Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


11528. keki70 (válaszként erre: 11527. - Szimy76)
2015. okt. 28. 17:31

Szia Szimy!


Így van,Rezek Ödön nagyon jó orvos,az egyik legjobb.

A másik Kárász Tamás.Őket igazolja a sok orrplasztika,amit már csináltak és itt most nem az egyszerű esetekre gondolok.Nem mindegy,hogy milyen az alaporr és abból mit kell kihozni.

Mivel fül-orr-gégészek is,ezért az orrsövényt is rendberakják az orrplasztikával egyetemben,nálam is így történt.Ha nagyon ferde az orr,nincsen rá 100% garancia,hogy teljesen egyenesbe lehet hozni,de ezt a korrekt orvos úgyis elmondja.

Hiba mindig becsúszhat,hiszen az orvosok is emberek,de nem mindegy,hogy kis hiba,vagy komoly rontás.Ahhoz képest amennyi orrot már operáltak,kevés hibával dolgoznak.Teljes garancia nincsen,de más a kis hiba és teljesen más kategória a komoly rontás.Utóbbi azoknál fordul elő,akik az orrplasztika területén nem szereztek olyan képzettséget,rutint,amivel nyugodtan rájuk lehetne bízni egy orr alakítását.

Voltak már nála sokan,jó kezekben leszel.

Műtét előtt:mire vagy konkrétan kiváncsi?

Előtte van egy konzílium,ahol megbeszélitek,hogy mit szeretnél az orrodon,milyen változtatást/az orrsövényt természetesen az orrplasztika alatt rendbe rakja,azzal kezdi/,az orvos pedig elmondja,hogy mit lehet abból megvalósítani.Aztán ha tudja,van rá ideje,akkor helyben megcsinálja a látványtervet-ez nagyon fontos,itt dől el,hogy orvos és páciens elképzelése mennyire találkozott.A látványterv RÖ-nél a műtéti ár 10%-a.

Ha nem tudja helyben megcsinálni,akkor vagy vissza kell menni,amire elkészíti,vagy e-mailban átküldi.Ez orvosfüggő.

És ha tetszik,megbeszélitek a műtéti időpontot.

Hogy mit kell vinni egy magánklinikára,milyen gyógyszereket,orrsprayokat,kenőcsöket érdemes beszerezni,ezeket szívesen átküldöm neked priviben,ha már most érdekel.

Az első éjszaka tampon van az orrodban,ez sem minden orvosnál megszokott már,KT draint rak,ez könnyedén kicsúszik.RÖ tampont használ,bár már hallottam olyat,hogy ő is újított.

A tamponok miatt a szádon át veszed a levegőt ébresztés után,nem kell félni,autómatikusan történik,nem fogsz fulladozni.Ez olyan,mint a csecsemőknél,náthásak,nem áramlik a levegő az orrukon keresztűl de mégis nyitják a szájukat,hogy kapjanak levegőt.Az agy ügyes kis szerkezet,jól irányítja ezt.

Másnap kikerül a tampon,az orvos eltávolítja.

Hányás:a garatot az orvos jól kitamponálja,hogy a vér ne tudjon a gyomorba jutni.Ha erősebb a megszokottnál a vérzés,akkor duplán kitamponálja.Azonban így is kerülhet vér a gyomorba és hányás esetén ez jön vissza.Mostanában nem is hallottam,hogy valaki panaszkodott volna,hogy hányt,de természetesen előfordul.

Ha kell az orvos elérhetősége,csak írjál,átküldöm.

És ha van még kérdésed,csak nyugodtan írjál.

11527. Szimy76
2015. okt. 28. 15:00

Sziasztok!

Új vagyok itt és azért jöttem ide, hogy tanácsokat kérjek Tőletek.

23 éves vagyok és sajnos orrsövényferdülésem van annyira, hogy az egész orrom elvan ferdülve :( És kicsit púpos is.. ezt a kettőt amit szeretnék korrigálni.. Nekem a Rezek Ödönt ajánlották, hogy Ő nagyon jó orvos és biztos, hogy nem fogja elrontani. Kérdésem az lenne, hogy nála volt már valaki? ha igen mi a tapasztalata nála? és Mindenkitől kérdezném azt, hogy mire számítsak műtét előtt után mert nagyon nem tudok semmiről, hogy hogy is zajlik ez.. azt hallottam, hogy van aki műtét utáni éjszakán nagyon rosszul van konkrétán hány is.. :S nem tudom elképzelni, hogy bevan dugaszolva az orra közben rosszul is van hogy nem fullad meg :S Ez minden esetben előfordul?

11526. keki70 (válaszként erre: 11525. - Manda76)
2015. okt. 28. 13:38

Gipszlevétel után,amikor már szuszogósan ki lehet fújni az orrot.

Most ugye tele van trutyival és ha sikerül is kitisztítani,orrszívó-porszívózni,attól még a mélyben lévő alvadt vér ott van,a duzzadt orrnyálkahártya szintén akadályozza a levegő útját.De ettől még van-volt olyan,akinek bizony időnként már szabadon áramlott a levegő.Ezért segít ilyenkor a Nasivin,ha az nem,akkor a Coldastop.

Szagokat pár hétig nem éreztem rendesen,ha viszont érzel gennyszagot attól ne ijedjél meg,az orr mélyéből jön.Ez hetekig is eltarthat,amíg seb van az orr mélyében.

Ízeket a gipszlevétel után már kezdtem érezni fokozatosan.

Én azért ettem-bár fogytam a gipszes időszak alatt-de a leves lecsúszott,és a kakaóscsiga is :-)

11525. Manda76
2015. okt. 28. 12:00
Az orrotokon hány nap után kaptatok először levegőt? Nem érzek ízeket sem így, ezért inkább nem is eszek.
11524. keki70 (válaszként erre: 11523. - Manda76)
2015. okt. 28. 10:00

De most már nincs brutál mérete,ugye,hogy még gipszel együtt is milyen kicsinek látod.Szép kis orr lett,ebben biztos vagyok,alig várom,hogy lássam.

Gyógyulgassál,pihizzél sokat,amennyit csak tudsz!

11523. Manda76
2015. okt. 28. 09:31
Helyzetjelentés a 2. éjszakán túl. Hihetetlen, de az első 24 óra után szinte óráról órára sokkal könnyebb, és ez már teljesen kibírható kellemetlenség. Aludni is tudtam, a váladék szépen csordogál, törölgetem, mától orrszizok is. Fájdalom változatlanul ZERO. Nekem nem csak alul, hanem két oldalt, a cimpánál is varrva van. Ezt tegnap fedeztem fel, miután lekerült a váladékfogó kötés. Gondolom a brutál mérete miatt kellett.
11522. Kicsimacsek (válaszként erre: 11516. - Oroszadel94)
2015. okt. 27. 23:25
sztem ez nagyon szép, ha neked is ilyen az orrod és abból ilyet fognak varázsolni akkor sztem nagyon megleszel elégedve a végeredménnyel ,mert tényleg szép lesz! óriási a különbség :)
11521. NNelly (válaszként erre: 11516. - Oroszadel94)
2015. okt. 27. 19:15
Ez viszont nagyon szép!
11520. NNelly (válaszként erre: 11513. - Oroszadel94)
2015. okt. 27. 19:14

Szia Adél!

Az alsó képen szerintem egy félkész munka van. Az orrhát íve nagyon szépen ki lett alakítva, de a porcos rész vonala nincs jól hozzá igazítva. Látni, hogy nem illenek egymáshoz.

11519. keki70 (válaszként erre: 11517. - Margit91)
2015. okt. 27. 16:14

Szia!


Teljesen normális.Nem egyformán gyógyul az orr "két oldala",ezért az asszimmetria.Idővel helyreáll.Még hetekig eltarthat.

Szóval ne aggódjál.

11518. keki70 (válaszként erre: 11516. - Oroszadel94)
2015. okt. 27. 16:13

Egyértelműen szép.

Ha megnézed az eredetit,és a műtét utánit,hatalmas változás-ilyennek kell lennie egy női orrnak.

Megszabadulni a puklitól és ezáltal a kampós orrtól hatalmas megkönnyebbülés,majd meglátod.

11517. margit91
2015. okt. 27. 13:39
Sziasztok Lányok! Több,mint 2 hete volt az orrműtétem és az egyik oldala az orromnak még mindig rettenetesen be van dagadva. Még a formáját sem látom. Itt mindenki azt írta, hogy 2 hét után már látta az orra formáját, kezdek megijedni:( Szerintetek ez normális?
11516. oroszadel94 (válaszként erre: 11514. - Keki70)
2015. okt. 27. 13:29

Találtam egy jobb képet:

Ilyen lesz az orrom

[link]


itt lárszik, h az orrnyergen hagyott egy nagyon picit a pukliból. Ez milyen?

11515. oroszadel94 (válaszként erre: 11514. - Keki70)
2015. okt. 27. 13:22
Köszönöm a bíztatást :)
11514. keki70 (válaszként erre: 11513. - Oroszadel94)
2015. okt. 27. 13:13

Szia Adél!


Akkor február 17 a TE nagy napod lesz :-)


Alsó kép:egy nagyon minimálisat az orrcsúcson még emelnék,mert kicsit olyan hatása van,mintha nem lenne a helyén.Ha egy kicsit ereszkedne,akkor már lenne benne egy icipici kampó./de ez csak az én véleményem,ettől függetlenül szép kis orr/

Viszont kérdés,hogy akkor az orrlyukakba bele lehet-e látni v. sem.

Az igazság,amit te is írtál,hogy hozott anyagból dolgozik az orvos,és mindent nem lehet megvalósítani,amit elképzelünk.

De mindig azt kell nézni,hogy azokat a zavaró dolgokat megszűnteti az orvos,amikkel nem szeretünk együtt élni.

És az is igaz,hogy nagy orrból nem lehet kicsit csinálni,csak hiszik sokan.Sok szempontot figyelembe kell venni és ha már az az orr nem lesz nagy,hanem normál méretű,akkor a műtét sikerrel járt.


A műtét előtt feltétlenül gyere fel,mert a drukkról nem maradhatsz le.

És Adél ha bármi kérdés felmerül benned,szívesen válaszolunk-ezt szerintem mondhatom minden fórumos nevében.

2015. okt. 27. 12:44

Sziasztok! Hát utoljára júliusban jelentkeztem. Tegnap voltam konzultáción Bajusz Hubánál és febr, 17én lesz a műtét. Ami igazán megfogott benne az az őszintesége volt. Az arcom teljesen asszimetrikus, ezért nem is tud teljesen egyenes orrot csinálni nekem, mert akkor jobban felhívná az asszimetriára a figyelmet. Vagy járom és állkapocscsontot is műtünk, vagy elégedjek meg egy nem teljesen tökéletes orral. Szemből ami gond van vele aszt az orrsövényműtét megoldja, oldalról meg mondta, h a nagy pukliból kell egy mm-t hagyni, h az orrnyereg ne essen össze. Nagy orrból nem lehet tökéleteset alkotni :/ Az orrcsúcshoz meg nem nagyon tud hozzányúlni, h ne legyen nagyon természetellenes. Kicsit hegyesebb orrot szeretnék, mint a látványterv, de piszésebbet tud csak garantálni. Kiegyenesíteni ki tudja, de ívet nem tud bele rakni, mint amilyet szerettem volna.


Ilyet szerettem volna:

[link]


Kb. ilyen lesz

[link]


Piszés, és az orrnyergen lesz egy mm.


Kétszeres görbület van az orrsövényemen és belső porckinővések is vannak, a bal orrlyukamon alig kapok levegőt. A légzésem 80%-kal fog javulni.

Hát nem olyan lesz, mint amit elképzeltem, de ez a maximum, amit ki tud belőle hozni.

És ha már nem lesz görbe és puklis, akkor is már bátran fogok képeket készíteni, és nem szemüveggel leplezni az asszimetriát és a puklit.


Vélemények az alsó képről?

11512. keki70 (válaszként erre: 11511. - Manda76)
2015. okt. 27. 09:29

Szia!


Igen,a műtét utáni éjszaka ilyen,levegő tényleg nincs,csak a szádon keresztűl,de ezzel úgyis számolunk.Sőt,még gipszes időszak alatt is.

Alvás nálam nem is létezett,csak bóbiskolás,el-elszunyókálás.

Kitartás,a szép orrod már ott van a gipsz alatt,van ennél fontosabb?! :-)

11511. Manda76
2015. okt. 27. 07:34
Lanyok,az elso ejszaka brutal volt. Fajdalom zero, de levego nelkul iszonyat. 2 frontine ellenere is 20 perceket szunyokaltam. A szemem nagyon lila es dagadt, de ket es fel orat dolgozott rajtam KT. Sztem kevesen neznek igy ki...
11510. keki70 (válaszként erre: 11509. - Vivike0712)
2015. okt. 26. 19:34

Ha most már nyugodt vagy,akkor az jó jel :-)

Várunk vissza nagy szeretettel és küldök neked egy bátorító Dóriölelést <3

11509. Vivike0712 (válaszként erre: 11508. - Keki70)
2015. okt. 26. 18:18

Nagyon szépen köszönöm! Most nagyon nyugodt vagyok, délelőtt bezzeg fél óránként jöttek rám az ingerek. :D

Az a jó izgatott érzés van már bennem.

Majd igyekszem jelentkezni! :))

11508. keki70
2015. okt. 26. 09:56

Vivike holnap gondolunk rád,a TE nagy napod jön.Remélem,hogy sikerült megnyugodnod,de ha bármi van,csak írjál,itt vagyunk neked.

Váljon valóra az álmod,szép orrot kívánok és aludjál egy jót a műtét alatt.Minden rendben lesz!

11507. keki70 (válaszként erre: 11506. - Dori_1005)
2015. okt. 25. 19:55
Szívesen :-)
11506. dori_1005 (válaszként erre: 11504. - Keki70)
2015. okt. 25. 17:56

Szia Dóri és Vivi :)


Megkaptam az üziket, nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a segítségeteket!:)

11505. keki70 (válaszként erre: 11497. - Vivike0712)
2015. okt. 25. 17:16
Hol lehet ilyen rendes párt találni? :-)
11504. keki70 (válaszként erre: 11494. - Dori_1005)
2015. okt. 25. 17:14

Szia Dóri!


Időpontot kell kérni az asszisztenstől konzíliumra.Gyorsan fogsz kapni.

Ott megbeszélitek,hogy mi a problémád az orroddal,min szeretnél változtatni.KT elmondja,hogy mi az,ami megvalósítható abból,amit szeretnél-ugye hozott anyagból dolgozik.Ha van idő,elkészíti a látványtervet helyben,ha nem,akkor e-mailban küldi.

A konzultációtól számítva kb. hat hét múlva kapsz időpontot műtétre.Ha nagyon sürgős valamilyen oknál fogva,mindig tart fent üres helyet,pl.valaki külföldről jön haza,stb...

Az összeg fix,átküldöm priviben,hogy mi mennyibe kerül.


Szép estét:Dóri

11503. keki70 (válaszként erre: 11493. - Manda76)
2015. okt. 25. 17:09

Nagyon várom,hogy jelentkezz!!!

Nem féltelek,tudom,hogy készen állsz mindenféle szempontból.

Pusszancshegyek <3

11502. keki70 (válaszként erre: 11492. - Massima)
2015. okt. 25. 17:06
Majd az orrod jelez.Amikor lóg a fejed,viszont már nem zsibbad és húzódik az orrod,nem érzed úgy,hogy le akar szakadni,akkor engedélyt adott neked a jógára :-)
11501. Vivike0712 (válaszként erre: 11499. - Manda76)
2015. okt. 25. 14:27

Na szuper.. :D:D:D

;))

11500. Vivike0712 (válaszként erre: 11494. - Dori_1005)
2015. okt. 25. 14:26
Dóri, írtam privit! :)
11499. Manda76 (válaszként erre: 11498. - Vivike0712)
2015. okt. 25. 14:18

Ma délután megjött :) Kell ennél több? :D


Köszi a drukkot, kedden visszakapod!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook