Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1176. nagyreni (válaszként erre: 1172. - Ba16417f81)
2010. nov. 7. 19:53
Az én férjem mindentől ki van akadva, kezdve a Harry Pottertől, az Alkonyaton át a Gyűrűk uráig... Én meg mindegyikért odavagyok:-)
1175. vvicus
2010. nov. 7. 19:30

[link]


Ez tetszik! Remélem, más részekben sem fogok csalódni.


Érdekes Lucius Malfoyt borostásan látni. :-D

1174. ba16417f81 (válaszként erre: 1173. - Giga455)
2010. nov. 5. 20:17
Batman rajongó?:D Az pl jó.De ez is ritkaság hogy egy lánynak nem jön be az Alkonyat.Bnőm ha meglátja mint egy 5-éves gyerek.Az összeset moziba nézte meg.Persze velem.-.-
1173. giga455 (válaszként erre: 1171. - Ba16417f81)
2010. nov. 5. 18:24

Itt a portálon vannak pasik is. Bár a legtöbb valóban nő, de nem egy pasiról tudok.


Az alkonyat megvan E-book-ban, el is kezdtem olvasni, de nem fogott meg. Megnéztem a filmet is... háááááát jójó, de nem tudom. Olyan semmilyen :S

Akkor inkább százszor HP, esetleg Transformers, gyűrűk ura... jaaa és én személy szerint nagy Batman rajongó vagyok :D

2010. nov. 5. 18:09
EGyébként meg bnóm ki van akadva hogy rajongok a harry potterért.Én meg a alkonyattól akadok ki.:(
2010. nov. 5. 18:08
Esküszöm nagyon jó itt lenni.Tudom ez női portál meg minden de itt végre kiadhatom magamból végre hogy rajongok harry potter-ért.És jó hogy nem oltottatok le hogy "húzz innen ez női portál":DÉs már csak 20 nap˛:):):):D:D:D
1170. vvicus
2010. nov. 5. 08:57

Meg tegnap még azt néztem, nem tudom, emlékszel-e rá, korábban már felhívtam rá a figyelmed, hogy amikor Harry megérinti a gyűrűt, bevillanásokat lát. Akkor mondtam, hogy talán ez lesz a kulcs, hogy ha hozzáér egy horcruxhoz, akkor látja, mi lehet a többi, de most azon is filóztam, hogy valszeg a film szerint Dumbi ekkor jön rá arra, h Harry is egy horcrux, nem? Mert akkor iszonyat furán néz Harryre, aki meg úgy tekeri a nyakát, mint az ötösben Voldi. Persze a könyvben nem így van, na de mi köze már ennek a könyvhöz?!


Na meg a filmben a másik megoldás lehet még, ami a könyvben is van, Harry megint belelát Voldi fejébe, de majd a könyvnél gyakrabban, így megoldódik a dolog.

1169. giga455 (válaszként erre: 1168. - Vvicus)
2010. nov. 5. 08:17

Igen ez a röpködés a halálfalók.... De csak voldi tud így röpködni, arra nem is emlékszem hogy piton is, lehet igazad van, csak nem figyeltem fel rá. :S Ez a ferdítés a látvány miatt van, de hát elég béna :S


Igen Ron akkor akad ki, amikor Ginny azt mondja neki, hogy Hermione is smárolt Viktor Krummal. Ezért jön össze a libával, mondván akkor ő is smárolhat mással. Nekem pont ez nem tetszik a 6. részben. Ron-Hermione, Ginny-Harry szerelemre van kiélezve, és a lényeg rovására ment. Továbbra sem tudom, honnan fogják tudni, hogy milyen horkruxokat kell majd keresni. Honnan tudnak majd a serlegről, és a kígyóról??

Gondolom majd Dumbi hátrahagy nekik emlékeket, vagy leveleket... de hát ez is olyan... na mindegy :(

1168. vvicus
2010. nov. 5. 07:59

Tegnap néztem a Félvér herceget. Az elején azon merengtem, hogy a halálfalók mit csinálnak, repkednek? Vagy mi a fene az a fekete "füst" már az ötösben is, a főnix rendje tagjainak esetében pedig fehér füst. De hát nem is tudnak seprű nélkül repülni, tökre le van mindenki döbbenve a 7-es elején, hogy Voldi tud repülni, meg hogy Piton eltanulta tőle.


És megint nagyon feldühített a Ron-Hermione-Lavender szerelmi háromszög történetének elferdítése. A könyvben egyértelmű, hogy Ron féltékeny Viktor Krumra, szerelmes Hermionébe, csak totál hülyén reagál, ezért jön össze Lavenderrel, de a filmben meg olyan nem is tudom, csak úgy összejön a csajjal, semmi oka rá.

1167. giga455 (válaszként erre: 1164. - Ba16417f81)
2010. nov. 4. 18:43
Ja, amúgy eleinte éredkes, hogy szabadon mászkálsz a roxfortban, én speciel folyton eltévedtem. Csak egy idő után nagyon uncsi :S Magát a fő szálat nagyon gyorsan végig lehet vinni, nekem talán 3-4 nap volt, kb. 1-2 óra játszással.
1166. giga455 (válaszként erre: 1164. - Ba16417f81)
2010. nov. 4. 18:41

Nem próbáltam :S A film annyira elvette a kedvem, hogy arra se méltattam, hogy "megszerezzem".

De már bejelentettem az igényem az öcsémnél, remélhetőleg rövid időn belül rendezi nekem a játékokat ;)

1165. ba16417f81 (válaszként erre: 1163. - Vvicus)
2010. nov. 4. 18:02
De jó neked.Nekem még sajna be kell szereznem az elsőt,a másodikat,az ötödiket és a hetediket.Na meg persze majd a Bogár Bárd meséit.:)
1164. ba16417f81 (válaszként erre: 1162. - Giga455)
2010. nov. 4. 18:00
Hiszek neked.Akkor nem szerzem be.Pl a 6.-at próbáltad?Az sztem nagyon jó lett.
1163. vvicus (válaszként erre: 1161. - Ba16417f81)
2010. nov. 4. 13:27

Volt idő, amikor játszottam. Most más szelek fújnak a házam táján, most babázok. :-DDD


A második tök jó volt, de az ötös játékot illetően Gigával értek egyet, vacak volt, kár volt érte kiadni a pénzt. Azt amúgy PC-n játszottam. Bár, mint idült HP fan, azért élveztem a Roxfortban kóricálást, de nem egy nagy szám.


Elfogult vagyok Harryvel kapcsolatban, megvan a két magyar hangoskönyv is eredetiben, a másodikat is kértem egyszer szülinapra, pedig az első sem nyert meg igazán, nem tetszik, ahogy Kern felolvassa. Az angol (na jó, amerikai) változat Jim Dale-lel, na az a tuti.


Még egy dolog hiányzik a repertoáromból, nincs még meg angolul a Bogar Bárd meséi, csak magyarul.

1162. giga455 (válaszként erre: 1161. - Ba16417f81)
2010. nov. 4. 11:43

Nekem az öcsém játszott még annó az 1-el, az nagyon tetszett neki.

Én meg az 5-tel tavaly. Teljesen magyar nyelvű, de semmi értelme a játéknak. Bolyong az ember csak a roxfortban és ennyi. Pl. olyan feladatok, hogy keresd meg az összes DS tagot, közben oltogasd fel a lámpákat, vagy csinálj mobilmocsarat az udvaron. Maga a történet pedig csak bejátszásból van meg. Pl. a minisztériumban nem harcolsz vagy menekülsz, azt szépen végignézed....

1161. ba16417f81 (válaszként erre: 1158. - Vvicus)
2010. nov. 4. 10:31
Szoktál gémelni?:O Nem gondoltam volna:).Nekem is van potter játékom.Nem is egy.Ps1-re megvan az első kettő,aztán classic xboxra az 1-2-3,és Xbox 360-ra meg az utolsó.Ami sztem nagyon jóra sikeredett.Az 5. résszel nem játszottam de elvileg az is jó.Mivel xbox360-ra full szinkronos az egész játék.És ugyanaz a hangjuk mint a filmben.
1160. vvicus
2010. nov. 3. 22:07

Az tényleg vacak!


Most olvastam a Lumoson a mai idézetet, amikor Ron és Hermione csókolóznak. Sosem tudom, hogy nevessek rajta vagy mi, mert annyira nem nyerte el a tetszésem a dolog hogyanja... :-D

1159. giga455 (válaszként erre: 1157. - Vvicus)
2010. nov. 3. 20:40

Keresték, sőt meg is kergették őket :D


Már tervbe vettem, hogy megszerzem a játékokat is :D

Az 5. résszel játszottam, hát az valami tragédia :S

1158. vvicus (válaszként erre: 1156. - Giga455)
2010. nov. 3. 20:23
Én végigjátszottam PS2-n a második részt, abban az elején kell törpementesíteni a kertet, jópofa dolog volt. :-D
1157. vvicus (válaszként erre: 1154. - Giga455)
2010. nov. 3. 20:22
Benne van a filmben??? :-O Na látszik, hogy bealudtam a felénél a hétvégén, és a második felét meg már nagyon régen láttam. Totál nem emlékszem rá, hogy keresnék a repkedő kulcsok közt a jót.
1156. giga455 (válaszként erre: 1153. - Vvicus)
2010. nov. 3. 19:12

És eszembe jutott még valami amit sajnálok, hogy kihagytak a 2. részből:

a kertitörpe mentesítés... hát én úgy megnézném, ahogy pörgetik a gnómokat, és dobálják ki az udvarból :D:D Főleg hogy több könyvben is esik róla szó. Akkorát nevettem, amikor az egyik könyvben arany színűre festik, és karácsonyfa csúcsdísznek használják (angyalka), mert valakit megharapott :D:D

1155. giga455 (válaszként erre: 1152. - Ba16417f81)
2010. nov. 3. 19:06

Hát a 4. rész már nagyon át van írva.

Kezdve Winkivel, neki még nagy szerepe lesz, a filmben az sem derült ki, hogy hogyan szökött meg kupor fia az aszkabanból, majd a végén a labirintus is izgalmasabb lesz.

Jaaa és igen! Rita Vitrolól is kiderül egy s más... Hermione rendesen megleckézteti, nagyon sajnálom, hogy a filmből kihagyták ezt a szálat, főleg, hogy a későbbiekben az újságírónak nem kis szerepe van :(

1154. giga455 (válaszként erre: 1153. - Vvicus)
2010. nov. 3. 18:59

repkedő kulcsok utáni repdesés?? Konkrétan mire gondolsz?

A filmben benne volt, hogy el kell kapni a kulcsot. Igaz annyiban átírták, hogy csak Harry indult elkapni, és miután elkapta a filmben megtámadták a kulcsok. A könyvben bekerítették, és nem emlékszem hogy vérengzőek lettek volna. Az ajtóba minden esetre nem álltak bele :D

Na majd ezentúl erre is figyelek, hogy mi az eltérés. Hát a 3. résztől már elég sok dolog kimaradt, és jócskán át is írták :(

Minden esetre a 2. részből tutira kimaradt a kimúlás napi parti, hóborcot a kopogó szellemet a teljes filmből kihagyták, és Binns professzort is (a kísértet tanár), így jobb híján Hermione McGalagonytól kérdezett a titkok kamrájáról, holott a kérdés Mágiatörténet órán hangzott el :)

És itt a 2. részben esik szó, vagyis inkább utalás, hogy miért is olyan kocsog Friccs! Kiderül hogy kvibli, így gondolom irigy mint állat :D

1153. vvicus (válaszként erre: 1151. - Giga455)
2010. nov. 3. 16:43
Meg kimaradt a végén a repkedő kulcsok utáni repdesés is. Más nem jut most nekem sem az eszembe.
1152. ba16417f81 (válaszként erre: 1151. - Giga455)
2010. nov. 3. 13:18
Köszönöm az infókat.Egyébként a 4.rész könyvben teljesen más.A filmben minden olyan gyorsan történik mivel bele akarták sűríteni a könyvbéli dolgokat.De nagyon sok dolog nem úgy volt ám mint ahogy a könyvben.Pl V.I.P. páholyba vannak jegyeik és együtt ülnek malfoyékkal.A filmben pedig nagyon nem a V.I.P. részlegbe mennek hanem valahova fel.Meg kupor házimanója se volt benne ahogy megtalálják nála harry pálcáját.Meg ha jól emlékszem a filmre teljesen máshogy jönnek a másik iskola versenyzői mint ahogy a könyvben volt.Mármint a könyvben este 6.kor érkeztek és még a suli előtt üdvözölték dumbit.A filmben ha jól emlékszem nappal volt amikor megérkeztek és a nagyteremben üdvözölték dumbit.Egyébként a 3.részben a jóslástan tanárának a terme se ott volt ahol kellett volna lennie.Mert a könyvben a plafonon volt,a filmben pedig nem.Jobb lett volna az első kettő film kivételével az összeset két részre bontani.Bevétel is nagyobb lett volna és még csak az 5.-nél tartanánk:D
1151. giga455
2010. nov. 3. 11:48

Az első kettő még hasonlít, bár egy-két dolog azért mégiscsak kimaradt, és át is írtak ezt-azt.

Pl. az első részben Norbert a sárkány (aki egyébként Norberta, mert lány) :D

Hát elég vicces, ahogy Hagrid becézgeti, és játékmacit ad neki. A szurcsókókhoz hasonló jelenetek, mivel a 4-et olvasod, biztosan tudod mire gondolok :D Szóval a sárkány megharapja Ront, így gyengélkedőre kerül. Malfoy valóban meglátja őket, de nem árulkodik. Kitervelik, hogy elküldik Charlie-hoz, aki romániában sárkányokkal foglalkozik. A levélváltás is megvan, amit Malfoy megszerez, így tudja mikor lesz az átadás. Hermione és Harry persze a láthatatlanná tévő köpeny alatt viszik a sárkánybébit, így nem látják meg őket, ellenben Malfoy-t elkapják. Ennek örömére a köpenyt szépen fennhagyják a toronyban, és őket is rajta kapják. A sárkányra nem derül fény, de a büntetés ugyan az, mint a filmben. Viszont Ron kimarad belőle, mivel ő a gyengélkedőn van.

Amire még emlékszem, hogy biztosan kimaradt: amikor a kőért mennek, kimaradt Piton feladványa. Belépnek egy terembe, és a hátuk mögött, és előttük is tűzfal lesz. Fekete és kék (azt hiszem). Az asztalon bájitalok sorba rendezve, és van egy verses feladvány hozzá, ki kell találni melyik az a bájital, amelyik a fekete tűzön viszi át, és melyik ami a kéken. Összesen 7 különböző palack van. 2 a tüzekre jó, 3 méreg, és 2 bor.

Másra nem emlékszem.

A második résznek még az elején járok. De majd ahogy olvasom figyelem neked, hogy mi a különbség.

Az biztos, hogy a szőke bájgúnár sokkal idegesítőbb, mint a filmben :) Ja igen. Amikor először hallja a hangot, ugye a tanárnál leveleket címez, de akkor nem történik semmi, felmegy a hálókörletbe, és ott Ron panaszkodik, hogy mugli bódszerrel kellett takarítania a serlegeket. Hanem Halloween-kor fej nélküli Nick kimúlás napi partiján vannak, és ott is meghallja, akkor akadnak össze az első áldozattal. (ha jól emlékszem)

2010. nov. 3. 10:54
Még a 4. könyv felénél se járok de már most rengeteg dolog kimaradt.Valaki olvasta az első kettőt?Mert elvileg az nem olyan hosszú és bele tudták sűríteni a filmbe a dolgokat.Legalábbis ezt mondták nekem.
1149. nagyreni (válaszként erre: 1148. - Giga455)
2010. nov. 3. 08:15
Nekem már nagyok, a nagy 8 lesz januárban, a kicsi meg 5 márciusban. A lányom már látta az 1. és a 2. részt. Egyszer már látta a harmadikat is régebben, de akkor félt a kutyától (ő Lupint hívta annak, amikor átalakult a végén:-)), és nem is kérte, hogy nézni szeretné. Azóta felülemelkedett az ilyen félelem dolgokon, tudja, hogy csak mese, úgyhogy a harmadik részt még megengedem neki megnézni, a többivel várok megint pár évet:-)
1148. giga455 (válaszként erre: 1147. - Nagyreni)
2010. nov. 2. 21:23

:D:D

Nálad mekkora(k) a gyerkőc(ök)?

Nálunk csak annyi a gáz, ha felébred akkor keres. Ha nem vagyok itthon, akkor patáliát rendez, aminek a kedvenc alsó szomszédom marhára fog örülni :P

1147. nagyreni
2010. nov. 2. 20:45
Nálunk más probléma van a felnőttmozizással: induláskor anya, ne menj el, anya, én miért nem mehetek?, anya, én is látni akarom!, anya, ugye alvásra hazaérsz?... etcetcetc
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook