Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
426. giga455 (válaszként erre: 424. - Vvicus)
2010. ápr. 16. 21:23

Most direkt keresem, és le fogom írni ha megtalálom :) persze ha érdekel mást is :)


Akkor volt egy rész, de nem tudom megmondani hanyadik, ahol pitont, mint bűbájtan tanárt írta le. Bár szerintem ez fordítói baki. Direkt többször is elolvastam azt a részt, mert hirtelen nem értettem.

425. giga455 (válaszként erre: 422. - Vvicus)
2010. ápr. 16. 21:21

persze-persze igazad van.

Bár szerintem a rendezőnek van beleszólása a forgatókönyvbe. Vagy nincs? Mert akkor ki ellenőrzi ezt? Igazából pont a rajongókat veszítik ez miatt. Olyan szinten elszúrták a 6. részt, hogy én ezek után, csak akkor megyek moziba a 7. részre, ha mások hozzászólásaiból azt látom, hogy igen a film nagyon király lett :) Különben nem adok ki rá egy vasat sem :S

424. vvicus (válaszként erre: 423. - Giga455)
2010. ápr. 16. 21:20
Igen, nekem is rémlik valami ilyesmi, de amikor utána néztem, akkor mintha találtam volna rá magyarázatot.
423. giga455 (válaszként erre: 421. - Vvicus)
2010. ápr. 16. 21:17

Igen azt mondja. Én is úgy emlékszem, bár még nem járok ott.


Sőt van még egy hiba a 7. részben.

Akkor jöttem rá amikor másodszorra olvastam.

Ugye nem lehet kimondani Voldi nevét, mert akkor megjelennek a halálfalók. Mikor másodszorra olvastam direkt figyeltem erre, és találtam egyet, amikor kimondják, és mégsem történik semmi. Pedig elvileg a legelejétől fogva rajta van a nevén a tiltás. De ha megtalálom hogy konkrétan hol leírom.

422. vvicus (válaszként erre: 418. - Giga455)
2010. ápr. 16. 21:17
Azért ne csak a rendezőt szidjuk ám, ezekről a változtatásokról nem ő, hanem a forgatókönyviró és bizony Rowling is tehet. Hogy engedhette, hogy fontos dolgokat kihagyjanak, és olyanokat betegyenek, ami nincs is a könyvben? Azt sejtem, hogy amikor eladta a jogokat, amikor még nem volt akkora siker, bizony így egyeztek meg, és most nem sok mindent tehet. Na de olyan világsikerű könyvről van szó, szerintem akik megnézik, azoknak nagyobb része olvasta a könyvet, mint nem, miért nincsenek ránk tekintettel???
421. vvicus (válaszként erre: 420. - Giga455)
2010. ápr. 16. 21:14
Én úgy emlékszem, konkrétan azt mondja Hermione, hogy bent voltak a kamrában, vagy nem?
420. giga455 (válaszként erre: 419. - Vvicus)
2010. ápr. 16. 21:11
vagy beálltak a kamra bejáratához, és begyűjtő bűbájjal magukhoz hívtak egy fogat :P:P
419. vvicus (válaszként erre: 417. - Giga455)
2010. ápr. 16. 21:09
Hát igen, azt egy kicsit összekapta...:-)
418. giga455 (válaszként erre: 416. - Vvicus)
2010. ápr. 16. 21:09

hát remélem az eltérés kimerül abban, hogy amit a drága rendező kihagyott az 5. és 6. részből azt a 7. ben kicsit részletezik...

Mert ugye az is kimaradt, hogy miért pont azokat a tárgyakat kell keresni amiket... Nagyon sok magyarázat kimaradt, ami a történet szempontjából fontos lenne. Aki nem olvasta marhára nem is érti az egészet.

És nagyon remélem hogy nem olyan változás lesz, hogy Harry lunát vagy hermionét veszi feleségül :))))

Bár azt még elfogadnám, ha kicsit kevesebben halnának meg :(

417. giga455
2010. ápr. 16. 21:06

Elkezdtem visszafelé olvasgatni.

Látom ti is elgondolkodtatok egy-két dolgon.

Azt a horkrux megölést a titkok kamrájában én is érdekesnek tartom :) hogy a fenébe jöttek vissza???? Mert oké hogy Giny le tud menni, hisz kinyitotta már nem egyszer (bár ezt is nagyon meg kell erőszakolni, mert elvileg akkor meg volt "szállva")...

416. vvicus (válaszként erre: 415. - Giga455)
2010. ápr. 16. 21:06

Állítólag most is lesznek eltérések a könyvtől...>:-/

Hát igen, a hatodik filmnek nem sok köze van a könyvhöz.

415. giga455 (válaszként erre: 414. - Vvicus)
2010. ápr. 16. 21:04

Igen szerintem is pont ezért, hogy izgi maradjon. Már annak aki nem olvasta, mert ugye mi tudjuk ;)

Csak remélni tudom hogy a 7. részt nem rontja el a rendező, mert szerintem a 6. az nagyon siralmasra sikeredett :((((((

De szeretném én is egyszer angolul elolvasni. Tervben van hogy megtanulok angolul, lehet hogy akkor beszerzem eredetiben is :) A család már úgyis betegnek tart :D Már megkérdezték párszor hanyadszorra olvasom:) Végül is idén még csak először :P

414. vvicus (válaszként erre: 413. - Giga455)
2010. ápr. 16. 20:39

Szia! Én most a negyedik kötetet hallgatom angol hangoskönyvként. Most merült le Harry a tóba.

Én is arról a részről olvastam, amit Te is írsz, és ez lenne a legjobb, hiszen van pozitívum, Ron visszajön, de megmarad az izgalom, hogy most mi lesz velük, mert elkapták őket. És ez áll a könyv feléhez legközelebb.

413. giga455
2010. ápr. 16. 20:15

Sziasztok!


Most olvasom a sorozatot harmadszorra (ha jól emlékszem). 7. résznél tartok.:)

Szerintem ott fogják elvágni, hogy elkapják őket a sátorban. A kúria szerintem átkerül a második részbe.

412. vvicus (válaszként erre: 411. - Hajnal89)
2010. ápr. 14. 16:03

Szia!

De ha az egész kúriás rész belekerül, sztem az túl sok cselekmény egy részbe, nem?

Amúgy valamiért nov.19. rémlik bemutató dátumnak, megnéztem, az péntek, és amcsik pénteki napon tartják a premiereket. Szóval lehet, jól rémlik. Ez azért szíves, már nov.21-re vagyok kiírva...:-)

2010. ápr. 14. 15:56

Szia erre járok.:)

Húúúh,de lemaradtam.

Na a hatosban szerintem is Hermionén látni,hogy igazán szereti Ront,habár a Tűz serlegében Ronon is lehetett érezni.Most Hermione volt a soros.:D

Nekem is a "gonoszok" a kedvenceim.:DAnnyira jól adják.MEg különben is szeretem Ralph Fiennest meg Alan Rickmant.:DHát Danielnek mondjuk lenne mit tanulnia még.Kicsinek ari kissrác volt,olyan kis Harry,de ahogy nőtt..nem tom van egy tipikus feje,arckifejezése...talán az álla teszi,ahogy tartja,vagy nem tom mit csinál vele.:/

Én azt olvastam,hogy akkor fogják befejezni az első felét,amikor a kúriában lesznek.Még csak ezt a változatot olvastam,de jó lenne,ha még benne lenne Dobby halála,az nagyon érdekel,hogyan csinálták,és a zenéje olyan szép.:)))

410. vvicus
2010. ápr. 8. 12:15
Ne már, senki nem jár erre???
409. vvicus
2010. ápr. 1. 09:25

Sziasztok!


Szerintetek hol fogják kettévágni a Halál ereklyéit? Hol lenne érdemes szerintetek? Nagyon sok elméletet olvastam: Ron visszatérése után, vagy Dobby halála után. Azt is olvastam, hogy valamilyen olyan helyen akarják megvágni, ahol azért van valami pozitív elem, de fennmarad a kíváncsiság (ez persze magától értetődik). ÉS arról is olvastam, hogy állítólag ott vágják ketté, amikor elfogják Harryéket, szóval mielőtt a Malfoy kúriába viszik.

408. vvicus (válaszként erre: 407. - Hajnal89)
2010. márc. 30. 17:53

Köszi. ;-)

Az én állapotomban nincs is olyan messze november, tudom, hogy pikk-pakk itt is lesz! :-D


Most, hogy megint a hatost nézem, folyton felmerülnek a kérdések, hogy miért nem tudtak maradni a könyvnél. Most pl. Ron és Hermione kapcsolata zavar, mert a könyvben ugye Ron agya bedurran, amikor megtudja, hogy Krummal smacizott Hermione, és azért lesz vele bunkó, meg hogy Hermione túlreagálja a FElixnek hitt töklevét Ronnak, és akkor jön össze LAvenderrel. A filmben meg szimplán bejön neki, hogy van, aki rajong érte, nem fejeződik ki, hogy féltékenységről van szó. Olyan nekem a film szerint, mint ha Hermione többet érezne Ron iránt, mint fordítva, pedig szerintem épp ugyanolyan szerelmesek egymásba.


Alan Rickman szerintem nagyon ász választás volt Pitonnak, na meg Ralph Fiennes is Voldemortnak. A gonosz (na jó, félgonosz) szereplőket tök jó lehet alakítani, biztos élvezetesebb, mint a jókat, vagy csak én vagyok ferde hajlamú? :-D Daniel viszont marha szarul játszik szerintem, igazán kikupálódhatna már.

2010. márc. 30. 16:22

Hűűű először is gratulálok a babához!:D

Lehet,ha elmennél 9hónapos terhesen moziba,akkor indulna meg a szülés.Ő lenne ám az igazi rajongó.:D Ez tetszik,közbe szól/-t nektek a baba.Nem vagyok kárörvendő,de ilyenre még nem is gondoltam,hogy meg akarok nézni 1 filmet moziba,de mi az indok amiért mégse...a legerősebb a vonatkésés volt,de tévedtem.:D Na fel kell emlegetni a Gyűrűk urát meg akarom nézni!!:D Muhaha,engem nem "gátol" baba,de tuti majd olyan 5-6 év múlva lesz az évszázad filmje és akkor leszek várandós,na akkor nevethettek .:D De azért az messze van...és még a HP is messze van.:O:(

Amúgy igen,az a Lupinos rész olyan agybedurranós volt,felesleges vita ilyen időkben!:O Ejnye.:O

406. vvicus (válaszként erre: 405. - Nagyreni)
2010. márc. 30. 08:41
Sejtem én, költői kérdés volt csak. :-D Bár nővérem simán elslisszolt a kórházból a férjével túlhordással, és megnéztek valami vígjátékot. Mondjuk ő egy külön történet, ő valami hihetetlenül lazán tud mindent kezelni.
405. nagyreni (válaszként erre: 404. - Vvicus)
2010. márc. 29. 22:30

Na igen... én még egyiket sem láttam 3D-ben, de a télen elhatároztam, ha lesz, a hetedik résznek megadom a módját:-)

És hogy hogy lehet nagy pocakkal mozizni... nem akarlak előre elkeseríteni:-)

404. vvicus (válaszként erre: 403. - Nagyreni)
2010. márc. 29. 20:20

Ez már necces lesz. :-D Talán, ha november legelején lesz, akkor talá-talán. De ha később, akkor már húzós. Na meg egyébként is, akkora pocakkal nem tudom, hogy lehet egy helyben végigülni egy filmet, kényelmesen, na meg hogy ne kelljen óránként pisilni járni.

De bakker, IMAX hatást DVD nem tud adni...:-)

403. nagyreni (válaszként erre: 402. - Vvicus)
2010. márc. 29. 20:18

Hát csak vigyázz!!!

Én is kiszámoltam, hogy épp meg tudom még nézni a Gyűrűk ura második részét a moziban, aztán a gyerek beszólt, 3 héttel előbb megszületett, maradt a dvd...:-)

Mindenesetre próbáld megbeszélni vele:-)

402. vvicus (válaszként erre: 400. - Hajnal89)
2010. márc. 29. 20:03

Engem az is dühített, ahogy Lupint leugatta Harry a hetedikben, még akkor is, ha volt benne igazság, amit mondott.

Hát igen, tény, hogy én elég kötekedős vagyok, de én akkor is rajongok érte, bárkit meg lehet kérdezni az ismerősi körömben. Csak egy példa:


Férjemmel kisbabát terveztünk. Úgy volt, hogy most márciustól fogunk próbálkozni, egyik, amit figyelembe vettem, hogy akkor december végi baba lenne, és akkor még meg tudom nézni novemberben a 7/1-et, és júniusban pedig már el tudok menni megnézni az utolsót. Hogy, hogy nem, múlt héten, nyolc nap mensikésés után csináltam egy tesztet, ami pozitív lett, november 21-re váram a Kisbabánkat. :-D És kábé a harmadik gondolatom az volt, hogy hogyan fogom 9 hónapos terhesen megnézni a filmet, vagy ha már megszültem, akkor meg pláne...Na erre kössetek madzagot! :-D

401. vvicus (válaszként erre: 398. - Nagyreni)
2010. márc. 29. 19:59
Ragadós, mi? :-D Hiába nem a legjobbak, azért az is Harry Potter. Én ma este szerintem elkezdem a 6-at.
2010. márc. 29. 17:46

Sziasztok!

Na Harry nyavalygásain olykor én is kiakadok,néha feleslegben vágja ki a hisztit.Az ég áldjon meg Harry légy férfi,kiválasztott.:D

Jah Sirius jól benézte.:S Ugyanígy Lupin is.:( Az is olyan övön aluli ütés volt Rowlingtól.:/

Lassan "forradalmat" indítunk.:D Én is végignézném,de magyar szinkronnal!ÉS még mi nevezzük magunkat rajongóknak?-.-"Na jó csak vicc.:D Bár lehet tudott volna,vmi hasonló, jegyfélét kanyarítani,végülis megtévesztésből,az más kérdés,h nem tud vele kommunikálni a halálfalókkal.:)

Na ez a Lumpsluckos szál jól megkevert minket.:D

399. nagyreni (válaszként erre: 396. - Hajnal89)
2010. márc. 29. 15:33

Én a könyvben néztem meg, amikor írtam:-) Nem hagyott nyugodni a gondolat.

Azt írta, hogy ahogy közeledtek a ház felé, az ajtó le volt szakadva, vagy valami ilyesmi és akkor Dumbledore pálcát húzatott Harryvel és úgy mentek be és látták, hogy fel van dúlva a ház.


De most ahogy ezt leírtam, beugrott, mintha azt mondta volna Lumpsluck, hogy a jegyre már nem volt ideje. Nem tudom, csak addig néztem meg a könyvet, hogy odaérkezvén fenn volt a jegy. Ha tényleg így van, akkor a kérdés még mindig nyitott, hogyan akarta vajon felküldeni a jegyet?

2010. márc. 29. 15:30
Annyit olvaslak benneteket, egészen kedvet kaptam, hogy végignézzem a filmeket:-)
397. vvicus (válaszként erre: 396. - Hajnal89)
2010. márc. 29. 09:39

Szia!


Én az ötöst néztem meg tegnap. Filmben tetszik, viszont könyvben ez nagyon nem a kedvencem. Annyira "hisztis" benne Harry, tök idegesítő. Értem én, hogy nehéz dolgokon megy keresztül, meg hogy amúgy is kamasz, de akkor is. Rowling nyilatkozta valahol, hogy ha most adná ki őket, akkor azt megszerkesztené jobban, és kivágna belőle részeket, hogy rövidebb és pörgősebb legyen. Biztos ő is észrevette, hogy az összes közel az a legkevésbé jól sikerült darab.

Siriust is úgy sajnáltam, hogy meghalt. Szegény, milyen egy vacak élete volt, 12 évig az Azkabanban ülni olyan dolog miatt, amit el sem követett, aztán meg bújkálni. A filmben mondja Harrynek, hogy ha vége lesz ennek az egésznek, akkor majd mint egy boldog család, élnek együtt. Nem igazán jön össze neki.

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook