Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12789. keki70 (válaszként erre: 12787. - Enci666888)
2016. febr. 9. 19:55

Enci ha nem bírsz feküdni,akkor csücsüljél,de ne álljál neki sütni-főzni...bedurran az orrod és azért feszít,lüktet.

Amíg nem kerül le a gipsz,tényleg kímélni kell magadat és így az orrodat.Még a hajolás is tiltólistán van.

Cataflam jó!

Most öt napos vagy,akkor már jön az a pár nap,amikor inkább összeesik az orr és úgy érzed,hogy belefogyott a gipszbe.De csak akkor,ha pihensz.

Pihizzél,próbáljad meg :-)Mert vasárnap még messze van.Tényleg,miért akkor veszi le a gipszet az orvos?

12788. Evicska82 (válaszként erre: 12787. - Enci666888)
2016. febr. 9. 19:41

Ne aggódj Enci:) neked nagyon friss. Az enyém két hónapos és buzony nem nagyon bírja a gyűrœdést még most sem. Nagyon be tud állni, feszülni...sokszor mintha le akarna szakadni vagy szét akarna robbanni.

:) úgyhogy türelem és kitartás...nekem is nehezen megy ez a két dolog :-D

12787. Enci666888
2016. febr. 9. 19:38
Ma vagyok 5napos,nappal tok jol elvagyok de estere ugy feszit,lüktet:(.veszek be cataflamot ugy jo.Nektek mikor mult el?Olyan ilyesztő,bar ma is főztem,sütöttem mert már nem bírok feküdni.De mindig az vigasztal nektek milyen szép lett a nózitok
12786. keki70 (válaszként erre: 12785. - Lina172)
2016. febr. 9. 19:25

Lina nagyon szép lett az orrod,sok boldogságot hozzá.Ez az orr bizony illik hozzád!

Még látszik,hogy duzzadt és az orrhát nem totál egyenes,de ez nem baj,majd idővel az lesz.Az orr megjegyzi,honnét távolították el a legtöbb anyagot.

De ha így maradna,akkor is csodaszép <3

12785. lina172
2016. febr. 9. 16:29

Fel is tettem a képeket. :)


supergirl, igazad volt. Leírhatatlan érzés az új nózimmal járni-kelni az utcákat. Péntek óta egyszerűen nem sikerül észhez térnem, olyan boldog vagyok. :')

Nagyon köszönöm a rengeteg támogatást! <3

12784. lina172
2016. febr. 9. 16:15

Sziasztok!


Bocsi, hogy eltűntem, de zsúfolt volt a hétvégém, tudjátok...szülinapoztunk. :)

Ma töltök fel képet a naplómba, el sem tudom mondani mennyire boldog vagyok, nagyon szép lett az orrom. Sosem gondoltam volna, hogy a görbe orromból ilyet ki lehet hozni. :) <3 <3

12783. Camyke (válaszként erre: 12781. - Bemutatkozassal)
2016. febr. 9. 15:53

Nekem ket es fel honapos, alig kapok levegot..

Ma peldaul reggel ota be van dugulva nagyon mindket orrlyuk. Mar nagyon unalmas ez:(

Es teljesen felemas a ker orrlyukam, sajnos semmit nem valtoztak meg jo iranyba. Szoval szerintem ez egyenfuggo. Bar nem hinnem, hogy majd most hirtelen az egesz megvaltozik es ugyanolyan lesz mindketto :)

12782. bemutatkozassal (válaszként erre: 12778. - DorkaTR)
2016. febr. 9. 14:56
Jaj de jót nevettem. :) Hát gyerekek voltak, nem tudják mi az az orrplasztika. :) Felnőtt ember nem nevetne ki :) ! Akár baleseted is lehetett volna, szerintem ez minden csak nem ciki. :)
2016. febr. 9. 14:49

Sziasztok!


Normális, hogy lassan 2 hónap után is nagyon piros a hegem? Levegőt tudok venni, de ha nincs frissen kifújva akkor éppen hogy levegőhöz jutok. Illetve az orrcimpák nem szimmetrikusak alulról nézve.

12780. keki70 (válaszként erre: 12778. - DorkaTR)
2016. febr. 9. 13:34

Ugye,aki így jár boltba... :-)

Engem a gipszlevétel utáni tartótapaszokkal is úgy megbámultak,hogy levittem reggel a picimet oviba,de haza már a nagylányom hozta.Kínos volt az egész.És még kérdezgetnek is,akkor is,ha előre szólsz,magánügy és nem kívánsz róla cseverészni.


Semmi gond,a lényeg,hogy megnyugodtál.Holnap már lekerül a gipszed,ugye?

12779. fiskerkarma (válaszként erre: 12775. - DorkaTR)
2016. febr. 9. 13:34
Én sem látom a képet, próbáld meg még egyszer feltölteni hátha úgy sikerül. Nekem nem volt sem tampon, sem géz az orromban csak gipsz 1 hétig. Utána következett a varratszedés ami egyáltalán nem fájt és 1 perc alatt megvolt. Nem lehet, hogy az nem géz amit látsz benne hanem az orrnyálkahártyán lévő heg-sebdarab? Tuti nem maradt benne semmi, ha Te látod akkor az orvos is észrevette volna! Ne aggódj
12778. DorkaTR
2016. febr. 9. 13:31
Bocsánat a kirohanásomért, már megnyugodtam. Hajlamos vagyok bemagyarázni magamnak dolgokat. Valószínűleg agyamra ment a bezártság, de már tuti, hogy nincs gézdarab az orromban (viszont egy nagy adag paranoiám az van, tuti). Na mindegy. Inkább egy vicces sztori:Tegnap először merészkedtem ki az utcára. Elmentem a boltba, tök örültem, hogy olyan sokan nem is bámultak meg. Bemegyek a boltba, elkezd bámulni egy kisfiú, majd az ugyanakkor kislány testvére is. Azt mondja a kislány: Te mi vagy?! Lányos zavaromban csak arrébb álltam nevetni, közben hallottam, ahogy anyukáját kérdezi, hogy "Anya, ő mi?" :DD Áh, ma már nincs kedvem boltba menni
12777. keki70 (válaszként erre: 12775. - DorkaTR)
2016. febr. 9. 13:24

Dorka sehol a kép...

Ha varrat és megpiszkálod,az fáj-mindenkinek,tehát emiatt nem kell izgulni.

Ha esetleg gézcsík,ami bent maradhatott,akkor hívjad fel az orvost,hogy mi a teendő.

Valójában a tampon is gézből van sodorva,a drain az,ami nem.

12776. keki70 (válaszként erre: 12772. - Fiskerkarma)
2016. febr. 9. 13:21

Nekem sem ment másként az orrfújás ennyi idősen,mint neked.Sőt egy kis tükröt is hordtam magamnál,hogy ellenőrizzem,jól sikerült-e a művelet.

Befogtam az orromat finoman-mert ha kicsit erősebben,akkor fájt-és nem éreztem,hogy befogtam és indulhat az orrfújás.Sokáig így voltam ezzel,az én orrom a gyógyulási időszakot kikövetelte magának,igaz,hogy nem volt jellemző a duzzadtság,de a zsibbadás és orrkeménység-orrcsúcsérzéketlenség elhúzódott.

12775. DorkaTR
2016. febr. 9. 12:37
Töltöttem fel képet is. Elég undi, belefényképeztem az orromba, sajnos jobb minőségűt most nem tudok készíteni. A lényeg, hogy az a cérnaféle dolog is, meg hátul az a valami is, minden ami látszik szerintem egy géz darab. Ezt a cérna szerű dolgot megpiszkáltam, de kelletlen, ha megbökdösöm kicsit fáj.
12774. DorkaTR
2016. febr. 9. 12:25
Sziasztok! 6 napos vagyok és most nagyon bepánikoltam. Úgy látom, mintha az egyik orrlyukamban hátul maradt volna egy gézcsík bent mélyen. Nekem legalábbis műtét után gézcsíkok voltak az orromban és másnap az eltávolítása annyira kellemetlen volt, hogy nem sírtam, mert kemény vagyok, de akaratlanul is potyogtak a könnyeim. Attól féltem, hogy egy bent marad, erre fel most teljesen úgy látom. Ez lehetséges? Vagy csak fölösleges félek? Vagy szoktak ilyet csinálni, vagy mást látok? Jaj, nagyon kiborultam most, segítsetek kérlek :((
12773. Evicska82 (válaszként erre: 12772. - Fiskerkarma)
2016. febr. 9. 11:05

Fiskerkarma én ugyanígy vagyok. Orrcsúcs mozdulatlan...de annak örülök..maradjon szépen csak a helyén 😂😂

Amugy orrfújás két hónap elteltével nekem us csak ugy megy ahogy Te is irtad hogy odatartom a zsepit es belefujom.

Hat hét után kezdtem edzegetni...de nem az igazi megmondom őszintén. Azokat a sùlyokat amikkel a mutet elott edzettem, meg sem merem emelni ugyanis meg a sima drepp suly nelkul sem megy nagyon.Es még csak hasazni sem tudok...ugyhogy valamicskét tornázgatok de nem nagyon tudok még. Ugyhogy a jógával még nem is mertem próbálkozni:(

12772. fiskerkarma (válaszként erre: 12769. - Keki70)
2016. febr. 9. 10:37

Nekem is olyan érzés, mintha le akarna szakadni :-) Orrfújásnál az a gond, hogy nem jó érzés ha összeszorítom az orrcimpákat két oldalt, még mindig csak úgy megy, hogy odatartok egy zsepit az orrom elé és belefújogatok.

Amit még észrevettem, hogy egyelőre egy milimétert sem mozdul az orrcsúcs pl. nevetésnél és erős artikulálásnál sem. Furcsa, hogy más embereknél mennyire megfigyelhető hogy beszéd közben mozdul az orrhegy is, vagyis inkább a rajta lévő bőr. Nekem meg olyan mozdulatlan, mintha odaragasztották volna :DD

12771. Nyuszikaaa (válaszként erre: 12764. - Tbjb)
2016. febr. 9. 10:31
Ha lesz időd akkor tölts majd fel kepet 😊
12770. Nyuszikaaa (válaszként erre: 12764. - Tbjb)
2016. febr. 9. 10:29
Kicsit megnyugodtam ahogy elolvastam amiket leírtál . Remelem par hónap múlva en is igy nyilatkozok 😊
12769. keki70 (válaszként erre: 12766. - Fiskerkarma)
2016. febr. 9. 09:39

Szia!


8 hónaposan engedte az orrom,hogy fussak,addig olyan érzés volt,mintha leakarna szakadni,ezért nem is erőltettem.

Az orrfújással mi a gond?

Edzés:van,akinek már hat hét után megy,tudod,ez emberfüggő,az orrod jelez.

12768. keki70 (válaszként erre: 12764. - Tbjb)
2016. febr. 9. 09:35

Szia tbjb :-)


Mennyire igaz,amit leírtál-ilyet először olvasok.Az orr nevében kértél időt,türelmet ♥

12767. keki70 (válaszként erre: 12759. - Nyuszikaaa)
2016. febr. 9. 09:30
Kellett,de nem KT hibájából.
2016. febr. 9. 09:08
Sziasztok!! Tettem fel képet friss képet, most volt 2 hónapos a nózim :-) Én úgy vettem észre, hogy most már szemből is jelentősen apadásnak indult. Az orrcsúcsom szinte úgy néz ki, mint a műtét előtti terveken szóval ha ennél még lejjebb apad akkor túlteljesítette a doktornő a kitűzött célt. :-) Nekem inkább estére szokott megdagadni vagy akkor ha mozgok. Futás még nem megy, illetve a hagyományos orrfújás sem :-( Ki - mikortól tudott egy jót edzeni ?
12765. Evicska82 (válaszként erre: 12764. - Tbjb)
2016. febr. 9. 06:16

Koszi tbjb:) ez a lelkifrøccs most tényleg jól jött:)

☺☺

12764. tbjb
2016. febr. 8. 23:44
Sziasztok! :-) Látom megy itt az aggódás és nem bírtam ki, hogy ne írjak. Az első az, hogy teljesen felesleges most még aggódni. Tényleg nagyon nagyon az elején jártok. Az én műtétem októberben volt és az az azóta eltelt több mint 4 hónap is csak egy tört része a gyógyulási időtartamnak, mégis e rövid idő alatt is rengeteget változott az orrom. Hol jobb, hol rosszabb irányba. Higgyétek el, a műtét óta nekem is nézett ki botrányosan az orrom. Kb 5-6 hetesen minden előzmény nélkül a szép kis orromból egy otromba krumpli lett. Feldagadt az orrcsúcsom, a régi puklim helyén egy másik pukli nőtt ezért megtört, görbének tűnt stb. A különböző állapotai az orromnak az idő függvényében egy sinusgörbével írható le. Tényleg. Egyszer fent, egyszer lent periodikusan váltakozva:-) De a stressz és az aggódás a legrosszabb amit lehet ilyenkor tenni. Stresszhelyzetben olyan anyagok szabadulnak fel a szervezetben ami ellen a szervezetünk egyszerűen nem tud védekezni. Ezzel nem csak a gyógyugylást hátráltatjátok ezzel teret adva az esetleges szövődményeknek, de még bele is betegedhettek. Ezzel tényleg nem mentek semmire. Tudom hogy nehéz, de amikor a kezdeti fellegekben járás után először szembesültem a a görbe krumplival az arcomon, akkor egyszerűen kibírtam, hogy egy darabig, pár napig ne vizslassam az orrom, ne fényképezgessem stb. Úgy sem tudok mit tenni. Az egy évet így is úgy is ki kell várni. Akkor is ha izgulok, és lerágom a körmömet, és emellett ki is borítok magam körül mindenkit, ha nem. Szegéby orrunnaknak ez egy elég nagy sokk. Érthető, hogy időra van szüksége és nekünk ezt meg kell adni. Nagyon igyekszik,hogy helyrejöjjön és ebben támogatni kell azzal, hogy nem fecséreljük az energiánkat és a kis dolgozó, szorgos immunsejtjeinket másra. Pihenjünk egy évet. Hozzáteszem, hogy teljesen értem a problémátokat, de azt is, hogy az orrotok fog még meglepetéseket okozni. Szóval take it easy. :-) Ha aggódni kell, ráérünk az első évfordulón :-)
12763. Evicska82 (válaszként erre: 12760. - Nyuszikaaa)
2016. febr. 8. 21:47
Ja és megnyugtatás képpen Nyuszikaaaa.az enyém minden oldalról hullámos😕😂😉
12762. Evicska82 (válaszként erre: 12760. - Nyuszikaaa)
2016. febr. 8. 21:44

Még annyi hogy türelem türelem türelem....

Ez a legnehezebb számomra is 😂😉

12761. Evicska82 (válaszként erre: 12760. - Nyuszikaaa)
2016. febr. 8. 21:43

Az valószínű a duzzanattól látszódik hullámosnak. Olvastam már ilyet es aztán mikor leapadt akkor szép egyenes volt:)

Tiéd nagyon szep volt es tuti olyan is lesz majd par honap mulva mikor lemmennek a duzzanatok meg minden nyavalya😊😊

12760. Nyuszikaaa
2016. febr. 8. 21:28
Az idegesít , hogy ugyanúgy ott van a puklis vastag resz mint a műtet elott . Ott ugyanazt latom ,mert nem volt nagyon nagy a Puklim alapból csak látszott es most is. Azt mondta gipsz levételkor h az oldal kep nem igazán változik csak a szemben kep , de en mar azt a szep ívet sem latom amit csinalt , oke h be van dagadva az orr csúcs , de a puki résztol ugyan ugy hullámos a profilom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook