Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az amerikai filmekben higiéniai vagy kényelmi szempontból nem ér össze a wc ülőke eleje? fórum

Az amerikai filmekben higiéniai vagy kényelmi szempontból nem ér össze a wc ülőke eleje? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2015. szept. 30. 18:44

Mert az IAPMO Uniform Plumbing Code 409.2.2 pontja előírja azt, hogy


Minden vízöblítéses wc ülőke - kivéve a lakásban található vagy magánhasználatúak - első oldalának nyitottnak kell lenni.


Eredeti szöveg: "all water closet seats, except those within dwelling units or for private use, shall be of the open front type"

93. grizus
2014. szept. 30. 12:38
Van egy mondás, mely szerint a házasság azért van, hogy az emberek megoldják azokat a problémákat, amik a házasság nélkül nem léteznének.
92. manul
2009. dec. 19. 17:07
Sok sikert!
91. simple (válaszként erre: 90. - Manul)
2009. dec. 19. 16:52
És igazad is van. Erre már én is rájöttem, de ilyen furfangokra még nem. De tanulok tőled!
90. manul (válaszként erre: 89. - Simple)
2009. dec. 19. 12:41
Rájöttem,hogy szemrehányással nem jutunk egyről a kettőre.Én nem szeretek vitatkozni,így más módot kellett találni arra,hogy közös nevezőt találjunk!
89. simple (válaszként erre: 88. - Manul)
2009. dec. 19. 12:22

:-)))

Nagyon jól nyomod, ez tetszett a legjobban! Hogy jutnak ilyenek eszedbe! ? :-)))

(itt röhögök magamban, elképzeltem ezt a folyamatot)

88. manul (válaszként erre: 84. - Simple)
2009. dec. 19. 10:03

Vagy a szennyes!

A hálószobában az ágy mellé gyűjti a ruháit,amiket én kiviszek és kimosok.Állandó téma,hogy már megint kimostam a nadrágját,pedig nem is volt koszos.Megegyeztünk,hogy a tiszta ruhát,ami az ágy mellett marad,nem mosom ki ,de a koszosat kirakja a szennyesbe.Így is lett.A ruha szép lassan gyűlt az ágy mellett,én viszont határozottan tartottam magam a megbeszéltekhez,mígnem elfogyott az összes tiszta nadrág a szekrényből,az ágy mellett viszont annál nagyobb lett a gyűrött ruhakupac!Az én kedvesem feháborodottan kérdezte,hogy hol vannak a gatyái,mire én az ágya melletti halomra mutattam,és barátságosam javasoltam neki,hogy tralán válogasson a tiszta ruhái közül!

Ezek után kihozza a szennyest!:D


Néha hagynunk kell őket hibázni,hogy tanulhassanak belőle,mert veszekedéssel sem garantált az eredmény és még sárkány is válik belőlünk!

87. manul (válaszként erre: 84. - Simple)
2009. dec. 19. 09:44

Másik eset a garázs!

Nálunk a garázs amolyan lomtár,alkatrész és szerzsámtároló,de télen a leánderek oda mennek be.

Tavaly ősszel megkértem rá,hogy tegyen rendet,mert nem férnek be a növények,mire ő azt válaszolta,hogy az én növényeimnek kell a hely tegyek rendet én!

Jó!Rendet tettem,hónapokig nem találta a cuccait!

Idén még javában forrón sütött a nap,az én kedves férjem szó nélkül rendet rakott a garázsban és kedvesen közölte,hogy csinált helyet a növényeimnek!


Ezek jó bulik,de kell hozzá egy olyan férj is,aki veszi a lapot!Az enyém szerencsére olyan,jó fej,és maximálisan rugalmasan kezeli az én apró szivatásaimat!Persze én is szoktam kapni,de ez így van rendjén!:D

86. 4abfd92b5a (válaszként erre: 83. - Manul)
2009. dec. 19. 09:43

ezt nagyon jól kiagyaltad!

majd én is bevettek egy két taktikát.... :)

2009. dec. 19. 09:40

sziasztok!

örömmel látom, változott a forum téma...

hogyan állitsunk csapdát férjeinknek! :))))

84. simple (válaszként erre: 83. - Manul)
2009. dec. 19. 09:32

Nagyon jó!!!!! :-)


Na agyalni fogok én is hasonlókon.

83. manul (válaszként erre: 82. - Simple)
2009. dec. 19. 09:29

Hát először is itt van például a bevásárlás.Mindíg pampog,hogy sok pénz megy el egy bevásárlás alkalmával.Én megnézem,hogy mit veszek és mennyiért,nemigen lehetne sokkal olcsóbban megvásárolni.

Egyik ilyen alkalommal megelégeltem a duruzsolást és a követket eszeltem ki:

Megbeszéltük szokás szerint,hogy hétvégén mi az amit enni szertnénk,milyen"alkatrészeket"kell vásárolni,szépen összeírtam és a drágámat fejfájásra hivatkozva elküldtem bevásárolni!Persze az apró trükköket nem említettem meg Neki!

Be is vásárolt a lelkem,megvett mindent,ami kellett sőt még többet is,és nagy méltatlankodás közepette elkezdett kipakolni.

Én megkérdeztem,hogy mi a gond,mire részletezte,hogy alig vett X szatyornyi árut,amiért ennyi és ennyit fizetett,és amúgy is tele lett a hócipője az emberekkel,ez a bevásárlás női munka,én jobban értek hozzá!

Magamban mosolyogva elpakoltam az árut és élveztem a győzelem örömét!

Azóta nem morog!

Kicsit több konyhapénz ment el azon a napon,de megérte!:D

82. simple (válaszként erre: 81. - Manul)
2009. dec. 19. 09:10

:-)


Írj légyszíves egy példát, milyen csapdát eszeltél már ki neki. Hátha én is tudnék ilyeneket csinálni. Az én férjem sem hallja meg, ha csak úgy beszélünk valamit.

81. manul (válaszként erre: 77. - Simple)
2009. dec. 19. 07:49

Nálunk a"megleckéztetések"szoktak működni!Amikor a férjem ok nélkül járatja a száját,én ritkán vitatkozom vele,kieszelek neki egy csapdát,hagyom,hogy belesétáljon és akkor megbeszéljük a "problémát".Ez álltalában szokott használni,mert,ha csak beszélünk valamiről,az elmegy a füle mellett!

No nem kell nagy dolgokra gondolni,de hasonló esetek,mint a Wc mellé pisilés.Nem vagyok feminista,de ha valamivel megkönnyítheti a dolgomat,akkor miért ne tenné meg,én is igyekszem azt tenni,ami neki a legjobb!

Végtére is együtt kell élnünk és nem egymás ellen!

80. mandella (válaszként erre: 75. - Simple)
2009. dec. 18. 23:25

hát én se, csak úgy hetente egyszer, de fertőtlenítem is már, mert na, mert hát azért na. mivel szoktátok a vécét és környékét? én most már egy ideje ecet-mosogatószer-szódabikarbóna kombóval. hatásos!


más: a perem alatt milyen természetes módszerrel takaírtotok?

79. mandella (válaszként erre: 76. - Manul)
2009. dec. 18. 23:23
jaja, érdekes lenne, az tuti, meg hogy megrökönyödne (pl. nálunk ilyen az, hogy ő szellentgethet orrba-szájba, de ha egyszer én ilyet teszek, már rámpírít rögtön...)
78. mandella (válaszként erre: 51. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 18. 23:22

az enyém is pisilhet állva, megengedem én, nem korlátozom, csak tanulná már meg egyszer, hogy ne mellé!!!!!!!!!!

sokszor fenyegettem már, hogy legközelebb ő takarít vécét és környékét!

de hatástalan sajnos :(


meg van, hogy elkapom pisilés közben, és látom ám, hogy nem lefelé néz, tehát nem követi figyelemmel a pisi útját még véletlenül se, hanem szerteszét nézelősik (plafon, fregoli, amik fönt vannak :)

elképesztő!

77. simple (válaszként erre: 76. - Manul)
2009. dec. 18. 23:12

Próbáld ki. Lehet én is megteszem majd. :-)

Szerintem elküldene a francba. Mármint az én férjem engem.

76. manul (válaszként erre: 75. - Simple)
2009. dec. 18. 23:09
Vajon a férjem szája hogy állna,ha a WC mellé pisilnék,majd a kezébe nyomnám a felmosófát,hogy takarítsa fel!
75. simple (válaszként erre: 74. - Simple)
2009. dec. 18. 23:01
Ja és fel szoktam én is mosni, de minden pisilés után nem fogok takarítani.
74. simple (válaszként erre: 56. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 18. 22:59
Nem körbepisilik. Hanem ahogy pisilnek a kagylóba, onnan csapódik szerte-szét. ez valós dolog nagyon is, nálam is minden pisicseppes,foltos a wc környékén.
73. d@nu (válaszként erre: 64. - 546185aeac)
2009. dec. 18. 17:41
Vannak, akik nem tudnak felállni. Nem akarok belemenni a részletekbe, hogy vajon hogy húzza fel a nadrágot stb., de nekik valóban hasznos lehet minden változat. A magasított (és ráadásul nyitott elejű) ülőke is azért létezik elvileg, mert úgy "egy szinten" van a tolókocsi ülőmagasságával.
72. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 69. - 4abfd92b5a)
2009. dec. 18. 17:38
a fürdő nem tip topp de esti fürdés után totál elázik szóval az igaz hogy felmosva mindig fel van:))
71. manul (válaszként erre: 70. - 4abfd92b5a)
2009. dec. 18. 17:28
Én oviban megpróbáltam állva pisilni!Sikerült,csak anyukámnak új szandált kellett vennie az akcióm után!:DDDDD
70. 4abfd92b5a (válaszként erre: 68. - 546185aeac)
2009. dec. 18. 17:12
jó maradjunk, de az ülve pisilés minden nemre vonatkozoan is igaz! :)))
69. 4abfd92b5a (válaszként erre: 67. - 9ea67a7a1c)
2009. dec. 18. 17:11

igy már minden érthetö...!

Nálad tip-top a fürdö, mert máskép nem is lehetne :))

2009. dec. 18. 17:10
Igen, maradjunk meg ennél "a mozgásukban korlátozottak segítése és kényelme céljából" nem ér össze változatnál
67. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 63. - 4abfd92b5a)
2009. dec. 18. 17:06
nálunk a fürdőszobában van a wc is,fürcsi után ázik a fiúk miatt minden szóval feltörlöm sűrűn,nem nagytakaritom csak ott a ruha és feltörlöm....
66. 4abfd92b5a (válaszként erre: 62. - 546185aeac)
2009. dec. 18. 17:06
az is ilyen, bennunket nem zavar, ha ki van vágva, csak egy kicsit hideg, ha pont hozzáér :)))
2009. dec. 18. 17:04

Lányok!

légyszi!! ne kapjatok össze, olyan felesleges ezen vitázni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook