Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van valaki, kinek évek óta refluxa van, és semmi nem használ rá? fórum

Van valaki, kinek évek óta refluxa van, és semmi nem használ rá? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. máj. 1. 06:03
bizonyos etelek evese okozza ezt,s ha ezeket elkerulod megszunik a problemad/pl paradicsom,kave,alcohol...stb/.
2017. ápr. 29. 16:16

Tudom, hogy már rég írt ide bárki is, de nekem is ilyen problémám van. Az a problémám, hogy ég a gyomrom és a torkom. Kaptam már egy csomó gyógyszert az orvostól, de semmi sem hatott. Soha nem böfögtem a savtól, és a számban nem is szokott lenni. Nem tudtam soha kiköpni sem. A torkomnál ragadt. Teljesen szétroncsolta a hangszálaim. Az orvosok semmit sem csináltak. Nem is tudnak, de szerintem nem is nagyon akartak. Így minden csak egyre rosszabb és rosszabb lett.

Most kezdtem el szedni a Forever Fields of Greens tablettát. Esetleg valaki próbálkozott már ezzel az étrend-kiegészítővel? A választ előre is köszönöm! A többieknek pedig kitartást, akik még nem találták meg a megoldást a problémájukra! :)

71. Olívi88 (válaszként erre: 71. - Loreal)
2010. jún. 6. 10:52

Szia!

Nekem is előjön a reflux a csokitól,kávét nem iszom.

De a csoki az tudom,hogy gyengíti azt az alsó nyelőcsőzároizmot,és ezzel segíti a sav feljövetelét..:S

2010. márc. 31. 10:55

Hmmm látom nem vagyok egyedül.

Szerintem a lelki háttér kibontása megoldása a leghatásosabb megoldás (ha lenne,lett volna hozzá erőnk, legtöbbünk nem tartana itt!).

Három éve kezdődött nálam azóta többet tudok de persze látom sokan mások is szakértőkké váltak már(sorstársak).

Ami infó-t összeszedegettem igyekszem itt leírni, hátha valakinek segít az elolvasása valamiben.

Gyomor nyelőcső fájdalmaink általában a sav-túltermelés, vagy a nyálkahártya meggyengülése okozza ha a belső nyomástól vagy más okból a záróizmok nem jól működnek a nyelőcsőbe visszafolyó sav (általában éjszaka) okoz fájdalmat (veszélyes mert a nyelőcsövet nem védi nyálkahártya(magas párna-használata szükséges, kicsit jobb lesz) kisebesedhet!

A kivizsgálás (helicobacter fertőzés és egyéb szervi okok kizárása) után általában savszekréciót (keletkezést) csökkentő szereket (PPI Proton Pumpa Inhibitor) kapunk elsősorban a nyálkahártya regenerálók (Pl. venter) vagy a savmegkötők csak a kezelés kiegészítésére szolgálnak, én úgy vettem észre a ppi.-k (előttem sokan sokfélét említettek) úgy vannak jól beállítva ha néha érzem , hogy hiányzik amitől máskor égett a gyomrom (sűrített paradicsom!).

Legbarátságosabb megoldás a HT. keksz csak azért mondom mert úgy látom ezt még senki sem említette.

69. Veronika27 (válaszként erre: 68. - Alizee)
2010. febr. 21. 21:29
Nekem is úgy kezdődött, gyomromnak nincs baja. Arra gondoltam, hogy azért, mert lactobacit szedek meg szedtem is...
68. Alizee
2010. febr. 21. 18:53
Nekem nem a gyomrom ég, az sosem égett, hanem a torkom.. de lehet egykutya?
67. 91d4989ab9 (válaszként erre: 65. - Alizee)
2010. febr. 20. 18:50

zsemle meg társai jók, doki mondta


de nem a friss hanem másnapos

66. 91d4989ab9 (válaszként erre: 65. - Alizee)
2010. febr. 20. 18:49
1-2 korty hideg tej mikor ég állitolag jót tesz
65. Alizee
2010. febr. 20. 16:24

Sziasztok!

Most Pantoprazol sandozt szedek 20mg-osat megint, a Noplaza 40mg-ostól még rosszabbul voltam. Félek hogy gyomorfekélyem lesz. nem tudom bevegyem-e a gyógyszert vagy sem. Inkább bevettem a 20mg-et. Fura hogy pld. a savanyúság szagától is rosszul vagyok, bementünk egy üzletbe és ahogy megcsapott a savanyú káposzta szaga, marni kezdte a nyelőcsövemet.. múltkor ezt a forralt ecetes vizre is produkáltam.

Nem, nem ittam tejet. az állítólag nem jó most.

A keksz és a kenyér, zsemle sem jó állítólag, mert ok, hogy felszívja a savat, de savat is csinál.. Nem tudom. Szerdán megyek tükrözésre :(

64. 91d4989ab9 (válaszként erre: 54. - Alizee)
2010. febr. 19. 17:11

nekem torokgombóc volt, refluxtól, nagyon oda kell figyelni mit eszel eleget kell inni az higitja a savat és szárazzsemle, milyen savkötöt szedsz?


miért nem irnak olyat ami a savképződést gátolja?

63. 91d4989ab9 (válaszként erre: 61. - Alizee)
2010. febr. 19. 17:08
szia, nem ittál tejet mikor hasmenésed lett?
2010. febr. 19. 17:05

A fogyás miatt most megesz a sárga irigység.

Lehet ,hogy te is erősebb gyógyszert kaptál ? A férjem is ma ment vissza a dokihoz mert minden baja lett pl. émelyget szédült. Most kapott gyengébb sav csökkentőt. Legyen mindig nálad sima háztartási keksz amit bármikor bekaphatsz.Az nekem segít kicsit ...

61. Alizee
2010. febr. 19. 15:20

De mitől van az hogy a savkötőtől meg fáj a gyomorszájam? és tuti attól fáj, mert előtte nem volt ilyen. Ráadásul most 2 napja enyhe hasmenésem is van.. és fogytam már 5kg-t. már kedvem sincs enni..

:((((((((

60. Aranka2 (válaszként erre: 59. - Alizee)
2010. febr. 19. 15:16
Nem tudom... arra mindenesetre készülj fel ,hogy terhességi reflux is kialakulhat... de ez már egy "kellemesebb dolog " Nekem csak a középsőmnél volt.Mondjuk súlyra is ő volt a legtöbb:-)))
59. Alizee (válaszként erre: 58. - Aranka2)
2010. febr. 19. 14:46

Szia!

Köszönöm.

Elmúlik valamikor ez a nyavaja? mert épp babatervezés előtt állnánk :((

Ez most nagyon nem hiányzott!

58. Aranka2 (válaszként erre: 56. - Alizee)
2010. febr. 19. 12:21

Szia !

Én azt hittem kilyukad a gyomrom. Egy bizonyos ponton annyira fájt.Sajnos gyógyszer mellett is gyakran fáj...pedig nagyon odafigyelek mindenre.


Azt mindenesetre tanácsolom neked ,hogy az ágyadat a fejrésznél emeld meg. Nekünk egy kb 15X15 cm fahasáb van . Az elején párnával próbálkoztam de az nem jött be.

57. Aranka2 (válaszként erre: 55. - Netty girl)
2010. febr. 19. 12:16

Sziasztok !

Nekem azt mondta a gasztrós doki ,hogy 2 éven belül újra előjön műtét után. Így aztán én is 10 éve szenvedek...a nyelőcsőfekélyem gyakran kiújul . Ezért aztán nagyon gyakran járok tükrözésre ,nehogy a seb elrákosodjon.

Próbáltad már hámozva enni a paradicsomot ?

56. Alizee
2010. febr. 19. 12:09

Szia! Neked milyen panaszaid voltak a legelején?

Torokgombóc, hurut?

vagy gyomorfájás egyből?

2010. febr. 19. 08:23
Sziasztok..nekem 10 éve derült ki h refluxom van és kezdödö gyomorfekélyem,na és a nyelőcsőm alsó szakaszán is látható volt a sav munkája..rengeteg tükrözés és szövettan után,irtak fel savlekötőket,megmég tövvféle gyógyszert amit sajnos én még lenyelni is képtelen voltam,ugyanis csak a számba kerül a tabletta és máris görcsbe van a torkom nemmegy le..igyhát mivel amütétet akkor nemvállaltam,beszélgettem több olyan emberrel aki túlesett a mütéten,csontsoványan és betegen ugyan ugy továbbra is,igy az étkezésekre figyeltem inkább,nemkövettem az előirt szigoru diétát,de amit lehetett betartottam..jelenleg ott tartok,hogy elég jól elvagyok,bár a zsiros és füszeres,paradicsomos stb irritál de más egyébb tünetem nincs,vannak jobb és rosszabb időszakaim..változó...de a lényeg az az elején nagyon rámijesztettek,mert "kapok egy gyomorvérzést és ennyi stb.."annak ellenére már hosszu idő eltelt.
54. Alizee
2010. febr. 18. 16:30

Sziasztok!

Nekem december legvégén kezdődött egy antibiotikumos kúra után (influenzára) a torokdagadás, hurutos érzés, torokgombóc. Erre még 1 antibiotikumot kaptam, mert azt hitték a vírus. Na persze az antibiotikumoktól már a gyomrom is fájni kezdett. Aztán kaptam nexiumot, de fogalmam sem volt hogy mi az a reflux és azt sem mondták hogy ez az lenne. Ettől elmúlt a torokérzés majd az újabb antibiotikum után megint torokhurut érzés. jelenleg az van hogy időnként ég a torkom 2-3 napig, aztán szedek be savkötőt 4 napig, a torkom nem fáj, majd a gyomorszájam kezd el fájni. Gondolom a savkötőtől. A doki szerint reflux, de csak találgat. Be sem utalt a gasztro-ra. Soha életemben nem volt ilyen problémám. A gyomrom sem fájt soha.

A torokgombóc és hurut lehet reflux? :(

2009. dec. 25. 22:34
Hát remélem nemsokára változnak a dolgok!Talán másképp kellene látnunk a dolgokat,és nem foglalkozni vele.Legalábbis nem rágódni.
52. Veronika27 (válaszként erre: 51. - Vicki78)
2009. dec. 25. 22:22
Igen, én is erre gondoltam! Remélem ha megváltoznak a körülmények, akkor minden oké lesz megint nálad is és nálam is!
51. vicki78 (válaszként erre: 50. - Veronika27)
2009. dec. 25. 22:09
Én is aggódós vagyok vagyok,inkább szorongok.Vaószínüleg ez a legnagyobb gond!
50. Veronika27 (válaszként erre: 49. - Vicki78)
2009. dec. 25. 09:56
Én mindent édesítővel eszek-iszok, amit csak lehet... Szerintem nekem is a stressz, bár inkább én belsőleg aggódom...
49. vicki78 (válaszként erre: 48. - Veronika27)
2009. dec. 24. 21:39
A cukor is savat csinál,főleg a csoki!Imádom a csokit,de próbálom visszafogni magam.A cigi is izgatja a nyálkahártyát.Sajna tudom....Nekem főleg akkor fáj nagyon,ha idegeskedek.A stressz az a másik nagy ellensége a gyomornak!Ha meg éjszaka dolgozom megbolondulok.Ja még a kaukázusi kefír is segít!
48. Veronika27 (válaszként erre: 47. - Vicki78)
2009. dec. 24. 21:24
Igen, a banánt hallottam, hogy jó, eszem is:) Nekem a doki annyit mondott, hogy a koffeines, szénsavas cuccokat kerüljem. Na meg a cigizést.
2009. dec. 24. 21:18
Hű,az tényleg nehéz lenne..Hát akkor próbálj vigyázni magadra,tudom hogy nehéz.Nekem ma is nagyon fájt.Kerüld a csokit,teát,cukros kajákat,kávét,citrus gyümiket,szénsavast.Igyál sok vizet,mert az lemossa a nyelőcsövedről a savat.A banán tényleg nagyon jó.
46. Veronika27 (válaszként erre: 45. - Vicki78)
2009. dec. 24. 21:11
Hááát az nehéz lenne, mivel külföldön élek. De kedves vagy, köszönöm!
2009. dec. 24. 21:08
Én is rettegtem tőle,átéltem 3 szor.Ha mégis meggondolod magad akkor megírom kihez menj,a Bajcsy kórházba.Tündéri a dokinő!
44. Veronika27 (válaszként erre: 43. - Vicki78)
2009. dec. 24. 21:02
Köszi vicki, de ettől a tükrözéstől eléggé tartok... Meg amíg az orvos nem javasolja, addig inkább nem is gondolnék rá.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook