Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12579. supergirl89 (válaszként erre: 12575. - Linda0714)
2016. jan. 30. 18:52
Itt a végleges nózi átlagosan 1 évesen mondható véglegesnek,viszont s gyógyulási idő rövidebb mint a ciciknél. 1 hétig gipsz van rajta utána nekem 1 hónap volt mire tudtam sportolni,de külső szemmel már hamarabb rendben volt. A naplómban leírtam a sztorimat,olvasgasd,remélem tetszeni fog. :-)
12578. keki70 (válaszként erre: 12575. - Linda0714)
2016. jan. 30. 18:51
Linda egy évvel számoljál.Persze ettől lehet rövidebb,de pl.vastag bőrnél lehet több.Az átlag egy év.
12577. keki70 (válaszként erre: 12576. - Nyuszikaaa)
2016. jan. 30. 18:50
Nyuszika nem baj,ha kijött azért,mert eljött az ideje :-)
12576. Nyuszikaaa
2016. jan. 30. 18:14
Sziasztok. Ma kijött par damil az orrombol . A külső , de volt valami átlátszó is Az lehet a felszívódó.Szerintetek ez baj ? A külsőt mar ugy latom szepen összeforrt
12575. Linda0714
2016. jan. 30. 18:12
Koszonom szepen.. ahogy keresgeltem a neten szamomra Karasz eleg szimpatikus es teccenek a munkai.. azt hiszem mindenkeppen megfogom latogatni... ennel a mutetnel is 3 honap a gyogyulasi ido mint a cicinel? Koszonom supergirl ha beengedsz :) kopogtatok..
12574. keki70 (válaszként erre: 12573. - Mercikebaby)
2016. jan. 30. 18:05

Szia!


Ezt egyszer valaki írta,hogy ég az orra.Akkor is írtam,elképzelni sem tudom,hogy az milyen.Úgy próbáltam elképzelni,hogy annyira be van "durranva"-duzzadva az orr,hogy egy ilyen égő érzéshez hasonlót lehet érezni.Hozzá a zsibbadás,húzódás és így együtt van,aki úgy éli meg,hogy ég az orr.


Most már azért jobban vagy,ugye?Mert már került ki nevetős jel is :-)

12573. Mercikebaby (válaszként erre: 12568. - Keki70)
2016. jan. 30. 17:10

Szia!

Hát akkor szerintem elértem ezt az állapotot :) Beszéltem a dokival azt mondta h ne jegeljem. A mütét napján már nem fájt az orrom semmi bajom nem volt amit nem is értek. De én is erre gondolok h ez okból fáj ennyire. Nagyon szépen.Úgy gondolom hogy hétfőre már ezerszer jobb lesz, nagyon remélem igy is lesz.. :P :) És még egy kérdés az normalis ha ég az orrom?

12572. supergirl89 (válaszként erre: 12571. - Linda0714)
2016. jan. 30. 16:03
Szia Linda! Én Kárász Tamást választottam, 1 éve volt a műtétem. Nagyon szép munkát végzett, ha kíváncsi vagy,szívesen beengedlek a naplómba. :-) Rezek Ödön is nagyon ügyes,úgyhogy vele is jól járnál. Voltak már itt a fórumon mindkét doki által műtött fórumozók,sőt most is vagyunk egy páran. :-) Szóval itt mindenki szívesen megosztja veled a tapasztalatát.:-)
12571. Linda0714
2016. jan. 30. 15:38
Sziasztok.. velemenyetek es tapasztalaitok szerint Rezek Odon vagy Karasz Tamas a jobb doki? Szeretnem majd az orrom megcsinaltatni mert zavar h karvalyos es neha kicsit nehezebben kapok levegot...
12570. keki70 (válaszként erre: 12559. - Vivike0712)
2016. jan. 30. 13:49

"hogy KT által műtöttekről montázst csinálni és odaadni neki, de az már lehet, hogy egy s.ggnyalás szint lenne. :D:D "


Vivike még mindig ezen nevetek... :-)))))))))))))))

12569. keki70
2016. jan. 30. 13:35
Aki műtét előtt áll és nincsen orrszívó-porszívója,annak tudom ajánlani a Rossmannt,hétfőtől akciós lesz.
12568. keki70 (válaszként erre: 12564. - Mercikebaby)
2016. jan. 30. 13:31

Szia!


Igaza van ik75-nek,bizony most lehet a legduzzadtabb az orrod,ami átterjed az arcra,ami szabadon van,nem a gipsz alatt,ott észre is veszed,hogy mennyire "puffadt" lett.Ha tapasztalod a hörcsögpofi állapotot,na utána már jobb lesz.Aztán már nem duzzad,hanem apad.Kitartás Mercike!

Az alvadt vér távozott tüsszentéskor,semmi baj,csak nyissad a szádat,ha tüszizel.


Antibiotikumot szeded a torkodra,vagy szedted műtét előtt?Mert nem biztos,hogy a csőtől fáj,tudod,a műtét előtt fájt a torkod.

Cataflant vegyél be-hat óráig reméljük,hogy eltart a hatása és akkor jobb lesz.Hat óránként lehet szedni.

A duzzadtságra nagyon jó a szemmaszk,Rossmannban lehet kapni,500 körül van.

Zselé van benne,használat előtt berakod a hűtőbe és utána 20 percig rajta hagyod.Ha nincsen otthon,akkor bármi,ami a mélyhűtőben van megfelel.


Jobbulást-bírd még egy kicsit!

12567. keki70 (válaszként erre: 12558. - LeaLea)
2016. jan. 30. 13:23
Szívesen :-)
12566. Mercikebaby (válaszként erre: 12565. - Ik75)
2016. jan. 30. 12:44
Nagyon szépen köszönöm :(
12565. ik75 (válaszként erre: 12564. - Mercikebaby)
2016. jan. 30. 12:20

Nyugi!

Nagyjából most lehetsz a bedagadás csúcsán. Nálam ez a műtét utáni második napon volt. Jegeld, nekem másnapra már el is tűnt.

Fájdalomra vegyél be enyhe, esetleg erősebb fájdalomcsillapítót.

A torkod valószínűleg azért fáj, mert a szájon át légzés miatt kiszárad (ez egyik napról a másikra megszűnik, amint az orrodon is tudsz este levegőt venni). Nekem reggelente fájt, és kellett 1-2 óra, mire normalizálódott. Az altatásnál használt intubációs csövet is utóéreztem egy ideig, csak szép lassan múlt el. Pár nap, talán egy hét.

A műtét utáni 1-2 nap még nehéz. Pihenj és igyál sokat! Nekem onnantól javult látványosan a közérzetem, amikortól már rendesebben szelelt az orrom. Addig "beteg" voltam, gyenge.

Tüsszentéstől max olyan repül ki, ami nem oda való. A gipszre vigyázz, az ne mozduljon el. Tüsszentéstől nem fog, csak ha mondjuk odakapsz.

Még 1-2 napot bírj ki, utána már azt fogod számolgatni, hogy mikor veszik már le a gipszet, mert vakaródzik a bőr alatta, meg amúgy is, minek az már oda...

2016. jan. 30. 11:47
Sziasztok! Nagyon rosszul vagyok ugy bedagadtam h fáj a szemem... a torkom iszonyat fáj este sirtam is miatta. meg kétszer ttüsszentettem, másodszorra vérés váladék repült ki meg három puha valami.. ez normális? mikor lesz ennek vége?? miért vagyok egyre rosszabbul? :( ugy érzem nem birom már ezt nagyon sok nekem :,(
12563. supergirl89 (válaszként erre: 12559. - Vivike0712)
2016. jan. 30. 08:56
Hihi..nem rossz ötlet.. :) Bár akkor lenne jó, ha a lenne saját klinikája, mert ott kitehetné a falra. :D Mi csak egyszerűen hálásak vagyunk neki, ennyi. Oké, hogy sok pénzbe került, de ahhoz képest, amilyen örömben részesülünk azóta is, nem mérhető pénzben (szerintem). Szóval ez felbecsülhetetlen érzés. :D
12562. supergirl89 (válaszként erre: 12553. - Mercikebaby)
2016. jan. 30. 08:50
Tudom, én is úgy éreztem anno, hogy minden mozdulatnál leesik az orrom...annyira féltettem, de hidd el nem lesz semmi baja, csak a gravitáció dolgozik. Majd meglátod te is, hogy nincs mitől félni. Ha csak picikét mozdult el a gipsz, nem hiszem, hogy gond, de ha kétségeid vannak, nyugodtan hívd fel a dokit. :D
12561. Borella
2016. jan. 29. 22:53
Gipszes Csajszik, gyors gyógyulást!! A szép orrocskák már ott vannak a kötés alatt.😉 ❤
12560. Mercikebaby (válaszként erre: 12557. - Keki70)
2016. jan. 29. 22:00
szuper akkor nem mozdult el. :) megmostam a afogam ahogy tudtam.. nem lehet kinyitni nagyon a szájat. :) most lefekszek. Mindenkinek szép álmokat kivánok. :)
12559. Vivike0712
2016. jan. 29. 21:05

Húha, mennyi hozzászólás! :)

Ügyesek voltatok, jár a nagy taps mindenkinek, akik most gipsz alatt töltik a mindennapokat!

Supergirl, egy ilyen tali nekem is már eszembejutott, szuper lenne! Meg még arra is gondoltam, hogy KT által műtöttekről montázst csinálni és odaadni neki, de az már lehet, hogy egy s.ggnyalás szint lenne. :D:D

12558. LeaLea (válaszként erre: 12555. - Keki70)
2016. jan. 29. 20:58
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, Keki :)
12557. keki70
2016. jan. 29. 20:40

Mercike a gipsz akkor van jó helyen és akkor nem mozdult el,ha ugyanannyi lóg ki az orrcsúcsodból,mint amikor elhagytad a klinikát.

Én a tapaszokra raktam plusz tapaszt,tudja az a gipsz,hol a helye,hátha közben apad az orr a gipsz alatt és akkor tényleg lazábbnak érezni.

12556. keki70 (válaszként erre: 12554. - Mercikebaby)
2016. jan. 29. 20:39

Mercike a savanyú nem túl jó ilyenkor-a torkod nem fog örülni neki.

Tudom,annyira kívántad,még ha csípett is... :-)

Jól van,akkor a Phlogosolt már bevetetted,segíteni fog.

Elektromos fogkefe:szuper,kicsi feje van,könnyen befér a szádba,menni fog a fogmosás,csak légy türelmes.

12555. keki70 (válaszként erre: 12548. - LeaLea)
2016. jan. 29. 20:35

Szia!


Üdv. a fórumon :-)


Biztosan kapsz majd belépést a titkos naplókba és ott sok szép orrot láthatsz.Nálam van fent kép,meg tudod nézni.Nem az első leszek,az a kis szíves orrú szőrmók,majd csak utána jövök :-)


Arc:teljesen szalonképesen

Orr:egyéves a gyógyulási időszak,de nem lehet általánosítani.

De hol duzzad az orr,hol apad ebben az időszakban.Szóval gyógyul.A duzzadtságot lehet,hogy csak te veszed észre,aki nap mint nap figyeled az orrodat,kívülálló nem.A duzzadás mértéke is mindenkinél más,én szerencsés voltam,nagyon minimálisan duzzadt az orrom.És ugye a téli időszak jót tett neki,melegben azért jobban duzzad.

Ja,és nem csúnya az orr,azért nagyjából már gipszlevételkor látni,hogy milyen lesz az orr.De le kell mennie a duzzanatnak,hogy ténylegesen kirajzolódjanak a körvonalai.


Bedugulás:gipszes időszak alatt jellemző,hogy nem kapsz levegőt az orrodon keresztül,mivel tele van váladékkal,sebbel,trutyival és duzzadt a nyálkahártya.De meglesznek az eszközök,amik ezen segítenek,ha aktuális lesz,soroljuk :-)Igen,olyan érzés lesz,mintha náthás lennél.


Szerencsés az,aki már a gipszes időszak alatt is az orrán át kap levegőt,még ha csak időnként is.

Gipszlevétel után aztán már jobb,óvatosan lehet orrot fújni,aztán egyre bátrabban.Közben a nyálkahártya is gyógyul,a sebek is majd idővel leválnak-utoljára az orr mélyéből-és szabad útja lesz a levegőnek.

Orrfújás után nálam már szabadon volt útja a levegőnek,nagyon jó érzés volt.

2-3 hét után szinte mindenki megy dolgozni,ha fizikai munkát végez valaki,akkor érdemes próbálkozni a hat hét táppénzzel.


Környezet:Csak annak mondjad el,hogy mire készülsz,akiben megbízol.Persze gondolom,hogy a szülőket nem lehet kihagyni,de ha nagyon akarod a változást,mert zavar az orrod kinézete,megfogják érteni.

Én a körzeti orvosnak is csak orrsövényplasztikát mondtam,úgy gondolom,hogy senkire nem tartozik,hogy én orrplasztikát csináltatok.

A közvetlen családom tudta,párom és a gyermekeim és apukám.

Nem éreztem úgy,hogy ez másra tartozna.Ők pedig tudták,hogy már nagyon régóta szeretném az orromat megoperáltatni,nem szerettem a puklis,lógós orrcsúcsos orrom,ami abszolút nem illett az arcszerkezetembe,bár szerintem az ilyen orr senkinél sem menő :-)

12554. Mercikebaby (válaszként erre: 12551. - Keki70)
2016. jan. 29. 20:33

Szia!

Már öblögettem, gargalizáltam is vele 3szor. Nagyon reménykedek benne hogy holnap felkelek és semmi baja a torkomnak. Ettem édes savanyú kínai levest nagyon jó volt mert letudtam nyelni a húslevessel ellentétbe mert itt aprók a belevalók, ha nem csipett volna még jól is esett volna 100%-ban. :) Én a tepertős pogácsa és gouda sajtos pogácsa szerelmese vagyok. :) Alig várom hogy újra ehessek. :) Elektromos fogkefém van nekem kicsit félek a használatától de megengedte a doki :)

12553. Mercikebaby (válaszként erre: 12547. - Supergirl89)
2016. jan. 29. 20:27
Nagyon nehéz rá vigyázni szerintem.Úgy érzem a gipsz 1-2mm-t ellazult, meg orrom eleje lóg, mozog amikor közlekedek. Remélem semmi baja nem lesz gipszlevételig.
12552. keki70 (válaszként erre: 12549. - Lina172)
2016. jan. 29. 19:55

Szia lina!


Már vártam,hogy gyere...tudom,hogy ilyenkor nagyon fáradt az ember,de jó pár sort olvasni a friss műtétesektől.

Ilyenkor mi-akik izgulunk értetek-megnyugszunk,hogy minden rendben ment.


"Rezek doki mosolygott is, hogy milyen sok mindent tudok már."

Ez aranyos :-)


A félig ülve alvásnál arra figyeljél,hogy a derekad ne legyen a levegőben,kispárnával támasszad meg,akkor sokkal jobb lesz,én is így csináltam.

Gyógyulgassál,pihenjél a gipszes hét alatt,ügyes voltál!

12551. keki70 (válaszként erre: 12545. - Mercikebaby)
2016. jan. 29. 19:48

Szia!


Segíteni fog,gyulladásra,sérülésre,stb...nagyon jó.

Most tényleg nem lehet bújni,vigyázni kell az orrodra.Majd bepótoljátok <3

Nekem nem fájt a torkom,de ha ettem,akkor levest,annak is inkább a levét,alig találtam be a számba és a tészta sem mindig odakerült,ahová kellett volna.

Én nagy kakaóscsiga evő vagyok,de pici darabot téptem belőle-ez már a negyedik napon lehetett-és valahogy betuszkoltam a számba,lassan megrágtam,de az ízét nem is éreztem.

A fogkefét is napról-napra tudtam számba bejuttatni,nem volt egyszerű az sem.

12550. supergirl89 (válaszként erre: 12549. - Lina172)
2016. jan. 29. 19:25
Szia Lina! Végre,te is itt vagy! :-) Már kezdtem aggódni. :-) Örülök hogy jól vagy,biztos szép nózit csinált RÖ. :-) már kíváncsi vagyok nagyon a képekre. :-) a gipszes hét a legnehezebb,aztán mikor meglátod magad a tükörben,elfeledtet minden kellemetlenséget. :-) Ha megengeded én már most üdvözöllek a szép nózisok táborában. :-) Szia Linanózi!!! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook