? fórum

Milyen szövődményei lehetnek a laparoszkópos műtétnek? (beszélgetős fórum)


18. 0885190cd8 (válaszként erre: 1. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 22. 18:47

Szia!!!

Engem most 3 hete műtöttek laparral, de az ő hibájukból.

A dokik elnéztek egy méhen kívüli terhességet, és én kés alá kerültem.


Ha már ott vagy akkor beszéld meg a dokiddal, hogy az átjárhatóságit igen is csinálják meg akkor le lesz tudva az egész egy műtét alatt.

Nem kell félni tőle, altatnak, én a műtétet fél órára már fent is voltam.

Szövődményről én nemnagyon tudok, csak arról, hogy a dokim azt m. akinek lapart csináltak, azaz átjárhatóságit 2-3 hónap múlva jött a baba.


Látom itt azért vannak lányok akiknek nem sikerült a műtét óta sem a baba, de reméljük mielőbb mi is oda tartozhatunk akiknek összejöt.

17. jsanett (válaszként erre: 14. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 17:09

Egyelore meg nem. Mi mar 2,5 eve varunk a csodara... Most eppen Clostit kaptam (korabban hasznalt, de ebben a honapban ugy nez ki hogy nem) :( Meg varunk.


Viszont a PCO ilyen, sajnos nagy lutri az egesz. Az egyik b.nomnek sulyosabb a PCO mint nekem, es nekik pikk-pakk osszejott a baba. Szoval nem szabad feladni.


Amugy nagyon sokat kutattam a lapar.-val kapcsolatban, olvasgass utan a neten, nagyon sokmindenrol kaphatsz infot. En is ezt tettem, okosabb is lettem sok kerdesben... :)

16. 4dedc2d5fa (válaszként erre: 1. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 16:31

nekem petefészekből távolítottak el úgy cisztát az első szülésem után azóta született egy fiam és most fog megint születni.

ne félj lehet gyereked utána. és nem is lesz látható a műtét helye az évek során nekem teljesen eltünt csak a köldökömbe látszik kicsit.

2009. dec. 18. 16:05

most kicsit mennem kell, de jövök este

vár a munka

14. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 7. - Jsanett)
2009. dec. 18. 16:02

és sikerült utána a baba?

engem azért műtenek, hogy legyen baba

de nem hiszem, hogy ez meghozza

de remélem

2009. dec. 18. 15:59

szóval meg van nagyobbodva a petefészek(mind 2)

és sok sok kis ciszta van benne

peteérés nincs

és nem is lesz

a doki azt mondta ma, hogy ne várjak csodát

12. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 6. - E988488e87)
2009. dec. 18. 15:57

elnézést kérek a tudatlanságomért

nem nagyon tájékoztatnak a dokik semmiről

most is voltam uh-on és a doki azt kérdi tőlem, hogy a múltkor amikor kiderült a pcos akkor nem lett beírva a gépbe?

én meg mondtam, hogy én honnét tudjam

11. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 9. - C95c921ae7)
2009. dec. 18. 15:56

a petefészkekben vannak de nagyon sok

tudom, hogy a peték nem nőnek csak nem tudtam magam kifejezni normálisan

2009. dec. 18. 15:52

Szia.

Biztos nem lesz semmi gond.Én 8 hetes terhes voltam amikor laparoszkóppal távolítottak el cisztát, mert az vhogy rátekeredett a petevezetékre vagy mi.Semmilyen panaszom nem volt, de 2nap múlva engedtek csak ki.Ezután járnom kellett még 3x genetikai vizsgálatra, de ez is csak a biztonság kedvéért.Azóta a kicsi már másfél éves...

2009. dec. 18. 15:44
Új petesejtek nem nőnek, mert születésünkkor már ott vannak a petefészekben. Csak megérnek, akkor megnő a méretük, a petevezetőkben levándorolnak a méhig, akol vagy megtermékenyül és beágyazódik , vagy nem. Hol vannak a ciszták, amiket kiégetnek.?
8. a14deb9047 (válaszként erre: 3. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 15:41
A petefészek tartalmazza az összes petét, ami feltehetően meg fog érni azalatt a néhány évtized alatt...úgy néz ki a petefészek, mint amikor felbontjuk a tyúkot és ott van egy csomó kistojás... Én műtét miatt láttam a sajátomat felvételről...
7. jsanett (válaszként erre: 1. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 15:39

Szia Bozontka,


Igen, nekem is volt szept 30-an.

En is iszonyatosan feltem a lapar-tol, foleg a szovodmenyektol en is. Szerencsere nekem nem lett semmi bajom utana.

Nekem tobb mindent is csinaltak a lapar alatt:

-kiegettek a PCOs cisztakat (ez mondjuk nem 100%, mert 2 ellentetes szakvelemenyt kaptam, es azota UH-n nem voltam meg igy nem tudom pontosan, most megyek majd vissza UH-ra es akkor megtudom mi a helyzet)

-Kiegettek endometriozisos sejteket/foltokat a mehem bal kulso oldalarol

-atjarhatosagi vizsgalat

-hysteroskopia (mehtukrozes)

Szoval mindent egyszerre letudtam.


Gyorsan fel lehet epulni belole. Engem 3-4 oraval a beavatkozas utan ki is engedtek. (Ha jol tudom Magyarorszagon 1 ejszakat bent tartanak)

Arra figyelj, hogy ha felebredsz akkor igyal minel tobbet, akkor nem fog fajni a fejed kesobb.

En ahogy felebredtem megittam szinte 1 liter vizet (nagyon szomjas voltam) es nem is fajt a fejem. :)

6. e988488e87 (válaszként erre: 3. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 15:34
A peték nem nőnek:)Hanem megérnek és kilökődnek:)
5. Levybaba (válaszként erre: 1. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 15:29

Igen nekem volt.

Megvan a betegtájékoztatóm is amit akkor kaptam.

A következő áll rajta:


"A laporoszkópia lehetséges szövődményei:

Minden szövődmény, mely az altatással kapcsolatban felléphet, valamint hasfali és hasűri vérzés, bélsérülés."


De nekem nem volt semmi ilyesmi, és nagyon gyorsan fel lehet belőle épülni.

4. Dinuss (válaszként erre: 3. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 15:18
Bar nekem nem volt ilyen problemam (szerencsere) de en ugy tudom,hogy igen fognak.
2009. dec. 18. 15:15

nekem a a cisztákat fogják kiégetni

és arra lennék kíváncsi, hogy a ciszta helyén fognak e peték még nőni(egészséges peték)

2. Dinuss (válaszként erre: 1. - Ca2ffaf6c3)
2009. dec. 18. 15:14
Szia!Nekem az epeholyagomat tavoltitottak el igy ket honapja.Az elso ket nap pokoli volt de igazabol az altato miatt.De egy het alatt nagyon gyorsan felepultem!Ne felj minden rendben lesz.
2009. dec. 18. 15:08

sziasztok

Pcos vagyok, gyereket szeretnéánk már lassan 2 éve(márciusba lesz)

hamarosan laparrom lesz, de félek nagyon a szövődményektől.

Volt már valakinek ilyen beavatkozása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook