Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


11558. Vivike0712 (válaszként erre: 11539. - Niki130)
2015. okt. 30. 12:42

Szia Niki!


Nagyon szép a terved! Egyetértek Manda76-tal az összképet illetően! :)))

11557. keki70 (válaszként erre: 11556. - Szimy76)
2015. okt. 30. 09:46

Szimy mindent szívesen :-)

Átküldtem az elérhetőségét is RÖ-nek,mert tegnap kimaradt és mielőtt elaludtam,akkor ugrott be...


Köszönöm a dícséretet az orrom nevében <3

Százszor is végig csinálnám az egészet az eredmény miatt,szóval nagyon jó,hogy már túl vagyok rajta,számomra egy pozitív élmény volt.

Mire a műtétedre kerül a sor már úgy mész oda,ha megkérdezi RÖ,hogy van-e kérdésed a műtéttel kapcsolatban,lehet,hogy azt mondod,hogy nem :-)

Én azt mondtam,és csak nézett nagy kikerekedett szemekkel KT:-)

Mi pedig örülünk,hogy itt vagy!!!

11556. Szimy76 (válaszként erre: 11543. - Keki70)
2015. okt. 30. 09:06

Hát ebben igazad van csak egyszer kell végig csinálni és nem gátolhat meg a távolság, főleg ha tényleg szépre akarom és jó kezekben lenni. :)

Igen azért nem egyszerű találni sem nem mindegy, hogy kire bízzuk magunkat, de én hiszek Nektek, hogy Ő tényleg jó, mert már mondták sokan. :) De jó neked, hogy Te már túl vagy az egészen és már az új orroddal éldegélhetsz, néztem a képeidet és nagyon-nagyon szép lett büszke lehetsz rá! :) Az aranyos Tőled, hogy már rég túl vagy rajta és itt vagy még, hogy másoknak segíts és bátorítsd Őket! :)

Nagyon szépen köszönöm a privátban leírtakat is nagyon sokat segítesz vele! Örülök, hogy idejöttem így sokkal felkészültebben tudok majd neki indulni :)

11555. FourDeuces (válaszként erre: 11553. - Margit91)
2015. okt. 29. 23:20
Ne aggodj,szerintem idovel apadni fog :)
11554. ElvenSpirit (válaszként erre: 11553. - Margit91)
2015. okt. 29. 21:33
Nem szokta. De ha nagyon aggaszt, fotózd le és küldd el neki emailben véleményezésre.
11553. margit91 (válaszként erre: 11552. - ElvenSpirit)
2015. okt. 29. 21:22
Köszi szépen a választ. Én csak azért aggódom, mert a bal oldala az orromnak egész szép, a jobb oldala viszont miliméterekkel szélesebb (tehát nem csak nekem feltünő, hanem bárkinek) és nem lágy, hanem elég kemény (szóval nem érzem, hogy ott hol van a csont), úgy nézek ki, mint valami torzszülött, így még az utcára sem tudok kimenni, nem hogy emberek közé:( nagyon remélem, hogy ez tényleg csak a duzzanat és nem KT nézte félre a dolgokat:S
11552. ElvenSpirit (válaszként erre: 11532. - Margit91)
2015. okt. 29. 20:52
Két-három hét után még teljesen normális a dagadás, van akinek nehezebben múlik el. Az igazi orrod majd csak hetek múlva fog kirajzolódni, még nem kell aggódni.
11551. ElvenSpirit (válaszként erre: 11539. - Niki130)
2015. okt. 29. 20:47
Jó, kevés, nem túl drasztikus átalakítás, így nem kell annyira szétszedni az orrot és gyorsabban fog gyógyulni is.
11550. keki70 (válaszként erre: 11549. - Vivike0712)
2015. okt. 29. 16:00
:-)
11549. Vivike0712 (válaszként erre: 11548. - Keki70)
2015. okt. 29. 15:56

:D:D:D ez jó és nagyon aranyos is! Gondolom, mennyire "elegük" lehet az ilyen első altatottakkal.. :D

Gondoltam rá én is, hog mindent csak az ő jelenlétében, de addigra kissebb-nagyobb gondjaim voltak.

Viszont én meg, mikor bejött műtét előtt, megígértettem vele, hogy szép legyen. Amikor este bejött: "ugye szép lett? Nem mintha kétségbe vonnám a doktor úr tudását, de azért ugye illik az arcomhoz?" Tök hülyeségeket nyomattam mindenkinek!

11548. keki70 (válaszként erre: 11547. - Vivike0712)
2015. okt. 29. 15:43

Nekem az volt a kérésem,amíg Tamás nem áll mellettem,addig nem altathatnak el.

Akkor öltözött át és kiabált neki az altatóorvos,hogy siessen Kárász doktor!

Ott állt mellettem-mégegyszer mindenkinek elmondtam,hogy nagyon vigyázzanak rám,három gyerkőc vár otthon-és engedélyt adtam az altatásra :-)

Ez apró dolog,de mégis fontos volt számomra,hogy akkor aludjak,amikor már ő is ott van és tudom,hogy kezdődik a buli.

11547. Vivike0712 (válaszként erre: 11546. - Keki70)
2015. okt. 29. 15:34

Jaaaj, köszi szépen, megnyugtattál! Nyitva volt! Úgy éreztem magam, mint egy nyomi közben. Azóta folyton takonyszerű folyik belőle, kicsit sárgás.

Köszi a naplót is, igyekszem majd mindig frissíteni! ;)

11546. keki70 (válaszként erre: 11545. - Vivike0712)
2015. okt. 29. 15:30

Vivi nyugodtan tüszizzél,csak nyissad ki közben a szádat.Jó érzés lesz,egy jó adag trutyi is távozni fog.


Naplód:eszméletlenül jó,annyiszor felnevettem,nagyon jó volt olvasni,kimondottan szórakoztató :-)

Igen,elbúcsúztál a régi orrodtól,de nem egészen,csak attól,ami hiba volt rajta.Attól még továbbra is Vivi maradsz,Vivi orral,csak a szép változatában <3

11545. Vivike0712
2015. okt. 29. 15:27

Lányok!


Tegnap óta nagyon kerülgetett a tüsszentés (jobb orrlyukamban). Sikerült elnyomni ma is. Idáig!!! Egymás után 4 is!!! Próbáltam tompítani, valamennyire sikerült is, mert a torkomból éreztem, nem a számból (nem tudom, hogy mondjam). Szerintetek mennyit ártottam??

Rohadtul beszartam most!

11544. keki70 (válaszként erre: 11539. - Niki130)
2015. okt. 29. 15:22

Szia!


Tetszik,szép.De a tapasztalat az,hogy élőben még kisebb lesz,mint a terven.

De tudod az a lényeg,hogy neked mennyire tetszik.

11543. keki70 (válaszként erre: 11538. - Szimy76)
2015. okt. 29. 15:08

Szívesen :-)

Szimy ilyenkor a távolság nem számít.Az orrodról van szó,ami egy életre szól.Én sem helyben csináltattam az orromat,nagy csalódás lett volna különben.

Félévig kutattam orvos után,szinte mindegyik plasztikai sebésszel felvettem a kapcsolatot-köszönet Bajusz Hubának a sok segítségért,amit e-mailban kaptam-megnéztem a referencia anyagokat,képzéseiket,miről és mennyi előadást tartottak itthon ill. külföldön,ki képezte magát a világ öt legjobb plasztikai sebészénél nem sajnálva időt és pénzt,és ami még nagyon fontos,a RUTINJUKAT.

Milyen nehézségű műtéteket végeztek-végeznek,és nyilvánvalóan sokat számított a már operáltak véleménye,tapasztalata.

Nálam a fül-orr-gégész+plasztikai sebész végzettség feltétel volt,nekem is volt orrsövényferdülésem,ezért is,de ha nem lett volna,akkor is ragaszkodtam volna,hogy a két végzettség meglegyen.

Aztán szortíroztam,maradt 2-3 ember,aztán 2 és a végén a konzíliumi tapasztalatra bíztam a döntésemet.Az pedig nagyon jó volt,rögtön éreztem,hogy ez az az orvos,akiben megbízom és a referencia anyaga is meggyőzött.Így már Pestre én nem is mentem,Sopronban megtaláltam KT-t.

RÖ Budapesten rendel,ott műt magánklinikán,nagyon jó orvos,csak ezt nézzed.

A ferdeséget majd vele megbeszéled,ne arra gondoljál,hogy ferde marad az orrod,én csak azt írtam,hogy maradhat benne ferdeség.De ha majd meglátod,hogy az eredetihez képest mennyivel szebb lesz az új orrod,mennyit számít,hogy az orrsövény már nem gátol a levegővételben,nem tart fent náthás állapotot,stb...ezek nagyon fontos dolgok.És amúgy is majd Rezek doktor mondja meg,hogy mire számítsál.Lehet,hogy teljesen egyenes lesz az orrod,ezért kell a konzíliumot megejteni,ott megtudod,hogy kb. mire számítsál.

Műtét előtti vizsgálatok:teljes labor/vérkép/ és EKG.Ezt nekem a háziorvos megcsinálta,a vért a körzetben levetettem.Nem feladata,hogy ezeket megcsinálja,de ha rendes-és miért ne lenne az-akkor segít neked ebben.Én igazából csak annyit mondtam,hogy orrsövényplasztikám lesz.

Küldöm,hogy mi kell a klinikára,stb...

Ne féljél,itt vagyunk nézd meg már hányan,sokan túl a műtéteten,van,aki éppen gipszes időszakát tölti,van,aki már gyógyult,és vannak olyanok mint te,akik műtét előtt állnak.

Azért vagyunk,hogy segítsük egymást.

11542. FourDeuces (válaszként erre: 11539. - Niki130)
2015. okt. 29. 15:05
En tetetnek bele egy pici-pici ivet is...
11541. keki70 (válaszként erre: 11537. - Vivike0712)
2015. okt. 29. 14:51
Jelentkeztem :-)
11540. Manda76 (válaszként erre: 11539. - Niki130)
2015. okt. 29. 13:28
Szép! Pukli eltűnve. De jobb lenne úgy látni, hogy az arcodból is picit is többet. :) Csak az összhatás miatt, de ez csak az én nyűgöm nyilván..
11539. Niki130
2015. okt. 29. 13:18

Sziasztok!


Elkészült a terv, kép a naplómba.

Mi a véleményetek?

11538. Szimy76 (válaszként erre: 11528. - Keki70)
2015. okt. 29. 12:19

Kedves keki70!

Nagyon szépen köszönöm a gyors és megnyugtató válaszodat! :) Sajnos én elég messze vagyok Budapesttől, de szerintem mindenképpen Őt fogom választani esetleg nem tudod, hogy máshol is rendel más városban? Mert az nekem könnyebb lenne utazás céljából.. az orrműtét előtti kivizsgálásokra gondoltam, hogy min kell átesni előtte :)

Az kicsit elszomorított, hogy nem biztos, hogy teljesen eltüntetik az orr ferdeségét, mert azt is eléggé utálom..nem szép látvány.

Azt nagyon megköszönném, ha írnál priviben, hogy miket is kéne vigyek magammal, mert a közeljövőben megszeretném csináltatni a télen mindenképpen, és szeretném akkor az elérhetőségét is ha megtudod adni, megköszönném! :)

Kicsit mint mindenki Én is félek az egésztől, de jó hogy van ez az oldal és megtudjuk beszélni a tapasztalatainkat meg, hogy mire is számítsunk mert ez megnyugtató! Úgy hogy köszönöm! :)

11537. Vivike0712 (válaszként erre: 11530. - Keki70)
2015. okt. 29. 11:48
Elindult a napló, őszintén mindenről! ;)
11536. keki70 (válaszként erre: 11533. - Manda76)
2015. okt. 29. 09:13

Kis hörcsögpofi-nem szerettem volna,ha kimaradsz belőle :-)

Ilyenkor olyanok vagyunk,mint a jóllakott óvodás <3

11535. keki70 (válaszként erre: 11532. - Margit91)
2015. okt. 29. 09:12

Szívesen :-)


Még a szövetek között tele van nyirokfolyadékkal.Hónapok kellenek,mire teljesen felszívódik.Észreveszed,mert akkor a szövet-bőr szépen felsimul a csontos-porcos vázra.

Még javában duzzadt az orrod,nagyon a gyógyulás elején vagy.

A keménység az orrcsúcsnál érzékelhető,ez is több hónapig is eltart-eltarthat.

Gipszlevétel után szuszogósan fújhatod az orrodat,aztán hat héttől már egyre bátrabban.

11534. keki70 (válaszként erre: 11531. - Kicsimacsek)
2015. okt. 29. 09:10

De,foglalkoznak,számít az is,hogy ez a gyógyulási folyamat részeként alakult ki pl.az eltört csont rossz összeforrása / a szervezet így alakította / v. ténylegesen többet kellett volna reszelni./ami viszont az orvosra hárul/

Ezek pl.kis hibák,de látszódnak.

A korrekciónál ilyenkor az altatást és a felhasznált anyagokat kell kifizetni.Ha lokálban kéri az ember,akkor csak az anyagokat.

11533. Manda76
2015. okt. 29. 09:02
A 3. éjszaka talán jobban orrdugulásos volt, mint a második. A duzzanat és a lilulás csúszik le az arcomon, így már totál hörcsögfejem is lett. Fájdalom továbbra is nulla, az orrszi-porszit kb. 10 percenként használom. Hasznos holmi. Szagokat, ízeket nem érzek, nekem étvágyam sincs. Aki fogyókúrázni szeretne, vágjon bele orrplasztikába :)
11532. margit91 (válaszként erre: 11519. - Keki70)
2015. okt. 29. 00:11
Köszi a választ Keki! Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ahol meg van dagadva az orr a nyirokfolyadék miatt, ott kemény kéne legyen vagy puha? Azt próbálom kitapogatni, hogy az orrom egyik felén (amelyik sokkal szélesebb,mint a másik oldala) az a dagadás lehet-e vagy már a tényleges orrom (és ne is várjam, hogy lejjebb menjen a 'duzzanat'..). Illetve az is érdekelne, hogy rendesen orrotfújni hány héttől lehet. Köszi előre is:)
11531. Kicsimacsek (válaszként erre: 11528. - Keki70)
2015. okt. 28. 23:06
Amúgy mi számít kis hibának? és ezekkel a hibákkal utána akkor nem is foglalkoznak, max ha befizet az ember a javítós műtétre? vagy ez hogy megy?
11530. keki70 (válaszként erre: 11529. - Vivike0712)
2015. okt. 28. 20:29

Szia Vivike!!!!!!!!!!!


De jó,hogy megjöttél,ügyes voltál és nagyon bátor.

Pihizzél sokat,gyógyulgassál,örülök,hogy túl vagy rajta,puszi<3

11529. Vivike0712
2015. okt. 28. 20:27

Sziasztok!


Lejelentkezem én is, túl vagyok rajta!

Majd írok bővebben naplóba is nemsokára.

Az első éjszaka szörnyű! Röviden és tömören. A fájdalom tényleg zéró, nekem a bal orrlyukam kellemetlen, meg a varrat bal fele. De majd úgyis írok! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook