Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nurofen szirup mennyi ideig hat fájdalomcsillapításra? (fülfájás 3 és fél évesnél) fórum

Nurofen szirup mennyi ideig hat fájdalomcsillapításra? (fülfájás 3 és fél évesnél) (tudásbázis kérdés)


24. Freny (válaszként erre: 21. - Titta)
2009. dec. 18. 19:45
Szia. Talán szerencsénk lesz, megússzuk a sót, időben el lett csípve a betegség. Nagyon látványos javulást hoztak a gyógyszerek, amiket a dokink adott. A cseppel van egy kis harc, mikor csepegtetni kell, mert nem igazán tűri a fekvést, meg azt mondja, hideg... szobahőmérsékleten tartom... De azért remélem, most már nem tart sokáig a betegsége. Szörnyű volt nézni, ahogy szenvedett.
23. Freny (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2009. dec. 18. 19:06
Szia. Köszi a kérdést, lassan olyan aktív, mint ha semmi baja nem lenne. Az antibiotikumot tegnap mikor megkapta, utána egy óra múlva sokkal jobban lett. Ma már a náthája is szűnőben, a fülét pedig egyáltalán nem fájlalja. Azt hiszem, a gyerekorvosunk nagyon eltalálta a gyógyszereket. Kezdek megnyugodni. :)
2009. dec. 18. 17:50

Szia!

Hogy van a csöppséged?gyógyulgat már?

21. titta
2009. dec. 18. 17:08

A meleg nagyon jó a fájó fülre, mert a meleg fájdalomcsillapító hatású. Azért a sót ajánlják, mert sokáig megtartja a meleget, nem kell állandóan újramelegíteni. Valamint a meleg hatására a gyulladás "kifakadhat" (ez a gyulladás mértékétől függ), ilyenkor jelentkezik egy kis folyás a fülből, ez megváltás a picinek, elmúlik a fájdalom. A gyulladt genny ürülésével elmúlik a feszülés, ami a fájdalmat legfőképp okozza.


Ciloxan-t mi anno szemcseppként kaptuk, remélem beválik és gyorsan meggyúgyul a pici!

20. Ekka (válaszként erre: 18. - Ekka)
2009. dec. 17. 15:56

Szerintem nagyon jó kis találmány..

Persze, hogy használ. Én kicsinek nagyon fülfájós voltam, emlékszem, hogy anya mindig meleg sóra fektetett.

A sapi meg szerintem nagyon jó, mert nem kell vele feküdni, felteszed a kis kobakra, és már "gyógyít" is:)

19. Freny (válaszként erre: 18. - Ekka)
2009. dec. 17. 15:29
Szia. Nincs. Használ? Valahogy nekem mindig furcs volt, hogy gyulladásra meleg... pedig a dokink is mondta, hogy ha gondolom, meleg só...
18. Ekka
2009. dec. 17. 15:24
Van fülmelegítő sapitok?
17. M_Marcsa (válaszként erre: 12. - Freny)
2009. dec. 17. 15:20
első 2 nap kritikus. Aztán jobban van. Gyakori ebben a korban ez a kombináció, hogy torok-fülgyulladás.
16. Freny (válaszként erre: 14. - Titta)
2009. dec. 17. 15:20
Szia. Köszi a jókívánságot, és a tippet. Rá fogok kérdezni a gyerekorvosnál.
15. 5e48d37001 (válaszként erre: 13. - Freny)
2009. dec. 17. 15:19

Szia,nekünk nem ezt írták fel,sajnos nem tudok segíteni:(

A csepp az Cetrizilin Hexal volt,a szirup meg Cefratim (talán,vagy hasonló nevű)

De emlékszem,miután beletuszakoltam a gyógyszereket és nurofent 3 óra múlva már a kanapé háttámlájáról ugrált a szőnyegre.pedig előtte pár órával lázas is volt szegénykém

14. titta
2009. dec. 17. 15:15

Cataflam cseppek!!!!!!!

Tutira elmulasztja a fájdalmat, ha kéred, a gyermekorvos is felírja. 14 hónapos a kislányom, mi akkor kaptuk, amikor szenvedett a legelső rágófogával. Szerencsére eddig csak 3 alkalom volt, amikor tényleg rákényszerültünk a használatára, de akkor nagy megkönnyebbülés volt a picimnek.

A fülfájás meg.... nem tudom kinek volt benne része, én egész gyerekkoromtól huszonéves koromig fülfájós voltam. Főiskolás koromban is bömbölve ébresztettem fel a lakótársaim, hogy belehalok a fájdalomba, pedig nekem nagy a fájdalomküszöböm...

Csak a Cataflam segített túlélni a gyógyulásig..

Sokszor fájt szoptatás óta a fogam is amit meg kellett csináltatnom, az sem kis fájdalom...


De a fülfájás... szerintem a Nurofen ehhez gyenge és többször is kell adni...

Catafalm, cataflam, cataflam cseppek!


Gyors gyógyulást!!!

13. Freny (válaszként erre: 10. - 5e48d37001)
2009. dec. 17. 15:13
Szia. Most hozta meg az aggódó apuka a patikából a gyógyszereket. Ciloxan cseppet, meg Suprax-ot kapott. Ezekről tudsz valamit? Eddig még nem volt hozzájuk "szerencsém"...
12. Freny (válaszként erre: 9. - M_Marcsa)
2009. dec. 17. 15:10
Szia. Akkor Te már tudod, milyen. Soha nem volt még fülgyulladásunk, mire számíthatok? Sokáig szenved majd vele? Vírusos torokgyulladásnak indult múlt pénteken a dolog, és sajnos most ez lett belőle.
11. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - Freny)
2009. dec. 17. 15:08
Antibiotikum mindenképp kell.
10. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - Freny)
2009. dec. 17. 15:06

Ja most olvasom,hogy voltatok dokinál,valószínű azért javasolta ezt,mert 3 nap alatt elmúlik nála ez az egész.

Mi is voltunk októberbe fülfájással,egy antibiotikumott kapott amit nekünk kellet kutyulni ,cseppeket és napi3x nurofent.

9. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - Freny)
2009. dec. 17. 15:06

pár órát, de mennyit nem tudom.

Éppen most estünk át a 3 és fél évesemmel ezen.

Nurofent 3-szor lehet talán 6 óránként adni.

8. babetthopp (válaszként erre: 6. - Tavaszilány)
2009. dec. 17. 15:04
A Cataflam csak vényre kapható. Mondjuk az algopirin is, de az álltalában van minden háztartásban.
7. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - Freny)
2009. dec. 17. 15:03

Szia!

3 napig lehet csak huzamosabb ideig használni.Utána is lehet,csak már nem fogja csillapítani a fájdalmat mert hozzászokik a gyerkőc szervezete.Ez olyan esetben jó,ha nem tudod valamilyen okból elvinni orvoshoz,mert nem rendel,vagy nem látod olyan súlyosnak a helyzetett,hogy orvosshoz vidd.

2009. dec. 17. 15:03

Szia!


Fülfájásra a legjobb fájdalomcsillapító a Cataflam, ami van cseppben is és adhatod a kicsidnek. Tapasztalatból mondom, ha van lehetőséged venni, azt adj neki! A fülészeten is ezt írják fel.

2009. dec. 17. 14:59
Sziasztok. Lányom délelőtt óta fájlalja a fülét. Gyerekorvos megnézte, írt neki fülcseppet meg antibiotikumot. Azt mondta, ha fájdalomra panaszkodik, adjak neki Nurofent. Mennyi ideig hatásos ekkora gyerkőcnél?
4. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - M_Marcsa)
2009. dec. 17. 14:59
Orvos mit mondott?
2009. dec. 17. 14:59
Inkább adj neki egy negyed algopirint.
2009. dec. 17. 14:58
Fülfájásra adsz egyebet?
2009. dec. 17. 14:57
Nurofen szirup mennyi ideig hat fájdalomcsillapításra? (fülfájás 3 és fél évesnél)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook