Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kéretlen levelek ellen fórum

Kéretlen levelek ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kéretlen levelek ellen

2009. dec. 22. 10:14

Én is kertesbe lakom és hiába van kiirva,hogy nem kérünk reklámot még is bedobják,söt leszedik a kiirt szöveget

Most jelentsekfel minden reklámozó céget?

Minek a reklám ha mindenki a kukába dobja olvasásnélkül?

99%-ban nem olvassa senki

a maradék 1% meg nem tud olvasni:)

pénzkidobás még hozzá nem is kevés

ugye fizeznikell azért hogy összeálljon az oldal

aztán a nyomda

a terjesztö

a kihordó

és én fizetem a kukást

és ezek milliárdos nagyságrendüek

már ott tartok,hogy lemondtam a kukást és a telekre viszem a szemetet szelektiven,

papirt a kandallóba

konyha szerves a komposztálóba

a többit begyüjtöm zsákba,és ha jön a szemetes kirakom

igy csak 1 kukást kell fizetnem

mivel nem vezetek nagy háztartást igy kevés a hulladék

ha vásárolok nem kérem a csomagolást sem a dobozt

sok más hasznos dolgot is csinálok

sok bosszuságtol kimélem meg magam

2009. dec. 21. 16:36

Kertes házban lakunk, gázfűtéssel.

A postaládára kiírtam: Ez postaláda, nem kuka.

Ennek ellenére, heti 1-2 kg szóróanyaggal vagyunk "megkínálva".

Szelektív hulladékgyűjtés itt úgy működik, hogy a városban 2-3 km-re egymástól kihelyezték a 3 db szelektív-kukát (papír, üveg, müanyag). Na a "kis ember" elcűgöli a cuccot, utána jön az autó és egybe borítja az egészet.

AKKOR MI A FRANC A SZELEKTÍV????

Egybe itthon is bele tudom dobni a kukába, csak nem kell cipelni.

A szemétdíjat meg pofátlanság alapon kell fizetni.

Vagy becsületesen felvállalod a heti 120 liter szemetet, vagy 60 liter után fizetsz, de a 120 literes kukád csurig van.

Van olyan szomszédom, aki addig sírt-rít, hogy havi 60 liter szemét után fizet, és minden héten kint van a 120 literes kukája púposan megpakolva.

2009. dec. 19. 10:43

nagyon jó, és nagyon érdekes a cikked!

köszönöm a felvilágositást és a gyüjtö munkád :)

2009. dec. 18. 19:53

Már mi is gondolkoztunk, hogy ellátjuk a postaládát a "nem kérünk szóróanyagot" felirattal, meg lehet alá írunk egy fenyegetést is, hogy feljelentjük a szórólap kibocsátót. De akkor meg lehet szegény kézbesítőt fogják megdorgálni. Utálom azt a sok hülye szóróanyagot. Ma már a lakosság jelentős részének van internetje. Azon lehet tájékozódni online is. Úgyis többek már ott néznek utána annak, amit meg szeretnének venni. Jó, hogy bedobtad a témát. Bár mindenki így gondolkodna, mint te.

Mondjunk nemet a környezetszennyezésre!

2009. dec. 18. 10:03
Évente fejenként 450 kg hulladékot termelünk, amit nem tudunk már hová tenni. Ennyi megvásárolt holmit dobunk ki a szemetesbe, hogy utána még egyszer fizessünk az elszállításért. Pedig rengeteg olyan apró trükk van a mindennapokban, amelyek kis odafigyeléssel nagyságrendekkel csökkenthetik a hulladékunk mennyiségét.
Tippek hulladékcsökkentésre és ötletek a környezetbarát otthonhoz a KukaDiéta zöld háztartás verseny keretében - 10.

Ugrás a teljes írásra: Kéretlen levelek ellen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook