Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
666. giga455 (válaszként erre: 665. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 21:00

Nem itt nem adták 3 D-ben, pedig megnéztem volna :(


Barátnőm ment fehérvárra az Avatarra a 3D-re, azt mondta nagyon jó volt :)

Én meg irigy vagyok :( :P

665. vvicus (válaszként erre: 664. - Giga455)
2010. ápr. 30. 20:38

Én meg puncs és pisztácia párti, de nagyjából nekem is mindegy, imádom a fagyit! volt, hogy a téli hidegben is faltam hazafelé a suliból jövet :-D


megcsinálják 3D-ben? ez is új. JAj, majdnem megkérdeztem, láttad-e imaxben, de Te nem bp környéki vagy, ha jól veszem ki a szavaidból. Igaz, hogy csak talán 8 perc volt, de ÁLLAT! Ahogy kijött a felirat, meg a WB logó a felhőlk közül az arcodba, na én már akkor kész voltam.


én különben azt javasolnám, hogy az elejétől csinálják meg az összeset újra, de sorozat legyen, az első két kötet elmegy 2-2 részesnek, de a harmadiknak már min. 3 részt csináljanak, a többinek meg vagy 4et-4et! és persze legyen jó a látvány is, a gyerekek se nőjenek túlzottan ki belőle, és EGY rendezője, zeneszerzője, forgatókönyvírója (lehetőleg Rowling) legyen. Nem durvák a követeléseim, mi??? Na, el is képzeltem magam, amit elrabolom az utsó két rész eredeti és egyetlen kópiáját, és ezzel zsarolom meg őket, majd küldök hozzám túsztárgyalónak Dan Radcliffet vagy Jo-t... Jujj, de hülye vagyok. :-D

664. giga455 (válaszként erre: 663. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 20:31

neeem neeeem már megint tévedtem :S

Az zavart meg hogy azt nyilatkozták, hogy attól még hogy csúszik a félvér herceg, időben lesz vetítve a 7. rész. Vagy nagyon gyorsan átjavították a dátumokat :P

Hát igen :( sajna vége lesz jövő nyáron :(((( De állítólag meg akarják csinálni 3 D-ben az összeset majd egyszer :)


Nekem mindegy a fagyi csak fagyiból legyen. Bár leginkább csoki párti vagyok :)

663. vvicus (válaszként erre: 662. - Giga455)
2010. ápr. 30. 20:17

Eeegen? Úgy volt, hogy már nyáron lenne az első rész? Na ezzel most újat mondtál nekem... De az még rosszabb lett volna, mert akkor a totál utolsó lenne kétséges, így még vígasztal az a tudat, hogy jövő nyáron már könnyebben le fogok tudni lépni a befejező részre.

Olyan rossz lesz azért, mert amikor kijött az utolsó rész angolul, akkor még bennem volt, hogy de még várhatom a magyart. Aztán amikor az is kijött, akkor olyan vacak érzés volt megint, de tudtam, hogy a filmekre lehet még várni. És jövő nyáron már nem lesz semmilyen HP, amire várni lehetne, hacsak nem a házipálinkára...:-D Arra meg nem várnék, azt nem szeressem.


Hát nézd, átküldöm én szívesen a mogyorósat, ugyan ettem belőle, de nem a szívem csücske, de még mindig jobb, mint a sima vaníliás. A férjecském, mint bevallotta, nem nézte, milyen, csak a legolcsóbbat kivette a hűtőpultból, eszem a kis szívét. De megígérte, vasárnap vesz nekem mandulásat. :-D

662. giga455 (válaszként erre: 661. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 20:01

És az nem gyó??? Már a mogyorós?? Mer akkor küldd át fénypostán, nyitom az ablakot :P:P


Hát eredetileg ezt adták volna most nyáron, és a másodikat novemberben. A félvér herceget is eltolták...

661. vvicus (válaszként erre: 660. - Giga455)
2010. ápr. 30. 19:25

Áh, nem hiszem, a második lesz jövő július 15-én.


Vasárnap lesz leárazva a jégkrém. Férjem meg elrontotta, mogyorósat hozott, ezek a férfiak! :-/

660. giga455 (válaszként erre: 659. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 19:14

Lehet hogy megint elnapolják, mint tavaly.... :P


A lidl-ös jégkrém tényleg fini, és nem vészes az ára. De most asszem le is van árazva!

659. vvicus (válaszként erre: 658. - Giga455)
2010. ápr. 30. 17:02

Bocsi, közben leléptem tanítani. Most jöttem haza. Útközben megkívántam egy mandulás magnumot, de én úgy kiakadtm, 400ft-ba kerül egy vacak jégkrém!!! :-O A lidl-ben lehet kapni tök ugyanolyat, és annak valami 150ft darabja? Na most hozatok férjemmel.


Nincs hová visszamenned gyes után? Különben azt hiszi mindenki, hogy pest környékén milyen könnyű munkát találni, hát nem tudom, vagy én vagyok a béna, vagy egyszerűen pont a legrosszabbkor végeztem, de sajnos nem kaptam ajánlatot sehonnan, ill. egy önkormányzatit, éhbérért, hétvégi részmunkaidő, lecsalták volna a fél fizut is...:-/


Jó kis HP-s téma, mi? :-D Tudom, hogy hülye vagyok, de én még mindig azon gondolkodok egy nap legalább egyszer, hogy hogyan fogom megoldani, hogy meg tudjam majd nézni moziban, és remélem, hogy később bújik ki a baba, mert akkor elmegyek, ha kell, akkor kacsával, hogy tudjak pisilni. De ha már megszületett, és kétóránként szopna, akkor ez nem hiszem, hogy kivitelezhető... Oké, oké, tényleg tudom, hogy zakkant vagyok, hogy ezen aggodalmaskodom, de nekem fontos lett volna. De a muszáj az nagy úr, és az lesz a babó is. :-DDD

658. giga455 (válaszként erre: 656. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 14:27

Hát manapság már mindenhova protekció kell!

Számvitelben jó vagyok, ezt az is bizonyítja, hogy a fősuliról a volt tanárom küldött hozzám diákot (és mind sikeresen levizsgázott), és a számvitel-elemzés vizsgát mérlegképesen úgy csináltam meg elsőre, hogy nem jártam be órára a terhességi rosszullétek miatt. A szóbelit meg nagy pocakkal csináltam 37. hetesen. :)

Most viszont bármit elvállalok majd, mert a gyereknek enni kell adni. Sajnos itt nem sok munkalehetőség van :(

657. vvicus
2010. ápr. 30. 14:14
an=van
656. vvicus (válaszként erre: 655. - Giga455)
2010. ápr. 30. 14:13
És szerinted an ebben fantázia? Van rá munkaerőpiaci igény? Mert én pl. nemzetközi tanulmányok szakon végeztem, EU-s szakértő vagyok, elvigleg értenék pályázatíráshoz, jó lennék külügyminisztériumba, gyakorlatilag ezekhez a helyekhez ismerettség és nagyfokú tapasztalat szükséges. Azért gondoltam a pénzügy-számvitelre, mert pénzügyes álláshirdetést egy csomót láttam, de lehet, hogy ez is csalóka.
655. giga455 (válaszként erre: 654. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 14:08

Nem ez két külön szak.

Úgy volt, hogy a gimi után csináltam egy középfokú okj-s vizsgát: európai üzleti asszisztens, és megtetszett a számvitel.

Elmentem a helyi fősulira, és elvégeztem egy felsőfokú 2 éves OKJ-s szakot, a számviteli szakügyintézőt. (nem jártam diplomás képzésre még, de ha járnék, sok tantárgy és vizsga alól felmentést kapnék pl. számvitel szigorlat)

Aztán külön a mérlegképes könyvelőt.

Én úgy tudom attol még hogy pénzügy számvitel szakra jársz, max felmentést kapsz a tantárgy alól, de vizsgázni ugyan úgy kell, nem kapod meg a diploma mellé az okj-s bizit.

Igen a nyelv miatt nem is jelentkeztem diplomás képzésre eddig, de szeretnék majd egy gazdász diplomát. Aztán érdekelne még az okleveles könyvvizsgáló is :)

654. vvicus (válaszként erre: 653. - Giga455)
2010. ápr. 30. 14:02

nyelvvizsga hiány? hát az első nekem sincs még kéznél, kettő nyelvvizsga kell hozzá, és nekem csak az angol van meg, de abból sem jó nekik a felsőfok, szakmai közép kell, úgyhogy szeptemberben lesz még egy köröm az Euroexam-nél...:-/

a mérlegképes könyvelő a szakoddal járt együtt? mert én pl ezzel nem vagyok tisztában, hogy a pénzügy-számvitel szakon elvileg tanulunk könyvelést, akkor könyvelő isleszek a végén, vagy ahhoz akkor is el kell majd végezzem a könyvelői okj-s tanfolyamot???

653. giga455 (válaszként erre: 652. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 13:56

számviteli szakügyintéző vagyok, és mérlegképes könyvelő

diplomám sajna még nincs :(

652. vvicus (válaszként erre: 651. - Giga455)
2010. ápr. 30. 13:54

én is csak nekiálltam, marha nagy kedvvel. talán ki kéne kapcsolni a gépet...:-DDD

pénzügy-számvitelt tanultál, ugye? már írtam, hogy én is oda felviztem, de mondjuk most nem tudom, hogyan lesz, pont vizsgaidőszak kezdetén szülnék, annyi a mázlim, hogy mivel ugyanoda fogok járni, ahol már egyszer diplomáztam, így van jópár tárgyam az első két félévben, amit elfogadtathatok, így csak azt hiszem 3 tárgyam maradna.

651. giga455 (válaszként erre: 650. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 13:52

hát a függvényekhez világ életemben hülye voltam, a szögfüggvényekhez meg pláne. Nemhiába választottam a könnyített matekot fősulin :P


"érzel késztetést" : jaja! Konkrétan fizikai késztetést érzek :P:P

650. vvicus (válaszként erre: 649. - Giga455)
2010. ápr. 30. 13:35
:-D De te arra legalább érzel késztetést! Én a tanulásra nem, és csak lelkiiseretfurdallásom van, de nem akaródzik nekiállni, pedig háromra meg mennem kell el tanítani. Szögfüggvények, hát az nekem sem a kedvencem...:-)
649. giga455 (válaszként erre: 648. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 13:33

Voldi azért elég sokmindent nem ismer!

Valószínü piton meggyőzte őket, hogy a titok a sírba szállt dumbival...

Nekem meg tisztába kell tenni a fiatal urat, valami bűzlik délen :DDDD

648. vvicus (válaszként erre: 647. - Giga455)
2010. ápr. 30. 13:28

Hát szerintem Pettigrew is a címet árulta el Voldemortnak, hogy hol találja meg őket. De ez már részletkérdés

Na de ha mindenki titokgazda, akkor ezt a szabályt Voldemort és egy halálfaló sem ismeri? Ez azért gáz! Mert ahhoz senkinek sem volt szabad ismernie ezt a szabályt, hogy ne faggassák Pitont, mert ha rákérdeznek, és hazudik, nem mondja el, máris kiderül, hogy melyik oldalon is áll.


Jajj, nekem tanulnom kéne, de ezerrel...:-/

647. giga455 (válaszként erre: 646. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 13:12

Szerintem az a rész igaz, ami a könyvben is volt, hogy a titokgazda halálával, örökül hagyja a beavatottakra a titokgazdaságot, tehát mindenki titokgazdává vált. Pitonnak eszébe se volt elárulni voldinak a búvóhelyet, és jó legilimentor, tehát nem is látott a fejébe voldi.

Potterék esetében magukon az embereken volt a bűbáj, míg a háznál a házon. A patkány potteréket árulta el, nem a helyet ahol vannak, míg hermione konkrétan megmutatta a címet, így elárulta. De maga a halálfaló nem vált titokgazdává, tehát nem árulhatja el másnak a helyet.

646. vvicus (válaszként erre: 645. - Giga455)
2010. ápr. 30. 12:58

De a Fidelius bűbájt sem értem 100%-osan, mert Hermione azt mondja, hogy Dumbi halálával mindenki titokgazda lett, aki be volt avatva. Ezzel szemben Jo mintha mást nyilatkozott volna, azt hiszem azt, hogy ha meghal a titokgazda, viszi magával a sírba a titkot. Persze ez utóbbi lenne logikus, mert akkor Piton elmondhatta volna Voldinak, hogy hol rejtőznek Potterék. Csak akkor azt nem értem, Hermione hogy tudta bevonni a titokba a rácsimpaszkodott halálfalót. Mert ugye azt is mondja Rowling, hogy ha Voldemortnak nem árulja el Féregfark Potterék búvóhelyét, akkor ott sétálhatott volna a lakásban, akkor sem veszi észre Liliéket.

Nem tudom most ezt jobban megfogalmazni, lehet, nem is érted, mire gondolok...:-)

645. giga455 (válaszként erre: 644. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 12:36

Vagy csak azt hitték hogy az az eredeti... hisz még dumbi is tévedhet :D

Nem! Ez itt alóban el van szúrva. Ellenben azt a részt ahol kimondják voldi nevét nem találom. Valószinü akkor hogy még a grimmuald téren mikor kimondják arra emlékeztem. De ott is megjelentek a halálfalók, csak nem esett le hogy talán ezért, mert ők végig azt súlykolták hogy piton áruló

644. vvicus
2010. ápr. 30. 12:15

Idézek Bogar Bard könyvéből:

"Igazi láthatatlanná tévő köpenyek, ha nincs is sok belőlük, valóban léteznek, a meséből azonban kiderül, hogy a Halál köpenye egyedülállóan tartós." Ezt Dumbi írja, megjegyzés található a lap alján J.K.R-től:

"A láthatatlanná tévő kopenyek általában nem tökéletesek. Egyes darabok könnyen elszakadnak, mások idővel homályossá válnak vagy elvesztik bűbájozottságukat, megint mások nem védenek a leleplező varázslatokkal szemben. Ez az oka annak, hogy a boszorkányok és varázslók, ha el akarnak rejtőzni, vagy álcázni kívánják magukat, szívesebben használnak kiábrándító bűbájt. Albus Dumbledore kiábrándító bűbája köztudottan olyan erős volt, hogy köpeny nélkül is tökéletesen láthatatlanná tudott válni."


Itt is azt írja, hogy a vacakabbak nem állnak ellen leleplező bűbájoknak, na de a Halál köpenye sem áll ellen a homenum revilionak és Mordon szemének sem. Jo! Magyarázatot követelünk!!! :-DDD

643. vvicus (válaszként erre: 642. - Giga455)
2010. ápr. 30. 12:10

Igen, én úgy magyaráztam volna meg, hogy esetleg a félelmet/ijedtséget érzékelte a levegőben meg a sok kérdést, ami Ronban és Harryben merült fel. Na meg mordon szeme...:-/


Megnézem én is Bogar Bárdban mit ír!

642. giga455 (válaszként erre: 641. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 12:03

Hát igen! Főleg ginny miatt :)


És a köpenyről:

Az a halál saját köpenye amúgy :)

valódi és tökéletes láthatatlanságot biztosít, varázsa múlhatatlan, mindenfajta bűbájnak ellenáll... szóval ez itt hiba, nem tudom megemészteni hogy dumbi átlátott rajta :S

Inkább nyilatkozta volna azt hogy nem látta, csak sejtette hogy ott van Hagrid viselkedéséből...

641. vvicus (válaszként erre: 640. - Giga455)
2010. ápr. 30. 11:54
Hát ja, az is lehet, de sztem Harryt túlságosan emlékezteti Sirius tragédiájára a hely. Meg valahogy nem tudom Harryt és családját Londoban elképzelni, inkább egy olyan nagy farm szerű helyen, mint az Odú is, nem?
640. giga455 (válaszként erre: 638. - Vvicus)
2010. ápr. 30. 11:31

:D:D:D


Lehet hogy a manó le tudja szedni :S

Aztán az is lehet hogy megtartotta főhadiszállásnak, vagy nemtom. Mivel olyan jól összehaverkodott a manóval, az is lehet hogy lakhatóvá tették a házat, és beköltöztek végül :)


Megtaláltam a köpenyes részt. Minnyá beírom!

639. vvicus
2010. ápr. 30. 11:30
Hajnal, nagyon eltűntél! :-(
638. vvicus
2010. ápr. 30. 11:29
Tegnap, ahogy hallgattam a Főnix rendjét, az járt a fejemben, hogy ha Harry nem akarta megtartani a későbbiekben a Grimmauld teret, milyen nehéz dolga lehetett az eladásban, mert Mrs. Black portréját nem tudják leszedni a falról, és az csak rikácsol és rikácsol. Biztosan nehezen találta olyan ingatlanost, aki elvállalta az értékesítést....:-DDD
637. vvicus (válaszként erre: 636. - Giga455)
2010. ápr. 29. 16:39

Nekem frankón van kórházi papírom arról, hogy alultápláltnak tituláltak. Jó, mondjuk nekem nem olyan az alkatom, és bulímiás voltam akkoriban, nem ettem csak abonettet meg natúr, cukormentes joghurtot, ha meg ettem, akkor boá...:-/ 48kilónál nyomtak be a kórházba. Akkor voltam 15 éves. Azóta megtanultam, hogy az ideális testsúlyom, amiben jól érzem magam, az valahol 59-62kiló közt van.


Te, én nem is igazán emlékszem a hatodik rész zenéjére...:-/ Az ötödikben viszont az tök jó zene, amikor durrogtatja Fred és George a tüzijátékot, nem? Az vidám és jópofa. Legalábbis szerintem. De tényleg John Williams az ÁSZ! Nekem amúgy az első rész nem tetszik, azért nem, mert olyan darabos, vagy nem is tudom. Az meg lépésről lépésre követi a könyvet, és nekem nem áll össze filmmé. A második az már jobb, azt már meg is vettem anno eredeti DVD-n, az elsőt csak mostanában, hogy teljes legyen a sorozat.


Különben én mindig úgy tanulok nyelvet, hogy megveszem vmelyik HP kötetet, és azt olvasom. 8osként kértem szüleimet, hogy vegyék meg nekem az elsőt angolul, végül az első kettőt kaptam meg. Hát akkor még annyira nem értettem, viszont sok szót tanultam belőle. Az ötödiket olvastam először angolul úgy, hogy a magyar megjelenés előtt, rögtön a premier napján beszereztem. Abban bizony voltak még sötét foltok. Aztán a Félvér herceget már úgy olvastam, hogy totál megértettem mindent, és ugyanolyan gyorsan ment az olvasás, mint magyarul. Utána felsőfokúztam le. A hetediknél meg az éjféli, na jó mo-n hajnali egyórási átadón voltam ott, kaptam még emléklapot is. hatalmas élmény volt. még hajnalban nekiálltam, egész nap faltam, estére végeztem vele.

És az azkabani megvan franciául is, úgyhogy én ha új nyelvbe kezdek bele, első lépés lesz valamelyik HP megvétele. :-D Magyarul már úgyis fújom...

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook