Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


13299. keki70 (válaszként erre: 13298. - Mango86)
2016. ápr. 12. 14:09

Szia!


Igen,négy hétig mellőzni kell a szemüveget.

Volt olyan emberke itt a fórumon,aki nagyon ügyesen megoldotta a szemüveg otthoni hordását a négy hét alatt,remélem,hogy olvas bennünket és megírja neked.Úgy emlékszem,hogy a homlokához ragasztotta a szemüveget,így nem kellett félni,hogy az orrhátat megnyomja a szemüveg.

Konzultáció:igen,elkészíti a tervet,ha nagyon sokan vannak,akkor lehetséges,hogy e-mailban küldi át.

A műtéti időpont teljesen tőled függ,hogy mikor foglalod le.Arra figyeljél,hogy kb.hat hét a várakozási idő a műtétet illetően.De azért szokott helyet hagyni arra az esetre,ha valakinek nagyon sürgős.

Látványterv és konzílium árát konzíliumkor kell fizetni.A látványterv árát a műtéti árból vissza fogja vonni,ennyivel kevesebb lesz a műtéti ár.

A műtét árát a műtétes napon kell fizetni.

13298. mango86
2016. ápr. 12. 11:17

Sziasztok! Ugy tunik majus 2an megyek konzultaciora KThez. :) Olyan problemam van hogy szemuveges vagyok... Ha jol tudom 4 hetig nem lehet napszemuveget sem hordani. Masnak is volt hasonlo problemaja? Van kontaktlencsem is,de csak muszajbol hordom. Nagyon kiszaritja a szemem,de ha nem hordhatok szemuveget,akkor kenytelen leszek 4 hetig igy elni.

Valamint arra lennek kivancsi hogy a konzultacion meg is csinalja a latvanytervet? Hogy megy a muteti idopontfoglalas? Meg a konzultacion le kell foglalnom,vagy kaphatok par nap gondolkodasi idot? Anyagiakat mikor szoktak rendezni? Elore is koszonom a valaszokat!

13297. keki70 (válaszként erre: 13295. - Csöppp)
2016. ápr. 12. 08:58

Szia Csöppp!


Privit írtam-minden lehetséges :-)

13296. keki70 (válaszként erre: 13294. - Bemutatkozassal)
2016. ápr. 12. 08:56

Szia!


Egyáltalán nem baj.Főleg,ha nincs semmi probléma.

13295. Csöppp
2016. ápr. 12. 08:07

Sziasztok! Már egy jó ideje tervezgetem a műtétet,sokszor olvasgatlak Titeket. Egy kissé furcsa kérdésem lenne most Hozzátok! Az a helyzet,h.Kárász doktorúrhoz szerettem volna elmenni,de sajnos nem hiszem,h.a közeljövőben össze tudnék szedni 700.ezer ft-ot! Nem szeretnék még évekig várni a műtétre ,mivel lassan 27éves leszek :)

500ezer ft-os keretem van,az lenne a kérdésem,hogy tudtok-e Nekem jó ,precìz orvost ajánlani kicsit kedvezőbb árkategóriában?! :) Előre is köszönöm! :)

2016. ápr. 12. 01:11

Sziasztok!


Külföldön vagyok, nagyon nagy baj ha kb. 3 hetet késik a fél éves kontroll?

13293. sz.bo (válaszként erre: 13288. - Felhasználóibecenév)
2016. ápr. 11. 18:26

Keress rá VV Szandika orrának átalakulására (ő talán az utolsó előtti való világ széria plasztik cica kategóriájában indult) neki Rezek Ö. csinált egy nagyon szép orrot...sztem neked is valami ilyesmi lehet most, amilyen neki volt. Szóval ma már mindent meg tudnak oldani :)


Csak emlegetni kellett a varrataimat, ma meg is váltam rögtön négytől egy alapos orrturkálás közben (persze otthon, kontrollált körülmények között, zseblámpával, fülpiszkálóval, sterimarral és zsepivel)...nem nyilvánosan csináltam ;)

Meg párom is megnyugtatott,h a varratok egyszer csak kijönnek, de ha nem, akkor se okoznak problémát (ő is tesz be és szed ki varratokat szájba)


Az önbarnító nem is rossz ötlet! De a monoklit azért várd meg míg felszóvódik! Nem ér annyit az egész.

13292. 55d9b6d85c (válaszként erre: 13287. - Cucu)
2016. ápr. 11. 18:21
Régen próbáltam önbarnítót,de olyan foltos lettem,hogy csak naaa..,nem vagyok az a kísérletezős típus,inkább maradok a szolinál,de majd csak később!
13291. keki70 (válaszként erre: 13288. - Felhasználóibecenév)
2016. ápr. 11. 17:41

Szia :-)


ES már válaszolt.Egy valami nagyon tetszett abban,amit írtál:"Ha lehet, olyan kicsit, ami épp ellátja a feladatát.. " Szóval azért ebben benne van,hogy legyen akkora az az orr,hogy a feladatát,amiért kaptuk a természettől,eltudja látni,vagyis a légzést.

Így van,nem csak a formája,mérete fontos,hanem hogy az alapvető funkciója megmaradjon.


Menjél el konzira-ez az első lépés,ott megtudod,hogy mennyit is lehet megvalósítani abból,amit te szeretnél.

13290. felhasználóibecenév (válaszként erre: 13289. - ElvenSpirit)
2016. ápr. 11. 17:07
Bekéredzkednék a naplódba, ha szabad. Egyébként sejtettem, hogy nem csak ennyit lehet, csak minél többet nézegetem az orrom, annál kevésbé tudom elképzelni, hogy lehet szép is. :D
13289. ElvenSpirit (válaszként erre: 13288. - Felhasználóibecenév)
2016. ápr. 11. 16:39
Persze, hogy lehetséges. Az orrplasztika nem arról szól, hogy az orrnyereg pukliját tudják csak leszedni, hanem át tudják szabni az egész orrcsúcsot, újrarendezik a porcokat. Nekem is ilyen volt, nyílt műtéti technikával, amitől nem kell félni, semmilyen heg nem látszik, pedig nekem nem a legjobb a hegesedésem.
2016. ápr. 11. 16:08

Sziasztok lányok! Régóta olvasgatom már a fórumot, én is orrplasztikát tervezek. Csak valahogy mindig közbejön valami. Plusz lenne egy kérdésem is, főleg kekihez, de más is válaszolhat nyugodtan :)


Szóval az én orromat keki már látta, 2 gondom van vele. Első, hogy az arcom és az orrom által bezárt szög túl nagy, így szemből fellátni az agyamig. Kb. mintha egy malac lennék. Én ezt nem akarom, de úgy sejtem, ezt könnyen lehet orvosolni.

A második és nagyobbik gond, hogy nekem nem puklis az orrhátam (bár az lenne), hanem az orrom eleje, szóval itt az orrcsúcs krumpli. Szóval nekem konkrétan a méretéből kéne lefaragni az egésznek. És hogy az orrcsúcsom ne olyan krumplis legyen.

Ilyen lehetséges? Vékonyabb, lapos, nemfeltűnő orrot szeretnék. Ha lehet, olyan kicsit, ami épp ellátja a feladatát..

Vagy ez túl nagy átalakítás és nem vállalná senki, nem is úgy alakulna, ahogy én akarom? Tudom, hogy az orvosokat kéne megkérdeznem, de itt szinte mindig csak olyan átalakítást látok, ahol puklis orrból csináltak gyönyörűeket, szóval lassan azt sem tudom, érdemes-e konzira elmennem..

13287. Cucu (válaszként erre: 13285. - 55d9b6d85c)
2016. ápr. 11. 12:05
Önbarnító? :) Én nem járok szoliba a sok anyajegyem miatt, viszont millió önbarnítót teszteltem már, és vannak nagyon jó fajták, amik foltmentesen és nem sárgán barnítanak! Lehet az jó megoldás lenne a szolimentes időszakra!? Bár kérdés, hogy ezt is szabad-e vagy sem.
13286. Cucu (válaszként erre: 13284. - Keki70)
2016. ápr. 11. 11:59
<3
13285. 55d9b6d85c (válaszként erre: 13279. - Sz.bo)
2016. ápr. 11. 10:15

ÁÁÁÁ...

Akkor ezek szerint még hónapokig nem mehetek szoláriumba,mert örökre ilyen monoklis maradhat a szemeim alatt?És egyébként fájdogál is alatta!

Én meg gondoltam,hogy majd ha szép barna lesz az arcom,akkor nem lesz feltűnő a monokli,de lehet,hogy még sötétebb lenne!Kiábrándító!! :-((

13284. keki70 (válaszként erre: 13281. - Cucu)
2016. ápr. 11. 09:08
Szia Cucu,persze,már küldöm is :-)
13283. keki70 (válaszként erre: 13279. - Sz.bo)
2016. ápr. 11. 09:07

Szia!


"néha már magamnak is sok, hogy állandóan nézegetem és dícsérgetem magam..." :-)))))))


Nálam öthetesen és hathetesen jött ki a két látszódó varrat-egyiken lazított KT-de persze utána is távoznak varratok,csak azt már nem vesszük észre.Akár egy orrfújás után látható,de van,hogy annyira szétmállik,hogy akkor sem.

Az orrsövény mentén az orr végig van varrva,ezek mind felszívódó varratok.

Volt olyan,aki még 8 hónaposan is találkozott távozó varrattal.

13282. keki70 (válaszként erre: 13278. - Fruzsi94)
2016. ápr. 11. 09:01

Szia Fruzsi!


Gipszlevétel után visszatértem a mindennapi teendőimhez-mert ugye senki nem csinálta meg helyettem-igaz,hogy nem súlyokat emelgettem,de a pici gyermekemtől a porszívózásig,stb...mindent csináltam.

De,emelhetsz,de ne súlyokat.Legalább hat hétig,amíg az orr rendesen összeforr.

Van,aki gipszlevétel után megy vissza dolgozni és fizikai munkát csinál.Hajol,emel,hajol,emel.Így egyértelmű,hogy jobban duzzad az orra,húzódhat,zsibbadhat,de ha menni kell dolgozni és nem kap táppénzt,akkor megy.

Szóval emelhetsz,de ne akkor állj neki költözködni :-)

13281. Cucu (válaszként erre: 13274. - Keki70)
2016. ápr. 11. 03:11
szia Keki!Ezeket a hasznos infókat én is megkaphatnám? :)
13280. Cucu (válaszként erre: 13279. - Sz.bo)
2016. ápr. 11. 03:10
szia!Te nem csinálsz naplót az orrocskádból? :)
13279. sz.bo
2016. ápr. 10. 22:04

Sziasztok!

Holnap leszek 3 hetes és egyre szebb az új orrom...néha már magamnak is sok, hogy állandóan nézegetem és dícsérgetem magam...de!Van még 3-4 kék fonalú varratom ami már elég zavaró, állandóan tüsszentésre ingerel, illetve viszket, ha hozzá érek úgy csíp/fáj, mint egy orrban lévő pattanás, nem is beszélve arról, hogy q szutyi állandóan odaragad. Nektek mikor jött ki az elvileg felszívódó varrat? Nem vagyok pesti, így nem tudok felugrani varratszrsésre, max 2 hét múlva járok ott, akkor ha nem múlik, elmegyek és kiszedetem. A dugulás még mindig megvan, de már egyre többet tudok az orromon keresztül lélégezni. Coldastopot használok napi 2x. Az ülve-alvás is profin megy, de lehet mostmár visszatérek a rendes alváshoz.

Kb ennyi történt mostanában velem. Csak ajánlani tudom,h mindenki, akit zavar az orra, vágjon bele a műtétbe! Csak a legjobbhoz menjen!



Ui:SZOLIZÁS: ameddig monokli van az arcon, addig ne napoztassa/szoliztassa meg, mert a bőr pigmentjei ott eltérőek és a haematoma hely megmaradhat és foltos lesz az arc bőre! Még takard le addig és alapozóval old meg a színt. :)

13278. Fruzsi94
2016. ápr. 10. 21:35
Sziasztok gipszlevetel utan abszolut semmit nemlehet emelgetni? En meg mindig nagy dilemmaba vagyok hogy visszatudok e menni mutet utan dolgozni:(
13277. 55d9b6d85c
2016. ápr. 10. 21:19
Keky70 és Nyuszifül93 köszi a válaszaitokat!
13276. Nyuszifül93 (válaszként erre: 13275. - Keki70)
2016. ápr. 10. 19:20
Ó nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen! :) Tegnap fel is kerültem Kárász facebook oldalára. Örülök, hogy nem csak nekem, hanem másoknak is elnyerte a tetszését az új orrom. Remélem így bátrabban vágnak bele a műtétbe is :)
13275. keki70 (válaszként erre: 13269. - Nyuszifül93)
2016. ápr. 10. 13:15
De gyönyörű az orrod-és bizony,te magad is! :-)
13274. keki70 (válaszként erre: 13271. - Pimki841)
2016. ápr. 10. 13:09

Szia pinki!


Priviben átküldtem minden hasznos dolgot,ha még marad kérdésed,csak írjál.

13273. keki70 (válaszként erre: 13268. - 55d9b6d85c)
2016. ápr. 10. 13:06

Szia!


Mókuska mehetsz már szoliba,azt szokta KT javasolni,hogy ilyenkor még vizes törölközővel érdemes az arcot letakarni,nehogy az orr megégjen.


A másik kérdésed:három hónap szokott lenni a maximum,hogy színesedés szokott lenni a szem alatt.

De olvassad el Adél hozzászólását-13122 hsz-számomra is új dolgot írt ezzel kapcsolatban.

13272. keki70 (válaszként erre: 13270. - Flower89)
2016. ápr. 10. 13:02

Szívesen :-)


A látványterv alapvető dolog,ott dől el,hogy orvos és páciens elképzelése mennyire találkozott.


Napszemüveg:négy hét után lehet vele próbálkozni,de ha úgy érzed,hogy nyomja az orrodat,akkor még várni kell vele.

13271. pimki841
2016. ápr. 10. 12:39
Sziasztok!Eddig csak olvasgattalak titeket és sok hasznos infót kaptam!Köszönöm!Most pedig meg van az én időpontom is! Hurrá!Tehát az lenne a kérdés hogy ilyenkor milyen vitaminokat lehet ill. kell szedni műtét előtt ill. után a gyorsabb gyógyulás érdekében és persze előtte hogy makk egészséges maradjak nehogy ez miatt kelljen elhalasztani?Illetve milyen gyógyszereket nem ajánlatos szedni?Előre is köszi a válaszokat!Üdv
13270. Flower89 (válaszként erre: 13267. - Keki70)
2016. ápr. 10. 09:31
Köszönöm szépen a válaszodat, a privit is :) Szerencsére nem vagyok egy Hableány típus, így azt hiszem, a víz kerülésével nem lenne bajom, a nap már nagyobb probléma lenne, gondolom a napszemüveg nem opció, viszont eléggé érzékeny a szemem a fényre. Szóval ebből a szempontból inkább a szeptember eleje tűnik jobb megoldásnak. Én rendszeresek járok táncos órákra, így annak az elkerülése lenne szerintem a legnagyobb kihívás a gyógyulási időszakban. Mondjuk kisebb intenzitással lehet, hogy 4 hét után azt azért már lehet újra csinálni. Mióta elkezdett foglalkoztatni a műtét gondolata, egyre kritikusabb szemmel nézem a fényképeimet, úgyhogy azt hiszem az elhatározás megvan. :) Ha már konzultáción is túl leszek egy kiválasztott orvosnál, utána jelentkezem itt a fórumon. A legtöbb helyen készítenek fényképes terveket is igaz? Azért úgy csak könnyebb belemenni egy ekkora műtétbe, bár ennél ami most van csak jobb lehet, ha leveszik a tetejéről a csontot... :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook