Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2016. febr. 27. 10:10
Bocsi az elírásokért, telefonról írok. 😄
12907. supergirl89 (válaszként erre: 12905. - Viribiri25)
2016. febr. 27. 10:05

Szia Viribiri! :)


Engem KT műtött, a naplómban leírtam a sztorimat, téged is szívesen beengedlek. :) A legfontosabb hogy ne foglalkozz azzal hogy mások mit gondolnak rólad. Aki ismer és szeret, az meg fogja érteni, hogy téged zavar az orrod és támogatni fog. :) Az elképzelt orr nálam csak annyi volt hogy a hatalmas puklim eltűnjön. Konkrét elképzelésem nem volt, és azt kértem Kárásztól, hogy minél természetesebb legyen, és kisebb. :) Ez be is jött. Nincs értelme annak hogy valaki olyan orrot akar mint pl. Amgelina Jolie-nak, mert itt hozott alapanyagból állítják össze az új orrot. Annyit kérhetsz hogy fizosabb legyen, íves legyen, vagy csak simán egyenes vonalú. De érdemes az orvosra bízni, mert ő azonnal tudni fogja hogy velőled mi hozható ki, és mi illik az arcodhoz. :) Árat küldöm priviben. ;)

12906. supergirl89 (válaszként erre: 12904. - Dorikaaa)
2016. febr. 27. 09:51

Szia Dorika!


Szívesen beengedlek a naplómba, ott sok mindent megtudhatsz a műtétről. Engem is Kárász Tamás műtött, nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Félnivalód nincs, ahhoz képest hogy műtét, nagyon jól át lehet vészelni a gipszes hetet, fájdalommal nem jár, csak kellemetlenséggel, hiszen az orr ilyenkor olyan, mintga náthás lennél, végig tele van. Árat priviben írok. :) Van még pár fórumozó akinek KT csinálta az orrát, kérj engedélyt hogy megnézhesd a naplójukat. :) nekem anno nagy segítség volt. :)

12905. Viribiri25
2016. febr. 27. 06:55

Sziasztok (=


Én már 3 éve játszom a gondolattal hogy megcsináltassam az orrom, de eddig folyton elbizonytalanodtam és most végre időpontot egyeztettem dr Kárász Tamáshoz konzultációra.

Lenne pár kérdésem..

- nektek szilárd elképzelésetek

Volt arról milyen orrot szeretnétek?

- a környezetetekben észre vették a változást? Ha igen hogy reagáltak rá?

( én meg egyetemre járok, utolsó

Éves, de nem szeretnék tovább várni..bár tartok attól hogy a többiek felszínénesnek fognak ez miatt tartani, pedig nekem

Ez tényleg arról

Szól, amióta csak tudom

Elégedetlen vagyok az orommal

Es ez egy olyan dolog amin lehet változtatni, tehát miért

Ne... ( szerintem)

- valamint nekem is valaki elküldene milyen áron dolgozik dr KT?


Köszi szépen előre is :-)

12904. Dorikaaa
2016. febr. 27. 00:19

Sziasztok Kedves Fórum Tagok! :)


A közeljövőben énis szeretnék orrplasztikát csináltatni, Kárász Tamást találtam eddig a legszimpatikusabbnak, de látom sokan voltatok már nála és eddig csak elégedett visszajelzéseket hallottam a munkáiról!

Meg tudná valaki mondani, hogy kb. mennyivel előre kell kérni konzultációra időpontot, illetve a konzultáció után mikorra várható a műtéti időpont?

Illetve az árakra is kíváncsi lennék, a konzultációért illetve a műtétért mennyit kell fizetni?

Félek....de már annyira régóta szeretném ezt a műtétet, hogy most nagyon elhatároztam magam! :)

Konzultációra áprilisban szeretnék menni, a műtétet pedig jó lenne májusban elvégeztetni!


A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm Mindenkitől! :)

12903. Nyuszikaaa (válaszként erre: 12888. - Melodia22)
2016. febr. 26. 13:31
Szia . Nekem a heten volt 4 hetes az orrom es tenyleg hétről hétre sot napról napra sokat alakul . Nekem is nagyon vastag a bőröm es még nagynak latom , ahogy írtad te is h hosszu is még de pont az orrcsúcs van legjobban beduzzadva . Már szebb mint 2 hete . A Csontos resz is fog apadni sokat , sztem olyan lesz mint a terven . Nekem ahonnan a legtöbbet reszelt csont resz ott még enyhén puklis es reggelre sokkal dagadtabb . De mar alakul 😊 Nehez kivárni, főleg h türelmetlen vagyok de mar jobb mint volt
12902. Evicska82
2016. febr. 25. 19:24

Latom itt senki nincs tisztaban a pukli fogalmaval :-D

Sokan irjatok itt hogy pukli lett stb.pedig mindegyiktektek gyonyoru az orra :-D

Naaa nekem puklim volt es meg mindig van is kicsi...ugyhogy nyugi mindenki....mert mindenkinek megneztem a kepet akik az utobbi hetekben estek at a muteten es seniinek nem latok puklit vagy olyat i esetleg nem mulna el. Mindenkie gyonyoru..a duzzanat meg honapok mire lemegy mind...

Bocsi csajok de ezt muszaly volt kiirnom mert sokszor nem ertem az aggodalmakat 😊😉

12901. Evicska82 (válaszként erre: 12888. - Melodia22)
2016. febr. 25. 19:17

Szia Melodia,

Nem ertem egyaltalan az aggodalmadat, mert gyonyoru lett az orrod es par honap alatt ha belegondolok meg mennyit fog apadni akkor el sem tudom kepzelni milyen szep lesz hisz mar igy is gyonyoru szerintem:)

12900. keki70 (válaszként erre: 12897. - Nyuszifül93)
2016. febr. 25. 18:59

Szia!


Gondolok rád <3

12899. keki70 (válaszként erre: 12898. - Enci666888)
2016. febr. 25. 18:59

Ami felülről lóg le apró duzzanat belül-teljesen elfog tűnni.Összezsugorodik és nyoma sem marad.

A kemény orrcsúcs hat hónapos kor után jobb lesz:akkor indul be általánosságban az orr rendes vérkeringése.

12898. Enci666888 (válaszként erre: 12895. - Melodia22)
2016. febr. 25. 18:53
Nekem ma 3hetes az orrom,de én mindig találok pupot most épp belül 1ik oldalt apro duzzanat (5napja nem nő) felülről lóg le.Estere mindig érzem érzékeny az orrom,és még nekem is duzzadt,kemény az orrcsúcsom.de jövő7en 1havi konzultació amire sok kérdéssel készülök.Remélem csak a hipohanderaégem;),csak lemegy az orrcsucs es a pupok;))
12897. Nyuszifül93 (válaszként erre: 12886. - Keki70)
2016. febr. 25. 18:20

Szia!


Nagyon köszönöm! :) Reggel 9-re megyek, nagyon várom :)

12896. keki70 (válaszként erre: 12895. - Melodia22)
2016. febr. 25. 17:42

Melodia semmi okod elkeseredni,nagyon szép az orrod.Bizony,nagyon sokat fog még apadni,csak ezt hónapokban mérjed.

Körömvirágkrém van a duzzanatra,gyulladásra,azzal kenjed.Én éjjelre kentem be az orromat és reggelre kifejtette a hatását.

12895. melodia22
2016. febr. 25. 17:14
Jolvan akkor turelmes leszek. De olyan hihetetlennek tunik hogy lemegy majd a dagadas fele ekkorara? Tettem fel kepet hogy most ket hetesen milyen es van fent hogy milyen volt. 
2016. febr. 25. 14:21
Plusz nem árt fekete nadálytővel kenegetni az orrhátat, szerintem segít levinni az ödémát/duzzanatot. Hamarabb felszívódik a nyirokfolyadék nekem legalábbis bevált.
12893. keki70 (válaszként erre: 12888. - Melodia22)
2016. febr. 25. 13:11

A vastagabb bőr nem gyógyul lassabban, mint a vékony , csak jobban beduzzad és lassabban múlik el a duzzanat róla. Az oka egyrészt az , hogy ha egy bőr vastagabb, akkor, ha kb. 30 % -kal beduzzad, az több, mint a vékony bőr 30%-a, ill. , hogy a vastag bőrnek jelentősen vastagabb az un. subcutan része, ami egy laza, elsősorban zsírt és kötőszövetet tartalmazó rész, ami sokkal jobban be tud duzzadni,mint maga a bőr ( dermis ), ami egy feszes, tömött szövet és a nyirokfolyadék és interstitialis folyadék nem "áll" meg olyan könnyen benne, mint a laza subcutisban. Minden műtét utána a műtéti területen elsősorban a subcutisban egy jelentős nyirok és folyadékpangás alakul ki és annál a bőrnél, amelyikben arányaiban jelentősebb a subcutis, a duzzanat is nagyobb lesz és lassabban múlik el.


ELŐSZÖR BONYOLULTNAK TŰNIK,DE HA TÖBBSZÖR ÁTOLVASSA AZ EMBER,AKKOR LOGIKUS LESZ.A LATIN ELNEVEZÉSEKET ÉRDEMES MEGNÉZNI,HOGY MIT TAKAR ÉS AKKOR TÉNYLEG ÉRTHETŐ LESZ.DE ÍGY EGYSZERŰBB LEÍRNI,MINTHA BEHELYETTESÍTEM ŐKET.

12892. keki70 (válaszként erre: 12887. - Oroszadel94)
2016. febr. 25. 13:09

A gipszlevétel,tapaszlevétel után az általános,hogy zsíros lesz a bőrünk.Nekem például egyszerre volt zsíros és egyidejüleg hámlott is.Több hétig eltartott.

Nivea arclemosó gélt használtam.


Sok embernek az Ilcsi feketeszappan és kénes krém vált be.Ezt kozmetikustól lehet megvásárolni.


Van,aki a manna szappan ében arctisztító szappanját használta.Viszont mivel zsírosodás közben hámlik a bőr,ezért shea vajjal is kente.

12891. keki70 (válaszként erre: 12888. - Melodia22)
2016. febr. 25. 13:07

Szia melodia!


Még legyél türelmes és mivel vastag a bőröd,neked még több türelemre van szükség.A gyógyulás nem két hét alatt zajlik le,hanem hónapok kellenek annak is hozzá,akinek vékony ill. normál a bőre.

A csont is duzzadt lehet,de még mennyire.

Fölösleges lenne felkeresned az orvost,tényleg két hétnél még nem lehet csodákat várni.

Hidd el,kihozta belőle a legjobbat,csak ki kell várni,amíg leapad az orr,minden a helyére kerül.

Nem kell elkeseredni,az idő neked dolgozik.

12890. keki70 (válaszként erre: 12887. - Oroszadel94)
2016. febr. 25. 13:04

Szia Adél!


Tartott az a gipsz rendesen,látod,maradt minden a helyén.

Szép lett az orrod,gratulálok hozzá!Még fog apadni bőven,de tudod,hogy ez még idő és nem kevés.

És ne ijedjél meg,ha hol apad,hol duzzad és nem egyformán mindenhol,ez teljesen természetes.

12889. ElvenSpirit (válaszként erre: 12888. - Melodia22)
2016. febr. 25. 12:31
Fog még összemenni, legyél türelmes, hónapokig nem a végleges eredményt látod még.
12888. melodia22
2016. febr. 25. 11:30
Sziasztok! 2hete volt az orrmutetem ha esetleg valaki lemaradt volna. Azert irok most mert en nekem nem lett olyan kicsi mint amire szamitottam, sot...alig latszik hogy kisebb lett volna. Elol be van duzzadva amit termeszetesen megertek mivel vastag a borom elol. De oldalrol ha nezem egyszeruen alig szedett le a csontbol es nem hiszem hogy kisebb lenne kesobb mert a csont nem hinnem hogy be lenne dagadva... azt mondta K.T. is hogy a legjobbat hozza ki belole de attol fuggetlenul hogy vastag a borom es nem tud zsugorodni elvileg annyit. Sztetek meg muttethetem megint es akkor meg kicsivel osszebb tud zsugorodni nem? Nem tudom most fel keressem-e a doktor urat mert ugyis azt mondana hogy 2 hetes orrtol ne varjam hogy kicsi legyen de nekem az orrhattal van problemam ami nem lesz kisebb fel ev mulva se, mivel csont...
2016. febr. 25. 10:25

Sziasztok!

Hát mit ne mondjak, a gipszlevetel nagyon fajt, főleg az orrháton, ugyanis nekünk nem rakott alá tapaszt, és nem is kaptunk a levétel után se - nekem egyéb okokból rakott, de csak az orrcsúcsra. A varratszedéssel meg egy fél cm mély sebet is leszedett, amit meg se éreztem :D Megdícsért, hogy nem gondolta volna h ennyire szépen gyógyulok - főleg ha megnéziktek az első képet :D illetve, hogy nagyon tiszták a járatok. És nem mozdult el semmi, miden a helyén van :D

ÉS tökéletesen teljesítette a tervet, amit mindjárt fel is rakok. A bőröm nagyon hámlik és zsíros.

Remélem a sárgaságom elmúlik és a bőröm is szebb lesz, mert öt nap múlva állásinterjúra megyek :D


Hát még nagyon dagi, remélem apadni fog.

12886. keki70 (válaszként erre: 12869. - Nyuszifül93)
2016. febr. 25. 08:47

Szia Nyuszifül :-)


Holnap a TE nagy napod jön!Váljon valóra az álmod,hogy végre tudjál örülni az orrodnak!Drukk megy...

12885. Nyuszikaaa (válaszként erre: 12884. - Szdorina88)
2016. febr. 24. 17:57
Szia . Neked mióta olyan ? Nekem nem volt nagy púp az eredeti orromon , de miután levettem a tapaszt ott van púp ahonnan a legtöbbet reszelt a csontból . Van , hogy jobban látszik van h kicsit lappad a duzzadassal. Azt mondta K.T astisztense h sokan járnak így , legjobb esetben visszahúzódik majd.
12884. szdorina88
2016. febr. 24. 15:24

Sziasztok.Visszatertem! 

Megmondom oszinten kicsit izgulok!

Emlekeztek meg???Irtam hogy erzek valami csontszeru pupot(hegyes) a regi pupom kozelebe... Szerintetek ez mi?Vagy valakinek hasonlo tapasztalat?Eleg feltuno.Mindenki azt hiszi h egy bazinagy pattanas nott oda. :(

12883. keki70 (válaszként erre: 12882. - Oroszadel94)
2016. febr. 24. 10:12

Szia!


Attól,hogy tüsszentettél és tisztítottad óvatosan az orrodat,nem tettél a formájában kárt.

Nemsokára megszabadulsz a gipsztől,legyen nagy boldogság,amikor meglátod az eredményt! :-)

12882. oroszadel94 (válaszként erre: 12881. - Keki70)
2016. febr. 23. 21:28

Sziasztok!

Most hogy mar mind a két orrlyukamon jár valamennyire a levegő, így már sokkal elviselhetőbb az egész. Habár amikor eldugul, rámjön a kényszer, h bármi áron szedjem ki a váladékot, de már egész jól ellenállok ennek a kísértésnek - néha. Régen sok volt az arcüreg gyulladásom és ezt az állapotot ahhoz hasonlítanám, nagyon utálom. De már csak 40 óra és gipszlevétel. Remélem a tisztításokkal (és egy nap tüsszögőrohamot kaptam az orrkenőcs miatt) nem tettem kárt a formályában, de az nemsokára kiderül.Szerencsére bevérzés nem lett. Meg holnap végre hajat moshatok egy hét utan :D az meg csak egy bónusz lesz :D

12881. keki70
2016. febr. 23. 18:32

Oroszadél hogy vagy?

Nemsokára gipszlevétel.Remélem,hogy minden rendben nálad.Olvastam a naplód,gipszlevétel után már tudsz óvatosan orrot fújni,meglátod,hogy sokkal jobb lesz.

12880. keki70 (válaszként erre: 12879. - Lumiere8)
2016. febr. 22. 19:22

Szia!


Üdv.a fórumon!


Olvasgatsz bennünket,akkor biztosan azt is tudod már,hogy hat hét kell az orrnak,amire egészen összeforr.Ez nem jelenti azt,hogy utána nem sérülhet vagy mozdulhat el,ha erősebb erőhatás éri,de igen,megtörténhet,de itt nem a kisebb meglegyintésre gondolok,ami pl.velem is előfordult.Ahogy lapoztam a füzetem,úgy legyintettem meg a lappal,és bár kis "ütés" volt,mégis iszonyúan fájt.

Hason fekvés:három hónapig tilos.

Az oldaladon ébredtél,az nem baj,hiszen aludhatsz már az oldaladon.Nekem csak hat hét után sikerült,de egy pici párna volt a fejem alatt,nehogy az orromra forduljak.

Ha nem az orrodon aludtál,akkor nincs semmi gond.Biztos érezted volna ha ráfekszel,mert ilyenkor még nagyon érzékeny az orr.

Jól írtad,ütéstől és ha a szemüveg megnyomja,az okozhat deformációt,sőt még akkor is,ha valaki úgy gondolja,hogy egy jót táncol és ugrabugrál,szóval ezekkel azért vigyázni kell.

Nem ütötted meg az orrodat,biztos nem volt olyan iszonyú az az összezuhanás,szóval ne aggódjál,nem lesz semmi baj.

12879. lumiere8
2016. febr. 22. 17:20

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, de már egy ideje olvasgatlak benneteket, mint 2 és fél hete műtött páciens :) Szeretném a segítségeteket kérni, ma reggel kissé megijedtem ugyanis arra ébredtem hogy az oldalamon alszom (nem voltam felpocolva mert már nagyon kényelmetlennek éreztem)..szóval nem tudom ettől "elcsúszhatott"-e a nózim, nagyon félek hogy esetleg ferdén forrhat össze, azon az oldalon dagadtabbnak is látom most :S Meg egyáltalán mi az amitől elmozdulhat a frissen műtött orr, a közvetlen ütésen és a szemüveg hordáson kívül? 2 nappal gipszlevétel után például annyira hirtelen esett le a vérnyomásom hogy összezuhantam, nem ütöttem meg az orrom de akkor sem voltam biztos abban hogy a rázkódás nem okozhatott-e kárt benne. Iszonyat paranoiás vagyok sajnos, ezért örülnék néhány hozzáértőbb véleménynek. Köszönöm előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook