Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
2010. márc. 19. 18:44

Na,hiába kampányolok,nem írja tovább,pedig nem sokon múlott.xD:D

Tegnap megint leültem megnézni a HP6ot,pont azon fakadtam ki,hogy ez a Ginny milyen béna,nem szép,még helyesnek sem mondanám,na őt tuti kg-ra mérték,a mozgása is olyan fa,egyszerűen nem jó.:s

Na igen..Harry sokat szenved Dumbledore-on.Meg...igaz Harry nem tudhatta,de Dumbledore-nak volt némi oka,hogy ilyen gondolatai legyenek a muglikkal,hisz' mit tettek a húgával:S

Nem tudom különben,hogy milyen enciklopédia..lehet az már csak úgy a pénzre megy rá,kicsit tartok tőle.Remélem az következő regényei is legalább ilyen ütősek lesznek.:D De akkor is a HP sztori lesz az igazi,olyan volt,mint egy véget nem érő utazás,nem semmi, amit Rowling csinált.:D

365. vvicus (válaszként erre: 364. - Hajnal89)
2010. márc. 19. 18:28

Hát igen, na de Ron és Hermione csakis együtt képzelhető el.

Én a filmes Ginnyt nem szeretem, nem tudom, miért, meg amúgy sem vagyok tőle elragadtatva.


Te nem voltál dühös Harryre, amiért Dumbledoret annyira leírta magában, hülye fiatalkoti botlása miatt? Igaza van Hermionénak, fiatal volt, és nincs mindenkinek olyan kifejlett jó-rossz érzéke, mint Harrynek volt.


A H.P-t J.K hangsúlyozottan nem akarja továbbírni. Viszont egyszer majd ki fog adni egy enciklopédiát. És állítólag fog még írni, csak mást, és nem gyerekeknek. Persze a H.P. sem csak gyerekeknek jó, főleg ahogy nőnek, hiszen az első két rész még tényleg elég gyerekkönyv, na de utána!

364. Hajnal89 (válaszként erre: 363. - Vvicus)
2010. márc. 19. 17:49

Tényleg?Ez tök jó.:D De,ha már ilyenről is szó esik,akkor csak folytatja..vagy nem..de muszáj..:D

Az nekem is furi..Dumbledore-ból kiindulva...Meg igen,akkor minek olyan korán gyereket vállanlni,simán kitombolhatják magukat.De milyen kis mázlis ez a banda,milyen hamar megtalálták a nagy szerelmet,gondolok a főhősökre.:D Sulis szerelem,aztán holtomiglan holtodiglan.:D De aláírom morogtam volna,ha nem így van.:)

363. vvicus (válaszként erre: 362. - Hajnal89)
2010. márc. 19. 16:35

Nem a könyvben van róla szó, hogy George gyereke Fred nevet kapja, hanem valahol J.K. honlapján olvastam, azt hiszem. De nem vagyok benne 100% biztos, hogy ott.

Ja, és George Ronnal viszi tovább a Weasly Varázsvicc Vállalatot.

Nekem az is fura, hogy ha a varázslók tovább élnek, mint az emberek, hogyhogy annyira fiatalon szülnek a boszorkányok, 20-21 évesen. :-)

362. Hajnal89 (válaszként erre: 361. - Vvicus)
2010. márc. 19. 15:04

Igaz,ilyen a háború...de akkor is.:D Szerettem őket,igaz,hogy nem valóság,de akkor is mi lett szegény George-dzsal.:( :O Nem olvastam ilyen részt,h az ő fia lesz Fred.:OO

Örülök,h Arthurt nem ölte meg!Arra is tök pipa lettem volna.:S De megint szomorú,h ismét egy árva gyerek,Teddy személyében.:( Pedig aranyos kis család voltak/lehettek volna,mindegy.

Pitonnak tényleg jó volt az utolsó nagy jelenete,bár az ő halálától,vmi maradandó,hősiest vártam,de a kifejlett,ahogy Harryhez beszélt tetszett:) Utána zavart,h Harry nem tud lekattani a többiekről,de Pitonra nem is gondol,h meghalt.De az emlékes epizód naaagyon jó volt tényleg.:)Olya arayos kissrác volt Piton.:) Mindig ő volt a rossz,pedig csak el nem fogadott,vhova tartozi vágyó fiú volt.:(Érdekel,hogyan lesz ez a jelenet a filmben,és hogyan fogja Alan R. eljátszani a halálát...gondolom zseniálisan.:)

Én se nagyon tudom mivel lehetett volna eltenni lábalól Tudjukkit.:D DE vhogy vmi mégis hiányzott.

Akkor bennem is felment a pumpa,amikor arról volt szó,h Harry megvédi a bandát...és a többiek?...Szeretem Harryt,nem ellenszenves figura,de,h ő a kiválasztott..nem tom,nem nagyon tett le sokat az asztalra.Tuti,vagyány srác,de a legtöbbek többet tudnak nála,sokszor mázlin múlt,h megenekelült.

Annak viszont örültem a könyveben,h a Malfoy család megúszta,szeretem a negatív szereplőket.Habár Crack öntudatra ébredése meglepett,milyen elvetemült varázsló lett,nem szép halállal.:S

Megnézem a nyilatkozatát,köszi,hogy írtad!(Annyira jól játsza a nem enyhén pszichopata beütésű boszit,hogy az ember behúzna neki,olyan remekül testesíti meg:O:D)Nála azt hittem,hogy olyasvalaki öli meg (mint pl.Harry),akinek konkrétabb sara van vele.Nem nagyon emlékszem,hogy ölt volna Weasleyt..oké biztos bántott.Mégis tetszett nekem is,hogy Molly megmutatta,nem csak,mint a gyerekeit melengető tyúkanyó,de mint anyatigris is megállja a helyét,tetszett a fellépése nagyon.:D

De kár,hogy vége..követelem,hogy fűzze tovább a sztorit az írónő!!:D

361. vvicus (válaszként erre: 360. - Hajnal89)
2010. márc. 19. 13:55

Egyet értek mindennel, amit írtál.

Creevy, Lupin, Tonks, Fred, mind-mind engem is felkavart. Ilyen egy háború.

Amúgy J.K. azt mondta, hogy eredetileg az ötösben meg akarta ölni Arthurt, és mivel meggondolta megát, helyette ölte meg Lupint és Tonks, és azt akarta bemutatni, hogy ha valaki teljesen megárvul, mint Haarry, nem feltétlenül lesz olyan rossz sorsa.

George egyik gyerekét nevezi el Frednek, ha jól emlékszem! :-)


Ja, és Piton halála...ó... az nekem is nagyon gyenge pontom, minden esetre rettentő megható, amikor átadja haldokolva Harrynek az emléket, és megkéri, nézzen a szemébe. Ha rágondolok, máris könny gyűlik a szemembe. Mennyit kellett szenvednie, és mindenki azt hitte, mennyire rossz ember. De Dumbinak volt igaza, mindenkiben van valami jó, na persze kivéve Voldit, mert ő már nem is ember.

A kedvenc fejezetem pedig azt hiszem az, ami Piton emlékeit eleveníti fel, az valami fantasztikus és megható!

Voldemort halála számomra is kicsit elnagyolt, de ötlenem nem lenne, hogy lehetett volna máshogy megölni. Na meg az, hogy Harry meghalt volna mindenkiért, ezért most mindenki védett, könyörgöm, hát Fred, Lupin, Tonks nem mindenki másért adta az életét? Vagy HArry sokkal jobban átérezte, vagy mi? Szóval nekem az nem tetszett, hogy Harry ugyanolyan varázslat alá vont mindenkit, mint amilyet ő kapott az anyjától.


Ma olvastam Helena Bonham-Carter nyilatkozatát a szerepéről a lumos.hu-n, tök vicces és érdekes dolgokat ír. Na pl. az ő halála jól sikerült, végre Molly Weasly is megmutatja, hogy nem csak a kötőtűkhöz és a fakanalakhoz ért, biztos nagyon nagy lesz az a jelenet a filmben!

2010. márc. 19. 13:36

Sziasztok!

Kiverekedtem magam a könyvből,befejeztem.Nem tudtam abbahagyni annyira érdekelt mi lesz...miért nem lett hosszabb??:D Tetszett..két dolgot leszámítva.Nagyobb "durranást" vártam Denem halálánál,a másik pedig a befejező mondat..frappánsabbat vártam.Úgy vagyok,mint nagyreni,tisztára lesokkolt Hedvig,aztán a többiek.Fred!!!Miért??Már attól is morogtam,h tesója elvesztette a fülét.Annál viszont lelkesen vigyorogtam,h visszatért Percy.:D Lupint meg Tonksot is annyira sajnáltam,meg a kis Creevyt!!:"( Pitonnál pedig a világ omlott össze.Borzasztó jó karakter volt,talán kedvencem,a francba is,kár volt érte.:((( Annyira át sikerült élni,az elolvasása után is azon méláztam sokáig miért kellett meghalniuk.:"O Nagyon örülnék,ha J.K.R. önszorgalomból folytatná!Érdekelne mi lenne a gyerekeikkel.Mondjuk az annyira nem jött át,h Harryék egyik fia James a lányuk meg Lilly.A kisfiúk neve tisztelgésből tetszett,h Albus Perselus,de akkor már lehetett volna James Fred..végülis Ginny tesója is meghalt,nem csak Harry szülei előtt kéne tisztelegni.De mindegy tetszett még biztos kézbe veszem!:D

359. vvicus (válaszként erre: 358. - Nagyreni)
2010. márc. 16. 19:24
Én Dumbledore-t sirattam meg talán a legjobban, és én is sok helyen sírtam a 7-esben.
2010. márc. 16. 17:17
Nekem a 7. rész egy folyamatos sokk volt, ami Hedviggel kezdődött. Eddig akárhányszor olvastam, a végén mindig bőgtem, mindig megsiratok mindenkit.
357. vvicus (válaszként erre: 356. - Hajnal89)
2010. márc. 15. 13:22

Jó olvasást kívánok! :-)

Engem nem tud motiválni egy könyv letevéséhez, hogy hamar elolvasom. Ha valami nagyon tetszik, akkor olvasom, és kész.

Szerintem nyugodtan írhatsz bármit a könyvről, már elég régen jelent meg, 2,5 éve az angol, ha nem csal az emlékezetem, és két éve a magyar, éppen az eljegyzésem napján. :-D

Hát, Hedviget én is sajnáltam, gondolom, J.K. nem akarta, hogy plusz egy felesleges cuccot kelljen cipelniük. Na jó, nem ilyen hülyeség miatt írta ki, hanem ha jól emlékszem, azt mondta, ezzel is érzékeltetni akarta, milyen kegyetlen harc folyik/fog folyni, hogy még egy ártatlan bagoly sincsen biztonságban tőle.

MAjd írjál, mi a véleményed a fejezetekhez, H.P-es beszélgetéshez mindig kapható vagyok! :-)

2010. márc. 15. 12:00

Sziasztok!:)

Hosszú "vakáción" voltam otthon.:) De visszatalálta ide.:)

Végre megkaptam a Harry Potter hetet!!=D Igaz magyarul,de sebaj.:D Tegnap kezdtem el olvasni,a barátom gyakran letetette velem,mert fél,hogy egyből elolvasom.:D Eddig nagyon tetszik...de mondhatom...?

Azért ideírom,hátha valaki idetéved,és még nem olvasta.

SPOILER

Szegény Hedviget sajnáltam.:( Meg George füle...:S Azért a helyében sokkot kaptam volna,hogy ezentúl egy fülem lesz.:O

Most kezdem a hetedik fejezetet:D

355. vvicus (válaszként erre: 354. - Nagyreni)
2010. márc. 13. 18:57

Ja, én is mindig ekettő közül választok, de nem mindig jön be.

Meg az olyan kérdések akasztanak még ki, hogy a Hollóhát-MArdekár meccsen milyen eredmény született. Persze a szituáció ismeretében lehet tippelni, na de akkor is. :-)

354. nagyreni (válaszként erre: 353. - Vvicus)
2010. márc. 12. 21:21

Lila?... vagy kék?... :-)

ha kék, biztos égszínkék, ami nagyon jól illik a szeméhez :-D

353. vvicus
2010. márc. 12. 11:26

Megint úgy eltűnt mindenki! :-(

Mivel beteg vagyok egy ideje, kedvenc időtöltésem a kvízpart Harry Potteres kvízeinek kitöltése lett. Vannak benne durva kérdések, pedig nem egyszer, nem is kétszer olvastam minden kötetét. Pl. olyanok, hogy Lockhartnak ekkor és ekkor milyen színű a talárja...:-P

352. vvicus (válaszként erre: 350. - Nagyreni)
2010. márc. 9. 11:16
Grubbly-Plank az eredetiben a neve. Hát nem mondom, Tóth Tamás Boldizsár előtt tényleg kalapot lehet emelni...
351. vvicus (válaszként erre: 350. - Nagyreni)
2010. márc. 9. 10:58
Majd utána nézek. Ugye legelőször a 4. kötetben tűnik fel, amikor Hagridról kiderül, hogy óriás?
350. nagyreni (válaszként erre: 348. - Vvicus)
2010. márc. 8. 14:07
De légyszi, ha megtalálod, valahogy vonj nekem párhuzamot az angol és a magyar megfelelővel, olyan kíváncsi vagyok, hogy ezt miből fordították ilyan ötletesen:-)
349. nagyreni (válaszként erre: 348. - Vvicus)
2010. márc. 8. 14:06
Igen, arra:-)
348. vvicus (válaszként erre: 347. - Nagyreni)
2010. márc. 8. 10:53
Na, ez meg nekem nem tűnt még fel. Szú ette polc-ra gondolsz??? Azt sem tudom, ez a név az angolban hogyan szerepel...
347. nagyreni (válaszként erre: 346. - Vvicus)
2010. márc. 7. 19:27
Hát nekem pl Suette-Polts tanárnő neve is talán a második vagy a harmadik olvasáskor esett le...:-)
346. vvicus (válaszként erre: 345. - Nagyreni)
2010. márc. 6. 19:04

Hát akkor már megérte leírnom. :-D

Viszont örülök, hogy nem egyedül vagyok ennyire figyelmetlen. :-)

345. nagyreni (válaszként erre: 344. - Vvicus)
2010. márc. 6. 00:28
Basszus, ez a Jólsep-R... 7szer olvastam el az egész sorozatot, de ez nekem sem esett le...
344. vvicus (válaszként erre: 343. - Hajnal89)
2010. márc. 5. 16:01

Nehogy azt hidd, hogy nehezen értenéd angolul a könyvet, szerintem nagyon jól érthető a nyelvezete, mert sok benne a párbeszéd. És nekem pl. magyarul nem esett le, hogy a Jólsep-R, az nem más, mint jól seper, nem tudom, miért, de amikor angolul elolvastam a Cleansweep-et, rögtön leesett a dolog...:-)))

Na, viszont akkor a filmek angolul nézésében te vezetsz, talán az első két részt néztem meg angolul régen, meg az 5-öst, de valahogy nekem érthetőbbek az amerikai filmek, pedig jobban tetszik a brit akcentus. :-)

És a beszédben is valószínű nálad a pont, mivel én már egy jó ideje csak hallgatom és olvasom az angolt, de nincs kivel beszéljek, azon kívül, hogy : "Nem, XY, nem I beautiful, hanem I am beautiful"...:-)

2010. márc. 5. 13:27

Igen,abból a korból azt hiszem én is kinőttem...bevallom anno még gyűjtögettem a posztereket,na de talárom meg süvegem nem volt.:D

Hangos könyvben még nem is néztem utána.:O És Kern András olvas fel!Őt nagyon-nagyon szeretem.:D Még nem is "gondolkodtam" hangoskönyvekben,de tényleg elalváskor milyen jó lehet.:D

Én így is "tátom" a számat,hogy franciául is olvasgattál belőle!Szeretnék ilyen szinten lenni,de néha még meggyűlik a bajom a napi horoszkóppal is.:D

Én kicsit bizonytalan vagyok,hogy angolul olvassam el,mert beszélem,csak vastag az a könyv,lenne vele munka,lehet,hogy a viccet is nehezebben érteném,de ki tudja.:)...persze egy angol felsőfokkal szemben kicsit elbizonytalanodik az ember lánya.:D A filmeket már angolul nézem,mert érthetően beszélnek,bár magyar szinkronnal is szeretem.:)Az angol hangoskönyv is szórakoztató lehet.:D

Hm...foglyot...az lesz a jó.:)

342. vvicus
2010. márc. 5. 12:11
Vagy fogolyt? Vicces, a magyar ragozással néha meg tud gyűlni a bajom...:-)
341. vvicus (válaszként erre: 340. - Hajnal89)
2010. márc. 5. 12:10

Szia!

Hát, azért poszterek nincsenek kiaggatva a falamra, de pl. mindig éjféli vetítésre megyek, de nem talárban és süvegben (mert szoktak úgy is jönni az éjféli vetítésre), és nem hiszem azt, hogy a könyv az valóságt, meg ilyenek. Egyszerűen szeretem nagyon a könyvet, a filmeket már kevésbé, de mivel az is HP világa, azért a filmek is mind megvannak eredetiben. És megvan a két Kern Andrásos hangoskönyv is, meg az angol hangoskönyvek is. Most éppen az Azkabani foglyot hallgatom elalvás előtt.

Na csak a tisztázás kedvéért, franciául nem olvastam végig, csak szemezgettem belőle jó pár fejezetet. Nem is a nyelvre gondoltam, hogy hasonlít, hanem hasonlóan választották el a fordítók a hosszú angol mondatokat pl.

Az angol könyvek meg azért vannak meg, mert az elsőket először magyarul olvastam, de mivel nagyon akartam tanulni angolul, szüleimtől kértem, szerezzük be az első kettőt, hiszen min lenne a legjobb gyakorolni, ha nem egy olyan könyvön, amit már sokszor olvastam. Aztán az 5. kötetnél volt először úgy, hogy amikor megjelent angolul, megvettem, nem bírtam várni a magyar kiadásra. Hát, nem mondom, abban voltak olyan részek, amiket nehezen értettem meg, rengeteget szótáraztam. Na de a hatodik, az már tök tuti volt, persze az azután jelent meg, hogy lefelsőfokúztam, szóval így érthető.

Amúgy az angol hangoskönyveket is ajánlom neked, nagyon jók!!! Jim Dale fantasztikusan olvas fel, mindenkinek más hangot kölcsönöz, eszméletlen, hogy képes erre.

340. Hajnal89 (válaszként erre: 337. - Vvicus)
2010. márc. 5. 11:57

Jó reggelt:)

Nem,nem olvasta,nem nagy rajongó,pl.ha leültetem egy film elé,azt meg kell néznie és pont.Bár ez érdekelte.:) A könyvet nem fogja olvasni,de talán egyszer meggyőzöm.:D

Egy éve tanultam meg angolul,de a könyveket évekkel azelőtt olvastam,így magyarul.:)De gondolkoztam,hogy angolul kéne megvenni az utolsó részt,gyakorlásnak nem árthat.Wow te nagyon nagy rajongó vagy.:OAz összeset angolul,akkor nagyon megy az angol.:D És franciául is olvastad..O.o Na azt még biztos nem vállalnám be,még kis kezdő vagyok:) De azt gondolnám,hogy az angol és a francia jobban hasonlít...habár az angolt kicsit szegényes nyelvnek tartom,a francia már jobb,és a magyar nagyon gazdag,lehet ezért...több szó,jobban ki lehet fejezni "magunkat".:)


Néztem,hogy hasonlít Fiennesra,de nem jértam utána,nahát.:D Annyiszor láttam a második részt,hogy teljesen elraktároztam magamban,na így néz ki a ""kis"" Voldemort.:D Persze,ha azt nézem C.Coulson nem hasonlít Fiennesre...de a hatodik részben a fiúk igen...:D Mindegynem fogok ezen leakadni.A legkisebbik Tom,nagyon aranyos volt....és jól játszott,kis ijesztő,de édes gyerek.:D

339. vvicus (válaszként erre: 338. - Eni0086)
2010. márc. 4. 16:54

Szia. Én még bizakodom, hogy azért nagyon nem szúrják el a filmet. Már várom a novembert!

Láttad már az első filmbemutatóját a A Deathly Hallows1-nek? Ugyan nem sok jelentős dolog van benne, de egy rajongónak kötelező! :-) Én már megnéztem jóóónéhányszor. :-D

338. eni0086
2010. márc. 4. 13:23
sziasztok,én is nagyon szeretem, Harry Potter rajongó vagyok,7.részt 3 kiolvastam,nagyon tetszik.Kiváncsi vagyok milyen lessz a film.
337. vvicus (válaszként erre: 336. - Hajnal89)
2010. márc. 4. 12:44

Ő olvasta már?

Olvastam a bem-eden, hogy saját magadtól tanultál meg angolul, nem semmi, nagyon ügyes vagy? És Harry-t magyarul vagy angolul olvasod? Én olvastam az összeset angolul is, sőt, ott voltam a Bookstationban az éjjel egyórási angol könyvátadón. Nagy élmény volt! Ajánlom neked is eredeti nyelven. És én is tanultam franciát, sajnos most megrekedtem benne, de megvan az azkabani fogoly franciául, úgy is olvasgattam. Azt csináltam, hogy ha egy rész nagyon nem ment, akkor előkaptam az angolt, és ott néztem meg, hogy is van ez. :-) És tök sokszor összehasonlítottam a magyar, angol és francia mondatokat, és érdekes módon úgy találtam, a magyar és francia fordítás közelebb áll egymáshoz, mint a magyar vagy a francia az angolhoz. Tök érdekes. :-)


Nekem különben a kis Voldemort teljesen bejön, helyes kiskölyök, és Ralph Fiennes unokaöccse! :-) Az idősebb meg hihetetlenül hasonlít a kicsire, tényleg olyan, mint ha nagyobb korában vették volna fel vele. Persze gondolom sminkelési és filmes trükköknek is köszönhető a dolog. A második filmben látható Voldemort valószínű, már túl idős lett volna ehhez a szerephez, hiszen azóta már eltelt vagy 6-7 év.

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook