Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12312. a739c1e37c
2016. jan. 18. 19:26
Az mennyire normális, hogy 10 hónaposan (igaz mégsem 1 év) az orrom hegye még mindig ilyen "érzéketlen", vagyis tudjátok olyan fura. :O
12311. keki70 (válaszként erre: 12310. - D.zsaki)
2016. jan. 18. 18:54

Szia!


Nekem is volt orrsövényferdülésem és egész évben szedtem a gyógyszert allergiára,használnom kellett az orrsprayt és a szájon át szippantót.Szinte egész évben folyt az orrom,már el is felejtettem,hogy milyen,amikor úgy tud az ember aludni,hogy az orrán át lélegzik.

Éppen ezek miatt a téli időszakot választottam a műtétre,mert akkor voltak a tüneteim a legenyhébbek.Az allergiás nátha nem befolyásolja a műtétet.

A gipszes időszak alatt tele volt mindig trutyival az orrom és a nátha miatt még pluszban váladékkal,addig nem tudtam orron át lélegezni.De amikor lekerült a gipszem és kifújhattam óvatosan az orromat,utána rendesen kaptam levegőt.

És már nem úgy aludtam,hogy a szám nyitva,hanem az orromon át vettem a levegőt.

Az allergiára szedem a gyógyszert,használom az orrsprayt,de pl.a szájon át használt szippantót elhagytam.A náthám megszűnt-orrsövény kiegyenesítése megtörtént-nagyon ritka,hogy szájon át lélegeznék,tényleg csak akkor,ha megfázom és náthás leszek.

KT-nak köszönhetem,hogy nem csak az orromat szépítette meg,de az életminőségem is sokat javult,az állandó nátha kitudja készíteni az embert.

12310. d.zsaki
2016. jan. 18. 18:17
Sziasztok! Új vagyok a fórumon, 24 éves lány és én is Kárász Tamással szeretném az orrom formásabbá varázsolni, azonban a megkereséssel még hezitálok a következő miatt: Allergiás és enyhén asztmás vagyok egész évben és félek, hogy a szájon át történő légzés milyen hatással lesz az asztmámra. Februárban megyek a tüdőgyógyászomhoz beszélni a terveimről és csak azt követően tervezem megkeresni a Doktor urat. Az orrsövényem ferde, ami okoz panaszokat, így évek óta tervezem a műtétet fül-orr-gégész szakvéleménye alapján is. Nektek mi a tapasztalatotok, meddig volt eldugulva az orrotok műtétet követően? Mikortól ment a légzés orron keresztül? Köszönök minden tapasztalatot/tanácsot előre is!
12309. Vivike0712 (válaszként erre: 12299. - Nyuszikaaa)
2016. jan. 18. 17:54

Nyuszika, nekem azt mondta KT, hogy 4, 8, majd 12 hónaposan van kontroll, de nem muszáj mindre elmenni. Ha baj van, mehetsz előbb, de ha úgy van, telefonon is felhívhatod (bár nehéz elérni). Volt, hogy én is kétszer hívtam, másodiknál viberen írtam neki, mert nem vette fel. Amint elolvasta a panaszomat, egyből visszahívott és elmondta, mit csináljak.

Az egy éves kontrollra amúgy szerintem mindenképp el kell menni. :)

12308. keki70
2016. jan. 18. 17:09

Melodia a vérvizsgálat másnapra meg van,az EKG rögtön.Ezek akkor,ha a körzeti orvosnál megtudod oldani.

Ha nem,akkor a magánklinikán is megcsinálják,viszont ezért fizetni kell és ezt meg kell beszélni az orvossal.

Manda mindent jól leírt :-)

12307. melodia22
2016. jan. 18. 16:44
Koszi! Csak nem tudom hogy a vervizsgalatok meg a tobbi vizsgalat eredmenyere mennyit kell varni. 
12306. Manda76
2016. jan. 18. 14:59
Én is úgy kértem a konzultációs időpontot, hogy azonnal tervezzen is, megvártam.:)
12305. Manda76 (válaszként erre: 12304. - Melodia22)
2016. jan. 18. 14:58
Budapest, 2. kerület, Margit utca. Margit hídtól 2 perc. Mivel külföldön élsz, elég felhívnod az asszisztensét, és megbeszéltek mindent. Elég a műtétre hazajönnöd, biztos, hogy előtte találkoztok egyszer, fotóz, tervez, megbeszélitek és műt rá pár napra, amikor van szabad időpontja. Állítólag be tud szúrni ilyen esetben gyorsan műtétet. :) A facebook oldalát nézd meg, ott a telefonszáma, és asz asszisztensével mindent meg tudsz beszélni, és nem kell többször hazautazgatnod, ha mellette voksolsz.
12304. melodia22
2016. jan. 18. 14:52
Karasz Tamas hol műt es hova kell menni konzultaciora? Es hogy zajlik? El kell mdnnem konzultaciora aztan par hettel kesobb vizsgalatra es utana ad csak mutetre idopontot? Bocsi hogy ennyit kerdezek de kulfoldon elek es meg kell terveznem hogy mikor es hanyszor kellene hazautaznom emiatt az elokeszuletek miatt es nem pesti vagyok ugyhogy azt is pontosan tudnom kellene hova kell mennem 😊 koszonom szepen!!
12303. lina172 (válaszként erre: 12297. - Borella)
2016. jan. 18. 14:26

Szia Borella!


Én mindenképp szerettem volna Rezek doktortól egy tervet, pedig nem volt biztos a műtét. Májusban csinálta, akkor még nem kért érte plusz pénzt.

12302. Manda76 (válaszként erre: 12301. - Melodia22)
2016. jan. 18. 13:40
Nézd meg a naplóm... Kárász :)
12301. melodia22
2016. jan. 18. 13:39

Sziasztok!

Jovohonapra terveztem, hogy kerek idopontot konzultaciora az orrom miatt. De mar teljesen osszezavarodtam Karasz vagy Rezek jobb szerintetek? Inkabb fizetnek egyszer tobbet csak jol meg legyen csinalva es odafigyeljen az orvos ra ne csak ugy osszedobja.

koszi a valaszokat!😊

12300. keki70 (válaszként erre: 12299. - Nyuszikaaa)
2016. jan. 18. 10:01

Szia!


A kontrollokat ha nincs gond,akkor saját magunk is alakíthatjuk.

A megszokott a három hónapos,aztán féléves és egyéves.

De ha nincs semmi gond,akkor elég a féléves,olyan is volt,aki csak egyévesre ment.

Nálam még volt egy hónapos-hat hetes is,de persze ha nincs probléma,akkor teljesen felesleges.

12299. Nyuszikaaa
2016. jan. 17. 22:06

Sziasztok. Örömmel olvasom h K.T nem használ tampont a műtétkor .

Közben kész lett a laborom , máj értek kicsit magas , de nagyon kevéssel mint a hatar . Gondolom ez nem ad okot , h halasszuk a műtétet .

Olyan kérdésem lenne még , hogy gipsz levétel mutet utan 1 héttel . Utana milyen időközönként kell járni kontrollra ?

12298. keki70
2016. jan. 17. 18:46

Szia!


Nem változott-minden a helyén :-)

2008-ban már draint használt KT,nem tampont.Hogyan lennél öreg 33 évesen?A plasztikához sosem vagyunk öregek.Akit ismerek,hogy a legidősebb volt a fórumon,57 éves,neki orrplasztikát és szemhéjplasztikát csinált egyben KT,és bizony megérte megcsináltatnia,mert bár a ráncok nem tűnnek el az arcon,de egy szép orr,egy felvarrt felső szemhéj bizony sokat szépít,fiatalít az arcon.Én azt mondom,hogy sosem késő meglépnie az embernek az álmát.Van,akinek korábban megadatik,van,akinek sosem,de mi szerencsések vagyunk,mert ha nem is huszonévesen,de megvalósult-megvalósul az álmunk.Nem bírtam elképzelni,hogy egy kampós,puklis orral éljem le az életemet.Az orrom a gyengém volt,nem illett az arcszerkezetembe.

KT mindig arra törekedett,hogy a lehető legkíméletesebben végezze az orrplasztikát,bár nálam még vésőt használt,de abból is valami speciálisat,Németországból hozatta,jó éles volt és könnyen,kíméletesen tudott vele dolgozni.

Ma már endoszkópos eljárást alkalmaz,így a szöveteket nem roncsolja,bővebben:"Az orrplasztikai műtéteknél alkalmazott ENDOSZKÓPOS eljárás nagymértékben hozzájárul a páciens elképzelésének még pontosabb megvalósításához, minimalizálhatjuk az esetleges szövődmények számát, a páciens kellemesebben éli meg a gyógyulási időszakot, és rövidebb időn belül térhet vissza a mindennapokba. További előnye, hogy segítségével számos funkcionális orrműtétet is kiválóan elvégezhetünk, így nemcsak az orrunk lesz szebb, de jobban is kapunk levegőt rajta és a horkolás is javulhat."

Sokan vannak,akik "friss" páciensek,érdemes kérni,hogy engedjenek be a naplójukba,van,aki nagyon részletesen leírta,hogy jelenleg hogyan zajlik a műtét.

Bár az új eljárásról leginkább az orvos tud tájékoztatást adni,mert akárhogy is nézzük,a műtét alatt most is alszunk,tehát nem látjuk,hogy mivel és hogyan dolgozik,a többi dolog pedig nem változott:altatás,infúzió,drain kivétel,stb...

12297. Borella (válaszként erre: 12295. - Keki70)
2016. jan. 17. 17:04

Szia Keki!


Igen, Rezek Doktor azt mondta, hogy Ő ha biztosan akarom a műtétet Nála, akkor megcsinálja a terveket, de nyilván azért már fizetnem is kell. Persze, ez így rendben, csak érdekelt, hogy másnál is így történt-e. A Te nózid semmit nem változott az évek alatt? Ez nagyon jó hír!! 33 évesen nem vagyok öreg a műtéthez? :) Olvastam régebbi hozzászólásokban, hogy a KT és a RÖ is másként műt. Pl. a KT már nem használ orrtampont és nem vés, stb...a Rezek doki viszont igen. Ez valóban így van? Erről nem is volt szó a konzultációkon. Kinek hogy zajlott a műtét?

12296. Borella (válaszként erre: 12294. - Supergirl89)
2016. jan. 17. 16:59

Szia Supergirl89!


Köszönöm, hogy írtál. Jelentkeztem a naplódra. :)

Minél többet olvasom a fórumot, egyre inkább meggyőzöm magam a műtétről. :)

12295. keki70 (válaszként erre: 12292. - Borella)
2016. jan. 16. 19:26

Szia Borella!


Én is Kárászos vagyok,maximálisan elégedett vagyok a munkájával,engem már jó pár évvel ezelőtt operált,példa vagyok arra,hogy az évek múlnak és az orrom nem változik,minden a helyén :-)

Tervet a műtéti időpontok sorrendjében csinálja,ez mindig így volt.Ha van ideje a konzíliumon,akkor megcsinálja,de mivel sokan vannak,szerencsés,akinek már ott elkészül.

Nekem annak idején még vissza kellett mennem a tervért,ott megnéztem a gépén,átbeszéltük és nem került hozzám a terv.Igaz,hogy nem is kellett külön fizetni érte.

Hát igen,Rezek doktornál is hasonló az elv,ha biztosan nála történik a műtét,akkor csinál tervet.Volt olyan variáció is,hogy a műtéti díj 10%-át kéri el a tervért.

Előfordult,hogy a tervet szépen megcsinálták-akkor még ingyen-aztán a szép tervvel elvonult másik orvoshoz,próbálja megcsinálni neki.Nyilván olcsóbban.Nem hiszem,hogy sikerült...

Ne add fel a két dokinál-a legjobbak!!!

12294. supergirl89 (válaszként erre: 12292. - Borella)
2016. jan. 16. 15:18

Szia Borella!


Szívesen beengedlek a naplómba ha jelentkezel az olvasásához. :-)

Engem lassan 1 éve hogy műtött Kárász Tamás és nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. A naplómba leírtam a műtét előtt, a műtét napján valamint a gipszlevétel napján történt eseményeket és képeket is raktam fel.

12293. barbus1991 (válaszként erre: 12291. - Supergirl89)
2016. jan. 16. 13:46

Kedves Supergirl89!

Hasonló volt a régi orrom is, nem sok változtatás esett rajta. Én a hosszán szerettem volna mindenféleképpen változtatni, ez meg is történt, csak valahogy nem vagyok kibékülve vele.

Köszönöm szépen a kedves szavakat! Persze, mindenképp át kell gondolnom, és konzultálnom, mit lehet vele csinálni:-)

12292. Borella
2016. jan. 16. 13:08

Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok itt köztetek, de nagyon jó olvasni, hogy ilyen összetartó kis csoport alakult ki. Hosszú évek óta tudom, hogy szeretném megműttetni az orromat, mert abszolút nem érzem a sajátomnak. Addig már eljutottam, hogy múlt év elején voltam a Kárász doktornál és Rezek Ödönnél is konzultáción. A Kárász doki azóta is küldi a terveket.... Rezek doktor pedig addig nem csinál, amíg nem fixáljuk le a műtétet. Kinél hogy zajlott ez? Köszönöm a segítsége és a bátorítást előre is.

12291. supergirl89 (válaszként erre: 12290. - Barbus1991)
2016. jan. 16. 09:03

Szia Barbus!

Szerintem is nagyon rendben van a nózid,illik az arcodhoz,arányaiban is. Én a helyedben tuti hogy nem műtetném meg újból,szép nagyon! :) persze a lényeg hogy elégedett legyél. Az eredeti nózid nem tudom hogy milyen volt,de ez szuper. Ha még egyszer belenyúlnak nem biztos hogy jót tenne,mert már így is kevésbé ellenálló mint az eredeti,hiszen szétkapták az egészet a műtétkor.Mindenképp gondold meg és kérd ki a dokid véleményét is. :)

12290. barbus1991 (válaszként erre: 12289. - 783d0943a5)
2016. jan. 15. 20:27
Szia! Köszönöm! Túl hosszú maradt sajnos:-(...de még nem vagyok benne biztos, hogy újra kés alá fekszem-e...
12289. 783d0943a5 (válaszként erre: 12286. - Barbus1991)
2016. jan. 15. 14:26

Szia!

Nagyon szép lett a nózid!Miért kell a korrekció?

12288. keki70 (válaszként erre: 12286. - Barbus1991)
2016. jan. 15. 10:11

Szia!


Egy év,de előfordult,hogy már 8 hónaposan úgy ítélte meg az orvos,hogy az orr gyógyult és hozzá lehet nyúlni.

12287. 87ead4f242 (válaszként erre: 12281. - Fiskerkarma)
2016. jan. 15. 02:26
Gyönyörű lett az orrod !!!!!
12286. barbus1991
2016. jan. 14. 21:21
Sziasztok! Orrplasztika után mennyi idővel lehetséges a korrekció?
12285. keki70
2016. jan. 14. 09:48

Nem kell izgulni lányok,nagyon jó kezekben lesztek.

Egyre kell figyelnetek:nehogy lebetegedjetek.


Piercing:képzeljed Lina,hogy gipszlevétel után két héttel már ismét lehet csináltatni.De írod,hogy már nem lesz szükséged rá :-)

12284. lina172 (válaszként erre: 12282. - Nyuszikaaa)
2016. jan. 14. 09:24
Nyuszikaaa! Én sem. Gondolok majd rád is, kitartás! :)
12283. lina172 (válaszként erre: 12280. - Keki70)
2016. jan. 14. 09:22

Bizony Dóri :)

Pontosan 2 hét múlva lesz... el sem hiszem :')

Köszike a biztatást, csajok! Úgy érzem, lelkileg teljesen felkészültem. És persze az orrpiercingem is kivettem, hagyom benőni a lyukat.. most már nem lesz szükségem elterelő hadműveletre, nem kell a piercingnek elvennie a figyelmet a puklimról. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook