Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


13809. Ceccsillag (válaszként erre: 13799. - Dorika23)
2016. jún. 21. 12:31
Dorika, engem holnaputan mutenek, es nagyon felek, de probalok a vegeredmenyre koncentralni! Nem mutottek még? Nekem volt mar mandula es servmutetem is, a mutet elotti fel ora szinte teljesen kiesik a nyugibogyo es az izgalom miatt, en a mandulamutet elott allitolag nevetgeltem attol a nyugiszertol:D mikor pedig felebredtem mind a ket alkalommal a mai napig emlekszem hogy olyam euforikus boldogsag toltott el, hogy nem lehet elmondani:D anya meselte hogy nem akartam elengedni a mutosfiut, olelgettem meg puszilgattam:D hat erre nem emlekszem, csak az oromre hogy tul vagyok rajta. Utana ahogy elkezdett fajni, mindig kaptam gyorsan csillanpitot es elmult. Hat ezek egyenlore meg nem orrmutetes tapasztalatok, de mutet mutet, ebredes ebredes ugyhogy en ezekbol meritek erot:)
13808. LeaLea (válaszként erre: 13799. - Dorika23)
2016. jún. 21. 11:42

Szia Dóri,


Nekem picit kevesebb, mint 2 hetem van a műtétig, és én is tele vagyok félelemmel. De az én félelmeim egészen más jellegűek. Én a végeredménytől tartok legjobban. Bele sem merek gondolni, mi lesz, ha asszimmetrikus lesz az orrom, malacka orrom lesz, vagy a csonton púp keletkezik, vagy valami hasonló. Több személynél olvastam itt a fórumon, hogy eleinte meg voltak elégedve az eredménnyel, de pár hét vagy pár hónap után eltorzult az orruk :( Ettől egyenesen rettegek. Hiába választjuk a legjobb plasztikai sebészt, aki megcsinálja jól az orrunk, ott a kockázat, hogy nem jól for össze, vagy az apró hibácskák előjönnek, miután lemegy a duzzanat, és lehet, hogy sokkal nagyobb egyenlőtlenségek lesznek az orrban, mint ahogy azt a sebész megcsinálta. Csak olyan rossz, hogy ezek a személyek, miután leirták a gondjaikat a fórumon pár héttel vagy hónappal a műtét után, mindig eltűnnek, úgyhogy nem lehet tudni, hogy hogyan alakultak a dolgaik egy év letelte után, mire teljesen lehúzódott a duzzanat :(


Hogy hogyan próbálom legyőzni a félelmeim? Belenézek a tükörbe, vagy megnézem a telefonomban a képeimet, és elszomorodom, hogy milyen csúnya az orrom, és igy nem maradhat örök életemre. És csak reménykedem (mint mindenki más aki orrplasztikára adja a fejét), hogy nem én leszek az, aki abba a hibaszázalékba esik. Ha meg nem sikerül az orrom, akkor nem tudom, mi lesz :( Nem fogok tudni emberek közé menni egy évig, és nem tudom, hogy szedem össze a pénzt egy következő műtétre :( De hát ilyen az élet, sok minden óriási kockázattal jár. Bizom az orvosomban, és hogy jól meg tudja csinálni az orrom, és remélem, ha lesznek is hibák, csak minimálisak lesznek, és szebben fog kinézni az orrom, mint jelenleg. A szép operált orrok reményt adnak, hogy nekem is olyan szép orrom lehet majd.

13807. keki70 (válaszként erre: 13803. - Norani)
2016. jún. 21. 11:37
Kihagytam:a két orrnyílást összekötő rész a columella.Neogranormon nagyon jó rá,sejtmegújító.
13806. keki70 (válaszként erre: 13799. - Dorika23)
2016. jún. 21. 11:35

Szia :-)


Nem voltak félelmeim,készen álltam a műtétre.

Azt kipróbáltam,ha befogom az orromat,akkor milyen a számon át lélegezni /nem mintha új dolog lett volna,az orrsövényferdülés és allergia miatt többször volt nyitva a szám,mint az orrom/

Műtét után-amikor felébresztenek-automatikusan a szádon át lélegzel.Mindig azt írom,mint a pici babák akik náthásak,nem tudják még,hogy a szájukat kell ilyenkor nyitni,mégis megtörténik.Az agy okos szerkezet.Úgyhogy nem fogsz bepánikolni,olyan érzés lesz,mintha náthás lennél.

Az állkapcsod nem fog kiakadni,olyan nagyra nem kell nyitni a szádat-de azért jelezzed az altatóorvosnak,hogy ez előszokott fordulni veled.


Egy jó tanács:amíg rettegsz a műtét gondolatától,addig ne vágjál bele.Majd ha a "nagyon akarom érzés és a biztos vagyok benne tudat" felülírja a rettegés érzését,akkor állsz készen rá.

13805. keki70 (válaszként erre: 13803. - Norani)
2016. jún. 21. 11:29

Szia!


Nagyon szép az orrod-az eredetiről nem dobsz fel képet?

Beindult az orrod gyógyulása,ami a duzzad-apad váltakozása.Ilyenkor feszülhetnek a varratok,az orr érzékeny,zsibbad,húzódik,időnként bele-belenyilallhat,de ezek a gyógyulás természetes velejárói.Van,aki intenzívebben éli meg,van,aki szinte tudomást sem vesz róla.

Ne ijedjél meg,gyógyul az orrod,amihez sok türelem kell.

Körömvirágkrémmel külsőleg kenjed be amikor csak tudod,főleg éjjelre.Gyulladásra,duzzadtságra kitűnő.

13804. Norani (válaszként erre: 13803. - Norani)
2016. jún. 21. 09:49
Kepet is probaltam mellekelni hatha latszik. :)
13803. Norani
2016. jún. 21. 09:33

Sziasztok!


Kicsit butanak tunhet a dolog de olvasgattam a forumot es annyira segitokeszek vagytok. Nekem majus 30-an volt a mutetem KT-nal. Az elso ket hetben minden rendben volt nagyon elegedett es boldog voltam. Par napja viszont elegge dagad es faj is az orrom. Foleg a varratokat velem erezni es feszulni. Kellemetlen meg a levegovetel is. Masnak is volt ilyen? Valtozott is az orrom lentebb van sokkal a ket orrnyilasom osszekoto resz(nem tudom mi a neve :) ). Ez igy maradhat? Elore is koszonom a segitseget! Kicsit elkeseredtem.:/

13802. dorika23 (válaszként erre: 13801. - Cucu)
2016. jún. 21. 07:51

Köszönöm, hogy leírtad! 😀olyan jó neked, hogy már túl vagy rajta.. 


És természetesen kíváncsi vagyok még több válaszra is. Örülnék, ha mèg többen elmondanátok a véleményeiteket ezzel kapcsolatban.. 

13801. Cucu (válaszként erre: 13799. - Dorika23)
2016. jún. 21. 00:48

Szia! Félelmek ??? Hányni fogok, nem fogok kapni levegőt , bepanikolok,megfulladok, altatás utan megint megverek és leku.... Nyázok valakit , leesek az ágyból ,

Mi lesz ha letepem a gipszem??? Bennem kb ennyi volt ... Ehhez képest ébredéskor csak arra gondoltam h nagyon éhes vagyok 😀

13800. Cucu (válaszként erre: 13794. - Ceccsillag)
2016. jún. 21. 00:43
Egy darabig kilőve! 😀
13799. dorika23
2016. jún. 20. 23:03

Sziasztok! :)


Túl vagyok a konzultáción és a műtét előtt állok..vagyis állnék.

Még nem kértem időpontot a műtétre de 1-2 héten belül fogok, persze ha sikerül meggyőznöm magam arról, hogy igen is megéri belevágni az összes lehetséges kockázat ellenére.

Ugyanis -nem fogok szépíteni- egyenesen rettegek már maga a műtét gondolatától is..

Régóta vágyok egy szép orra(több mint 10éve)

Viszont egyenesen rettegek attól, hogy nem fogok kapni az orromon levegőt, félek, hogy egyszer majd csak arra kelek, hogy egyáltalán nem kapok levegőt és bepánikolok.

Ráadasul az állkapcsom is többször kiakadt már :/ ettől is tartok, hogy a műtét alatt kiakad majd.


Nektek voltak félelmeitek a műtéttel kapcsolatban? Ha igen mi(k)? Hogyan sikerült leküzdeni?


Köszönöm a válaszokat!


Üdv:Dóri

13798. keki70 (válaszként erre: 13797. - Keki70)
2016. jún. 20. 12:55
Ja és persze a szád...hat hetet azért számoljál,amíg az orr rendesen összeforr.
13797. keki70 (válaszként erre: 13794. - Ceccsillag)
2016. jún. 20. 12:33
:-) Szóval:az orr jelez,ha nem tetszik neki :-)
13796. keki70 (válaszként erre: 13795. - Keki70)
2016. jún. 20. 12:30

Szia!


13122 hsz.


Így már jó :-)

13795. keki70 (válaszként erre: 13793. - Picur69)
2016. jún. 20. 12:30

Sia!


13122 hsz.

13794. Ceccsillag
2016. jún. 20. 10:31
Laanyok, csutortokon lesz vegre a mutetem. Kozben eszembe jutott, hogy ha a fogorvost hanyagolni kell joideig vajon mi a helyzet a nemi elet azon formajaval, mikor egy ideig nyitva a szank? Mar ha ertitek :D egyebkent en teljesen elfelejtettem rendezni a fogdolgaim, vegul ki mennyi ido utan mert elmenni?
13793. Picur69
2016. jún. 19. 23:00
Sziasztok! Hosszú ideje olvasom a fórumot. Nagyon sok a hasznos információ. Nekem 3 hónapja volt orrműtétem, sajnos a 3. Bonyolult műtét volt, de gyorsan rendbe jöttem, és az orrom is végre jól alakul. Sajnos a szem alatti bevérzések nyoma még mindig látszik, annak ellenére, hogy minden létező homeopátiás és feketenadály krémet, C vitamint bevetettem a kezdetek óta. Úgy emlékszem volt már ilyen problémája másnak is, de nem sikerült megtalálom a fórumban. Tudnátok segíteni?
13792. Cucu
2016. jún. 19. 20:38
Sziasztok ! Aki készül orrplasztikara.... A Kik-Ben 1600 forint a memóriahabos nyakpárna ! Nagyon jo minőségű !
13791. kolika (válaszként erre: 13790. - Keki70)
2016. jún. 19. 19:54

Köszönöm a választ :)

Remélem minden rendben lesz :)

13790. keki70 (válaszként erre: 13789. - Kolika)
2016. jún. 19. 18:14

Szia!


Ha nincs begyulladva,akkor nincs semmi probléma és megműtenek.


Nekem két bölcsességfogamat is kihúzták,ha arra kerül a sor ne izguljál,ha a gyökere "jól" áll,simán megy.

Sok szerencsét!

13789. kolika
2016. jún. 19. 15:07

Sziasztok.

Julius 7-re van időpontom orrműtétre. 3 hete kb begyulladt a bölcsességfogam. szedtem antibiotikumot, el is mult a gyulladás. a fogvors azt mondta ki kell huzni.

ha nincs begyulladva megműtenek így vagy mondjam le az időpontot?

13788. J.Hajni
2016. jún. 18. 15:58
óó köszi csajok a segítséget :)
13787. keki70 (válaszként erre: 13786. - ElvenSpirit)
2016. jún. 18. 12:42
Nem tamponunk volt,hanem drain :-)
13786. ElvenSpirit (válaszként erre: 13777. - Keki70)
2016. jún. 18. 12:38

Volt drainünk is? Erre már nem is emlékszem, a tamponra is csak halványan. A rossz emlékek elmúlnak, csak a szép nózi marad. :-)

A kozmetikusra se emlékszem pontosan, de azt hiszem 2-3 hónap után én már mentem arckezelésre, de az orromhoz fél évig nem nyúltunk.

13785. Centaine (válaszként erre: 13782. - J.Hajni)
2016. jún. 17. 11:04
Szia! Az én műtétem októberben volt, és decemberben voltam először kozmetikusnál, de az orromat nem engedtem bántani, utána áprilisban voltam, akkor már finoman lehetett, de igazán nyugodtan 1 év után engedtem. Te érzed majd úgyis, hogy mennyit enged.
13784. J.Hajni (válaszként erre: 13783. - Keki70)
2016. jún. 17. 10:37
Jól értem hogy utána egy évig felejtsem el? :) Persze előtte gondoltam lerendezni, de amúgy is havonta járok...
13783. keki70 (válaszként erre: 13782. - J.Hajni)
2016. jún. 17. 09:53

Hajni műtét előtt rendezzed el a kozmetikai kezelést,mert utána egy ideig nem tudod.

Hat hét,mire rendesen összeforr az orr,és egy év átlagban a gyógyulási időszak.

Jó ideig nem lehet nyomkodni az orrot műtét után,mert egyrészt fájdalmas,másrészt úgy bedagad tőle az orrod,hogy nem ismersz magadra.

Én csak egy mitiszt próbáltam a helyére rakni,úgy bedagadt az orrom,ahogy megnyomtam,hogy a látványtól megijedtem.

Szerencsére nincs szükségem nyomkodós kezelésre,nem nyúlhat senki az orromhoz,tiltott terület :-)

13782. J.Hajni
2016. jún. 16. 19:37
Még egy kérdés, kíváncsiságból :) A műtét után mennyi időnek kell eltelnie mire újra mehetek kozmetikushoz, nyomkodós kezelésre? :) gondolom ilyenkor nem szabad piszkálni egy jó darabig.
13781. Lisbon55
2016. jún. 16. 13:56
Levettem a tapaszt :) hogy ez mennyire ragad alatta...! Alig bírtam leszedni. Képek a naplómban.
13780. keki70 (válaszként erre: 13779. - Cucu)
2016. jún. 16. 09:50

♥szívesen♥


Akkor ugyanazt érzed,amit én akkoriban...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook