Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: fórum

Beszélgetés a Harry Potter-ről (csak rajongóknak) (: (: (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1116. giga455 (válaszként erre: 1114. - Ba16417f81)
2010. okt. 30. 20:34
Bogár bárd már van kiadva. Sajnos még nem akadtam rá, de olyan 2000 Ft körül van. Benne van a 7. részből ismert mese a halál ereklyéiről, és még néhány más mese is (pl. mese a pattogó fazékról)
1115. ba16417f81 (válaszként erre: 1113. - Vvicus)
2010. okt. 30. 20:32
Azt én is.Addigra kiolvasom az összes könyvet:D
1114. ba16417f81 (válaszként erre: 1111. - Giga455)
2010. okt. 30. 20:30
Mondjuk igen.Vannak még gonosz varázslók az biztos.:)Csak egy ötlet volt hogy Voldi mégse halt meg.De sebaj.Ha minden igaz most A BOGÁR BÁRD MESÉI-vel foglalkozik Rowling kisasszony ami szintén kötődik a HP könyvekhez.A 7. könyvben van szó az egyik ilyen BOGÁR BÁRD MESÉI könyvről,amit ha jól tudom Dumbi adott Hermione-nak.Nem olvastam a könyvet hanem máshol olvastam ezt.Na a lényeg hogy elvileg ez után a könyv sorozat után kezdi el újra Harry kalandjait.Ha tényleg hozzá kezd.Bár én bízom benne.
1113. vvicus (válaszként erre: 1109. - Ba16417f81)
2010. okt. 30. 18:55

Nem tudom, én nem szeretnék Harryéktől folytatást, pedig én aztán már több mint 10 éve nagy rajongó vagyok. Viszont kíváncsi lennék az előzményekre külön könyvben, vagy amit Te is írtál, a Tekergőkre.


Na meg várom már a Lexikont, amit J.K.R. ír majd.

1112. vvicus (válaszként erre: 1104. - Ba16417f81)
2010. okt. 30. 18:52
Szia! Te aztán jó figyelmesen nézted a filmet! :-) Ma gondoltam rá, hogy a novemberi bemutató előtt elkezdem ismét nézni az elsőtől a filmeket, majd odafogyelek ezekre, amiket írtál.
1111. giga455 (válaszként erre: 1109. - Ba16417f81)
2010. okt. 30. 18:47

hmmm nem is tudom :)

Érdekelnének a tekergők is. Bővebben, hogy mi történt Harry családjával, miért az anya testvéréhez kerültek? Mi lett az apai és anyai nagyszülőkkel?

És azt is simán el tudom képzelni, hogy folytatódik a történet. Mi lett a barátokkal Voldi bukása után?? Attól hogy ő halott, még vannak gonosz varázslók :D

1110. koviildi
2010. okt. 30. 18:03

Sziasztok!


Én is és párom is nagyon szeretjük Harry Pottert.

A filmekre szoktunk tanulni (csak berakjuk a lejátszóba, mert egyikünk sem tud csendben tanulni, kell a duruzsolás)

A könyveket már vagy 4szer olvastam, és mikor horgolok azokat szoktam hallgatni hangoskönyvben.

2010. okt. 30. 14:58
Egyébként ti hogyan képzelitek a folytatást?Mármint hogyan kellene folytatnia J.K. Rowling-nak a könyveket?Szerintem ha folytatja akkor kéne egy könyvet a tekergőkről.Az is sok embert érdekelne.Vagy Harry-ékkel vagy a gyerekeikkel kéne folytatni.Lehet hogy Voldemort nem is halt meg végül.Ki tudja.Mindenesetre várom az új könyveket.Remélem hamarosan belekezd.
1108. nagyreni (válaszként erre: 1107. - Ba16417f81)
2010. okt. 30. 13:39

Én csak azért néztem meg a filmeket, mert mindenki leszólta, hogy bezzeg a gyűrűk ura, de hogy ezt a heripottert hogy elszúrták, pedig milyen jó a könyv. A film nagyon tetszett, úgyhogy egyszerre meg is vettem az első két kötetet, és vártam nagyon a harmadikat, pár hét volt a megjelenéséig. Utána meg tök rossz volt, hogy olyan sokára jöttek az új könyvet.


Egyébként egy korábbi hozzászóláshoz: nemcsak Mógus tudott varázspálca nélkül varázsolni, a Foltozott Üst kocsmárosa, Tom, is egy csettintéssel gyújtott tüzet a kandallóban, amikor Harry megérkezett a Kóbor Grimbusszal.

2010. okt. 30. 12:39
Végre egy pasi HP rajongó?:D Sokan rajonganak a HP-ért csak nem merik felvállalni.Én személy szerint imádom.És már tűkön ülve várom a filmet.Csak olyan messze van sajna.:( A cikeszre a válaszod lehet jogos.:D Erre nem is gondoltam.Amúgy sztem megnyugodhat mindenki azzal kapcsolatban hogy lesz új könyv.Egyébként nem ezt akartam belinkelni nektek hanem egy másikat amiben leírja hogy 3 kötetre való ötlete van még a HP-hez.Szóval én is reménykedem hogy lesz nem csak ti lányok/nők.Egyébként én most kezdtem el olvasni őket.Úgy voltam vele hogy először inkább a filmek és utánna a könyv hogy ne legyen csalódás a film.És persze így már el tudom képzelni a filmbeli szereplőkkel a könyv történetét.
1106. giga455 (válaszként erre: 1104. - Ba16417f81)
2010. okt. 30. 11:59

Végre egy pasi HP rajongó :)

Érdekesek a filmes bakik, bevallom azt még nem vesézgettem, csak addig jutottam, hol tér el a könyvtől. Viszont a könyvben is van jópár baki :D

A cikeszre tudnék csak magyarázatot: mivel gyorsan mozog, így valószínü wood nem látja, csak sejti merre lehet. Neki nincs hozzá "érzéke". Azért is nem ő a fogó :D

Jó lenne ha igazad lenne, és lenne még új könyv! Egyszerűen nem tudom elengedni a történetet a 7. résszel :(

1105. nagyreni (válaszként erre: 1104. - Ba16417f81)
2010. okt. 30. 07:45

Nem hiszem, hogy gondot jelentene itt bárkinek, hogy pasi vagy:-)


Annak a 3 kötetnek meg rendkívüli módon tudnék örülni:-)

2010. okt. 30. 00:12

sziasztok.tudom hogy ez egy női portál.regelés után vettem észre:Dde mivel én is nagy HP rajongó vagyok.nos a filmmel kapcsolatba írnék.mégpedig az elsőről.a minap néztem meg újra és véltem bakikat benne:)akit érdekel annak leírom.


1:mikor vernon bácsi beszögeli az ajtót hogy ne jöjjenek be a levelek.nos amikor felteszi akkor balról jobbra szögeli fel keresztbe.de mikor betörnek a levelek akkor fordítva van


2:mikor hagrid elmeséli hogy ott van harry pénze a bankban és mutatják a bankot fentről lefelé,akkor az ajtót ha jobban megnézitek fából van és nincsen rajta ablak se üveg.viszont mikor már bent vannak és előlről mutatják őket akkor a háttérben egy teljesen más ajtó van ami üveges.


3:hagrid egy levelet ad a kis mukinak a bankban,és ha megnézitek hol gyűröttek a levél szélei hol simák.:)


4:amikor harry-t beosztja a süveg a griffendélbe,és mikor leül utánna az asztalhoz ron mellé ül,de a következő pillanatban már percey mellett ül:)


5:harry és ron elkésik az első óráról,és galagony professzor átváltozik emberré.de ha jobban megfigyelitek amikor vissza változik emberré és balról látod nincs rajta szemüveg de mikor megfordul és jobbról látod akkor meg van szemcsije.


6:ez az a jelenet amiben harry-t kiviszi wood az udvarra,és bemutatja neki a kviddits eszközöket.mikor kiveszi a cikeszt és felrepül harry kezéből balra,ha megnézitek akkor először wood jobbra néz holott balra repült fel.


ennyi hibát észleltem.lehet senkit nem fog érdekelni és lehurrogtok hogy mit keres itt férfi.és egyébként nem biztos hogy az utolsó harry potter-t látjuk a 7. rész személyében.ugyanis j.k. rowling egy nyilatkozatána azt mondta hogy folytatja csak egyenlőre mással foglalkozik.mivel van még 3 kötetre való ötlete hogy mi történt harry-ékkel a 7. rész után.itt egy link csemegézzetek.én remélem hogy lesz és bocsi a regényért:D


[link]

1103. giga455 (válaszként erre: 1102. - Vvicus)
2010. okt. 28. 16:29
Azért kérdeztem, hogy bizonyos szempontból, mint "tükörfordítást" lehet-e használni.
1102. vvicus (válaszként erre: 1100. - Giga455)
2010. okt. 28. 16:27
Szerintem nagyon jó TTB fordítása, sokszor a poénoknál csak nézek, hogy mennyire jól megoldotta az átfordítást. Nincsen semmi gond, profi a fordítás (na jó, a locket-lakat elfordítás kicsit gáz volt, meg a nevekkel variált, de ez nem fordítási hiba).
1101. nagyreni (válaszként erre: 1097. - Giga455)
2010. okt. 27. 20:45
Én a hetedik a végét a harcok kezdetétől a könyv végéig végigbőgtem. Többször egymás után, mert sehogy se tudtam elszakadni a végén és többször is újraolvastam a legvégét. Tiszta mazochista vagyok:-)
1100. giga455 (válaszként erre: 1099. - Vvicus)
2010. okt. 27. 19:47

Szerintem ha meglátom valahol megveszem az elsőt :)

Legfeljebb szótárazok.

Mennyire fordította át TTB?? CSak hogy mennyire lehet adni a magyar változatra?

1099. vvicus (válaszként erre: 1093. - Giga455)
2010. okt. 27. 18:36
Nagyon nagy élmény angolul olvasni, és nem is nehéz a nyelvezete! Érdemes tanulási folyamatba beépíteni, hiszen már úgyis ismered a szöveget alaposan magyarul. Én 14-15 évesen már olvasgattam az első két kötetet.
1098. vvicus (válaszként erre: 1090. - Nagyreni)
2010. okt. 27. 18:34
Nekem első kiadások vannak. Még akkor kezdtem el olvasni, amikor azt sem tudtam, ki is az a Harry Potter vagy J.K.R, mert nem folyt a csapból is Harry. :-)
1097. giga455 (válaszként erre: 1095. - Nagyreni)
2010. okt. 27. 18:15

Igen szerintem is varázslattal újra építették... meg a főnix rendje megsegélyezte őket :P

Percy már az 5. részben összeveszett a szüleivel. Már Harry-t azzal fogadják nyár közepén, hogy nagy veszekedések voltak, és csak a 7. rész végén békülnek ki. Elég szívszorító jelenet, amikor az egyik iker (most nem jut eszembe melyik hal meg) azt mondja: Percy te viccelődsz? És mosollyal az arcán hal meg :( Hát ott én úgy bőgtem :(

1096. nagyreni (válaszként erre: 1095. - Nagyreni)
2010. okt. 27. 16:57
Ja, Percy itt már el is költözött otthonról, nem? Most hirtelen nem tudom, hogy mikor volt a nagy kenyértörés...
1095. nagyreni (válaszként erre: 1094. - Giga455)
2010. okt. 27. 16:56

Hát ja, végülis már az első részben az Odú leírásakor azt írták, hogy úgy tűnik, egymás után toldották-foldozták hozzá széltében is és felfelé a részeket, és hogy valószínűleg a varázslat tartja egyben:-)

Hogy hol laktak? Arthur és Molly beköltözhettek a Főnix rendjének főhadiszállására, a gyerekek a suliban, az ikrek az Abszol úton az albérletben... Percy... ő ott alhat a minisztériumban, úgyis munkamániás:-)

1094. giga455 (válaszként erre: 1092. - Nagyreni)
2010. okt. 27. 12:25

Na igen, én is csodálkoztam ezen a filmben... hogy okés hogy látványos hogy leég, de hol laknak? hol lesz az esküvő? Bár az a bemutatókban is látszik, hogy sátras lagzi.

Gondolom varázslattal eloltották a tüzet és visszaépítették a házat :)

1093. giga455 (válaszként erre: 1089. - Vvicus)
2010. okt. 27. 12:23

Az enyémben már a rendes név van Lavender-ként. Vagy legalábbis nem ütötte meg a szemem, hogy más lenne. Jajj én lemaradtam ezekről, mert új kiadású a könyvem. :(

Egyébként sokáig nem is értettem ezeket az elírás dolgokat pont ezért, hisz nálam már jól van. Muszáj valami angol tanfolyamot elkezdenem. Egyre nagyobb bennem a vágy, hogy angolul is elolvassam :) Egyszer mindenképpen el fogom!!!

1092. nagyreni
2010. okt. 27. 09:39
Ezt is lehet, hogy írtátok már, volt egy idő, amikor nem követtem nyomon a fórumot, de tegnapelőtt néztem a 6. részt dvd-n, el is felejtettem, hogy az Odút megtámadják és leég, vajon hogy fogják megoldani a filmben az esküvőt?
1091. nagyreni (válaszként erre: 1085. - Giga455)
2010. okt. 27. 09:37
ÁÁÁÁÁ, elfelejtettem megnézni őket:-(((( Ma este már mindenképpen:-)
1090. nagyreni (válaszként erre: 1089. - Vvicus)
2010. okt. 27. 09:36
Az én könyvemben mindehol Lavender:-) Ezt most azért tudom ilyen biztos állítani, mert a múlt héten olvastam ki:-)
1089. vvicus (válaszként erre: 1087. - Giga455)
2010. okt. 26. 20:42

Ja, bocsi, a Fudge másodlagos jelentése az, amit leírtam. Különben TTB-től olvastam ezt.


De azt nem tudom, észrevettétek-e, hogy Lavender Brown az első kötetben Levendulként szerepel a lavender a levendula angolul. De ezt is módosította, hát én nem bánom.

1088. giga455
2010. okt. 26. 16:14

Közben megtaláltam:


DA: Az első kötetben megjelent Badarusból hogy lett később Caramel? (EGOKA kérdése)


TTB: Na. Hát úgy, hogy teljesen elfelejtettem, hogy a Badarust már használtam. De a Fudge az egyébként is karamellt jelent, így adta magát, hogy Cornelius Caramel. Tetszett, hogy legyen a beszélő névnek magyar változata. Hogy hogy került bele a Badarus? Lehet, hogy nem is én találtam ki. Tényleg nem tudom. Nem is emlékszem rá, hogy ezt én írtam volna. A szerkesztés közben belekerülhettek ilyen dolgok, mert a szerkesztő is azt írhat bele amit akar, én azt már nem látom, de nem emlékszem olyanra, hogy én Badarust írtam volna. Vagy ha én írtam, akkor az azért volt, mert azt hittem, hogy ez a szereplő nem fog többet előfordulni.


Szóval egyszerűen nem emlékszem rá, amikor aztán fontos szereplő lett. Elfelejtettem, hogy ő már szerepelt. Azt hiszem a második kötetnél döbbentem rá, hogy nekem itt listát kell vezetnem az általam lefordított nevekről, mert különben teljes lesz a zűrzavar. Akkor visszamenőleg az első kötetből is kigyűjtöttem amit tudtam, de nem minden volt meg. Ez a lista mindig hiányos. Úgyhogy elnézést kérek. A Badarus nekem nem tetszik egyébként.

1087. giga455 (válaszként erre: 1086. - Vvicus)
2010. okt. 26. 16:02
Úgy emlékszem hogy dupla Badarus lett volna vagy valami ilyesmi :S Vagy megfeledkezett róla hogy ezt a nevet már használta. Nem tudom pontosan, valahol olvastam erről, majd után nézek, hátha megtalálom :S
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook