Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
726. giga455 (válaszként erre: 725. - Vvicus)
2010. máj. 6. 19:37
JAjj ne keseríts el! Olyan cicifüggő a gyerekem, teljesen kész vagyok :( Ati is cici, cici, de már megkereste apa cicijét is, meg a mamáét is mutatta. Igaz szopni csak anyától akar :P
725. vvicus (válaszként erre: 724. - Giga455)
2010. máj. 6. 19:32

hát igen, mondjuk most lesz 3 éves a lányzó júniusban, és kábé 3 hónapja szokott csak le....:-D De nővérem meséli, hogy ha meglátja őt öltözni, akkor totál lelkes állapotban kiáltja, hogy ciciii, és repülne simizni, meg ilyenek. :-D


minnyá megnézem, milyen fórumba írogatsz még, de talán nyithatnánk egy klubot...:-D

724. giga455 (válaszként erre: 723. - Vvicus)
2010. máj. 6. 19:24

jópofák ezek a megnyilvánulások a szoptatásról... mintha ez úgy menne, hogy én eldöntöm, hogy jó mától nem szoptatunk tovább! A gyerek meg aki cicimániás, az csak úgy belátja, hogy igen anyának igaza van...cöcö

De ezek szerint nővéred sem a vérnyomija miatt volt császáros, hanem azért mert a baba nem akart fejre állni :P Szóval szerintem ne aggódj!


egyébként tényleg csinálhatunk magunknak egy másik fórumot, vagy klubot, vagy van egy topik ahol még lenni szoktam, a van kedved beszélgetni bármiről ( a hozzászólásaimban megtalálod) oda nyugodtan átjöhetsz dumálni. A csajok még jótanácsokkal is elláthatnak majd baba ügyben :) persze csak ha van kedved

723. vvicus (válaszként erre: 722. - Giga455)
2010. máj. 6. 19:15
Az első kettőt igen, de a harmadikat császárral, nem fordult be, keresztben feküdt, bármit csináltak is az orvosok, ráadásul a Horvát Ági féle kórházátalakítások idején szült, se fogadott orvosa nem volt, mert senki nem vállalta, se azt nem tudta, hol is fog szülni, félidőig Margitba járt, azt bezárták, aztán egy darabig a Jánosba, végül a SztImrében kötött ki. De csak a harmadikkal volt gondja a vérnyomásával a terhesség alatt, az elsőnél kifejezetten alacsony volt neki. Viszont most már neki is folyamatosan kell szedni a csökkentőt, sokáig játszott vele, mert szoptatott és úgy nem ajánlották, a kislány meg nem akart leállni, nővérem is szeretett szoptatni, de aztán mondta neki a dokija, hogy ha agyvérzést akar kapni, szoptasson csak tovább. :-/
722. giga455 (válaszként erre: 721. - Vvicus)
2010. máj. 6. 19:11

hát igen akkor várható volt. :S

És nővéred természetes úton szült?

721. vvicus (válaszként erre: 717. - Giga455)
2010. máj. 6. 19:09
Remélem, hogyminden a legnagyobb rendben lesz. Sajnos számítottam rá, hogy a vérnyomásommal/szívemmel lehet gond, nővérem is szenvedett vele, bátyám és mindenki a családban (rajtam kívül) vérnyomáscsökkentőt szed.
720. giga455 (válaszként erre: 719. - Vvicus)
2010. máj. 6. 19:08
valahogy gondoltam :D:D:D
719. vvicus (válaszként erre: 718. - Vvicus)
2010. máj. 6. 19:08
A negyediket természetesen nem 2010-ben, hanem 2000-ben olvastam...:-DDD
718. vvicus (válaszként erre: 716. - Giga455)
2010. máj. 6. 19:05
Hát az tuti. Én 13 évesen olvastam az első kettőt először, bezony-bezony az elsőben, amikor Voldi Mógus fejében van, és az egyszarvú vérét issza, annál a résznél nagyon kirázott a hideg. Ráadásul éjszaka olvastam, nyáron, és pont dörgött-villámlott. Ú, sosem felejtem el. Olyan kellemes élmény különben az összes olvasása, imádok visszaemlékezni. A harmadikat 2000-ben olvastam, emlékszem, barátnőm felhívott, hogy van egy meglepetése, találkoztunk, és odaadta a könyvet, hogy meglátta, és megvette nekem. Akkor még nem követtem annyira, mikor jelenik meg, talán még netünk sem volt. :-D A negyediket is 2010-ben olvastam, de azt már tudtam, mikor jelenik meg és aznap meg is kaptam. Pont december volt, karácsony előtt, tüszős mandulagyulladással feküdtem itthon, iszonyúan fájt még a nyelés is, de a Tűz serlege mindent feledtetett velem. :-D Annyira jó visszaemlékezni rá. És már 10 éve! :-O
717. giga455 (válaszként erre: 715. - Vvicus)
2010. máj. 6. 19:03

hát max azt mondja a kardiológus, hogy nem tanácsolja a természetes szülést, a szived miatt. De nem hiszem hogy ilyen probléma lesz, meg lehet hogy ha valami ilyesmi lenne, beállít gyógyszerre.

Nekem állíndó alacsony a vérnyomásom, mindig 100 alatti. Terhesen volt normális, de ha 120 volt, akkor mindig rosszul voltam.

716. giga455 (válaszként erre: 714. - Vvicus)
2010. máj. 6. 19:00
szerintem sem gyerekeknek valók ezek! Talán még az első két részt hagynám kisebbeknek megnézni, de a többit tutira nem!! Nem is normális az a szülő, amelyik ilyen pici gyereket bevisz a moziba. De a könyv is elég véres helyenként... Egyértelműen nem gyerek kezébe való
715. vvicus (válaszként erre: 713. - Giga455)
2010. máj. 6. 18:56

Köszi, aranyos vagy. :-) Nekem a vérnomyásom most jó volt, de nekem inkább magas mint alacsony.

UH jövő szerdán lesz, akkor az orvosom csinálja majd, aztán utána való héten, május 21-én megyek 4d-sre is. Már nagyon várom a jövő szerdát! :-)


A magas vérnyomás vagy pulzus magával vonhatja a császármetszést?! Jaj, csak azt ne! Nagyon nem szeretném, ha császárosok lennénk...:-/

714. vvicus (válaszként erre: 712. - Giga455)
2010. máj. 6. 18:54

Hát az fix! De mivel lerakhatatlan, én az első kettőt is csak 12 évesen ajánlanám a gyermekem figyelmébe, mert ha egyszer elkezdi, tuti nem akarja majd abbahagyni.

Tudod, mi volt nekem durva?! Amikor az ötödik részt néztük, egy szülőpár bevitte a kábé 5 éves gyerekét...:-/ Szerintem a filmek sem valók kicsiknek. Unokahúgom, aki már elmúlt 12 éves, bizony a 3. rész után kérte, hogy hagyjam nyitva az ajtónkat a hálóban, mert nálunk aludt és együtt néztük meg.

713. giga455
2010. máj. 6. 18:45

Jajj olvastam a naplód!


Ne törődj a gyagyás asszisztenssel!!!! Én is végig betegállományban voltam, attól a perctől, hogy elmentem először az orvoshoz. ezek után meg nem csodálom, hogy rossz lett az EKG-d. :(

De jobb ha megnézi a kardiológus, az a tuti. Amúgy nekem 110-es vérnyomás mellé mértek 120-as pulzust, én is voltam kardiológián, nem csináltak semmit, természetes úton szültem, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül :) Szóval nyugi!! Mikor mész UH-ra?

712. giga455 (válaszként erre: 711. - Vvicus)
2010. máj. 6. 18:38

Hát nem tudom :S ha gyerekeknek íródott is, szerintem jóval durvább dolgok is vannak benne, mint az hogy langyi a dumbi. Amúgy nekem se ez jött le, de nekem volt olyan férfi tanárom, aki szerintem a saját neméhez vonzódik. Még ált. iskola alsó tagozatban. Teljesen hétköznapi ember, nem jár-kel homi módon (de nincs családja a mai napig sem, és annó jártak róla pletykák)

De pl. a könyvet 3. résztől nem adnám a gyerekem kezébe 12 éves kora előtt :S

711. vvicus (válaszként erre: 710. - Giga455)
2010. máj. 6. 17:05
engem sem zavar, csak elvileg ez egy gyerekeknek induló könyv lett volna, szóval furcsa, meg nekem rohadtul nem az jött le a könyvből, hogy Dumbi meleg lenne
710. giga455 (válaszként erre: 709. - Vvicus)
2010. máj. 6. 13:01
miért ne lehetne homi? Hát legyen! Engem aztán nem zavar :P
709. vvicus (válaszként erre: 708. - Giga455)
2010. máj. 5. 20:47

Lehetséges. De én azt nem értem, hogy miért nem lehet szimplán egy barát iránti elvakult rajongásnak értelmezni ezt a kapcsolatot? Miért kell belemagyarázni a szerelmet?


Jaj, és azt hallottad, hogy miután Michael Gambon (filmbeli Dumbi) meghallotta ezt a homoszexuális cuccot, elkezdett buznyákosan járni-kelni? :-D Tetszett neki a dolog. Állítólag kicsit extrovertált a fazon...:-)

708. giga455 (válaszként erre: 707. - Vvicus)
2010. máj. 5. 20:17

basszus.... Hogyan tekintsenek... Sehogy. Tanár és diák :)

Most akkor ennyi erővel ha harry csaj lett volna, és dumbi meg a nőket szereti, akkor rögtön zaklatta is vagy mi?

Szerintem dumbi egyszerűen túl intelligensnek találta magát ahhoz, hogy összeálljon egy nála kevésbé intelligens emberrel. Talán pont azért vonzotta úgy grindelwald.

707. vvicus (válaszként erre: 706. - Giga455)
2010. máj. 5. 14:07

Azzal kapcsolatban is olyan ellentmondásos Rowling. Mert valóban volt egy olyan nyilatkozata, amiben arról beszélt, hogy ő melegnek képzelte el mindig is Dumbledoret, és akiben van egy kis empátia, az sejtette is. Akkor belőlem rohadtul hiányzik, mert nem is gyanakodtam rá.

DE! Van Rowlinggal egy dokumentumfilm, akkor készült vele, amikor befejezte a 7. kötetet. Meg is van nekem, rajta van a hatodik film második lemezén. Abban meg arról beszél, hogy nem is igazán homokos Dumbledore, inkább úgy fogalmazna, hogy nem érdeklik őt a nők, egy sárkánnyal is szívesebben foglalkozik. Bár, gondolom finomítani akart egy kicsit az előző nyilatkozatán.


De nekem az volt durva, hogy egyesek milyen hülyén reagálták le. Volt, aki azt írta, hogy akkor most hogy tekintsük a sok különórára, meg arra, amikor Harry kettesben volt Dumbledore-ral. Bakker, attól mert valaki a saját neméhez vonzódik, még nem lesz pedofil is egyben. >:-/

706. giga455 (válaszként erre: 705. - Vvicus)
2010. máj. 5. 14:00

Igen, az ilyen túrákhoz kiváló a hordozó, csak el ne ess gyerekestől :)


Olvastad a nyilatkozatot Dumbi-ról?? Azért ütős hogy hominak írta meg :)))

705. vvicus (válaszként erre: 704. - Giga455)
2010. máj. 4. 21:21

Igen,az nagyon durva, meg állítólag ezek a gyárilag kész kenguruk sem egészségesek. Én picikorára vagy rugalmas kendőt vennék, abban lehet bölcsőtartásban is hordozni, de a mei-tait meg már 3-4 hónapos kortól is lehet használni, addigra az idő is jobb lesz, talán addig nem is lesz szükségem kendőre.

Nekem azért tetszik, mert mi nagyon sokat megyünk kutyákkal sétálni pl. le a völgybe a patakparthoz, vagy minden évben elmegyünk kétszer az állatkertbe, és babakocsival rengeteg ilyen hely nem kényelmesen megközelíthető. Ma este is voltunk, most jöttünk meg a sétából. Nagyon sokat akarunk majd kirándulni is, ezt most is így tesszük. Szóval nekem így praktikusabbnak tűnik. Persze lesz babakocsink is. :-)

704. giga455 (válaszként erre: 702. - Vvicus)
2010. máj. 4. 20:03

Hát a sógornőm gyereke már elmúlt 4 éves, de még mindig egy ágyban alszanak vele. Ráadásul hozzá szoktatták, hogy anya vigyél... állandóan cipelik, alig mozog az a gyerek :S


A hordozó kendőhöz nem tudok hozzászólni, mert nekem nem volt. Durván hangzik, de én örültem hogy végre külön vagyunk, eszemben nem volt "cipelni" :S Meg Ati hason szeret aludni, már újszülöttnek is úgy szeretett, így nem is nagyon lett volna jó. Amúgy nem vagyok kendő ellenes, biztos jó találmány, de én jobb szeretem tologatni. Vagyis egyet nem szeretek: Amikor egészen icipici babákat olyan hordozóban visznek, vagy úgy kötik meg a kendőt (vagymit) hogy függőlegesen van a gyerek, és a feje meg félre bicsaklik... Meg S betűbe meg van görbülve a pici gerince úgy alszik :s Szerintem az egyenesen káros a picinek :(

703. vvicus (válaszként erre: 701. - Giga455)
2010. máj. 4. 20:00

Igen, rémlett hogy max. csak Ronon volt a köpeny.


Jaj, Dobby megölése is piszkos egy húzás volt, akár csak Hedvigé. Szegény, az ő halálának tényleg semmi funkciója nem volt. Mert Hedvigéről azt mondta, hogy még egy olyan állat is veszélyben van a halálfalóktól, mint egy bagoly, ezzel azt akarta bemutatni. Teddyt pedig árvának akarta, hogy lássuk, árván is fel lehet nőni boldogan. Fredet mondjuk nem tudom, magyarázta-e. De Dobby olyan ártatlan, olyan kívülálló, még csak nem is varázsló, aki harcolt a csatában...:-(

702. vvicus (válaszként erre: 700. - Giga455)
2010. máj. 4. 19:58

Igen, anyukámnak is ez az elve, ezt tanácsolta/ja mindannyiunknak. De valóban nehéz lesz betartani. Azt hogy egy ágyban aludjon velünk, nem is akarok róla hallani! Lehet, ez így durván hangzik, de az az enyém és a férjemé. Unokatesóm majdnem 2éves koráig egy ágyban aludt a fiával, külön a férjétől, csak akkor szoktatták át a saját ágyába, amikor már nagy volt a pocija a testvérkével. De sikerült nekik átszoktatni.

Viszont majd hordozókendőzni szeretnék, így lesz majd testi kontaktus is elég.

701. giga455 (válaszként erre: 699. - Vvicus)
2010. máj. 4. 18:59

jaja :D

Bár nem sokan járnak erre.


Amúgy most temették el dobbyt.

Volt szó arról hogy a halálfalók is használták a homenum bűbájt. Akkor még nem volt rajtuk a köpeny. Azután vették elő, és tették rá Ron-ra.

700. giga455 (válaszként erre: 698. - Vvicus)
2010. máj. 4. 18:57

Még szopik, és igény szerint szoptattam (sajna, mert most ezt szívom), de akkor picinek ez volt a jó. 6 hónapig csak anyatejet kapott, nem ismerte a cumisüveget, szinte még vizet se adtam neki.

Az éjjel 4 óránként keltet arra írtam, hogy ha nem kelt fel, akkor én bementem megnézni, hogy minden rendben van-e, aztán vissza feküdtem.

Hát persze az ember a legszívesebben folyton csak ölelgetné, puszilgatná, ringatná. De az én mottóm : "ésszel" szeretni!!! És nagyon fontos a következetesség. Pl. ha az ágyadba szoktatod, akkor számíts rá, hogy még 5-6-13 éves korában is esélyes hogy veled alszik majd. Persze van akinek ez jó,és szeret így, de én nem. Épp ezért már eleve nem is szoktattam rá. Szóval érdemes úgy csinálni, ha tudod hogy valamit a későbbiekben nem akarsz majd neki megengedni, akkor eleve úgy szoktatod, hogy az természetes legyen. Mert könnyű rászokni a "jóra", de annál nehezebb később leszoktatni róla. Persze ezt marha nehéz betartani :(

699. vvicus
2010. máj. 4. 18:50
Tök jó Harry Potter téma, lehet, hogy nyitni kéne valamilyen fecsegős topikot inkább nekünk?! :-)
698. vvicus (válaszként erre: 697. - Giga455)
2010. máj. 4. 18:50

Jó dolgokat írsz le. És szopizik még vagy már elválasztottad? És te sosem igény szerint szoptattál?

Az a baj, hogy szerintem hiába határozom el, hogy így és így fogom csinálni a dolgokat, az majd attól is fog függni, milyen lesz a baba, milyen igényei lesznek. Mert én is külön szeretném altatni, de lehet, hogy el sem akarom majd magam mellől engedni.

697. giga455 (válaszként erre: 696. - Vvicus)
2010. máj. 4. 18:42

Hát tényleg baba függő, mert eleinte úgy volt, hogy én költözöm be hozzá, amíg pici, hogy apa is tudjon pihenni.

Van is benn nála heverő, azon aludtam volna. féltem azért a bölcsőhaláltól, mert nincs légzésfigyelőnk.

Szóval szombaton jöttünk haza, kemény 2 napot aludtam vele egy szobában, és rájöttem, hogy ő is, én is nyugodtabbak vagyunk ha külön vagyunk éjjel. Mindketten felébredtünk egymás neszezésére, zavartuk egymást. ez a mai napig így van, Ati csak a saját ágyában alszik, sehol máshol, mióta ülni tud, azóta a babakocsiban sem.

Én ébresztőt állítottam be és éjjel 4 óránként keltem hozzá.

De nálunk nagy a szigor nagyon. Most pl. vacsora van már, közben nézi az elmo-t. Nemsoká mennek fürdeni apával, és legkésőbb 8-kor alvás van.

Azért eleinte volt probléma, mert hasfájós volt, és 11-ig ordított, szóval cicin, meg a hasamon aludt el, úgy csempésztem az ágyába. Aztán mikor elmúlt, akkor nem hagytam már cicin elaludni, hanem szopi után betettem az ágyába, és simogattam, cumit is kapott, hogy így aludjon el. Aztán egy ideje már nem is igényli hogy ott legyek vele míg elalszik. Jóéjt puszi, pápá, és otthagyom. Még szöszöl dumál egy kicsit, aztán csend van, később bemegyek betakarni :)

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook