Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯
30730. keki70 (válaszként erre: 30727. - Jago7)
2021. ápr. 18. 18:51

Szia!


Üdv.a fórumon! :-)


Akkor még gipszben vagy,ugye?

Az egyik oldalról dolgozik az orvos,az jobban meg is duzzad általában,mint a másik,ezért sincs szabad útja a levegőnek.

De ezenkívül még sokféle oka lehet,főleg az orrnyálkahártya duzzanata,a sok varrat,az orrban lévő sebek,stb...

Lekerül a gipsz,aztán elkezdődik a duzzad-apad játék,ez a folyamat átlagosan nézve egy év,ennyi kell kb.hogy az orr végleges,már duzzadtság nélküli állapotát lássad.

Ez persze lehet sokkal kevesebb is,de több is,főleg,ha a bőre valakinek vastag.

Hétről-hétre jobb lesz,de azért időnként az orr tartogat meglepetéseket a gyógyulási folyamat alatt.

Az idő neked dolgozik,kitartás és sok türelem.

Persze,el fog múlni idővel az aszimmetrikus duzzadtság és a levegőáramlás is beindul.

Szívesen :-)

30729. Jago7 (válaszként erre: 30728. - Tellaa)
2021. ápr. 18. 15:42
Nem gond ha nyitott szájjal tüsszentesz, akkor nem lesz baj. :)
30728. Tellaa
2021. ápr. 18. 14:08
sziasztok! volt itt olyan, aki a gipszes időszak alatt tusszentett, lett baj belőle? pénteken volt a mutetem, és tegnap meg ma is volt párszor ingerem rá, eddig sikerült elfojtanom, de felek, hogy legközelebb nem sikerul... főleg, hogy ha nincs bennem fájdalomcsillapító azért fáj a nozim, én ha erre ratusszentek, megpusztulok. 😅 de persze attól is felek, hogy valami gondot okoz 😣
30727. Jago7
2021. ápr. 18. 10:55
Sziasztok! Sok-sok megnyugtató bejegyzést olvastam itt a mai napon, még csak most fedeztem fel az oldalt. 🙈 Én még csak 6 napja vagyok túl a műtéten, így abszolút türelmesnek kell lennem tudom, azonban ha bevilágítok az orromba, hogy megnézzem jobb oldalon miért nem kapok egyáltalán semmi levegőt, azt látom, hogy kb. nem is látszik az orrjáratom, az orr középső része felől és az orrszárny oldaláról is jó nagy duzzanat van belül. Ez kb mennyi idő alatt apad? El fog ez múlni idővel? Jelenleg csak bal oldalt kapok levegőt, de ott is elég keveset. 😔 Nagyon köszönöm előre is! 🙏🏻♥️
30726. timi8991
2021. ápr. 17. 19:32

Köszönöm szépen csajszikák a válaszokat,most nagyon megnyugtattatok🥰

Nagyon örülök,hogy beléptem ebbe a csopiba.Ez tényleg arról szól,hogy hogyan tudjuk megnyugtatni egymást,hogyan tudunk segíteni a másiknak!

30725. keki70 (válaszként erre: 30723. - Vivienn18)
2021. ápr. 17. 13:47

Igen,nekem is színes volt a felső ajkam belső fele,én is kifordítottam,hogy szemügyre vegyem :-)


Nekem is gipszlevétel után indult be a levegőáramlás,főleg,hogy finoman már orrot is lehetett fújnom,tényleg szuper jó érzés :-)

30724. Mon926 (válaszként erre: 30714. - Timi8991)
2021. ápr. 17. 11:57
Nekem is ott varrta alul össze a dr úr az orromat, és a mai napig latszodik a varras helye, de én Imadom hogy ott van , és latszodik a kit hegem🤗🥰
30723. Vivienn18 (válaszként erre: 30722. - Vivienn18)
2021. ápr. 17. 07:13
Ahhha, akkor már értem a 2 felső fogam felett azt a lila foltot az ajkam belső felén. Én arra azt hittem, hogy amikor a tubust kivették véletlen megütötték. 😅
30722. Vivienn18 (válaszként erre: 30721. - Keki70)
2021. ápr. 17. 07:11

Köszi. :)


Tényleg, én ezt nem is tudtam.


Végre 8 nap után ez volt az első olyan éjszaka, amikor arra ébredtem hajnali 4kor, hogy végre az orromon veszem a levegőt . Annyira örülök, 1 hete szenvedek az alvással, többször keltem arra, hogy olyan száraz a szám, mint a sivatag.


Hallelujah! :)

30721. keki70 (válaszként erre: 30720. - Vivienn18)
2021. ápr. 16. 21:49

Szia!


Ezen mindegyikünk átesik ill.átesett.

A két első fognál átvág az orvos egy izmot azért,hogy a megemelt orrcsúcs ne húzza felfelé a felső ajkadat.

Ezért van ez a "lebénult" érzés.

Általában hat héten belül rendeződik,de előfordul,hogy kell hozzá három hónap is.

Ásíthatsz nyugodtan,csak most még óvatosan,ne kapjál be senkit sem :-)


Szívesen :-)

30720. Vivienn18
2021. ápr. 16. 21:19

Sziasztok!


Másnak is olyan volt műtét után a felső ajka feletti rész, mintha lebénult volna? Valahogy a mosolyom nem a régi és ettől az összkép is nagyon más. Elég természetellenes a legkisebb mosoly is.

Az ásítás is elég érdekes. Nem is merek, nehogy kárt tegyek az orrommal.


Köszi a választ! :)

30719. Eszti1224 (válaszként erre: 30714. - Timi8991)
2021. ápr. 16. 12:18

Szia! 6 hetes vagyok és még minden vágás piros, nekem keskenyítés is volt. Nekem még csak most kezd összeforrni a columella és a héten voltam a dokinál külső és belső varratot kiszedetni, mert nekem sem jött ki.

Ne aggódj! Nagyon lassú és hosszú folyamat.

30718. keki70 (válaszként erre: 30717. - Timi8991)
2021. ápr. 15. 21:44
Szívesen!💝
30717. timi8991 (válaszként erre: 30715. - Keki70)
2021. ápr. 15. 21:24

Szia Dóri!

Igen a columellára gondoltam,ott nekem lett kivéve belőle,mert eléggé lelógott.Akkor minden rendben.Mindig meg tudsz nyugtatni🥰.Köszönöm szépen!

30716. keki70
2021. ápr. 15. 21:07
*amit=amint
30715. keki70 (válaszként erre: 30714. - Timi8991)
2021. ápr. 15. 21:05

Szia!


A két orrlyuk közötti részre gondolsz,a columellán ejtett vágásra?Idővel elhalványul és aztán nem is fog látszódni.Elő lehet segíteni a gyógyulását sejtmegújító készítményekkel-kenőcsökkel,ami segíti a hámosodást.Ilyen a Contractubex,ami nagyon jó,de akár a Neogranormon,Bepanthen is.

A varratok:az orrsövény mentén végig van varrva az orr,ezek felszívódó varratok,nálam az első kettő-ami időnként kilógott-5 és 6 hetesen jöttek ki,úgy,hogy KT a csomót feloldotta,ezzel rásegített.

Nem jó levágni,mert utána meg belülről bökhet.

A lényeg,hogy felfognak szívódni a varratok idővel,lehet,hogy akár egy orrfújásnál távozik egy-egy,de lehet,hogy észre sem veszed,mert egyszerűen szétmállnak.

Volt,aki egyébként még 8 hónaposan is találkozott varrattal,bőven időben vannak a varrataid :-)

Érzékenység,sebek:ez is teljesen természetes,idővel leválnak,amit begyógyul alattuk a nyálkahártya,de seb előfordulhat a varratoknál is.


Ezt Annának ajánlotta egy fül-orr-gégész a varrasodásra-sebekre,neki nagyon jól bevált,ha gondolod,akkor alkalmazzad:

Sterimar orrspray napi 3-szor,utána Unguentum nasale orrkenőcs napi 3-szor. Coldastop olajos készítmény napi 3-szor.

Ezeket egymás után kell használni.Először Sterimar,pár perc múlva Unguentum nasale,majd 1-2 óra múlva Coldastop,hogy feloldja a cuccokat.


Összefoglalva minden normális,ne aggódjál!

30714. timi8991
2021. ápr. 15. 20:18

Sziasztok!

Holnap lesz 4 hetes a nózim.Pár dolgot szeretnék kérdezni,hátha volt valakinek hasonlója.

A szám fölött kisebbítve lett az a rész,ahol alapból varrnak az orrműtéteknél.Nekem ez még mindig nagyon piros.Illetve belül folyamatosan kerülnek elő varratok,amiket nem tudok kihúzni,mert fáj csak le szoktam vágni,hogy ne lógjon ki🙄.Illetve én még mindig úgy érzem hogy belül sebek vannak.

Szerintetek ezek amiket leírtam 4 hetesen normálisak?Mikor fog elmúlni a pirosság,és meddig lehet sebes,vagy érzékeny belül?

30713. Fannyneni (válaszként erre: 30711. - Titkos112277)
2021. ápr. 12. 14:23
Szia! Pár napja hívtam fel konzultációs időpontot kérni, augusztus 17-re tudtak legkorábban adni úgy, hogy én mondtam hogy nekem bármikor jó mostantól számítva. Műtét kb. rákövetkező 2-3 hónapban lenne, de ezt nem tudta biztosra mondani. Szóval nagyon sokat kell várni..
30712. Vivienn18 (válaszként erre: 30707. - Unicorn8)
2021. ápr. 12. 13:08

Szió!

Engem 5 napja műtöttek, viszont én még most sem kapok levegőt az orromon.

Van akinek a tampon kivétele után már szelel az orra, van aki levegőt is kap rajta, sokaknál csak a gipszlevételt követően indul újra a normális orr légzés .

Egyelőre még az arcom is úgy fel van dagadva és sárgás, lilás, bordós a szemem környéke, alig várom a csütörtököt, hogy lekerüljön a gipsz.

2021. ápr. 9. 00:56
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy Szegeden Dr. Vass Gábornál átlagosan mennyi a várakozási idő konzultációra, illetve konzultáció után a műtétre?
30710. Gabriell (válaszként erre: 30706. - Anna790418)
2021. ápr. 4. 18:30

Szia!

De aranyos vagy, köszönöm, hogy leírtad! Így nekem is tökéletes lesz! Megnyugodtam :) Nagyon szép lettél az új orroddal! Én is már nagyon várom!

30709. Eszti1224 (válaszként erre: 30707. - Unicorn8)
2021. ápr. 4. 09:52

Szia!

Tudom, hogy sokan beparáznak a tamponálás miatt. Én is így voltam, de tapasztalatból mondom, hogy egyáltalán nem olyan rossz, mint amilyennek sokan leírják. Ne görcsölj ezen. Hamar elmúlik az az egy éjszaka.

Fel a fejjel!

30708. vrskit
2021. ápr. 3. 19:22

Sziasztok,


régóta követem a fórumot csendes megfigyelőként, de nemrég elhatároztam, hogy belevágok az évek óta halogatott műtétbe:). Járai Doktor úrhoz és Kárász Doktor úrhoz van konzultációs időpontom. Szeretnék a korábbi munkáikból képeket megnézni, így nagyon örülnék, ha beengednétek a naplóitokba. Köszönöm szépen:)

30707. unicorn8
2021. ápr. 3. 18:45

Üdv mindenkinek! :)


Új vagyok a fórumon és bár már bogarásztam a hozzászólások között,(azaz biztos volt már róla szó) mégis bátorkodom megkérdezni a legfőbb félelmem:

a tamponizálás kellemetlenségeiről megköszönném, ha írnátok pár gondolatot, tapasztalatot:)


Tudom, hogy ezer már nem éppen kellemes dologgal is jár egy ilyen műtét, de talán ettől tartok a leginkább, hogyan is bírok majd ki 24 órát az orrlégzés teljes hiányával...

Köszönöm előre is mindenkinek, aki válaszol

:*

30706. Anna790418 (válaszként erre: 30700. - Gabriell)
2021. ápr. 3. 16:37
Szia. Mutet napjan a szobadban fogsz varni egy picit mutet elott. Mutet elott bemegy hozzad es ujra atbeszelitek. Mutass neki akar telefonrol kepeket hogy mi az ami tetszik es mi nem. Csinalni fog fotokat. Ha a fennmarado osszeget nem utaltad akkor ott atadhatod neki boritekot. Nalam igy zajlott minden :)
30705. Mon926 (válaszként erre: 30701. - Eszti1224)
2021. ápr. 3. 08:33
Ne használj radirt az arcodra egyáltalán,soha...😞 Max csak kémiai hamlasztot, AHA,BHA savat😊
30704. Eszti1224 (válaszként erre: 30702. - Keki70)
2021. ápr. 3. 08:11

Nagyon köszönöm!

Avonos micellás arclemosót szoktam használni, de a szódabikarbóna jó ötlet. Kipróbálom az úgyse kerül semmibe

30703. lilu1010 (válaszként erre: 30701. - Eszti1224)
2021. ápr. 2. 22:58

Szia,

Nekem is hasonló problémám volt, háziorvoshoz mentem (egyébként totál más ügyben), ránézett az arcomra és kiírt egy üveg szalicilt és mellé egy differin krémet. Kb 2 hét alatt emberivé tette a kinézetemet ez a kettő, utána át kellett térnem az Eucerinre. Azóta is barátok vagyunk :)

30702. keki70 (válaszként erre: 30701. - Eszti1224)
2021. ápr. 2. 21:24

Szia!


Bőrápolás:


Én Nivea arclemosó gélt használtam.

--------------------------------------------------

Sok embernek az Ilcsi fekete szappan és kénes krém vált be.Ezeket kozmetikustól lehet megvásárolni.

--------------------------------------------------

Van,aki a manna szappan ében arctisztító szappanját használta.Viszont mivel zsírosodás közben hámlik a bőr,ezért shea vajjal is kente.

---------------------------------------------------

bha2%-műtét után két-három héttel szabad használni,mert savas és hámosít.


Pattanásos bőrűeknek szokták ajánlani, mert tényleg megszünteti és a pórusokat is összehúzza. De fokozza a kollagén termelést is és egységesebbé teszi a bőrképet.Ebben Ceccsillag a jártas.


Itt a link:


skinsmart.hu/borproblemak/pattanasok/pattanasok-hamlasztok.html

------------------------------------------------

Micellás arclemosó,utána Skinoren krém,utóbbit bőrgyógyász írja fel,de háziorvos is felírja.

------------------------------------------------

Gyógyszertárban kapható:Eucerin krém

------------------------------------------------

La roche posay effaclar duo,orra pici hidratáló.Ebben Gabika jártas.

------------------------------------------------

Gekkoka:Egy olcsó es jó tanács arcbőrre műtet után: kókuszzsír szódabikarbonával összekeverve.Leradírozza az elhalt hámsejteket+gyulladáscsökkentő és ápoló hatású.

--------------------------------------------------

Eckler:Én csak simán szódabikarbónával radíroztam a vizes arcomat heti egyszer-kétszer, plusz minden este víz + gyógyszertári alkohollal fertőtlenítettem. Nagyon hamar helyre hozta a bőrömet. :)

--------------------------------------------------

Mindent felsoroltam,ami eddig a fórumon elhangzott :-)Nagyon szívesen :-)

30701. Eszti1224
2021. ápr. 2. 20:51

Sziasztok!

Nagyon nem tudom mit tegyek a bőrömre egy hónap után.

Eddig c-vitaminos arctisztítót, arcradirt és Iszappakolást használtam. Most a radír nem játszik. A pakolás nem járt úgy mint eddig. Nagyon miteszeres az orrom, T-zónában zsíros a bőröm.

Az álamra merek csak radírt használni, mert az arcomra és a homlokomra mikor használtam még az orrom is húzódott, és nem merem használni oda se.

Van valakinek tippje, mit és mikor használjak, mert már szörnyen nézek ki.

Köszi szépen!

❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook