Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


30309. rekab (válaszként erre: 30308. - Attractive)
2020. dec. 15. 21:28
Ha tennel fel az orrodrol elotte-utana fotot, szivesen megneznem, meg gondolom masok is. Talan tudnank segiteni az aggodalmadon.
30308. Attractive
2020. dec. 15. 21:18

Elkezdek én is tapaszolni, hátha....

Bár rengeteg fotó után azt látom, hogy lényegében az orrommal annyi történt, hogy az orrcsúcsom egy picit lefele hajlott, így az fel lett tolva, de magából a csontos részből és a porcból sem lett volumen levéve (vagy ennyire ödémás???), így most egy kicsit úgy látom, hogy jobban ki is áll, mivel az orrcsúcs felfele lett tolva. A formája más, az igaz, de az orrom nem kisebb, nem nőiesebb, sőt.... a mostani állapottal egyáltalán nem vagyok elégedett. Ez a változás nem érte meg a pénzt.

30307. eli8 (válaszként erre: 30303. - Eszti1224)
2020. dec. 15. 20:57

Szia!

Én is megkérdeztem a dokim és mondta, hogy mivel vastag a bőröm így érdemes lesz tapaszolnom.

Én a 3M micropore tapaszt használom. Van többféle kiszerelésben, nekem a vékonyabb tekercs vált be.

Az orrhátat is szeretem vékonyabb darabokkal végig tapaszolni, úgy sokkal jobban lenyomja az ödémát.

Az első kb 5-6 hétben nagyjából állandóan rajtam volt. Azóta főként éjszakára teszem fel. De ha nem megyek semerre és lusta vagyok leszedni, van hogy rajta hagyom még most is napközben 🙂

Az utolsó gondolat a láthatóságáról: én Budapesten lakom, így abszolút nem érdekelt, hogy ki látja vagy ki nem. Még így is bőven látok sokkal parább arcokat az utcán 😃 fontosabbnak tartottam a gyógyulásomat, mert nekem sokat segít a tapasz.

Hozzá tenném, hogy csak bébiszitterkedem jelenleg, úgyhogy nem kellett semmilyen hivatalosabb eseményen megjelennem.

30306. keki70 (válaszként erre: 30305. - Eszti1224)
2020. dec. 15. 15:24
Nagyon szívesen!❤️🥰😘
30305. Eszti1224 (válaszként erre: 30304. - Keki70)
2020. dec. 15. 08:58
Nagyon köszönök mindent! Angyal vagy! Nagy segítség ez.
30304. keki70 (válaszként erre: 30303. - Eszti1224)
2020. dec. 14. 21:08

Igen,van amelyik orvos ajánlja,pl.az enyém is említette,de azért a legjobb a saját orvosoddal egyeztetni.Nem fogja azt mondani,hogy nem,de fő ez egyeztetés.

Nem csak akinek csontot műtöttek,akinek porcot is.

Éjjelre felrakod,de amikor otthon tartózkodsz,akkor sem árt,ezt már te döntöd el.

Látszik-az biztos,mégis csak tapaszok.

Átküldöm,hogy miket érdemes beszerezni,stb...


TAPASZOLÁS:


Hartmann Omnistrip 12 mm x 101 mm-Sebzárónak hívják,neten rendelhető.


Kapható Leukostrip sebzáró /NEM sebösszehúzó/,ez ugyanolyan jó,mert légáteresztős,jó a bőrnek.


KT ezeket ajánlotta már annak idején-évekkel ezelőtt-ha valaki igényt tartott rá.


--------------------------------------


3M Microporetape tapasz,ez érzékeny bőrre van.


Ezt is lehet a neten rendelni,2-4 nap alatt megjön.


TAPASZOLÁS MENETE:


www.youtube.com/watch?v=rmsbth5bdOs


14.50-leszedés


18.50-felrakás


Ez a KT-s videó.


--------------------------------------


És itt még egy videó róla:


YouTube --> Rhinoplasty taping


--------------------------------------


A legjobb közülük Hartmann Omnistrip,ez az első a listán is.


Méretben ezenkívül van belőle 5mm-es és 1 cm-es.


Én úgy emlékszem,hogy az orrhátra jó az 1 cm-es,de igazából az 5 mm-es is,csak talán az 1 cm-essel könnyebb az orrhátat végigrakni.Az 5 mm-es meg jó az orrcsúcshoz,tudod,ami U alakban tartja az orrcsúcsot.


De jó az a méret is,amit írtam először,csak azért írtam a másik kettőt,hogy az is létezik belőle.

30303. Eszti1224
2020. dec. 14. 21:02

Lányok! Ezt a tapaszolás dolgot orvos is ajánlotta? Kinek kell, akinek csontot is műtöttek? Csak estére használjátok?Mennyire feltűnő? Köszi. Már kezdek készülni. Igaz márciusban lesz, de végülis fel kell készülni. Mit kell beszerezni?

Köszi

30302. eli8 (válaszként erre: 30301. - Allie_33)
2020. dec. 14. 20:19

Örülök, ha tudtam kicsit segíteni 🙂

Nem fog visszaállni dagira 😃 max átmenetileg. Apadni fog sokat ahogy telnek a hetek.

Pontosan! Nagyon ügyes dokink van 🙂

30301. Allie_33 (válaszként erre: 30300. - Eli8)
2020. dec. 14. 19:12

Koszonom, hogy irtal🥰 megnyugtato ezt olvasni! Igen, en is ugy tudom, hogy nekunk ez kulonosen fontos, csak annyira nehez volt elhinni hogy ennyit tud tole valtozni egy orr, mintha nem is ugyanaz lenne. Miota tapaszolom, imadom, de most a legujabb felelmem hogy visszaall majd a dagadtra😅

De akkor turelem, remelem en is hogy ez lesz a vegleges allapot🙏🏼, a dokink jo munkat vegzett☺️

30300. eli8 (válaszként erre: 30290. - Allie_33)
2020. dec. 14. 13:21

Szia!

Nekem is vastag bőröm van és rengeteget segít/segített a tapaszolás. Igen! Ahhoz fog nagyon hasonlítani a végeredmény, ahogy tapaszolva látod 🙂

Legalábbis én ezt vettem észre az orromon, hogy a hetek múlásával egyre inkább olyan szép tapasz nélkül is, mint mikor fent van. Persze nap végére nekem is még bedagad az orrcsúcs, de estére úgy is leragasztom és helyre áll🙂

Tényleg hihetetlen, hogy mennyit változik ahogy telnek a hónapok, pedig az én nózim még csak 3 és fél hónapos.

Türelem és tapaszolás és biztosan csodaszép lesz a nózid!

30299. Lildu (válaszként erre: 30147. - Agica09)
2020. dec. 13. 21:10

Szia Agica09!


Nekem is kellett Covid tesztet csináltatnom műtét után 1,5 héttel, az orvos szerint elvileg lehetett volna orrból is mintát venni (igaz nagyon nem lett volna kellemes), de én szóltam, hogy frissen vagyok műtve és mivel a teszt is alkalmas volt rá végül a garatból vettek mintát.

30298. keki70 (válaszként erre: 30297. - Lildu)
2020. dec. 13. 20:59

Nagyon szívesen!💖


Hat hétig félig ülve aludtam-szerette az orrom.👌😊

30297. Lildu (válaszként erre: 30296. - Keki70)
2020. dec. 13. 20:43

Kedves Keki70!

Nagyon köszönöm a választ!

Szerintem nekem is hosszabb ideig kell majd a tapaszt használnom, ha a dagadást meg szeretném valamelyest előzni. A mai napig még mindig féligülő helyzetben kell aludnom különben reggelre bedagad az orrom és van, hogy az arcom is...

30296. keki70 (válaszként erre: 30293. - Attractive)
2020. dec. 13. 11:40

Szia Attractive és Lildu!


Ahogy lekerül a gipsz,már nem fogja össze az orrot,úgymond mozgásba jön az orr és a nyirokfolyadéktól elkezd duzzadni.Ez természetes folyamat a gipszlevétel után,még nagyon az elején vagytok a gyógyulási folyamatnak.

Először majd a csontos orrháton fog leapadni az orr,ezt nagyon könnyű lesz észrevenni,mert látni-érezni,ahogy a bőr-szövet felsimul a csontos orrhátra.

Az orrcsúcs apadása egy hosszabb folyamat,általában hat hónap után kezd el jelentősebben apadni,amikor beindul az orr rendes vérkeringése.

Az egész folyamat függ attól is,hogy milyen a bőr vastagsága.


Tapaszolás:ameddig csak szükségét érzed,van,aki már több,mint fél éve tapaszol.Egyéni döntés.


Kitartást kívánok és türelmet nektek a gyógyuláshoz!


/naponta fotózni az orrot felesleges,egy hónapban egyszer bőven elég/

30295. G.Anetta
2020. dec. 13. 09:33

Szziasztok!

Hoztam egy kis frissitest a naplomba tobb honap utan. Puszi mindenkinek! 🤗

30294. Lildu
2020. dec. 12. 23:53

Sziasztok!

Nekem 3 hete volt a műtétem és a gipsz levétele után nekem is, -gondolom a duzzanat miatt- nagyon megváltozott az orrom. Szemből nagyon duzzadt, reménykedem, hogy ez csak átmeneti állapot. Műtét után meddig használtatok még tapaszt? Amíg fenn volt komfortosabban éreztem magam...

30293. Attractive
2020. dec. 12. 22:27
Sziasztok! Valaki tapasztalta esetleg azt, hogy a gipszlevétel után átalakul az orra? én most vagyok a műtét után 4 héttel három hete folyamatosan készítem a fotókat az orromról és azt látom, hogy jelentősen megváltozott a formája a gipszlevételhez képest és sajnos negatív irányba...az a csodálatos ív és forma kezd eltűnni és egyre inkább hasonlít az eredeti orromhoz...😔nagyon nagyon pánikba vagyok mert így most ebben a formában nem tetszik az orrom....
30292. Allie_33 (válaszként erre: 30291. - Keki70)
2020. dec. 11. 23:08
Koszonom Keki, akkor legalabb tudom ez okozza😃 ez mar a legkosebb gond ha szep az orrom vegre🙏🏼😁
30291. keki70 (válaszként erre: 30290. - Allie_33)
2020. dec. 11. 21:42

Szia!


A gennyszag és az ízek érzése összefüggésben van.Aztán van,hogy marad még egy ideig a gennyszag,de az ízérzékelés egyre jobban visszatér,szóval ez változni fog,az biztos és jó irányba :-)

30290. Allie_33
2020. dec. 11. 21:22

Sziasztok!

Ket kerdesem lenne, azokhoz akik mar tulestek a muteten:)) az mennyire normalis, hogy a tapaszolas konkretan teljesen megvaltoztatja az orrom formajat? Ha kitennem a tapaszolas elotti-utani ket nap kulonbseggel keszult fotokat, szerintem azt hinne mindenki hogy az egy mutet before-after😅 hozzateszem vastag borom van, igy nalam sokat szamit biztosan, kb centiket tud lenyomni a tapasz. Es igy tapaszolva csodaszep, de felek vajon ez lesz majd a vegleges forma? Vagy egesz eletemben tapaszolnom kell hogy szep legyen es azonnal eldeformalodik ha nem tapaszolom?😄


A masik, hogy az normalis hogy nemcsak gennyszagot (bocsi😅🤢) erzek az orromban, hanem az izeket is mashogy erzem? Elso mutetemnel nem tapasztaltam ilyet, most konkretan egy almat nem tudok megenni mert furi mellekize van:((

30289. Bobo5
2020. dec. 7. 11:33

Köszi, lányok! Bízok Rezekben, látom, hogy érti, mi a bajom, csak tényleg kevésnek éreztem azt az 5 perc konzit. Mindegy, majd a műtét napján még elkapom és megnyugtatgattatom magam:)

Köszi azoknak is, akik beengedtek a naplójukba! Sokat segít!

30288. rekab (válaszként erre: 30286. - TAndi86)
2020. dec. 6. 13:41

Lehet, hogy magatol nem arasztanak el minden apro infoval, de az is biztos, hogy barmit kerdezhetsz toluk, mindenre valaszolnak, nem lerazosan. Ha nincsenek kerdeseid, persze nem tart ott senki, hogy vegtelen mennyisegu infot osszon meg veled. Nem ennyire raerosek. Kerdezni kell, es neten kutakodni.

Itt barmilyen, barmennyi kerdest feltehetsz :)

30287. Anna790418 (válaszként erre: 30283. - Attractive)
2020. dec. 6. 11:20
Fb kommentek alapján én azt látom hogy más orvosoktol meg ennyi információ sincs a páciensek felé hogy utána mire készüljenek és mivel kezeljék. Olyan lányok kértek tőlem tanácsot privátban akiket elég felkapott orvosok műtötték. A sterimaron kívül kb semmit sem javasolták nekik.
30286. TAndi86 (válaszként erre: 30283. - Attractive)
2020. dec. 6. 10:24

Nem ismerem személyesen az orvost, csak az általad leírtakra reflektálnék. Ez a több információ, tanács műtét utánra, szerintem lelkiismereti kérdés. Neki erre se ideje, se energiája (bár az asszisztensének is kiadhatná feladatban), hiszen így is hozzá járnak a legtöbben, reklám nélkül is. Nincs szüksége további erőfeszítéseket tenni, hogy a páciens “jól” érezze magát, meg nyilván ez személyiségfüggő is.


Igazából egyre inkább azt érzem (Rezektől függetlenül), hogy már a magánszektorban is hiába fizetsz ki egy rakás pénzt, nem igazán ugrálnak körbe, mert nincs ok rá nagyon, enélkül is mennek a páciensek....

30285. Anna790418 (válaszként erre: 30281. - Bobo5)
2020. dec. 6. 10:12
Szia. Nekem pl ott helyben csinalt tervet, a konzultacion. Mondjuk a mutet napján elő sem került a kep. De még a mutet elott mutattam neki több képet hogy mi az ami tetszik és mi az ami egyáltalán nem tetszik. En elegedett vagyok :)
30284. rekab (válaszként erre: 30283. - Attractive)
2020. dec. 6. 09:22

En szemely szerint tobb (akar extranak mondhato) pisze orrot is lattal Rezektol. O nem reklamozza a munkait, nincs ra szuksege. Amit a neten latsz a munkai kozul, az toredek (!) mennyiseg.

Az teny, hogy nagyon hatarozottan ki kell allni az elpekzelesed mellette, mert o mindig a termeszetesebb fele huz, es ha a paviens kicsit bizonytalan, akkor lebeszeli a nem feltetlen szukseges dolgokrol. Hozzateszem nem lustasagbol.

30283. Attractive (válaszként erre: 30281. - Bobo5)
2020. dec. 6. 01:31
Szia Engem November elején műtott Rezek,és ugyanez a problémám volt. Én májusban voltam nála az első konzultáción és ragaszkodtam a tervhez mert nekem ez kellett a döntésemhez. A tervet nagy nehezen csinálta meg mikor elmentem a második konzultációra is hozzá és jeleztem hogy én nekem erre szükségem van.Szerintem Rezek egyen orrukat csinál nem fog piszét csinálni, egyenes orrok lesznek, az orrcsúcs szögei is hasonlóak mindenkinél ahogy végignéztem a fotókat. Rezek nem erős kommunikációban ez néha elbizonytalaníthatja az embert, ahogy engem is mert például Varga Klára nagyon kommunikative és gyorsan be lopja az embert a szívébe... Én is sokat hezitáltam hogy kit válasszak. Ugyanakkor Rezek tűpontos , minden konzultáció időben indult a műtét profi lezajlott. Minden szuper jól van szervezve. Én még az ő helyében sokkal több anyagot készítenék amit a betegeknek kiküldeniék, hogy olvassák át A műtét előtt hogy tudják mivel készüljenek; milyen orrsprayt vegyenek,milyen problémák merülhetnek fel, mit csinálhatnak a műtét után s mit tilos ....satöbbi.
30282. rekab (válaszként erre: 30281. - Bobo5)
2020. dec. 5. 18:50

En ajalnom Reueket, de ha nem vagy biztos magadban, menj el tobb dokihoz konzultaciora. Illetve ami meg fontosabb, hogy tudd, hogy mit szeretnel. Ne ugy fekudj az asztalra, hogy majd meglatjuk mi lesz.

Nezz orrokat, dokik munkait. Ird ossze a kerdeseidet, es tedd fel oket dokiknak.

Az a legjobb, ha hatarozott elkepzelesed van arrol mit szeretnel es ahhoz tud a doki is viszonyitani.

Sok sikert!

30281. Bobo5
2020. dec. 5. 16:58

Sziasztok!

Én dr. Rezekhez készülök. A konzultáción megnézett, de nem sok mindent mondott. Nem volt terv, semmmi. Szimpi volt egyébként, és úgy tűnt, ő tudja, mit csinál. Csak nekem olyan homályos az egész, nem tudom, mit várjak. Bízzam rá magam?

30280. mirrorimage (válaszként erre: 30275. - Vad.alma)
2020. dec. 4. 22:09

Szia Vad.alma!

Részvétem az afta miatt. Sajnos én 20 éve küzdök velük, de már elég sok tapasztalatom van, így viszonylag jól kordában tartom.

Az igazság az, hogy nem kell megsérülnie a torkodnak, már attól is kialakulhat, hogy műtéten estél át. Nekem egy szimpla kis torokgyulladás után is elszaporodnak a számban, egészen mélyen a garatomig.

Volt, hogy 1ft-os méretűre is megnőtt. Annyira fájt, hogy cataflam nélkül simán nyelni sem tudtam, még azzal is bekönnyezett a szemem és a s.lukammal szivart lehetett volna vágni. :)

Tény, hogy bármilyen apró seb a számban automatikusan aftát von maga után. Fogászat után, ha épp semmi komoly nem történt, de picit is megpiszkálták az ínyemet, már másnap éreztem, hogy az is aftás lesz.

Szóval úgy gondolom, hogy egy orrműtét eléggé megterheli a szervezetet ahhoz, hogy aki hajlamos erre, annál meg is jelenik.


Nem trollkodásképpen, csak megihlettél. Bocsi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook