Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két missed ab után fórum

Két missed ab után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Két missed ab után

1 2 3
74. Rekus0802 (válaszként erre: 73. - 3d956aa820)
2016. szept. 27. 14:49
Szia! Igen, a kromószóma vizsgálatot értem alatta! Nekünk Szombathelyen csinálták ezt, a nőgyógyásztól kaptunk beutalót genetikai tanácsadásra, onnét pedig a vérvételre.
73. 3d956aa820 (válaszként erre: 72. - Rekus0802)
2016. szept. 9. 14:03
Szia Rékus! Nekem 2 spontán vetélésem volt, az egyik áprilisban, a másik júniusban. Én is voltam már hormonvizsgálaton, hematológusnál, trombózispanel is megvolt. A genetika a kromoszómavizsgálatot jelenti? Nekünk is ezt javasolta a doki meg a páromnak spermavizsgálatot. Azt meg tudod mondani, hogy hol csináltattátok?
72. Rekus0802 (válaszként erre: 71. - Ba7da9cfc0)
2016. szept. 9. 13:51

Szia! Hátha még elolvasod...Nekem februàrban volt az 1. missed abom, június végén a 2. Semmi tünete nem volt csak ultrahangon derült ki, mindkétszer a 8-9. hét körül. Voltam hormon vizsgálaton, immunológián, genetikán de semmi sem derült ki. Most az immunológus nekem is a vérhigítót javasolta, bár az eredmények nem igazolták, hogy az a gond.

A 2. műtét engem jobban megviselt fizikálisan, mint az 1.

Ebben a hónapban elvileg már próbálkozhatnànk, de én nem hiszem, hogy akarom. Mivel semmilyen ok nem derült ki, nagyon félek, hogy 3.szor is megtörténik.

2016. júl. 30. 08:39

Sziasztok!

Jó régi a forum, de hátha jön valaki.

Csütörtökön volt a második miss ab-om.

2014-ben született egészségesen a lányom, 2015 agusztus első, most a második elhalt baba.

Utrigestant mind a 3 terhességnél hasznaltam.

Múlt nyáron azt gondoltam, hogy beteg volt a baba, de így a második utan nem vagyok benne biztos. Akkor a 7 héttől volt barnás folyásom és a 9 héten volt a miss ab. Most az 5 héttől volt és a 8 héten volt.

Most testileg megvisel ez a műtét. Alig vérzek, de folyton faj a hasam, faj ha leülök. Pisilés is fájt, talán ma már nem annyira.

Másnál is ennyivel nehezebb volt a második?

Múltkot véreztem 1 hétig, meg 1 hét barna. Most csak az nap volt vér.

A doki azt mondta, következőre véralvadásgátlót kell szúrnom, mert sokszor az a gond.

Meglatjuk.

2011. ápr. 20. 13:08

Szia!!! hát nagyon sajnálom ami veled történt...

nekem is volt egyvetélésem... de nem tudtam még ról hogy terhes voltam... talán jobb is így...

nagyon szeretnénk egy babócát... ngyon félünk is hogy baj lesz... de hát csak nem próbálunk pozitívan gondolkodni!!! kívánok neked nagyon sok szerencsét!!! az elkövetkezendő időre...:)

Igazságtalan a sors.... vannak akik futkosnak abortuszra más meg szenved és szenved.... nm jó ez így!

2010. ápr. 30. 07:59
Én is megjegyzendő fontos dátumot szeretnék 2011-re. :))))
68. Orsi86 (válaszként erre: 67. - 9287580c6d)
2010. ápr. 29. 17:36

De jó lenne! :) Köszönöm szépen!

Én is nagyon drukkolok,hogy mindenki sikerrel járjon és 2011 egy fontos évszám legyen! :)

67. 9287580c6d (válaszként erre: 64. - Orsi86)
2010. ápr. 29. 14:56
Nagyon szorítok mindenkinek,hogy sikerüljön!!!Remélem nyár végén már mindannyian csak arról tudunk panaszkodni,hogy hányingerünk van!:)
2010. ápr. 29. 13:07
Hát, lányok olvasgatom itt, hogy többen is belevághattok a babaprojektbe! Mindenkiért nagyon szorítok, mielőbbi pozitív tesztet kívánok Nektek és azt, hogy egészséges kisbabátok szülessen minden probléma nélkül! :)
2010. ápr. 29. 07:53
Megjöttem. Kicsit örülve és kétségbe esve egyszerre. A vizsgálat rákszűrés volt, és a doki közölte, hogy ebben a hónapban még hat a closti, tehát nem akar újabb bogyót beszedetni, próbálkozzunk. Igazából azt mondta, hogy nyáron jobban megindul a hormontermelés, a jó idő meghozza a kedvet, úgyhogy ha szeptemberben még mindig nem vagyok babás, akkor nekikezdünk a nagyobb vállalkozásnak. Tehát engem sem vesznek ám komolyan 1 év sikertelenség után. Végülis nincs rossz híre, de bízik a férjemben. Tehát bízzak én is. Mondtam neki, hogy ebben a kapcsolatban én vagyok a kérdőjel, a férjem a hiszékenyebb, tehát ha pozitívat tesztelek, menjek azonnal hozzá, és lesz nemulass. Ha viszont addig nem, akkor utána nem fogadok el várakozást. Totálkáros leszek,ha nem sikerül. Nem kívül, belül.
64. Orsi86
2010. ápr. 29. 06:06

Sziasztok!

Nekem tegnap jó híreket mondott az orvos. Rendbe jött a hormon szintem. Még 1 hónapig szednem kell a gyógyszert,hogy így is maradjon aztán lehet próbálkozni!:) El se hiszem! Összesen 3 hónap kezelés és talán végre anyuka leszek, amire már 2 éve várok! :)

De, sajnos igaz van napzuhany, az orvosk engem se vettek komolyan. Ha így lett volna akkor nem kellett volna 2évet és 2vetélést várnom/átélnem.

63. 9287580c6d (válaszként erre: 62. - Napzuhany)
2010. ápr. 28. 14:31
Sajna pénz beszél....A férjemmel már mi sem számoljuk mennyit fizettünk azért amit mindig elmondanak és amit te is tudsz már!De akkor sem adom fel és csak megyek előre!!!
62. napzuhany (válaszként erre: 61. - 9287580c6d)
2010. ápr. 28. 08:03
Feltételes ilyenkor a jó és a rossz. A jó dolog missed ab után 3 hónappal az, hogy egészségügyi kaparás után a szervezeted befogadóbb és könnyebben SIKERÜL. A rossz, hogy a műtétkor kitöltetnek egy papírt a következményekről: pl. petevezeték elzáródás, méhvékonyodás, esetleg nem lesz több gyermeked, és ezt mind jó képpel vágják hozzád, mintha te tehetnél a történtekről. Ráadásul én érzem magam szarul, hogy az orvost nyaggatom, amikor szerintem kötelesség lenne két missed ab után egy nőt komolyan venni. Főleg, ha elmúlt 30. Ti nem így látjátok?
61. 9287580c6d (válaszként erre: 60. - Napzuhany)
2010. ápr. 27. 14:37
Én a fiammal vetélés után 3 hónap múlva terhes lettem.Tudod,ő az egyetlen.Aztán 3 év múlva elment egy.Rá egy évre megműtöttek(jobb o.petefészek eltáv.)Azt gondoltam minden ok,probléma kiiktatva és rá 2 évre(most)ismét vetélés.Tehát arra következtetésre jutottam nem várok csak 3 hónapot,mert az már egyszer bejött,ha isten is úgy akarja remélem az már sikeres lesz!!!
60. napzuhany (válaszként erre: 59. - Orsi86)
2010. ápr. 27. 07:53
Totálisan igazat adok neki. Én fél évvel a műtét után lettem terhes, és már az első pillanattól kezdve gond volt. Tehát akkor még nem épültem fel. Azért is bízom benne, hogy most azért várat meg a természet, hogy a következő terhességemmel már minden rendben legyen. :))) Bárcsak ez lenne az igaz.
59. Orsi86 (válaszként erre: 58. - Napzuhany)
2010. ápr. 26. 18:04

Igen, lehet természetes szelektáció is, de ha nem az akkor minden vetélés után nő az esélye,hogy a következő terhesség is vetéléssel végződik. Szerintem egymás után 2 vetélés nem a véletlen műve. Természetesen én is mondtam az orvosoknak,hogy szeretnénk babát,de ők ,csak annyit mondta,hogy akkor próbálkozzunk.

A mostani orvosom kifejezetten megtiltotta,hogy teherbe essek amíg nem áll helyre a hormon rendszerem.

2010. ápr. 26. 07:38
Tudod nekem is azzal magyarázzák, hogy lehet a természet egyszerű szelektálása, és ugyanakkor a következő teljesen egészséges magzat lesz és nem lesznek gondok. Az orvosok nem tudhatják előre, főleg amikor hiába vizsgálódnak, az eredmények rendben vannak. Abban bíznak, hogy a következő sikerülni fog, és nem kell teljes kivizsgálás. Én is abban bíznék, ha én is a karomban tarthatnám a gyermekemet és közben várnám a következőt. De nem így van. Ezért kell a te érzéseidet is megosztanod a dokival. Én pl. mindig mondom neki, hogy szeretnénk már babát. Nem sürgetésképp, hanem hogy tudja, hogy minden hónapban próbálkozunk.
57. Orsi86 (válaszként erre: 54. - Napzuhany)
2010. ápr. 25. 18:09
2008 dec. illetve 2009 decemberében volt a két vetélésem. Az elsőnél 8hetes voltam és minden rendben is volt, láttam a kis szivecskéjét aztán elkezdtem vérezni és jöttek a görcsök is... A második babámnál nem voltak rendben a dolgok a kezdetektől fogva. Nem vert a szíve. A 12.héten műtöttek. Lelkileg nagyon megviselt. Szerintem csak akkor jönnék helyre teljesen ha végre a karjaimban tarthatnám a babámat. Persze a 2kicsi angyalomat soha nem felejteném el! Nekem minden orvos azt mondta,hogy fiatal vagyok, biztos nincs semmi bajom. Majd a 3.vetélés után kivizsgálnak. Miért kéne megvárni a harmadikat? Ez embertelen. Sok sikert erőt és kitartást kívánok mindenkinek!
56. napzuhany (válaszként erre: 55. - 9287580c6d)
2010. ápr. 25. 17:19
TELJESEN EGYETÉRTEK.
55. 9287580c6d (válaszként erre: 53. - Orsi86)
2010. ápr. 25. 17:15
Nekem csinált a nőgyógyom hormonvizsgálatot,ott minden rendben volt.Májusban megyek hozzá,ha végre megjön utánna és megmondom neki,hogy mindent nézzen meg mégegyszer,mert a 4.-et már nem bírnám ki.Jó lenne ha kicsit észbe kapnának,mert egyre több a vetélések száma.
2010. ápr. 25. 16:27
Hahóca! ÉN most vagyok túl két sikertelen clostis hónapon. Jövőhéten megyek a körzetimhez, hogy mondjon valamit és elvégezze a rákszűrést. A másodiknál az volt a TALÁN, hogy felborult a hormonháztartásom és így nem tapadt meg. Az elsőnél nem mondtak semmit, illetve a szokásos hablaty. Inkább az zavar, hogy hagynak ülni a fenekemen. Nem vizsgáltak tüzetesen egyikünket sem, természetes úton estél teherbe és mennyi idősek voltak a babák? Egy éve sikertelenül.
53. Orsi86 (válaszként erre: 38. - Napzuhany)
2010. ápr. 25. 13:56
Mióta próbálkoztok? Nállatok sem találtak eddig semmit?
52. Orsi86 (válaszként erre: 50. - Napzuhany)
2010. ápr. 25. 13:54

Dr Siklósi Györgyhöz járok. Nézd meg az oldalát ott találsz hasznos infókat, főleg a videókban.

Nemtudom,hogy pontosan mit viszgálnak hormonvizsgálatkor nállam. Havonta 3 alkalommal vesznek vért a ciklus 20.napja körül minden másnap. Aztán az eredmények szerint állítják be a gyógyszereket, amiket havonta csak 5nap kell szednem.

Én eddig kb 8 magán orvosnál jártam és senki nem nézte eddig a hormonjaimat. :( Sőt aki a második missed ab műtétemet csinálta nem is volt hajlandó kivizsgálni. Azt mondta ,hogy 3hónap után lehet próbálkozni újra! Persze én inkább kerestem egy ujjabb orvost. Remélem,hogy most jó helyen vagyok.

2010. ápr. 25. 09:10

Ezt olvastam:

7-8 mm-es nyálkahártyán már szépen megtapad a terhesség, igazából a nyálkahártya ultrahanggal mért vastagsága nem ad nagyon egzakt eredményt a teherbe esés esélyére vonatkozólag.

Dr. Ács Nándor

50. napzuhany (válaszként erre: 49. - Orsi86)
2010. ápr. 25. 09:07
A hormonvizsgálat melyik része mutatja ezt? Nálam ezt nem is nézték. Hogyhogy?
49. Orsi86 (válaszként erre: 43. - 9287580c6d)
2010. ápr. 25. 06:56

Szia!

Sajnálom ami veled történt. :( Én is már a második missed abon vagyok túl. Engem se akartak kivizsgálni az orvosok, de addig jártam orvosról-orvosra amíg ez megtörtént. Nállam és a férjemnél is mindent rendben találtak a vérvételeken. Aztán végre a hormon vizsgálat eredménye kimutatta,hogy a méhnyálkahártyám nem elég vastag ezért a terhesség létrejön viszont ahogy nő a baba nem elég vastag ahoz,hogy megmaradjon.

Sajnos a legtöb orvos ezzel a problémával nem foglalkozik, így elég nehéz jó dokit találni.

2010. ápr. 24. 21:34
Én is itt kérdezek meg sokmindent. Azért tényleg rossz, hogy ez így megy, és sokmindent "pletyka" útján lehet megtudni, és nem az orvosnál.
47. 9287580c6d (válaszként erre: 45. - Famakata)
2010. ápr. 23. 17:12
Nagyon köszönöm!!!Itt mindannyian olyan kedvesek vagytok!Mi lenne velem ha nem találtam volna ide!?Húh.....
46. napzuhany (válaszként erre: 45. - Famakata)
2010. ápr. 23. 09:32
A dokik úgy vannak vele, hogy itt is szelektál a természet, és ne adjunk különösebb jelentőséget neki. Csakhogy azért lelkileg ez nem úgy van. Egy hat hetes magzatnak dobog már a szíve és én sem tudom elengedni fájdalom nélkül. Viszont a mostani általános vetélési probléma meg azt jelenti, hogy egyre több egészséges (külsőre legalábbis, mert nem dohányzunk, nem iszunk, nem kávézunk) pár szenved emiatt. Én ráadásul azt látom, hogy ezek a történések hol szétszakítják a párokat, hol jobban összekovácsolódnak. Egy kapcsolatban is nagyon sokat számít, hogy mi történik. Ezzel sem igazán foglalkoznak.
45. famakata (válaszként erre: 43. - 9287580c6d)
2010. ápr. 22. 21:44

Azért ez elszomorító, hogy nekünk kell kérni, akik így jártak, szerintem alapból kellene vizsgálódniuk ilyenkor, akár már az első után is!

Rendben, jelentkezem majd! Jó éjt!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook