Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


30282. rekab (válaszként erre: 30281. - Bobo5)
2020. dec. 5. 18:50

En ajalnom Reueket, de ha nem vagy biztos magadban, menj el tobb dokihoz konzultaciora. Illetve ami meg fontosabb, hogy tudd, hogy mit szeretnel. Ne ugy fekudj az asztalra, hogy majd meglatjuk mi lesz.

Nezz orrokat, dokik munkait. Ird ossze a kerdeseidet, es tedd fel oket dokiknak.

Az a legjobb, ha hatarozott elkepzelesed van arrol mit szeretnel es ahhoz tud a doki is viszonyitani.

Sok sikert!

30281. Bobo5
2020. dec. 5. 16:58

Sziasztok!

Én dr. Rezekhez készülök. A konzultáción megnézett, de nem sok mindent mondott. Nem volt terv, semmmi. Szimpi volt egyébként, és úgy tűnt, ő tudja, mit csinál. Csak nekem olyan homályos az egész, nem tudom, mit várjak. Bízzam rá magam?

30280. mirrorimage (válaszként erre: 30275. - Vad.alma)
2020. dec. 4. 22:09

Szia Vad.alma!

Részvétem az afta miatt. Sajnos én 20 éve küzdök velük, de már elég sok tapasztalatom van, így viszonylag jól kordában tartom.

Az igazság az, hogy nem kell megsérülnie a torkodnak, már attól is kialakulhat, hogy műtéten estél át. Nekem egy szimpla kis torokgyulladás után is elszaporodnak a számban, egészen mélyen a garatomig.

Volt, hogy 1ft-os méretűre is megnőtt. Annyira fájt, hogy cataflam nélkül simán nyelni sem tudtam, még azzal is bekönnyezett a szemem és a s.lukammal szivart lehetett volna vágni. :)

Tény, hogy bármilyen apró seb a számban automatikusan aftát von maga után. Fogászat után, ha épp semmi komoly nem történt, de picit is megpiszkálták az ínyemet, már másnap éreztem, hogy az is aftás lesz.

Szóval úgy gondolom, hogy egy orrműtét eléggé megterheli a szervezetet ahhoz, hogy aki hajlamos erre, annál meg is jelenik.


Nem trollkodásképpen, csak megihlettél. Bocsi!

30279. rekab (válaszként erre: 30275. - Vad.alma)
2020. dec. 3. 21:47

Koszonjuk, hogy megosztottad velunk!

Az aftas (serult) torok nem egyedi eset. En hallottam is ilyenrol, es nekem is nagyon hasonlo elmenyeim voltak az elso mutet utan. Ha elore szol az ember az altato orvosnak, h erzekeny a torka, akkor extra modon figyel, hogy nehogy megsertse.

Nekem joval a mutetek elott volt egyszer tuszos mandula gyulladasom, na az hasonlo elmeny volt.

30278. rekab (válaszként erre: 30276. - Keki70)
2020. dec. 3. 21:44
Bha2% nem javasolt az elso 2-3 hetben. Legalabbis Rezek nekem azt javasolta, hogy savas, hamlasztos cuccokat csak utana hasznaljak.
30277. keki70 (válaszként erre: 30275. - Vad.alma)
2020. dec. 3. 20:13

Szia,örülök,hogy minden rendben ment :-)


Hegesedésre:Bepanthen,Neogranormon és amit sokan dicsérnek-még a cicisek is-,Contractubex.Ezek mind sejtmegújító krémek.

30276. keki70 (válaszként erre: 30274. - Allie_33)
2020. dec. 3. 20:11

Szia,30248 hsz.

Az itt felsoroltakat mind használták.

Hogy melyiket veted be,az már a te döntésed.

Gipszlevétel után már használhatóak,arra nem emlékszem,hogy a bha2% is használható-e közvetlenül gipszlevétel után.

De ha esetleg nem,akkor úgyis jelzik,akik ezt használták.


Nyomkodás:az orrot három hónap után.

30275. vad.alma (válaszként erre: 30141. - Vad.alma)
2020. dec. 3. 16:31

Sziasztok.


Páran írtatok Járai doki miatt, így írok ide egy helyzetjelentést.


Október 16-án műtött a Doktor úr Pécsett a DaVinci klinikán. Mindenki rettentően kedves volt, segítőkész és rutinos. Miért választottam Dr. Járai Tamást? Mert egy rettentő szimpatikus, kedves és szerény orvosként ismertem meg. Nem szerettem volna nagyon művi, nagyon pici orrot, egyszerűen az arcomhoz illően egy kisebb nózit, így rábíztam a doktor úrra, milyen lesz. Én teljesen meg vagyok elégedve a munkájával. Sajnos két kis problémával küzdöttem/küzdök, ezt lentebb részletesen kifejtem.


A műtét után szerencsére jól éreztem magam, így aznap délután már haza is mehettem. Mivel Pesten lakunk, így várt rám egy hosszú autózás, de semmi probléma nem volt.

Az első naptól kezdődően kezdett dagadni az arcom és a második, harmadik napon voltam a legijesztőbb (gyerekeket lehetett volna velem ijesztegetni :D). Az orrom minimálisan fájt, viszont az előző postomban olvasható (amire válaszok), hogy a második naptól kezdődően erősödő torokfájdalomra lettem figyelmes, ami napról napra rosszabb lett. Kaptam itt ajánlásokat különböző torokspraykre, felhívtam a Doktor urat is, de nem tudott így látatlanba mást tanácsolni ő sem. Őszinte leszek, emiatt pokoli egy hetem volt emiatt. Mivel az orromon nem jutottam levegőhöz, így folyamatosan szájon keresztül lélegeztem, ami minden egyes lélegzetvételnél piszkosul fájt. Enni se nagyon tudtam semmit, csak turmixolt dolgokat, de abból is nagyon sok mindent csípte a torkom.


Mint utólag kiderült valószínűleg az intubálás során felsérült a torkom és aftás lett. Őszintén sose hallottam ilyen esetről korábban, azt hittem az afta a szájüregben alakulhat csak ki, ráadásul talén kétszer volt aftám korábban. Az egy hetes kontrollon kaptam rá antibiotikumot, ami egy este alatt rengeteget segített és pár napon belül teljesen megszüntette a problémát. Ha ezt a rész nem történt volna meg, amúgy nem lett volna az az egy hét gipsszel olyan szörnyű. Olyan érzés, mintha állandóan szemüveget viselnél.


A másik kis problémám kapcsán titeket szeretnélek megkérdezni. A bőröm alapvetően elég zsíros és problémás, emiatt a gipsz alatt az orcsúcson és az egyik cimpán kidörzsölődött a bőröm, az elején sebes volt, majd szépen begyógyult, viszont a heg még mindig ott van. Előfordult ilyen mással is? Elmúlt teljesen?


Képeket később fogok felrakni, s jelezni fogom a fórumon mindenképp. 😊

30274. Allie_33
2020. dec. 1. 15:46

Sziasztok!

Ki, mennyi ido utan tert vissza az megszokott arcapolasi rutinjahoz a mutet utan? Gondolok itt arra, h. aktiv hatoanyagokat mikortol lehet kenni arcra, illetve majd ha leszedtem a tapaszt, mikortol lehet az orra barmit is hasznalni. Penteken vettek le a gipszet, egyelore csak tisztitottam az arcom es hidrataltam, de valamit muszaj lesz hasznalnom mert nagyon kikezdte a ragaszto a borom😞

30273. keki70 (válaszként erre: 30272. - 8fd2d9da54)
2020. nov. 27. 16:18

Szívesen🌺

Sajnálom,hogy lóg az orrcsúcs... :-(

30272. 8fd2d9da54 (válaszként erre: 30271. - Keki70)
2020. nov. 27. 14:43

Köszönöm a válaszod Dóri!

Igen a orrcsúcsom lóg sajnos.

30271. keki70
2020. nov. 27. 11:29

Szia Kitti!


Teljesen normális,hogy az orrcsúcsot még keménynek érzed.Fél év után indul be az orr rendes vérkeringése,akkor a keménység érzés is elkezd mérséklődni,ahogy telik az idő,egyre jobb lesz.

Igen,még bőven lehet ilyenkor duzzadt az orrcsúcs-ödémás.

Az orrcsúcs lóg?Vagy hogy érted?

30270. 8fd2d9da54
2020. nov. 27. 09:38

Sziasztok!


Szeretnék egy kis segítséget kérni.

5 hónapja volt az orrplasztikám de az elejét nagyon keménynek érzem, és nagyon lóg is. Nem tudom ez duzzanat vagy a végleges forma lehet esetleg. Lehetséges még ilyenkor ödéma?

30269. keki70 (válaszként erre: 30268. - Allie_33)
2020. nov. 25. 11:09
Nincs mit,nagyon szívesen,örülök,hogy sikerült megrendelni👌😊
30268. Allie_33 (válaszként erre: 30267. - Keki70)
2020. nov. 25. 10:49
Nagyon koszonom, Keki!❣️ omnistripet meg is rendeltem:))
30267. keki70 (válaszként erre: 30265. - Allie_33)
2020. nov. 24. 18:44
Ugyanígy a másik tapasszal is.
30266. keki70
2020. nov. 24. 18:43

Szia!


Üssed be a keresőbe,hogy Hartmann Omnistrip,ott kiad több helyet is és többféle kiszerelést.

Nem mindegy,hogy 50 lap van 3 csíkkal,vagy csak 6 lap három csíkkal.

Lehet bőven válogatni,kérdés,hogy milyen szélességgel szeretnéd,abból is van többféle.


Pl.: [link]

30265. Allie_33
2020. nov. 24. 16:00

Sziasztok,

Aki rendelt 3M Micropore tapaszt vagy Omnistripet, honnan erdemes? Epp az elobbit nezegetem, de eleg furcsa hogy egy oldalon 290 Ft meg egy masikon 4500 Ft korul van😅 gondolom a kiszereles de nem latok rola infot..

30264. Eszti1224 (válaszként erre: 30263. - Barcamessi)
2020. nov. 23. 11:01

Szia!


3-án voltam pont 4 hónapra, március 3-ra kaptam időpontot.

30263. barcamessi
2020. nov. 23. 10:29

Sziasztok!


Elsősorban azoktól kérdezném, akiket mostanában műtött: Rezek doktor az első konzultációtól számítva kb hány héten belül tud időpontot adni a műtétre?

Először Kárász doktorhoz akartam menni orrplasztikára, de ő 1,4 milliót mondott nekem a műtétre, amit kicsit sokallok, ezért szeretnék elmenni Rezek doktorhoz is és meghallgatni őt is hogy mit mond.

30262. keki70 (válaszként erre: 30260. - Paradise)
2020. nov. 22. 15:55

Küldtem priviben,remélem,hogy tudok vele segíteni :-)


Nagyon szívesen :-)

30261. Ava (válaszként erre: 30253. - Paradise)
2020. nov. 22. 15:42
Szia! Leírom neked priviben, hogy a férjemnek mi használt. Ugyanezzel küzdöttünk. Brutálisan nézett ki, a munkatársai azzal cukkolták,hogy klimaxol, annyira lángolt az arca.
30260. Paradise (válaszként erre: 30259. - Keki70)
2020. nov. 22. 14:50
Köszönöm előre is!:)
30259. keki70 (válaszként erre: 30258. - Paradise)
2020. nov. 22. 13:31

Az egyik ismerősömnél szakállmérgezésnél vettek mintát,megpróbálom megkérdezni,hogy hol történt,ki csinálta./azt tudom,hogy maszekban ment/

Ha megtudom,akkor megírom neked!

30258. Paradise (válaszként erre: 30257. - Keki70)
2020. nov. 22. 13:13
Hihetetlen, de pont eltaláltad a lényeget! Na ez az, akárhol jártam és kértem, sehol nem vesznek mintát, orvosi szóval kaparásos biopsziát, mindenhol kértem, egyszerűen nem hajlandóak rá, hogy laborban kivizsgáltassák, pedig ez a seborrhea valami baktérium elméletileg, de különböző válaszokat kaptam, pl hogy arcon nem telepszik meg baktérium és ezért nem vesznek mintát onnan van orvos aki csak kimetszéses biopsziáról hallott és, hogy azt nem lehet arcról (mondjuk azt meg sem engedném csak plasztikai sebésztől) de igen a kulcsa ennek valóban a mintavétel lesz ahol végre megkaphatom azt a gyógyszert amire szükségem van, ugye említettem, hogy évek óta ez a problémám és nagyon alaposan utána néztem ennek, nagy valószínűséggel antibiotikum kúra lesz a megoldás végül, a probléma az, hogy azt csak úgy nem írnak fel és nagyon sok fajta antibiotikum van, de a bőrproblémákra valóban tökéletes némelyik, de akár egy hónapig is kell szedni akár antibiotikumos kenőccsel kombinálva, de nem jutok előrébb ez ügyben
30257. keki70 (válaszként erre: 30256. - Paradise)
2020. nov. 22. 12:47

Nagyon sajnállak :-(

Igazából ezzel kapcsolatban semmiben nem biztosak az orvosok,találgatás van.

Azt is olvastam,hogy zsíros bőrnél még erőteljesebb lesz a hámlás-viszketés,és hát ugye a gipsz és tapaszok miatt zsírosodik a bőr.

Sok helyen jártál már,ahogy írod,volt olyan orvos,aki vett mintát a sejtekből?/a hámló sejtek vizsgálata/.

30256. Paradise (válaszként erre: 30255. - Keki70)
2020. nov. 22. 12:08
Igen sajnos évek óta az ország kb minden bőrgyógyászatán jártam, állami és maszekban is, sajnos az arcom nagyon nem javul és, ha ideiglenesen eltűnik a hámlás-viszketés, sajnos a pirosodás ott marad, ez nagyon kellemetlen mert olyan mintha folyton elpirult lennék... Ettől azért is tartok mert, ha eljutok Dr Kárászhoz lehet elküld mert nem szép az arcom és elsősorban az az első és utána a plasztika főleg úgy, hogy elvileg még fertőző is, bár erről a betegségről/tünetről mai napig keveset tudnak az orvosok és ebben sem biztosak, hogy fertőző, szóval nem egyszerű, azért köszönöm, hogy még utána is néztél:)
30255. keki70 (válaszként erre: 30253. - Paradise)
2020. nov. 22. 11:16

Szia!


Amit olvastál,az egy összefoglaló az itteni páciensek által használt készítményekről,nem tőlem ered.

Először meg kellett néznem,hogy mit jelent a seborrheás bőr,hát bizony ez elég komoly.

Rengeteg készítményt írnak rá,itt is a betegnek kell kipróbálgatni,hogy melyik válik be leginkább.Van,hogy gyógyszert is írnak mellé.

Nem tudom,hogy jártál-e bőrgyógyásznál,ez az ő szakterülete,ha nem,mindenképpen keressed fel és ír neked majd készítményt.


Szívesen :-) Majd azért írjál közben,hogy alakul az arcod és hát kitartást,mert ez nem egy kis dolog...

30254. Anna790418 (válaszként erre: 30251. - Allie_33)
2020. nov. 22. 11:14
Szia. Sterimar orrspray. Fujni meg nem szabad neked így óvatosan folytasd ki belőle a sprayt. Utána pár perc múlva unguentum nasale. Hagyd hatni picit. Aztán úgy egy óra múlva coldastop 2 csepp lyukankemt. Ezt napi 3*. A coldastop legyen az utolsó. Mikor már fulyhatod ki fog jönni ha ezekkel fellazitod. Nekem ezt egy ful orr gegesz javasolta és ki is jött a cucc.
30253. Paradise (válaszként erre: 30248. - Keki70)
2020. nov. 22. 09:41

Szia Keki70!


Totálisan nem ide tartozó téma, de látom nagyon jól benne vagy az ilyen csodakrémek ismeretében és használatában, hátha tudsz nekem segíteni!

Csak arcon lévő seborrheára amit nem tudok eltüntetni, tudsz mondani rá valami megoldást? Orrplasztika előtt nem ártana rendbe hoznom vagy hozatnom, vagyis hát így el sem mernék menni konzultációra mert nagyon nem szép.


Köszönöm előre, ha tudsz mondani erre is valamit:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook