Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ez a fogammal, mit tegyek? fórum

Mi lehet ez a fogammal, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 18. 19:30
Fogászati ügyelet (Központi Stomatológiai Intézet) ... Cím: 1088 Budapest, VIII. kerület, Szentkirályi u. 40. Telefon: 1/317-6600 1/317-6600 ...
2009. dec. 18. 19:14
amúgy sztem nem a lakcímkártya számít, hane ma TB kártyád! Ha az megvan, támogatott vagy, bárhol ellátnak ,ha szükséges... amúgy a gyökérkezelés meg az ilyen tisztítások ingyenesek, max tényleg minimális díjat kell fizetned(de azt is úgy tudom, lehet rosszul, de a fogpótlásért kell fizetni, meg különböző tömésekért, hidakért, koronáért, fehérítésért. A fogászati gyógybeavatkozás díjtalan, tb támogatottak részére, 18 éves korig még a korona is több esetben, na meg az időseknél is támogatott, díjtalan. ez a fogászati rendelőben ki van rakva!)
2009. dec. 18. 11:02
Meg lakóhelyed szerinti körzetben is lehetne próbálkozni, bár nálunk az nem ingyenes csak kevesebb mint egy ismeretlen maszek.
2009. dec. 18. 11:01
de diákként a suliban meg kéne érdeklődnöd, biztosan van körzeti fogorvosi ellátás legalábis nekünk középsuliban még volt most meg azlrt nem tudom mert levelezőre járok és igy nem jár. Szerintem Neked nappalis lévén még van ilyen lehetőség érdeklődd meg ott ha nem is ingyen de minimális térítés mellett kell kezeljenek.
2009. dec. 18. 10:59

El voltam hűlve, hogy majdnem minden szakrendelés megtalálható tb finansz. formában de fogászat az nincs az SZTK-ban se

én is sok ezerért járok maszekba csak az hogy kinyitom a szám 5 ezer ft és akkor még hozzá se nyúlt.

2009. dec. 18. 10:58
MInek lakcímkártya? Felénk csak magánorvosok vannak azoknak meg nem kell mert 100% ban te téríted.
2009. dec. 18. 10:52
Ja még annyi, hogy az valamennyire jó jel, ha hólyag van az ínyeden, mert az azt jelenti, hogy tisztulni tud a gyökér. Különben valószínüleg már elviselhetetlenül fájna a fogad.
45. kaaskopje (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2009. dec. 18. 10:48

Szia!

Nekem nyáron volt ugyanez a problémám. A felsõ ínyemen volt egy vízhólyagszerüség, a fogamban pedig nyomást éreztem. Azt hittem az ínyem van begyulladva, de mint kiderült a gyökérkezelt fogam gyökerének a vége volt begyulladva. Pár héttel késõbbre kaptam idõpontot a fogorvoshoz, aki több mint egy órán keresztül tisztította a fogamat, antibiotikumot is nyomott bele, közben mégegy röntgen fotó, hogy lássa mit csinált :) Kb. három nappal a kezelés után teljesen eltünt a duzzadás meg a hólyag, és másfél hét után már semmit nem éreztem, a nyomás is elmlút. Azóta semmi problémám nem volt vele. Szerencsére, mert ha a kezelés nem használt volna, akkor szájsebészhez kellett volna mennem.

Szerintem minél elõbb menj el orvoshoz!

2009. dec. 17. 18:49
Te tudod, Én biztos nem várnék. Kívánom, hogy ne fájjon!
2009. dec. 17. 18:43

Nem az hogy nem hallgatk senkire,de dolgozom de,du már nincs suli és megyek haza,a jegyem meg már megvan a buszra.Ezt nem értitek.

Remélem nem fog fájnianyukám holnap vesz Hyperol tablettát,az szinte mindre jó,majd nem gonolodk rá és kedden fogászat,vagy hétfő du.

42. de0bf0494c (válaszként erre: 41. - Judyt640)
2009. dec. 17. 18:42
Ez is egy eshetőség, de mindig azt mondják h nem szabad megvárni, míg fáj. A fog és a fülfájás a legrosszabb fájdalom, na meg a szülés, és jelen esetben meg tudná előzni a fájdalmat.
2009. dec. 17. 18:36
Lehet ez foggyökér ciszta is nekem 14 évesen volt 2* mütötték nem kellemes de ha nemfáj az azt jelenti nincs ideg a fogadban ,nem él a fog.Szerintem nemfog fájni maga a fog.Én akkor amikor ez volt nem dagadtam be csak mindig jött egy holyag az inyemre aztán elfakadt és megint zermelödött de én hónapokig elvoltam mire szájsebészet és mütét.
40. de0bf0494c (válaszként erre: 39. - D879a0c5b4)
2009. dec. 17. 18:32
Igen, ezt Én is furcsállom! :-S
2009. dec. 17. 18:26
Én csak azt nem értem, minek tetted fel a kérdést, ha úgysem hallgatsz senkire...
38. de0bf0494c (válaszként erre: 36. - Lexi018)
2009. dec. 17. 18:24
Semmiképpen ne várj addig! Holnap első utad a rendelőbe vezessen, hogy Te legyél az első, ne várj ilyen sokat! Ordítani fogsz a fájdalomtól! Tapasztalatból mondom sajnos! :-S
37. de0bf0494c (válaszként erre: 34. - Lexi018)
2009. dec. 17. 18:23
Nekem ez a gyökérkezelésem után 8 évvel volt!!!
2009. dec. 17. 18:18
hát remélem hogy nem esz baj.Ráadásul a prom 4hónap után holnap utazik el velem haza,ugyhogy élvezni fogom,ha fájni fog és az ügyeletre kell futni.Reméelm kibirja hétfő vagy keddig.
35. 7c79ff1565 (válaszként erre: 34. - Lexi018)
2009. dec. 17. 18:16
akkor ki kell tisztíttatnod a gyökérjáratokat, h eltünjön róla a góc, ha az van, vagy ha még nincs, a gyulladás... majd újra betömni és megcsináltatni..
2009. dec. 17. 18:14
de már nagyon régóta igy van,mármint nem most gyökérkezelték,hanem évekkel ezelőtt.
2009. dec. 17. 18:12

Szia! Nekem is volt már ilyen, valószínűleg begyulladt a fogad, mert nem tisztították ki rendesen gyökérkezeléskor, hozzáteszem másnapra teljesen bedagadt az arcom, és majdnem megőrültem a fájdalomba! Menj el dokihoz mindenképpen, az SZTK-ban kell fogadniuk, bárhova valósi is vagy. Ne várd meg az ünnepeket, Én megvártam, ráadásul Németországban voltam, borzasztó volt...szóval irny a doki!!! Sok sikert! Írj h mi volt!!!

Nem ijesztgetni akarlak, csak figyelmeztetni, hogy Te időben menj el dokihoz!!!

32. Yágo (válaszként erre: 27. - Lexi018)
2009. dec. 17. 18:07
hívd fel a különleges tudakozót (197 v 198?) ott megmondják hol van hozzád legközelebb fogorvosi ügyelet
2009. dec. 17. 18:04
Teljesen mindegy, hova mész, az orvos ellát ingyen. Én az otthonomtól 250 km-re lakom jelenleg és nem vagyok ide bejelentve! Két hónapig jártam fogorvoshoz két fogammal és ingyen megcsinálta! (Ill. csak a fehér tömésért kellett fizetnem, mert nem akartam amalgámot)
2009. dec. 17. 18:03

és mitől függ,hogy meg lehet e menteni?

Nem lesz bajom,ugye?és a fogamban mi az a piros?az is genny?

29. lexi018 (válaszként erre: 28. - Bared)
2009. dec. 17. 18:02
ja,de most néztem meg,és közben meg eszembejutott,hogy azt hazavittem a múltkor.Nagyon jó..
28. bared (válaszként erre: 27. - Lexi018)
2009. dec. 17. 18:00
akkor marad a corsodyl-el való öblögetés, és hétfőn otthon a doki...
2009. dec. 17. 17:58

De itt pesten hova fussak????ügyeleten ilyen piszticsálé szarokkal nem foglalkoznak,magánrendelésre nincs pénzem,könyörgöm diák vagyok,és szakképzős,ott már nincsen fogászat.

Holnap pedig 1órakor már megyek haza,nem tudom hova mehetnék,ahol biztosan ingyenes,és még a buszt is elérem.

26. Yágo (válaszként erre: 23. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:49
ilyenekre meg ne gondolj!!! De ha már ilyen gondolataid vannak, akkor tényleg legjobb az ügyelet, mert teljesen felhergeled magad...
2009. dec. 17. 17:48
Ezt ne lébecold el, mert komoly gondjaid lehetnek, legrosszabb esetben fogvesztés, előtte meg iszonyat fájdalmak... Amit írtál, az gennyzacskó, rosszabb esetbe góccá alakult.. Ami nagyon nem jó. ekem az első fogam elhalt, rosszul volt betömbe, semmi fájdalmat neméreztem, csak egyszer megjelent oldalt egy lyuk, beakartam tömetni, mert már egyszer bevolt tömbe... mondtam h néha pukli jelenik meg rajta, majd kifakad.. röntgenre küldtek, kiderült góc. október közepétől gedemberig azzal az egy fogammal gyökérkezelésre jártam, tágította a gyökércsatornát, h távozzon a genny, és eltűnjön a góc.. hát nem tűnt el, jan. 6 án szájsebészetre küldött gyökércsúcs amputációra....
24. Yágo (válaszként erre: 19. - Lexi018)
2009. dec. 17. 17:47
én amilyen parás vagyok már most elmennék ügyeletre... nem kell h fájjon ahhoz h ügyeletre menj... bízd magad a dokira, ő ért hozzá és biztos ő is megmentené, mintsem kihúzná... ha van erre lehetőség... minden OK lesz, nyugodj meg és menj el orvoshoz ne várj vele!!!
2009. dec. 17. 17:47
és nem lehet nagy bajom ugye?ha addig enm megyek el?szóval nem halok meg,vagy ilyesmi?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook