Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! Bölcsibe szoktatom a kislányom, de reggelente mindig sír:( fórum

Segítsetek! Bölcsibe szoktatom a kislányom, de reggelente mindig sír:( (tudásbázis kérdés)


16. VTünde (válaszként erre: 15. - Ében11)
2010. jan. 2. 17:13

Köszönöm!


Hétfőn kezdünk...majd kiderül...

15. ében11 (válaszként erre: 14. - VTünde)
2009. dec. 23. 11:26

ne izgulj ennyit rajta!

a gondozónők szerint ha elvan és eljátszik akkor nem érzi magát olyan rosszul-ettől te is nyugodtabb lehetsz.

hát igen reggel sírdogál stb. de ne vedd fel, mert akkor kijátszhat-pl. egy nagyobb hisztivel esetleg azt hogy nem mentek aznap bölcsibe-és nem szabad azt érzenie hogy ha sír vagy panaszkodik akkor elbizonytalanodsz hogy vigyed-e őt a bölcsibe.

semmi különöset nem kell mondani-felkelünk elmegyünk a bölcsibe-apa anya addig dolgozik-te pedig játszhatsz a bölcsiben a játékokkal és vár XY dadusnéni. ennyi elég, még akkor is ha sírdogál max annyit hogy oké, nincs semmi baj, kicsit ott leszel azután meg sietsz érte.és hagy pityeregjen útközben-mi még nevettünk is útközben apával hogy szomorkodik a gyerek nem akar nélkülünk bemenni-szépen elmúltak ezek a sírdogálások.

nem kell neki semmit ígérni-se ajándékot, se finomságot-és nem is úgy kell érte menni, hogy viszel valamit.nálunk azt sem szeretik ha játékokat visznek be-mert a sajátot féltik egymástól az ovisnál meg megszokták hogy közös minden.és ha nem viheti be a játékot akkor attól is el kell válnia, vagy ha azon vesznek össze a többiekkel akkor az megmaradhat benne rossz emlékként-hogy rossz a bölcsibe!

14. VTünde (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. dec. 22. 20:40

Szia!


Azt már én is bevezettem hogy este nem mondom Neki.


Remélem, megszokja, mert ez így nagyon rossz. Van, hogy hazajövök, sírok én is itthon és gyomoridegem van egész délelőtt, meg a szívem szakad meg, és alig várom hogy menjek érte...

13. VTünde (válaszként erre: 7. - Bige)
2009. dec. 22. 20:39

szia!


Igazad van, meg is szoktam vele mindent beszélni, de amikor rákérdez reggel pl. Apa, hogy megy-e a bölcsibe és sírva fakad, akkor van olyan, hogy annyit mondok, megyünk biciklizni, azt nem hogy hová...vagy mit mondjak? Annyira fáj, amikor sír...


A búcsúzkodás elég gyors.


Csak én tudom vinni, ha sikerül elmennem dolgozni, akkor majd Apa. Akkor kiderül, milyenek lesznek a reggelek.


Kedvenc játék...mnidig más a kedvenc, de megpróbálom!

12. VTünde (válaszként erre: 6. - 35491a860f)
2009. dec. 22. 20:36

Szia!


Hát a lelkemnek nagyon fáj, az biztos. Most, hogy szombattól nem megyünk, olyan nyugodt vagyok:)

De hát újra kezdődik majd...


Nóri barátkozó típus, és azt mondják a gondozónők, hogy általában eljátszik egész nap.Persze előfordult, hogy sírdogált utánam...


A reggelekkel van a gond.


Még nem alszik ott, és tartok attól is, mert ő is elég későn aludt mindig napközben, bár mostanában este hamar elalszik, emiatt reggel korábban ébred, így igyekszem mielőbb elaltatni délben, kb. fél 1-3/4 1 körül általában sikerül is, hogy a bölcsiben ne legyen ezzel gond, no majd kiderül januárban...


Nem tudom megfigyelni, mi az ami tetszik Neki ott, hogy tegyem?

11. VTünde (válaszként erre: 5. - F952b8e896)
2009. dec. 22. 20:32

Sziasztok!


Bocsánat, hogy eltűntem. Ha valaki még olvas, reagálok.


Remélem így van ahogy írod:)

2009. dec. 18. 15:12
Köszi lányok, később jövök, mennem kell a Drágámhoz:)
2009. dec. 18. 14:54

igaz az enyém oviba szokott-de ez nálunk is előfordult.

este nem beszélgettem vele az oviról nem volt téma hogy holnap megyünk.

de reggel ha felébredt mondtam neki.sokszor van hogy mondja nem akar menni, maradjak vele.és az is hogy sírt még odaértünk vagy nem akart bemenni.

de nem csináltunk belőle nagy ügyet.elmondtam hogy én addig vásárolni megyek vagy dolgozni esetleg főzök valamit és majd délután mit fogunk csinálni stb.

és úgy mentünk az utcán hogy pityergett-nem vigasztaltam sokat, de mondta ne szomorkodjon.

és ott gyorsan átvették a dajkák, ha látták nem akar menni akkor még el is küldtek minket.így nem volt nagy sírás.

most is van ilyen hangulat, és betegség után sem akar menni-de ahogy belép a csoportszobába megszűnik minden és csak a játékok meg a kis barátok.

Próbáld meg lazán akkor is ha sír és ha segítenének a dajkák-mondjuk elküldenek-ne legyen rossz érzésed, bátran hagyd ott őt gyorsan-hidd el nem fog sírni.de ha te is bizonytalankodsz megijed még jobban hogy őt otthagyod.

8. bige (válaszként erre: 7. - Bige)
2009. dec. 18. 14:46
bocs nem te, hanem Te:) a shift néha rendetlenkedik:(
7. bige
2009. dec. 18. 14:44

szia!


hogy mondjad-e hová mentek - nem is kérdés, hiszen csak úgy lesz bizalma Irántad, ha sohasem csapod be, nem beszélsz mellé.

Teljesen természetes a részéről, hiszen idáig valamennyire szimbiózisban éltetek egymással. Az is természetes, hogy egyre rosszabb, hiszen rájött, hogy ez nem 1-2 alkalom, hanem állandó dolog.

Nekem a lányom általában hányásig sírt az elváláskor. ...de a gondozónők mondták, hogy egész nap semmi gond nem volt vele.

A búcsúzást le kell rövidíteni, ölelés, puszi, hátra arc. minél tovább búcsúzkodtok - annál jobban beleéli magát.

Nálunk akkor kezdett a helyzet javulni, amikor az édesapja vitte - tőle könnyebben elvált.

próbáljátok meg, ha lehet, hogy ne te vidd, hanem olyan valaki, akitől könnyebben elválik, és vigye magával a kedvenc játékát

2009. dec. 18. 14:43

Fog is egy darabig, ami tudom, hogy az anyai szívnek fájó, de sajnos a kényszer nagyobb úr, hogy muszáj dolgozni menni. Ha barátkozó típus, akkor hamar összeszokik majd a bölcsis társaival és egy idő után már örömmel fog menni. Tapasztalatból mondom, hogy általában az első 1-2 hónap nehéz csak, utána már megy minden, mint a karikacsapás. Persze vannak kivételesen nehéz esetek, akik egyáltalán nem akarják megszokni, hogy már nem anyával töltik az egész napot, de bízzál benne, hogy a te gyereked alkalmazkodó és megszokja. Kitartás, türelem és nagyon sok energia kell lelkileg is, hogy az első két hónapot feldolgozzátok te is és a pici is.


Én amikor elvittem legelőször a bölcsibe a lányomat nagyon félénk volt, nem akart senkihez sem szólni, de rögtön megtetszett neki az, hogy a csoport tele van játékokkal és rögtön felfedező útra indult a játékokhoz. Így az első 1-2 hónapban a játékokkal tudták a legjobban lekötni a figyelmét, hogy ne arra gondoljon, hogy én nem vagyok vele. Aludni sose akart ebéd után, mert otthon ahhoz volt szokva, hogy du. 2-kor alszik, így mi az alvással sokat küzdöttünk, de 1 hónap alatt megszokta azt is, hogy a bölcsiben ebéd után aludni kell. Így a második hónaptól már ezzel sem volt gond. Figyeld meg azt, hogy mi az ami tetszik a lányodnak a bölcsiben és arra koncentráljatok. Így fogja megszeretni a bölcsit.

2009. dec. 18. 14:40
Hamar beszoknak hidd el. Tudom, mert bölcsiben dolgozok.Ne izgulj biztos ott is jó kezekben van és hamar megvígasztalják.
4. VTünde (válaszként erre: 2. - Szabónéhajni)
2009. dec. 18. 14:39

Szia!


Hát az 1-2 héten már régen túl vagyunk:( Nem mutatom hogy feszült vagyok, de az érzéseimmel nem tudok mit kezdeni és megérzi, lehet...

2009. dec. 18. 14:38

Sziasztok!


Okt. közepén kezdtük el a beszokást (januárban lesz 2 éves)mivel muszáj elmennem dolgozni.Eleinte nagy kedvvel ment, gondolom, mert újdonság volt számára, aztán beteg lett és ismét és harmadszor is, és lehet hogy a kiesések és a folyamatosság hiánya miatt, de egyre rosszabbak a reggelek.


Ma már a szomszéd utcában sírt.Ugye most megint szünet lesz januárig...nem tudom, mikor fogja így megszokni, és még nem aludt ott, ebéd után megyek érte.


viszont általában délelőtt eljátszik, szépen megebédel, néha sírdogál picit, de nem minden nap.


Aki járt már hasonló cipőben közületek, szívesen meghallgatnám a véleményeket, hogy viselkedjek, mit mondjak Neki, itthon mondjam-e, hogy hová megyünk...?


Köszönöm előre is!

2009. dec. 18. 14:37

Szia!


Semmi gond, ez természetes! Majd 1-2 hét és megszokja, csak te ne stresszeld magad, mert megérzi:(

Én beszélek, aki anno a fiammal együtt sírtam, hogy ott kell hagynom:(

2009. dec. 18. 14:35
Segítsetek! Bölcsibe szoktatom a kislányom, de reggelente mindig sír:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook