Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Téli madárélet fórum

Téli madárélet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Téli madárélet

1 2 3 4
111. hippi62 (válaszként erre: 109. - 99279bb06f)
2011. márc. 4. 09:18
Szia! Szerintem még most vidd el onnan, vagy legalábbis bolygasd meg, hogy ne folytassák, mert ha ott is hagynád csak sajnálatból, akkor a macskák is könnyen hozzáférnek olyan alacsonyan.
110. Krerika
2011. márc. 1. 22:19

Szia!

Már fészket raknak?

2011. márc. 1. 12:42

Most elég nagy gondban vagyok, mert késő ősszel (inkább már tél volt) ki lett vágva a kertben egy fa. A gallyakat csak egy kupacba összehordtam, hogy majd ha kicsit jobb idő lesz, meg kicsit szárad, akkor össze lesz aprítva.

Most meg látom,hogy elkezdtek oda fészkelni a kismadarak.

Mit csináljak? Ha odébb hordom, akkor is megbolygatom a fészküket, de viszont a kert közepén nem maradhat - meg aztán össze is kellene vagdalni. :((((

108. gomboc7
2011. febr. 28. 18:12
Ez nagyon szép! Nem gondoltam, hogy ilyen rafináltak!:)
2011. febr. 28. 11:54

Holnap március - jön a tavasz? A madárkák szerint igen, mert ma egy családi jelenetet láttam az ablakból.

Az egyik a pókhálót tépkedte le, ott szenvedett vele szegényke,mert mindig ráragadt a csőrére. Akkor jött a párja és ketten próbálkoztak - és nem fogjátok elhinni, de a párja elrepült a másik ágra és egy lógó száraz kis gallyat odavitt, amire rá tudták ketten tekerni a pókhálót és azzal röpült el az első. Biztos készítik már a fészket és kell a pókháló ragasztóanyagnak.

Csodálatosak ezek az állatok!

106. gomboc7
2010. okt. 15. 13:31

Még nem tettem ki ennivalót, majd hétvégére, ha olyan lesz az idő. Hétköznap nem látom őket...:(

Mármint látom, csak azt nem, ahogy esznek. A minap egy egész kórust hallgathattam a cinkék által!:)

105. 99279bb06f (válaszként erre: 101. - Gomboc7)
2010. okt. 15. 12:35
:)))))
104. 99279bb06f (válaszként erre: 103. - Hippi62)
2010. okt. 15. 12:34
Ők a tulajok, ők kínaiak - nem magyarok. A magyarok elhessegetnék őket. :(
103. hippi62 (válaszként erre: 94. - 99279bb06f)
2010. okt. 12. 08:59
Rendes dolog az éttermi dolgozóktól, hogy így hasznosítják a maradékot.
102. hippi62 (válaszként erre: 93. - Sainsbury)
2010. okt. 12. 08:56
A rigók inkább a földön keresgélnek ennivalót. Míg én a városba jártam be a munkahelyemre, parkokon keresztül gyalogoltam át, és ott szaladgáltak a fák, bokrok tövében. Akkor dobáltam nekik szét az almacsutkákat, amit direkt ezért vittem magammal.
101. gomboc7
2010. okt. 11. 19:51

Rendicsek!

Én fényképezni nem igazán tudok, szúnyoghálón keresztül nehéz. Lemenni meg nem szoktam sűrűn, mert félnek tőlem.:(

Távcsővel szoktam kukkolni őket!:)

100. 99279bb06f (válaszként erre: 99. - Gomboc7)
2010. okt. 10. 21:07
Most, így ősszel annyira korán jönnek, hogy akkor mindig dolgom van, nem látom őket. Majd igyekszem a délutáni étkezésüket :) lefényképezni, aztán majd megtárgyaljuk, hogy melyiken ki van. :)
2010. okt. 10. 19:51

Milyen érdekes, hogy minden környezetben mást esznek a madarak!:D

Itt a napraforgó nem fogy egyáltalán.

Én tavaly cinkéket, verebeket, tengeliceket, és galambokat láttam. Meg egyszer egy ökörszemet, ha az volt. Jó lenne egy madárhatározót venni, és forgatni, szeretem ismerni az állatokat.

98. 99279bb06f (válaszként erre: 97. - Gomboc7)
2010. okt. 10. 19:45

Jó neked, hogy szép időd van. Nálam csak délutánra sütött ki egy-két órára a Nap.


Napraforgót szoktam kitenni az etetőkbe. Nálam a kert É-i oldalán verebek esznek és cinkék. A K-i oldalon meg a mászóka, amelyik fejjel lefele megy a fa törzsén (aranyos), meg a cinkék és a többi érdekes madárka, akiket még nem sikerült meghatároznom, hogy milyen fajta.


Szoktam golyót is kitenni, de valami miatt nem ették meg már az utolsó darabokat. Majd talán tél közepén újra veszek nekik.


Napraforgó ami megy. Mást nem is lehet a közelemben kapni.

2010. okt. 10. 13:03

Itt olyan szép idő van! Hétágra süt a nap, kabát se kell!:)

Ti mit szoktatok kitenni eleségnek?

96. 99279bb06f (válaszként erre: 95. - Gomboc7)
2010. okt. 10. 12:55

Szerintem nyugodtan tedd ki nekik az eleséget, mert már nálam nagyon sokan jönnek az etetőbe.

Felénk hideg van, ez már november közepének felel meg ez az időjárás. :(

2010. okt. 9. 14:41

Sziasztok!


Tudom, hogy még csak október van, és nincs elég hideg a madáretetéshez, de én egy könyvben azt olvastam, hogy októberben már el kell / lehet kezdeni az etetést és egészen tavaszig kell folytatni. Ma éppen szuper az idő, meleg van és süt a nap, ezért ma ráhagytam. Viszont ha ismét beáll a hűvös, akkor szerintetek elkezdhetem az etetést?


Nálunk egyébként nem ették a szotyit, a feketét se és a csíkosat se, azt elegánsan otthagyták.:)

Imádják viszont a cinkegolyót, és a díszmadár eleséget. Az új dolgokat nem igazán szeretik kipróbálni. De azért mindig próbálkozok. Idén lehet, hogy a diót tesztelem majd, meg az almát.

94. 99279bb06f (válaszként erre: 93. - Sainsbury)
2010. márc. 4. 17:38

A panel ablakába a verebeknek tettem ki magot, ők jöttek oda közel, de aztán a szomszéd egész napját azzal töltötte, hogy üldözte őket - így elmaradtak.

A varjúknak meg diót szoktam kidobálni az ablakon. Amikor figyeltek, akkor dobtam, mert ha levittem, és letettem, akkor nem foglalkoztak vele. Csak ha látták, hogy "frissen" dobom. :)


A kutyafuttató végébe szoktunk szórni a madaraknak ennivalót. Egy kínai étterem van a közelben, és ők a maradék főtt rizst mindig kiöntötték. Azt aztán ették a kutyák is és a varjúk, a galambok, a verebek is.

2010. márc. 3. 14:17
A 4. emeleten lakok és az erkélyem a nagy forgalmú körútra néz ugyan, vannak is fekete rigók az utcában (láttam őket a járdáról), de sajnos még nem vették észre, hogy kitettem nekik félbevágott almát. Igaz, már tél vége van, de korábban sem vették észre a finomságot az erkélyemen. A nagyamamám szintén panellakásban lakik, de az ő lakása az I. emeleten van...
2010. febr. 5. 14:46

Szép napot mindenkinek!


Nálunk két napot időzött egy erdei fülesbagoly, illetve jár ide kajálni pár fekete rigó is, aminek nagyon örülök. A cinkék is megvannak, na meg a verebek... :)))

91. 99279bb06f (válaszként erre: 90. - Pomi)
2010. febr. 4. 16:43
:) Szép a varjúnak az a korom fekete csillogó tolla. És igaz, hogy csúnya hangjuk van, de szelídek. Olyan közel jönnek, hogy szinte simogatni lehet őket.
90. Pomi (válaszként erre: 89. - 99279bb06f)
2010. febr. 4. 14:18

Igen sok, de annyi balkáni gerle ideszokott, hogy nekik semmi sem elég. Van úgy, hogy egyszerre vagy 30-an várakoznak a fákon, mert kb. 10-en férnek csak be egyszerre az etetőbe:)

Tegnap már egy varjú is betévedt a kertbe:)

89. 99279bb06f (válaszként erre: 88. - Pomi)
2010. febr. 4. 12:17
Hú, azért ez elég sok! Ennyit én nem szoktam venni. De egyenlőre elég az, amennyit kiteszek.
88. Pomi
2010. febr. 2. 22:17
Még annyit, hogy mi a madáreleséget (napraforgó és búza) terményboltban vásároljuk kb. 40 kg. elég 1 hónapig:)
87. Pomi (válaszként erre: 85. - 99279bb06f)
2010. febr. 2. 22:16

A karvaly nemcsak a rágcsálókat vadássza le. A balkáni gerléket szerette volna elkapni. Sajnos már volt rá példa, hogy sikerült neki, de az egyik macskánk "közbeszólt" és így csak pár tolltól lett könnyebb a gerle. A karvaly és a macska is hoppon maradt.

A vadgalambok, vagy a balkáni gerlék nemcsak tavasszal adják ki a "búgó" hangot. :)

A csirke háját legfeljebb valamelyik ragadozó madár eszi majd meg. Szerintem azért az ilyesmivel vigyázni is kell, mert a macskák orra is nagyon jó:)

86. c8772e855b (válaszként erre: 84. - 99279bb06f)
2010. febr. 2. 18:46

Kacarássz nyugodtan!Nem tudom miért olyan röhejes,hogy a tavaszt említettem?

Úgy látszik nálunk azért kevesebb a madár mert hozzád mennek enni.:):):)



Mindenkinek jó madáretetést és kellemes tavasz várást kívánok,én ide többet nem írok!

85. 99279bb06f (válaszként erre: 82. - Pomi)
2010. febr. 2. 18:24

Nekik is kell enni, ők az egereket vadásszák le. Nincs egér a kertedben? Lehet, hogy azt szúrta ki valamelyik fáról.


Szerintetek a csirkéről a hájat kitehetem a madaraknak? Sótlan szalonnát lehet, de ezt nem tudom. És ha igen, akkor nyersen, vagy főve?

84. 99279bb06f (válaszként erre: 83. - C8772e855b)
2010. febr. 2. 18:21

De jót derültem! :((((

Hol van még a tavasz! :((( Egyre hidegebb van!

******

Egy hét alatt elfogyott a madáreleség! Egy hónapig is elég szokott lenni. Holnap veszek újat.

A kutya szanaszét hordja a kajáját a kertben, és ennek is nekiestek a rigók. Meglátta a kutyusom. Ilyen gyorsan még nem futott! Irigy kutya! :))))

2010. febr. 1. 17:32
Ma reggel hallottam a vadgalamb hangját!Nagyon jó volt erre ébredni!Lehet,hogy jön a jó idő, a tavasz?
82. Pomi (válaszként erre: 80. - 99279bb06f)
2010. febr. 1. 14:08
Megnéztem milyen ragadozó madár volt. A karvaly. Reptében támad le az áldozatára:( Hát igen ez a természet rendje a ragadozó madaraknak is enni kell. Sajnos nálunk a macskák is megfognak néha egy-egy gerlét:( A vadászösztön minden állatban benne él.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook