Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
966. vvicus
2010. szept. 8. 10:40

Most, hogy az ötöst olvasom, azon merengtem el (na nem merengővel :-D), hogy ugyebár nem azt tudják azonosítani, ki követte el a varázslást, hiszen erről Dumbledore beszélt, amikor Harry rákérdezett, hogy Denem hogy tudta kiskorúként megölni apját, nagyszüleit. Ha jól emlékszem, az volt a lényeg, tudják, hol hány varázsló lakik, Little Whinging-ben pedig csak Harry. És ezért verték rá Dobby varázslását, meg ugye tudták, hogy ő varázsolt patrónust. Viszont abból hogyhogy nem lett gond, hogy odament az a nagy csapat varázsló, hogy elvigyék Harry-t? Meg előtte való évben Mr. Weasley is varázsolt ott. Ugye az ötödik évben a minisztérium nincs jóban Dumbledore embereivel, és a Hopp hálózatot sem akarták használni, meg Hoppanálni sem akartak Harryvel társas hoppanálással, én azt gondoltam, azért, mert a minisztérium figyeli őket. Akkor viszont ráverhetnének Harry-re megint egy kiskorú bűbájgyakorlást.


Mondjuk annyira nem lényeges, csak túúúúl sok az időm. :-)


Volt még valami, ami az eszembe jutott, hogy fura, de fogalmam nincs, mi volt az.

965. giga455 (válaszként erre: 964. - Sacarnes)
2010. aug. 28. 20:50
Igazán nincs mit :)
2010. aug. 28. 20:36
Elküldtem az e-mail címet,nagyon szépen köszönöm :)
963. giga455 (válaszként erre: 962. - Giga455)
2010. aug. 28. 18:29
Kész van, már csak az emiled kell :)
962. giga455 (válaszként erre: 961. - Sacarnes)
2010. aug. 28. 18:16

Mingyárt begépelem neked!

Elég onnantól ahonnan hiányzik??

Küldj priviben egy emilt légyszi

2010. aug. 28. 17:56
Igen,arra a pótlapra gondolok... remélem,valaki "megszán"... én is bele szerettem volna ragasztani,csak amikor kölcsönadtam,akkor én még csak 1x olvastam el...és mire visszahozta,nem volt benn :(:(:(
960. giga455 (válaszként erre: 958. - Vvicus)
2010. aug. 28. 12:15
Akkor kezdd előről velem az 1.-nél :D:D :P És együtt olvassuk, akkor jól ki tudjuk dumálni :D:D
959. vvicus (válaszként erre: 955. - Sacarnes)
2010. aug. 28. 10:36
Én beleragasztottam a könyvembe, de most nem nagyon tudok scannelni, ne haragudj.
958. vvicus (válaszként erre: 956. - Giga455)
2010. aug. 28. 10:36

Szerintem igen, legalább is nagyon remélem, meg azt is, hogy ez így is marad. :-)

Két hete nem láttam magam normálisan tükörben, csak az arcomat, hát nem kicsi a pocakom, pedig centik alapján nem nagyon növöget. :-/


Hát nekem más dolgom sincs, csak pihenni, így belefér az időmbe az olvasás. Alig várom, hogy eljussak a heteshez, most a sok filmes infó után nagyon el akarom olvasni.


Viszont nekem meg most az ötös következik majd, valahogy számomra az mindig olyan nyomasztó, nem is várom annyira.


Éjjel a hatost hallgattam hangos könyvben, és valamin nagyon eltöprengtem, hogy is van az, de persze megint elfelejtettem, így nem tudjuk kidumálni.

957. giga455 (válaszként erre: 955. - Sacarnes)
2010. aug. 28. 07:51

Nekem nincs scannerem :(

Arra a pótlapra gondolsz, amit elnyomtattak és pluszba tették a könyvbe?

Elég bosszantó hiba egyébként a nyomda részéről, főleg, hogy maga a könyv nem olcsó. Ha minden kötél szakad, és senki nem tudja neked beszkennelni, én begépelem neked :)

956. giga455 (válaszként erre: 952. - Vvicus)
2010. aug. 28. 07:49

:D:D

Akkor jól érzi magát a pici!!!


Hú én most lusta voltam olvasni, de igyekszem, ígérem :))))

2010. aug. 27. 22:14
jajj tényleg....valamelyikőtöknek megvan a 6. részben az a + 1 lap,amikor Dumbledore temetésének már vége van,és Harry,Rom meg Hermione beszélgetnek,és Harry mondja,hogy nem megy vissza a suliba? Nekem a barátnőm eltüntette sikeresen,azóta se találja...ha lenne olyan kedves valamelyikőtök,hogy bescanneli és elküldni az e-mail címemre,azt nagyon megköszönném! E-mailt küldök privibe!
2010. aug. 27. 22:12
igazad van.... nekem egy időre teljesen elvette a kedvem a Harry Pottertől a 6.rész film... de aztán túltettem magam,és most,hogy hazajöttem,ismét mind a 7 kötetet kiolvastam! Bár "messze idegenben" a magyar könyveknek nem sok hasznát veszem,főleg hogy csak én olvasnám el újra és újra és újra...ezért nem viszem magammal...elég nehéz szívvel válok meg tőle...
953. vvicus (válaszként erre: 949. - Sacarnes)
2010. aug. 27. 21:43
Nekem az nem tetszett, ahogy írod, egy csomó fontos dolgot kihagytak, viszont olyan dolgok kerültek bele, ami a könyvben nincs is (odú elleni támadás, pl.), meg eltúlozták a Vonvonozást, de rohadtul... :-/
952. vvicus
2010. aug. 27. 21:42

Igen, mocorog, mit mocorog, olyanokat rúg, hogy ejha! :-)


Nem is kelek ki az ágyból, itthon sokkal jobban megvalósítható a pihenés, mint a kórházban.


Viszont most nagyon sokat tudok olvasni. Már a Tűz serlege végén járok, Voldemort most öltött testet. És láttam újabb elírást, nem fordította le TTB az expelliarmust capitulatus-szá. Viszont nem találtam az enyémben a bájitaltan, bűbájtan félreírást, aztán lehet, hogy csak figyelmetlen voltam...:-)


És még mindig dühít, hogy Mordon szemével átlátni a halál ereklyéje köpenyen...:-/

951. giga455 (válaszként erre: 950. - Vvicus)
2010. aug. 27. 19:47

Tudom! Ki ne kelj az ágyból :D:D

Inkább egész nap itt ülök és beszélgetek veled!!! :D

Hanga mocorog sokat??

950. vvicus (válaszként erre: 945. - Giga455)
2010. aug. 27. 19:27

Biztos olvastad, de ott választják ketté, hogy Voldemort elmegy kivenni Dumbledore sírjából a bodza pálcát. Meg is néztem ma, jócskán a könyv felé túl van, de azért lesz esemény a második részbe is, pl. a Gringottsos, na meg ugye a Roxforti csata.

Már itthonól írok! :-)

2010. aug. 27. 16:16
a 6.ik rész ,eg filmben nagy csalódás volt számomra...oké,hogy az effektek jobbak mint az 1.ben,de rengeteg dolgot kihagytak....volt,hogy van 50 oldalt csak úgy "kidobtak"... a 7.-et meg csak júliusba nézem meg egybe a 2t....
2010. aug. 27. 16:15
Én is megtaláltam,hogy mi lesz a többiekkel,de én a könyvből hiányolom,hogy mi van velük.... amúgy wikipedián is fennvan a "jövő"...de a könyvbe nincs... a film 2 részben történő bemutatása se valami jó ötlet szerintem...miért nem lehet egy "egészestés" filmben levetíteni? 3 órában? mert kb annyi lesz....
947. giga455 (válaszként erre: 946. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 27. 13:04

Épp most olvasgatom, amit Vicuska ajánlott. Nagyon érdekes :)

Bár egy-két dologtól félek, úgy látom a snittek itt sem fognak tetszeni :(

946. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 941. - Giga455)
2010. aug. 27. 12:57
A bemutató alapján elég látványos lesz, de szerintem minden trailer-be a legjobb jelenetek közül kerül egy-kettő :) Biztos jó lesz, ez lesz az utolsó film, még akkor is ha két részben adják. :)
945. giga455 (válaszként erre: 943. - Vvicus)
2010. aug. 27. 12:31

Benne van az első részben dobby halála??? :-o

Akkor mi marad a másodikra????

944. giga455 (válaszként erre: 943. - Vvicus)
2010. aug. 27. 11:30

Köszi drága :D

Örülök, hogy ide is bekukkantottál :)))

Lehet hogy én meg töröltem azt az oldalt a könyvjelzőim közül.... :S

943. vvicus
2010. aug. 27. 11:18
A lumos.hu végre újra üzemel, és van fent beszámoló a chichagoi vetítésről, mik vannak benne, meg ilyesmi. Tök jó!
942. giga455 (válaszként erre: 930. - Sacarnes)
2010. aug. 27. 09:59

Van egy oldal, ahol az írónőtől kérdeznek a rajongók. Ott kiderül kivel mi történt :)

Ha nem olvastad, és érdekel megkeresem neked :)

941. giga455 (válaszként erre: 939. - Sötét_hercegnő)
2010. aug. 27. 09:55

Egyet értek :( És a 6. rész végéről kifejezetten hiányoltam a csatát! Kár volt kihagyniuk :(((


Én is remélem hogy a 7. rész jobb lesz! Nemám berakták a bemutatóba a legjobb részeket, és ebben ki is merül a film ;)

2010. aug. 26. 22:41

szóval a 7. rész röviden....Harry a Dursley családnál van még nyár elején,de mivel a házon levő varázs megszűnik,mikor Harry 17 lesz,el kell menekíteni a családot egy biztonságos helyre,ha a halálfalók jönnének.Ez meg is történik,és jönnek Harryért is.De az akció alatt baj lesz,Rémszem meg is hal,és George elveszíti az egyik fülét.Majd készülődnek Bill és Fleur esküvőjére.(Közbe a miniszterelnök is elmegy az Obúba,hogy átadja hármuknak Dumledore ingóságait,amiket rájuk hagyott...egy önoltót,egy könyvet és egy cikeszt...ezeknek lényeges szerepük lesz a továbbiakban)A készületek rendben haladnak,elkezdődik a "buli".De a lagzi közepén jön a hír,hogy a Minisztérium elesett,a miniszterelnök meghal és jönnek a halálfalók.Harry,Harmione és Ron dehoppanálnak Londonba,de megtalálják őket,így elmennek a Grimmauld térre.Itt meghúzzák magukat egy darabik,és találgatják,hogy mik lehetnek a horkruxok.Majd elmennek a minisztériumba az egyik horkruxért,sikerül is megszerezni,de lebuknak,menekülniük kell...egy erdőbe mennek,és innentől kezdve sátoroznak...majd Ron elhagyja őket egy veszekedés után,Harry és Hermione pedig folytatják a "kalandot".Rájönnek,hogy lehet elpusztítani a horkruxokat.Elmennek Godrick's Hollowba (itt született Harry,itt lakott Dumbledore is,és úgy hiszik,hogy itt van egy horkrux),de tévednek,Voldemort majdnem elkapja őket.Harry pálcája eltörik.Később Ron visszatér hozzájuk,ami elég nehéz volt a sok védővarázs miatt...ellátogatnak Luda apukájához,ahol megtudják,hogy mik a halál ereklyéi (egy láthatatlanná tévő köpeny,a legyőzhetetlen pálca illetve a feltámadás köve).Itt is kishíjján a halálfalók markaiba kerülnek,de ismét megússzák...ezután folytatják sátorozásukat,és a rádióba hallgatják a fejleményeket...de Harry véletlenül kimondja Voldemort nevén,amin tabu van,és így megtalálják őket a halálfalók...Elcipelik őket és még 3 foglyot a Malfoy kúriába,ahol Bellatrix is ottvan,és odahívják Voldemortot.Leviszik őket a pincébe,ahol Luna,Ollivanders illetve Dean van.Eközben Hermione-t kínozzák.Majd Harry a Siriustól kapott tükös segítségével odahívja Dobbyt a pincébe,és Dobby kivisz onnan mindenkit Harry és Ron kivételével,de később visszajön értük.Harry és Ron lesben áll,mivel Féregfark jön le a pincébe...Féregfark megöli saját magát,Harry és Ron pedig felmegy Harmionéért és a koboldért(a kobold is a foglyok között volt).Dobby visszajön értük,de a dehoppanálás közben megsérül a manó egy eldobott tőrtől.Dobby meghal,és a kimenekítettek Bill és Fleur házában él egy darabig.Tervet szőnek a Gringotts banba történő bejutáshoz,illetve egy tárgy kihozására,ami szintén horkrux.Nehezen sikerül is ez,és egy sárkány hátán megmenekülnek.Majd a Roxfortba mennek,mivel Voldemort is oda tart.Ott van az utolsó horkrux.Felkutatják,közbe a Főnix Rendje és Dumbledore serege összegyűlt a "harchoz".Odaér Voldemort,és Harryt követeli...elkezdődik a harc,majd félbeszakad...Harry végignézi Piton halálát,majd elmegy Voldemorthoz...a feltámadás köve segítségével "feltámasztja" Siriust,Lupint,édesanyját és édesapját.Ők vele tartanak a halálba.Harryt megöli Voldemort...illetve Voldemort csak azt hiszi...Harry egy fejezeten át beszélget Dumbledorral,majdvisszatéraz életbe.Voldemort elhíreszteli,hogy Harry meghalt,majd a csata folytatódik.A halálfalók sorra esnek el,majd Bellatrix és Voldemort is...Voldemortot Harry öli meg.A világ felszabadult.Meghalt barátok:Fred,Lupin,Tonks,Colin,és még sokan.Az utolsó fejezetben 29 évvel később vagyunk...Harry és Ginny a gyerekeiket teszik fel a Roxfort Expressre (Lily,James és Albus Perselus),illetve Ron és Hermione is így tesznek a gyerekeikkel (Rose és Hugo). Harry sebhelye 19 éve nem fájdult meg...

Röviden ennyi...de azért olvasd el :)

2010. aug. 26. 21:52
Én az 5. és 6. rész filmváltozatát nem találtam túl jónak. Elég hosszúak a könyvek, és tudom, hogy nem lehet belesűríteni mindent a moziba, de a 6.-ból nagyon sok lényegeset kihagytak :( a 7.-et nagyon várom, jónak tűnik a trailer alapján :)
938. dius04
2010. aug. 26. 21:20
érdekelne
937. spinneli (válaszként erre: 935. - 96d582fa12)
2010. aug. 26. 21:19
egyetértek.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook