Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


11618. keki70 (válaszként erre: 11617. - Manda76)
2015. nov. 6. 12:54
Én is így voltam vele,először nagyon picinek tűnt,aztán ahogy teltek a napok és minél többet néztem,annál inkább hozzászoktam és a méretét pont normálisnak láttam.
11617. Manda76
2015. nov. 6. 11:04
Ma úgy látom, hogy már lentebb is van az orrcsúcsom, és annyira megszoktam már a méretét is, hogy nem is látom olyan picinek :) De azért változatlanul tetszik. Csak már alig várom, hogy tapasz nélkül is láthassam. :)
11616. keki70 (válaszként erre: 11615. - Vivike0712)
2015. nov. 6. 09:35

Azta Vivike-én akkor lehet,hogy ismerem is azt a lányt :-)Persze csak akkor,ha fórumozott.


Változó,hogy kinél marad kemény az orrcsúcs.Van,aki már félév előtt jelzi,hogy nála már minden a régi,nálam sokáig kemény volt az orrcsúcs.Félév után szokott beindulni az orr rendes vérkeringése,ezért is szűnik meg a zsibbadás,keménység érzése.

A műtétnél idegeket vágnak át,nem csoda,ha olyan már sosem lesz az orrcsúcs érzékileg,mint műtét előtt.

De mivel nem tapogatom az orrcsúcsomat,ezért nem is zavar,ha nem pont olyannak érzem,mint műtét előtt.

11615. Vivike0712
2015. nov. 5. 20:01

Képzeljétek, ma a boltban megkérdezte egy lány tőlem, ki csinálta az orrom. Kiderült, 5 éve műtötte őt is KT. :)

Mondta, hogy fogjam meg az orrcsúcsát, hogy milyen kemény és hogy ez így marad.

Ez mindenkinél minden esetben igaz?

11614. Vivike0712 (válaszként erre: 11611. - Manda76)
2015. nov. 5. 19:47
Huha, nem is tudom! Lehet megvárom, míg magától meg akar szabadulni tőlem. :)
11613. keki70 (válaszként erre: 11609. - Manda76)
2015. nov. 5. 15:56

Igen,a tapasz az oka.Tartja az orvos által kialakított formát és nem engedi duzzadni az orrodat.

4 nap után le lehet venni,aztán had kezdjen a saját ütemében gyógyulni az orrod.

11612. keki70 (válaszként erre: 11608. - Dorabora)
2015. nov. 5. 15:54

Szívesen :-)


Belilulás:nekem pl. nem is volt lila a szemem alatt,az egyik szemhéjamon egy kis erecske ment szét,de aztán felszívódott.

Nincs két egyforma ember,van,akinél van színesedés,van,akinél alig és csak sárga szín,de vannak szerek,amiket ha szedünk,csökkenthetjük a színesedés esélyét.

Priviben ment az ár.

11611. Manda76 (válaszként erre: 11610. - Vivike0712)
2015. nov. 5. 15:00
Meddig hagyjuk fent? :) Én szombat, Te vasárnap, na?
11610. Vivike0712 (válaszként erre: 11609. - Manda76)
2015. nov. 5. 14:56
Hallod, én gipsszel is tevékenykedtem ezt-azt, féltem is, hogy levételnél majd biztos hupákos lesz, de nem. Folyton jövök-megyek én is a lakásban teszek-veszek. Egy picit érzem csak, hogy a bal oldala magasabban van, gondolom duzzadt alatta... Biztos tart a tapasz is szuperül, de én félek a tapasztól megszabadulni.. :)
11609. Manda76
2015. nov. 5. 14:34

Lehet, hogy én vagyok vakegér, de ma pl. végigporszívóztam és felmostam a házat, de nem látom, hogy duzzadt lenne az orrom. A tapasz tart ilyen jól? Én hétfő óta úgy élek, mintha nem is műtöttek volna :)

A tapasz meddig maradjon? Még nagyon jól tart, csak viszket alatta a nózim. Szombaton levehetem már szerintetek?

11608. dorabora (válaszként erre: 11605. - Keki70)
2015. nov. 5. 14:34

Köszönöm szépen az infót :)

Meddig van belilulva a szem alatt?

Megirnád h mennyibe került a mütét?

11607. keki70 (válaszként erre: 11606. - Vivike0712)
2015. nov. 5. 13:45

Nincs mit,ami szép,az szép kérem <3

Csak megvolt.Talán 8 hónapig tartogattam,aztán egyszercsak úgy éreztem,hogy nincsen már rá szükségem,az igazi ott van az arcom közepén,látom eleget.Főleg amennyit tollászkodtam akkoriban a tükrök előtt :-)

11606. Vivike0712 (válaszként erre: 11599. - Keki70)
2015. nov. 5. 10:15

Köszönöm szépen a dicséreteket Dóri! :)

Annyira irigyellek, hogy meg van a gipszed! Hogy lehettem ennyire elvarázsolt?! :/

11605. keki70 (válaszként erre: 11604. - Dorabora)
2015. nov. 5. 09:51

Szia!


Az orrműtét alatt alszol,de természetesen akkor olyan jelenetek zajlanak,amit megnézhetsz videón,de szerintem felesleges.Az orvos tudja a dolgát.

Altatás:bekötik az infúziót,benyomják az altatót,pár mp,szédülés,lebegés és már alszol is.Az altatóorvos a műtét folyamán végig figyeli,hogy minden rendben van-e.

Tampon v. drain kerül az orrodba,amikor felébresztenek autómatikusan az orrodon át lélegzel.Egy napot van bent a tampon v. drain,ritkán kettő-ez függ attól,hogy mennyire volt ferde az orrod ill. az orrsövényed.Az orvos dönt.

Szokásosan másnap kikerül az orrodból a tampon v. drain,ettől még nem fog jönni a levegő,az orrnyálkahártya duzzadt,az orr tele van trutyival.Szerencsés,akinek már ilyenkor is jut levegő orron át.Többségünk a száján át lélegzik a gipszes időszak alatt.

Gipsz:egy hétig van rajta,ez a gyakori,de az orvos kitolhatja 9 napra is.

Természetesen a gipszes időszak alatt is vannak gyógykészítmények,amik segítik átvészelni ezt az időszakot,mint ahogy utána is.

Gipszlevétel után általában már szabadon jön a levegő és finoman orrot is lehet fújni.

Röviden ennyi,ha még bármi érdekel,kérdezzél nyugodtan.

Üdv.:Dóri

11604. dorabora
2015. nov. 5. 06:59

Sziasztok!

Új vagyok ebben a témában :)

Érdekelne hogy hogyan is zajlik egy orrműtét,műtét után milyen,meddig van gipsz stb :)

Nekem egy csontkinöves van és gondolkodom rajta.

11603. keki70 (válaszként erre: 11601. - Bernadette89)
2015. nov. 4. 19:38

Köszönöm :-)


Olyasmi az orrod,mint az enyém volt.

Így van,ha kérdezik,orrsövényt korrigált az orvos,de attól még vehetsz ki betegszabit,ha megteheted,a gipszes hét után még egy hetet jó pihenni.

11602. keki70 (válaszként erre: 11600. - Frida9)
2015. nov. 4. 19:36

Szia!



Nekem ez van:

[link]


Arianna orrszívó-porszívó,de más márkájú is jó.

A második sorban a sötétkék dobozos.

11601. Bernadette89 (válaszként erre: 11597. - Keki70)
2015. nov. 4. 19:14

Hihetetlen, hogy nem vették észre, pedig aztán tényleg teljesen átvarázsolt a doki, de nagyon szép orrot csinált :) ha megnézed nekem is a képemet, lesz dolga rendesen... :)


Én is úgy terveztem, hogy pont ezért nem veszek ki beteg szabit, hogy ne csámcsogjanak rajta, maximum, ha megkérdezik, akkor tényleg csak annyit fogok mondani, hogy orrsövény korrekciós műtétem volt..

11600. Frida9
2015. nov. 4. 18:09

Sziasztok!


Erdemes megvasarolni az orrszivot? :)

Es ha igen van tobb fajtai vagy csak egy mezei,vagy ti milyet szereztetek be? Mar kozeledik a nagynapom es az idegeim a plafonon.

Elore is koszonom a valaszokat!

11599. keki70 (válaszként erre: 11591. - Vivike0712)
2015. nov. 4. 13:23

Vivike egy élmény volt megint olvasni téged.Szinte átéltem veled azokat a pillanatokat,amikor az én gipszem került le.

De nálam a fényképezés is sikerült még a tapaszok előtt és a gipszet is hazahoztam.


Nagyon szép lett az orrod,gratulálok hozzá <3

És a türelem-te ebben profi vagy,minden szavaddal egyetértek.

11598. keki70
2015. nov. 4. 13:19
esett le-leesett->tudok fogalmazni...jáj
11597. keki70 (válaszként erre: 11592. - Bernadette89)
2015. nov. 4. 13:17

Manda már mindent megírt :-)

Kollégák:nem kell nekik elmondani,hogy mire készülsz,ha mégis valamit megtudnak,akkor az csak orrsövényplasztika legyen.

Nézd meg az orromat,hogy miből mi lett és nem vették észre az emberek!

Fürkészték az arcomat,belebámultak szinte,látták,hogy valami változott,finomodtak a vonásaim,de hogy az orrom,nem vették észre.


Két barátnőm-akik hatéves korom óta hozzám tartoznak-akkor esett le nekik,hogy miért fordítom az arcomat,szinte a profilom már pár centire volt a szemük előtt amikor leesett nekik,hogy Dóri az orrod!!!Mindig mondtad,hogy megcsináltatod,ha egyszer lesz pénzed!!!

Szóval így vették észre-én nem tudom,hol hordják a szemeiket :-)

Tetszett nekik nagyon,bár ők szerintem már annyira megszoktak a régivel,hogy ezért nem is tűnt fel nekik,hogy annyira megszépültem,hogy jobb lesz,ha a férjeiket eldugják,mert még lecsapnak rám :-)

/külön-külön történt egyébként,hogy látták az új orromat/

Aztán miután megkaptam a dícséretet,mondtam nekik,hogy rátok is rátok férne egy orrplasztika-szerintem ez édes volt tőlem,de ha egyszer sok a hiba az orrukon...

11596. Manda76
2015. nov. 4. 12:46
Igaza van :) És szívesen!
2015. nov. 4. 12:40
köszi Manda! :) Hát sajnos júniusig biztos várnom kell, mert csak a nyári hónapok, illetve szeptember jöhetne számításba olyan szempontból, hogy akkor tudok egybefüggő két hetet kivenni, de hát már 13 éve hezitálok, úgy, hogy ez a félév már... :)párom mondta, hogy túl sokat gondolkozom rajta, nem kell túlkomplikálni csak vágjak bele..lehet igaza van, sőt.. :)
11594. Manda76
2015. nov. 4. 12:09
És még egy is plusz löket az előtte állóknak, vagy hezitálóknak. Hihetetlen, hogy milyen ütemben gyógyulok. Én magam is megdöbbenek. 2 napja került le a gipsz, és az orrjárataim teljesen átjárhatóak, váladék nulla, a légzésem 90 %-os, ízérzet, szaglás visszatért, duzzadás minimális. Igaz,. hogy még van tapasz, és szigorúan félig ülve alszom nyakpárnával (is), de pl. naponta többször hajolok macskaalmot takarítani, este én fürdetem a 2 évesemet, emelem, rakom be a kocsiba, stb. Annyi, h én szedtem egy hétig antibiotikumot, műtét előtti héttől 2000 mg C vitamint, és 3x1 szem Rutascorbint naponta.
11593. Manda76 (válaszként erre: 11592. - Bernadette89)
2015. nov. 4. 11:50

Vágj bele, minél előbb! Én Vivitől 1 nappal vagyok régebbi játékos, és ahogy a 2., 3., 4., napon szenvedtünk... visszagondolva egy vicc volt :)

Én még gipszlevétel előtt a liftben Kárász doktorral felfelé menet is azt mondtam neki, hogy ez valami baromi szar volt, és nem kezdeném előlről. Erre Ő, hogy nagyobb összeget tenne fel arra, hogy ha egy hónap múlva megkérdezne, mást mondanék :) Nos, nyert a Doktor, mert már hazafelé máshogy gondoltam :)

És nekem a nagyon nagyból csinált egy csinosat, és attól féltem, hogy túl pici lett. :) Na erre is azt mondta, hogy ilyet sem mondott még neki senki a praxisa alatt. Szóval vágj bele, minél előbb. Jövő szeptemberig bedilizel. Én már a másfél hónapot alig bírtam ki a konzultációtól a műtétig.

2015. nov. 4. 11:21

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :) már sokat segítettetek. Szerintem jövőév szeptemberébe fixálom le a műtétet, de lehet, hogy előtte már csináltatok egy látványtervet, hogy az is erőt adjon, hogy mit lehet kihozni az orromból :)

Bár a Június meg abból a szempontból lenne jobb, hogy a nyár nyugisabb a munkahelyen, mondjuk ülőmunkát végzek, csak most fel is csigáztatok, olvasva Vivi naplóját is :)

Titeket amúgy, hogy fogadtak a kollégák? Észrevették, hogy más az arcotok? ezt csak azért kérdezem, mert picit tartok attól, hogy mit szólnak hozzá, mert van egy-két rosszindulatú emberke, bár tudom, hogy azokkal a véleményekkel meg ne törödjek..:)

11591. Vivike0712 (válaszként erre: 11588. - Keki70)
2015. nov. 4. 10:22
Jelentem, frissítettem! ;) :P
11590. keki70 (válaszként erre: 11589. - Szimy76)
2015. nov. 4. 10:13

Szívesen :-)


Nincsenek munkái a neten,ha csak olyan nem olvassa,akit ő műtött és küld neked.

Nekem is szoktak küldeni műtét után e-mailban vegyesen nemtől függetlenül,remélem,hogy lesz,aki megosztja veled az élményt.

11589. Szimy76 (válaszként erre: 11557. - Keki70)
2015. nov. 4. 09:50

keki70 (Dóri)

Köszönöm az elérhetőséget a jövőhéten fel is hívom! :)

Igen valószínű, hogy már nem lesz semmi kérdésem az orvostól mire odamegyek :D de ennek örülök is! :)

Írt privátban is egy csajszi aki nála volt, így Ő eltud mondani még többet is az orvosról :)


És lenne most mindenkihez is egy kérésem! Nem tudja valaki, hogy neten nincs-e Dr. Rezek Ödönnek munkái? mert azért megnéznék több nózit is előtte amit Ő csinált. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook