Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
996. giga455 (válaszként erre: 994. - Nagyreni)
2010. szept. 17. 14:42

OK!

Engem simán beérsz, még csak a 70. oldalon tartok :))

995. giga455 (válaszként erre: 993. - Nagyreni)
2010. szept. 17. 14:42

csak simán annyit ír, hogy londonba mennek, mert kórházba viszik dudley-t.

jó persze, tuti hogy puccos magánklinikára viszik a dudlimudlit, de azért akkor is tök ciki :D:D

Akármennyit fizetsz is, a dokik hülyére röhögik magukat, még akkor is ha csak a hátad mögött :D:D Főleg nekik lehet ciki a tökéletes mániájukkal :P

2010. szept. 17. 13:52
Viszont most már igazán elkezdem olvasni (tavaly ilyenkor fejeztem be:-)) újra, mikor beindultok a fórumozásba és olvaslak benneteket, mindig olyan kedvet kapok:-)
993. nagyreni (válaszként erre: 992. - Vvicus)
2010. szept. 17. 13:51
Nem tudom, miért, de bennem határozottan az van, hogy valami pöpec klinikán szedték le neki jópízért, de hogy ezt olvastam, vagy hogy nekem is ez a verzió jutott eszembe, nem tudom:-)
992. vvicus (válaszként erre: 990. - Giga455)
2010. szept. 17. 12:48

Simán mondhatják azt, hogy mindig is ott volt, de most szánták el magukat arra, hogy leműtessék. Vagy ha olyan magánklinikára mennek, ami nagyon-nagyon nívós, és sokat kell fizetni, akkor meg minek magyarázkodni? :-)


Hát igen, a csónakos kérdés máshol is felmerült már, mármint sok-sok fórumon. :-D Akitől kibérelték, az utánuk nézhetett szerintem, hiszen mégis csak az övé az a kalyiba, és tudta, hogy vihar volt és ott vannak Dursley-ék.


Más tippem nincs.

991. vvicus (válaszként erre: 986. - Giga455)
2010. szept. 17. 12:46

Aha, ezt már egyszer kitárgyaltuk, amikor én olvastam elölről! :-)

Hát, Jo-nak nem erőssége a matek, ezt már beismerte maga is.

990. giga455
2010. szept. 17. 07:58

Kérdések:

Vajon mit mondanak a műtétnél, hogy került Dudlie fenekére egy disznófarok??? :D:D

Hagrid és Harry azzal a csónakkal hagyták ott a sziklákat, amivel este Vernon elvitte őket. Az ott maradt dursley-ék vajon úsznak???

989. nagyreni (válaszként erre: 988. - Giga455)
2010. szept. 16. 16:26
Jah, mint Trelawney:-)
988. giga455 (válaszként erre: 987. - Nagyreni)
2010. szept. 16. 15:13
Lehet Hagrid is félre beszélt :D:D Ki tudja mi volt abban a palackban amit meghúzott ;)
987. nagyreni (válaszként erre: 986. - Giga455)
2010. szept. 16. 14:00
Ez nekem is feltűnt, de így konkrétan soha nem volt kedvem utánaszámolni, hogy is van ez?..., nem foglalkoztam vele. De most, hogy így mondod:-)
986. giga455
2010. szept. 16. 12:02

szembe jött velem az első kötetben valami amibe bele köthetek :D:D

Szóval a dolog ott kezdődik, hogy ugyebár harry asszem Július 31-én született :s Elvileg mikor jön a Hagrid akkor tölti a 11-et. És amikor meséli a szülők történetét, mondja, hogy 10 éve történt, ez tiszta sor. Mindenszentek előestéjén (az elvileg október 31 ugye???), és amin kiakadtam: még egyéves se voltál.... azthogy?????? Most akkor vagy 3 hónapos volt, de akkor csak a 10-et tölti, vagy simán elmúlt egy éves...

985. vvicus (válaszként erre: 983. - Giga455)
2010. szept. 15. 20:30
Én is! Mondom is férjemnek, hogy szülinapomra (dec.14.) annyit kérnék, hogy hadd mehessek már el megnézni moziban...:-)
984. vvicus (válaszként erre: 981. - Giga455)
2010. szept. 15. 20:28

Én azt nem bántam, hogy az első két rész rendezőjét leváltották. De sokkal jobb rendezőt is találhattak volna bármelyik helyett. Ugyanakkor még mindig tartom magam ahhoz, hogy a forgatókönyv írok szarok.

Én olvastam és láttam a twilight könyveket-filmeket, azok követik a könyvet, pedig ott is más mindig a rendező... Igaz, nincs is benne annyi cselekmény, de akkor bontották volna szét már korábbtól...:-/

983. giga455 (válaszként erre: 982. - Giga455)
2010. szept. 15. 20:15

közben megvan :) Elég rövidke :S


Jajjúgyvárommáááááá :(:(

982. giga455 (válaszként erre: 979. - Vvicus)
2010. szept. 15. 20:02

neeem!!

Adde linket plíííííííííííííz!!!!

981. giga455 (válaszként erre: 980. - Vvicus)
2010. szept. 15. 20:02

:S

lehet nem vállalta... én eleve azt nem értem, a rendezőket miért kellett váltogatni :S

980. vvicus
2010. szept. 15. 19:20
És most olvasom, hogy a WB hivatalosan is megerősítette, a 7/2 zenéjét ismét John Williams fogja szerezni. Miért nem lehetett már a 7/1-nek is ő a zeneszerzője, ezt nem értem...:-/
979. vvicus
2010. szept. 15. 19:19
Jajaja, láttad az új előzetest?! Én letöltöttem, és minden nap megnézem...:-D
978. vvicus (válaszként erre: 977. - Giga455)
2010. szept. 15. 19:01

Hááát ezen most akkorát röhögtem! Köszi Giga!!!! :-DDDDDDDDDDDDD


Jaja, a finom sherry az gyakran befigyel nála. :-)

977. giga455 (válaszként erre: 975. - Vvicus)
2010. szept. 15. 18:37
vagy be volt bacva és félre beszélt :D:D:D:D
976. giga455 (válaszként erre: 975. - Vvicus)
2010. szept. 15. 18:10
én is megnézem a saját könyvemben,hátha el van írva...
975. vvicus (válaszként erre: 973. - Giga455)
2010. szept. 15. 17:53

Szerintem tuti lett volna jelentkező, csak nem is hirdettek válogatást. De persze mindegy az egész.


Na de most megint fennakadtam valamin! Huh, nem tudom leírni a nevét, de a jóslástan tanárnő. Kérdi tőle Umbridge, hány éve tanít a Roxfortban, válasz: lassan 19. Aztán megkapja az értékelést, és motyog magában: 16 év munkáját semmibe veszik...:-D Ezek szerint 3 év neki lassan. :-D Vagy megint Jo matektudásával van gond, saját bevallása szerint is hibázott pár évszámos, számos dologban. De az is lehet, hogy TTB hibázott, megnézem az angol verziót, aztán kiderül.

974. vvicus (válaszként erre: 973. - Giga455)
2010. szept. 15. 17:50
Pont most tartok ott, hogy Dobby megjelent Harrynél a csomó manósapkában, és mesélte Harrynek, hogy berágtak a manók, és most csak Dobby takarítja egyedül a Griffendél tornyot.
973. giga455 (válaszként erre: 971. - Vvicus)
2010. szept. 15. 17:47

hát szerintem nem lehet úgy felszabadítani, főleg, hogy Hermione nem a gazdájuk, gondolom Ron direkt hagyta ebben a tudatban. Belegondolt mi lenne ha Hermione berontana Dumbihoz. Viszont a manóknak a puszta tény, hogy fel akarják szabadítani őket elég volt ahhoz, hogy nagy ívben elkerüljék a griffendél tornyot.

Még egy magyarázat, bár a 2. rész tükrében nem állja meg a helyét. Nem elég ruhát találniuk, a szándék kell a felszabadításra. De ez így nem jó, mert ugye malfoy nem akarta felszabadítani Dobby-t és tudtán kívül adta át a zokni. De lehet hogy a manó mentalitása is kell hozzá, hisz dobby szabadulni akart, így kiforgatva értelmezhette felszabadításnak. Viszont Winki nem akart szabadulni, így őt szó szerint zavarni kellett. A ruha már csak jelkép.

Gondolom azért kellett megpályáztatni, mert akadt jelentkező a posztra. Pl. ha fogónak jelentkezett volna valaki, akkor valószinü, hogy kénytelen lett volna megküzdeni. Gondolom az első 3 évben nem volt jelentkező a válogatásra, így értelemszerűen nem is volt válogatás :P

972. giga455 (válaszként erre: 970. - Vvicus)
2010. szept. 15. 17:41
igen aztán bekeményít... de én annyit szoktam nevetni a későbbi kamaszvicceken :D:D
971. vvicus
2010. szept. 14. 11:56

És most eszemben vannak, amik kicsit szúrják a szememet.


Az egyik, amiről már írtam is: nem tetszik, hogy a házimanókat így fel lehetne szabadítani, ahogy Hermione elképzeli, ez olyan béna. Basszus, az ember sehol nem hagyhat egy ruhadarabot sem, mert felszabadul a házimanója? Mondjuk talán egy szimpla tiltás segíthet, miszerint nem nyúlhatnak hozzá. Mindegy, végül is az viszont poén, ahogy Ron szivatta Hermionét, hogy a manók azt sem fogják tudni, mik azok a kötött cuccok, erre Hermione egész nap nem szólt hozzá. :-)


A másik a kviddics válogatás. Az egy dolog, hogy az első 3 évben ugyanaz a csapat a Griffendélnél, de abban a szellemben, amit később mond majd a hatosban valamelyik csaj, hogy muszáj a válogatás, mert a csapat leromolhat, ha nincs vérfrissítés, akkor az első három évben is év elején lehetett volna. De ezt még tényleg betudom annak, hogy nem ment el senki a csapatból. Viszont hatodévben nem csak azokat a posztokat pályáztatja meg Harry, amik megürültek, hanem a sajátját leszámítva az összeset, hiszen Ronnak is újra meg kell küzdenie a posztjáért. Megint csak azt tudom mondani, hogy nem komolyabban böki a csőröm, meg abszolút semmi köze a fő szálhoz, de azért fura. Szegény Ronnak mindig szívás minden. :-)

970. vvicus (válaszként erre: 969. - Giga455)
2010. szept. 14. 11:51

Oké, persze, ebben tökéletesen igazad van, úgyhogy le is szállok a témáról! ;-)


Ó, a kis 11 éves Harry. Az első két kötet még annyira aranyos, na ezt úgy értve, hogy az még tényleg elmegy gyerekregénynek. De aztán bekeményít Jo. :-)

969. giga455 (válaszként erre: 968. - Vvicus)
2010. szept. 13. 19:27

:D ja tényleg a kingsley

Hát ha ki lehetne mutatni hogy ki gyilkolászott, akkor az egész történet úgy ahogy van nem lenne :D:D Hiszen akkor már gyerekként elkapták volna voldit :)


Én meg ott tartok, hogy Hagrid ment Harryért a kalyibába. Azért kiváncsi lennék, hogy honnan tudták mindig, hogy hol vannak. Ja a leveleket amúgy bagoly kézbesítette ugye? hiába örömködött hogy nincs posta :D Mekkora ciki lett volna, ha Harry ki tud menni a postás elé, hogy kéri a levelét.

968. vvicus (válaszként erre: 967. - Giga455)
2010. szept. 13. 18:28

Persze, ki lehet magyarázni, de olyan béna, hogy nem tudják pontosan megállapítani. Nézd meg, Tom Denem is mit csinált. :-/

Ja, Kingsley Shacklebolt a neve a nagy négernek :-D, remélem, jól írtam.


Olyan dühítő, hogy eszembe jutnak dolgok, amikor olvasom, aztán ilyenkor meg már nem jut eszembe.

967. giga455 (válaszként erre: 966. - Vvicus)
2010. szept. 13. 17:52

Szerintem inkább Voldi miatt bújkáltak, hisz vannak emberei a minisztériumban.

Viszont ott volt velük elvileg a beépített minisztériumi varázsló (nem ugrik be a neve, az a nagy néger) elvileg ő simán elsimíthatta a dolgot. Meg ha rá is verik úgyis ki tudják mutatni, hogy mégsem ő volt, hisz a tárgyalásig nem varázsolhatott, így kijön, hogy a patrónust idézte meg utoljára. Szóval szerintem simán nem foglalkoztak vele. Meg azért Dumbinak is nagy még a befolyása, hiába akarják dinkának beállítani.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook