Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


11290. fifizsofi (válaszként erre: 11288. - Csöppp)
2015. szept. 24. 08:04
Dokit nem tudok ajánlani, talán majd mások, viszont nem kell 1-2 hónap szabadság, én már a gipszlevétel után dolgoztam, igaz, h irodai munkám van. Ha fizikai munkát végzel, sok emeléssel, akkor kell több szabadság.
11289. Csöppp (válaszként erre: 11288. - Csöppp)
2015. szept. 23. 21:10
Illetve,hogy valaki eltudná-e küldeni Kárász doktor úr most mennyiért műt? Én tudok egy összeget, de szeretnék biztosra menni! Köszönöm! :)
11288. Csöppp
2015. szept. 23. 20:40

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni! Már nagyon régóta elhatároztam,hogy meg szeretném csináltatni az orromat, sajnos elég nagy és görbe is! Dr. Kárásszal szemeztem, hiszen Ő nagyon profi, viszont iszonyat drága! Tudnátok esetleg valaki hasonló jót javasolni, akire nem kell hitelt felvennem? :D

A másik kérdésem lehet kicsit furcsa lesz!

Hogy tudtátok megoldani a betegszabit? Úgy értem én nem nagyon tudnék elmenni 1-2 hónap betegszabira, valószínű már nem lenne hova visszajönnöm! :S


Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)

11287. szösz25
2015. szept. 23. 20:31
Sziasztook! Majdnem 4 hetes jelentés.. Huh, imááádom az új nózit :D Olyan vidáman futkározok felkötött hajjal hogy az csak na (mert igen, már a futás is megy és szinte fel sem dagad utána, nem fáj, meg sem érzem :) ) 1-1 melegebb nap után néha úgy gondolja h megdagad, de persze ezt is csak én látom leginkább. Lila folt a szemem alól elég lassan szívódik, még néha megkérdezik az ügyfeleim, hogy "baleset érte? allergiás? úristen mi történt? talán fogműtéte volt?" -.-' :D Legjobban az orrcsúcs van megduzzadva még picit, de napról napra szebb a formája, apró kis változásokat is észreveszek. Abszolút megérte.. :) Csak üzenni tudom azoknak akik előtte állnak hogy csak bátran!!! Nagyon örülök hogy belevágtam.
11286. tbjb
2015. szept. 23. 20:08
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Sokat segít. Majd ki is jegyzetelem. :-) Nehéz leírni a problémámat. Egy púp van az orrhátamon, de szerintem ez az általános probléma. Nem hiszem, hogy ezzel sokat tudtam mondani. Ha szeretnéd, privátban átküldhetek róla egy képet.
11285. keki70 (válaszként erre: 11284. - Tbjb)
2015. szept. 23. 11:15

Szia :-)


Ami fontos,amire szükséged lehet,átküldöm priviben.

Leírod,hogy mi az,ami nem tetszik az orrodban,amiért úgy érzed,hogy változtatni szeretnél rajta?


Szép napot:Dóri

11284. tbjb
2015. szept. 22. 21:03
Sziasztok!:-) Még nem írtam a fórumra, bár már hetek óta olvasom. Nagy löketet adott ahhoz, hogy végleg elhatározzam magam, szóval köszönöm. Legfőképp keki megnyugtató hozzászólásainak. Ma voltam konzultáción KT-nál és úgy néz ki, hogy október 12-én műtenek is. :-) KT szerint nincs szükségem rá, ő nem is változtatna nagyon rajta. Én ezt nem így látom, de találtunk egy tökéletes megoldást, így az ő szavaival élve, nem lesz egy túl hosszú, komplikált műtét. Ez kicsit megnyugtatott. Nagyon izgulok már. Jól esett ezt kiírni magamból. Már vagy ezerszer átolvastam a jó tanácsokat műtét előttre, de ha van ami még tényleg nagyon fontos és ajánlatos, szívesen fogadom :-)
11283. keki70 (válaszként erre: 11282. - Royalflusshh)
2015. szept. 22. 08:53
Úgyis tudod,hogy nem felejtette el a másik oldalt,ne vicceljél...nem bírom ki,ha még félévet vársz,komolyan :-)
2015. szept. 21. 20:45
Megígérem, fel fogom keresni fél éven belül :) :p Teljesen igazad van, az nem az ő hibája, hogy kétszer is lefejeltek műtét után, viszont az orrcimpa és a pukli probléma nem ettől lett :) A műtét biztos nagyon komoly lehetett, volt mit helyre hozni. Ha majd azt mondja, hogy helyi érzéstelenítésben megcsinálja költségmentesen akkor belevágok, szerintem 20 perc se lenne, viszont rá ér még :) Egyébként az lehetséges, hogy elfeljette a másik oldalt ? :D
11281. keki70 (válaszként erre: 11279. - Royalflusshh)
2015. szept. 21. 19:58

Fecó visszaolvastalak,azért volt jópár baleset,amit túlélt az orrod műtét után,ráadásul abban a szakaszban,amikor még összesem állt az orr stabilan.

Most azért megvédeném KT-t,mert ezek ugye nem az ő hibái? :-)

11280. keki70 (válaszként erre: 11279. - Royalflusshh)
2015. szept. 21. 19:54

Szia Fecó!


Régen voltál...de jó,hogy itt vagy :-)

"Aláírom, nagyon nagy változáson esett át a Rhinom"

Én csak annyit tennék hozzá,hogy azért vegyük figyelembe,hogy másodlagos orrplasztikád volt orrsövényplasztikával együtt,ami nagy munka és az orvos már azzal az anyaggal dolgozik,amit már egyszer szétszedtek-összeraktak nem éppen jól.Nem biztos,hogy olyat lehet belőle kihozni,amit megálmodunk,de ha nagy a változás,akkor azért valamit mégiscsak jól csinált KT.

Ha pedig maradt még panaszod és talán orvosolható is,azt kizárólag KT-vel tudod megbeszélni,ő csinálta az orrodat.Keressed fel,a varratszedés óta ha nem voltál,akkor gyakorlatilag egy kontrollon sem vettél részt.Pedig a kontroll pont azért van,hogyha panaszod van jelezzed az orvosnak.

Irány KT és mondjad el neki ezeket,amiket ide leírtál nekünk,tudod,először az orvossal kell konzultálni.

Igérd meg,hogy felkeresed,oké?


Így van,Rezek doktort is felkereshetted volna,bár van konzidíj,de valóban ilyenkor ez nem számít.


Remélem,hogy jó érzésekkel térsz vissza a fórumra,kellemesen csalódsz KT stílusát illetően.

Minden jót neked és gyere minnél előbb!!!

2015. szept. 21. 19:22

Sziasztok! Közel 1.5 éves műtött Karasz Doktor, Nyitott orrműtétem( másodlagos). Mai napig megduzzad reggelente de pár óra alatt leapad. A problémám az, hogy a doktor úr konzultáción túl nagy önbizalommal hitetgetett, hogy nyugodjak meg mert nem ez lesz az első műtétje, azt hittem én vagyok túl * preciz* és sokat akarok, de nem. Akkor megbeszéltem vele, hogy az orrcimpáimat is helyre teszi. Ez sikerült is, de csak az egyik oldalt :0 A másik oldalt elfelejtette volna ? :D A jobb orrcimpám jó pár méterrel feljebb van mint a bal, szoval nem értem, hogy nem vette észre?! Varratszedés óta nem voltam nála, hogy ezt m elmondjad neki. És amugy egy jó fél centis mélyedés is van az orrom oldalán aporc és a csont között. Aláírom, nagyon nagy változáson esett át a Rhinom, de ennyi pénzért és ilyen lekezelő bánásmód után többet vártam. Nem mondanám,

hogy én vagyok ennyire kötekedős de érzem, hogy jogos a panaszom. Ezek ellenére az élet nagyon fasza, nem depizek ilyen apróságokon mert felesleges :) Gondoltam megosztom veletek ezen gondolataimat. Tanulság: Ha egy kicsit is megfontoltabb lettem volna, Rezekhez is kértem volna egy konz. Időpontot!!! ( az a 15-20 ezer már nem osztott vagy szorzott volna a konzultácioert főleg ha ingyenes nála is) Dobok majd fel képet, meglátjátok miért nem volt türelmem orvosokhoz szaladgálni és miert akartam tulesni rajta minél hamarabb. üdv. : FecA

11278. Manda76
2015. szept. 21. 15:41

Sziasztok, nem írtam már régóta, pedig túl vagyok 2 látványterves konzultáción, és megszületett a döntésem is.

Voltam Kárász doktornál is, Varga Klára doktornőnél is. Mindketten ugyanazt mondták, nem lehet az ideális állapotot, ami az arcomhoz (lapos homlok, vékony száj, kicsi fej, keskeny arc) leginkább illene elérni a túlméretezett orromból. Mindketten hasonlót terveztek, amit biztosan meg lehet csinálni, ha attól még 1-2 milliméterrel kissebbet, annak csak örülhetek. Ha az érzelmeimre hallgatnék, akkor a doktornő mellett döntenék, mert összehasonlíthatatlan a modoruk, a hozzáállásuk. De mivel nem bratyizni megyek, hanem átszabatni az orrom, ezért KT mellett döntöttem, aki nem hagyományosan vésővel és kalapáccsal dolgozik, és így kisebb a bevérzés, és a kockázat. Szóval, azt tudom mindenkinek javasolni, aki dilemmázik, hogy legalább 2 orvoshoz menjen el, és szakmaiság alapján mérlegeljen. Nekem október 26-án lesz a nagy nap, amire min. 20 éve várok! :)

11277. keki70 (válaszként erre: 11275. - Bemutatkozassal)
2015. szept. 18. 12:30

Egy kicsit szenvedni kell a szépségért,csak úgy nem adják... :-)

A videók nagyon jók,érdemes is őket megnézni.

11276. ElvenSpirit (válaszként erre: 11271. - Bemutatkozassal)
2015. szept. 17. 21:14
Kinek mi a kicsi. C-s kosárméretem lett, A kosár után az semmiképpen sem kicsi.
11275. bemutatkozassal (válaszként erre: 11273. - Keki70)
2015. szept. 17. 20:45
Én a mellműtét utáni napokban legszívesebben visszacsináltam volna a műtétet, annyira fájt, de két hét után elmúlt a fájdalom és azóta örülök, hogy megvannak az ikrek. Megnéztem Dr. Kárász videóit, és belevágok 100%, vesztenivalóm nincs. :)
11274. keki70 (válaszként erre: 11268. - Niki130)
2015. szept. 17. 20:34
Válasz ment priviben.
11273. keki70 (válaszként erre: 11267. - Bemutatkozassal)
2015. szept. 17. 20:34
Egy a lényeg:akkor vágjál bele,ha 100%-ra biztos vagy abban,hogy akarod a beavatkozást.Akkor nem fogsz berezelni,ez biztos.Egy szurit kell kibírnod,azt meg észresem veszed,mert már régen arra koncentrálsz,hogy jön az altatás.Tudod,az a lebegő érzés,amit sajnáltam,hogy csak pár mp-ig tartott :-)
11272. keki70 (válaszként erre: 11270. - ElvenSpirit)
2015. szept. 17. 20:31
Tényleg?Akkor átrendezem ezzel kapcsolatban a gondolataimat,köszi :-)
11271. bemutatkozassal (válaszként erre: 11270. - ElvenSpirit)
2015. szept. 17. 20:23
Jó, olyan kis implantátumoknál elhiszem, hogy nem túl nagy a fájdalom.
11270. ElvenSpirit (válaszként erre: 11266. - Keki70)
2015. szept. 17. 19:32
Mellműtét után se feltétlenül van :-)
11269. Niki130 (válaszként erre: 11239. - Chitainscores)
2015. szept. 17. 16:32

Szia!


Most néztem meg a képeidet, nagyon szép lett az orrod!

11268. Niki130
2015. szept. 17. 16:21

Sziasztok!


Jelenleg mennyibe kerül az orrplasztika Kárász Tamásnál?

11267. bemutatkozassal (válaszként erre: 11266. - Keki70)
2015. szept. 17. 15:25
Nah jól van megnyugodtam. :)) Sajnos elég alacsony a fájdalomküszöböm, hamar berezelek. :)))
11266. keki70 (válaszként erre: 11264. - Bemutatkozassal)
2015. szept. 17. 09:38

Dehogy lesz szenvedés,a műtét alatt alszol,ébredés után nem fáj az orr,nem is fájhat.Persze húzódhat,zsibbadhat,de ezt ne úgy képzeljed,hogy fájdalom,csak úgy érzed,hogy van orrod.

A mellműtét után van fájdalom,az orrplasztikát simán ki lehet bírni a velejárókkal.

Persze a gyógyulási folyamat éppúgy jelen van,mint a mellnél.

Százszor is végig csinálnám az eredményért,semmi rossz élményem nincsen,egyedül a tampontól féltem,de megnyugtatott KT,hogy draint használ és tényleg egy mp alatt kicsúszott,ahogy megfogta.Semmi fájdalommal nem járt,ahogy KT mondta,úgy volt :-)

2015. szept. 16. 20:53
Nagyon fog fájni? Mellműtéthez képest?
2015. szept. 16. 20:43
Hát nem gondoltam, hogy ennyi szenvedés lesz vele, lehet annyit nem is ér az egész...
11263. keki70 (válaszként erre: 11257. - Axel090601)
2015. szept. 16. 20:27
Bár az orrsövényplasztikát csak akkor lehet bedobni,ha gipszben nem lát.Ha lát,akkor muszáj az orrplasztikát is bevallani-bár magától is rájön-mert orrsövényplasztikához nem kell gipsz,viszont orrplasztikához igen.Nagyon ritka,ha nem raknak gipszet,esetleg ha valaki annyira szerencsés,hogy icipici reszeléssel megússza,de ez nagyon ritka-akkor tapasz kerül rá.
11262. keki70 (válaszként erre: 11259. - Bemutatkozassal)
2015. szept. 16. 20:22

Egyébként ezt a monitoros dolgot ElvenSpirit írta egyszer,ő hívta fel rá a figyelmet <3

Sportolás:4-6 hét után lehet próbálkozni,először könnyebbel,szóval nem súlyok emelésével.Én futottam,de sajnos akkor nem bírta az orrom,húzódott,zsibbadt,olyan érzés volt,mintha le akarna esni.Külön tartottam az orromat,amíg jártak a lábaim,vicces volt :-)

Aztán abbahagytam és a 8.hónap volt a választóvonal,akkor gondolta úgy az orrom,hogy most már vihetem futni.Szóval nálam jól elhúzódott,de persze ez teljesen egyénfüggő.

Nemi élet:annyit kell szemelőtt tartani,hogy hat hét,mire az orr rendesen összeforr.

Autóvezetés:gipszlevétel után.

11261. keki70 (válaszként erre: 11257. - Axel090601)
2015. szept. 16. 19:59

Nem kell ezért elkeseredni,ja,és elég a körzetinek annyit mondani,hogy orrsövényplasztikád volt.Az hogy magánklinikán,miért lenne baj?

Biztos,hogy megtudsz vele beszélni egy hét táppénzt,vagy ha még gipszlevétel után is szeretnél egy hetet,azt is.Bár te tudod,hogy milyen a háziorvosod.Az enyém nagyon rendes,belőle indultam ki :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook